Portugalia-Algarve, Faro

Miejscówki Kitesurfingowe
Awatar użytkownika
Fin
Posty: 788
Rejestracja: 05 lip 2004, 18:11
Deska: F1 Trax HRD
Latawiec: Core Riot XR3 12/9/7
Lokalizacja: Poznań
Postawił piwka: 37 razy
Dostał piwko: 17 razy
 
Post22 wrz 2013, 14:01

Właśnie wróciłem z Alvor. Byłem na miejscu 10 dni z czego wiało jedynie 3 dni. Raz Levante pływanie na oceania na głównej plaży. Wiatr do 20knt na zmianę na 13m potem na 9m i znów na 13m. Mniej szkwaliste niż w Tarifie. Fala do 1,5m. Jak siadło to przenieślimy sie jeszcze na lagune. Kolejne dwa dni to Nortrada z NW na lagunę. Raz na 13m potem 9m. Następnego dnia już tylko na 13m. Trochę uciążliwy spacer na lagunę z z portu szczególnie po pływaniu. Alternatyną jest start z plaży przy miejscowości Quinta da Rocha. Można tam dojechać na samą plażę autem. Start trudny jedynie przy najwyższym przypływie.

Wynajęcie apartamentu u Nelsona to duży plus. Wszędzie blisko i widać co sie dzieje na wodzie zarówno na ocenia jaki i na lagunie.

Generalnie mega kiepsko trafiliśmy. Nelson mówił, że od 15 sierpnia do 10 września z wiatrem było bardzo słabo... Najlepiej chyba pojechać w to miejsce od 20 czerwca do 31 lipca. Nelson sam z zresztą wyjeżdża w tym tygodniu do Dahkli ...

Oprócz pływania warto zwiedzić takie miejsca jak Sagres, przylądek St Vincente, Amado, Carrapateira, Faro, Lagos, Tavirę, Lisbonę, Zoomarine w Guia. :) Podsumowując jeżeli ktoś nastawia się 100% na pływanie to trzeba to miejsce odwiedzić w lipcu.
Załączniki
zdjęcie2.jpg
zdjęcie2.jpg (234.8 KiB) Przejrzano 6186 razy

Awatar użytkownika
aaa3xa
Posty: 185
Rejestracja: 18 cze 2008, 09:39
Postawił piwka: 1 raz
Dostał piwko: 5 razy
Kontaktowanie:
 
Post22 wrz 2013, 23:39

Oprócz pływania warto zwiedzić takie miejsca jak Sagres, przylądek St Vincente, Amado, Carrapateira, Faro, Lagos, Tavirę, Lisbonę, Zoomarine w Guia. :) Podsumowując jeżeli ktoś nastawia się 100% na pływanie to trzeba to miejsce odwiedzić w lipcu.[/quote]

No nie wiem.... ja byłem w tym roku w Lagos od 6 do 18 lipca i miałem 2 sesje słabego pływania. Generalnie miejscówka super tylko wiatru zabrakło.
Nortada w tym sezonie dała d****.

Awatar użytkownika
mary.dk
Posty: 1918
Rejestracja: 17 cze 2009, 21:13
Deska: Aero, Airush - Compact, Slayer
Latawiec: Airush Wave
Lokalizacja: Bydgoszcz
Postawił piwka: 58 razy
Dostał piwko: 88 razy
 
Post23 wrz 2013, 17:35

Fin pisze:Właśnie wróciłem z Alvor. Byłem na miejscu 10 dni z czego wiało jedynie 3 dni. Raz Levante pływanie na oceania na głównej plaży. Wiatr do 20knt na zmianę na 13m potem na 9m i znów na 13m. Mniej szkwaliste niż w Tarifie. Fala do 1,5m. Jak siadło to przenieślimy sie jeszcze na lagune. Kolejne dwa dni to Nortrada z NW na lagunę. Raz na 13m potem 9m. Następnego dnia już tylko na 13m. Trochę uciążliwy spacer na lagunę z z portu szczególnie po pływaniu. Alternatyną jest start z plaży przy miejscowości Quinta da Rocha. Można tam dojechać na samą plażę autem. Start trudny jedynie przy najwyższym przypływie.

Wynajęcie apartamentu u Nelsona to duży plus. Wszędzie blisko i widać co sie dzieje na wodzie zarówno na ocenia jaki i na lagunie.

Generalnie mega kiepsko trafiliśmy. Nelson mówił, że od 15 sierpnia do 10 września z wiatrem było bardzo słabo... Najlepiej chyba pojechać w to miejsce od 20 czerwca do 31 lipca. Nelson sam z zresztą wyjeżdża w tym tygodniu do Dahkli ...

Oprócz pływania warto zwiedzić takie miejsca jak Sagres, przylądek St Vincente, Amado, Carrapateira, Faro, Lagos, Tavirę, Lisbonę, Zoomarine w Guia. :) Podsumowując jeżeli ktoś nastawia się 100% na pływanie to trzeba to miejsce odwiedzić w lipcu.


Plywaliscie jak byla prognoza czy szukaliscie termiki po spotach ?
30% plywania to straszna lipa,
sledze wiatr na praia de faro od kilku miesiecy i nieco lepiej to wyglada,
sam jak bylem na przelomie Marzec/kwiecien to w sumie mialem dobrze´ :thumb:

Pozdro...

Awatar użytkownika
surfbabe
Posty: 689
Rejestracja: 17 lip 2005, 16:25
Deska: su2 custom
Latawiec: FX, nemesis
Lokalizacja: wwa
Postawił piwka: 47 razy
Dostał piwko: 29 razy
 
Post23 wrz 2013, 18:00

strasznie cię żałuję Fin. bardzo pechowo z tym wiatrem.
widzę, że ja chyba miałam jakieś mega szczęście, że tak trafiłam w niemal 100% pływania te 2 lata temu.
tylko u mnie wiało cały czas z zachodu (jak się jednego dnia odkręciło na wschód to była lipa... a tak to ogień, wszystko na 8m)...

metę, to na stówę mieliście fajniej i blisko... no już bliżej nie można i w samym porcie i centrum...
widok na spocik... malyna.
no szkoda cholera, że muka z wiatrem... przykro mi.
Ostatnio zmieniony 23 wrz 2013, 18:13 przez surfbabe, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
aaa3xa
Posty: 185
Rejestracja: 18 cze 2008, 09:39
Postawił piwka: 1 raz
Dostał piwko: 5 razy
Kontaktowanie:
 
Post23 wrz 2013, 18:08

A mnie nikt nie żałuje...? ;-)

Awatar użytkownika
surfbabe
Posty: 689
Rejestracja: 17 lip 2005, 16:25
Deska: su2 custom
Latawiec: FX, nemesis
Lokalizacja: wwa
Postawił piwka: 47 razy
Dostał piwko: 29 razy
 
Post23 wrz 2013, 18:14

apologies...
żałuje oczywiście obu kolegów . :cry:

Awatar użytkownika
Fin
Posty: 788
Rejestracja: 05 lip 2004, 18:11
Deska: F1 Trax HRD
Latawiec: Core Riot XR3 12/9/7
Lokalizacja: Poznań
Postawił piwka: 37 razy
Dostał piwko: 17 razy
 
Post24 wrz 2013, 00:27

Generalnie prognozy były mega różne w różnych serwisach. Lewante na windguru się sprawdził dokładnie tak jak pokazywał, nortrada już słabiej raz ja było 10knt to wiało ponad 20, z kolei jak winduguru pokazywał mocniej to wiało słabiej.

Jak zwiedzaliśmy Lisbonę to bez kitu na tym zamku na górze wiało ponad 40 knt :) z zachodu, a po powrocie do Alvor tego dnia nikt nie pływał :)

Ogólnie jednak wyjadu nie ma czego żałować piękna słoneczna pogoda, super jedzenie i fajnie miejsca zwiedzone. Za rok w innym miejscu będzię lepiej :wink:

Awatar użytkownika
mary.dk
Posty: 1918
Rejestracja: 17 cze 2009, 21:13
Deska: Aero, Airush - Compact, Slayer
Latawiec: Airush Wave
Lokalizacja: Bydgoszcz
Postawił piwka: 58 razy
Dostał piwko: 88 razy
 
Post30 wrz 2013, 07:32

Jak pisalem sledze wiatr od kilku miesiecy w faro,
a dokladniej na praia de faro i wierzyc mi sie nie chce
ze taka lipe trafiliscie, nie wiem od ilu dni obecnie daje,
ale daje naprawde ladnie dzien w dzien.
Dla zainteresowanych live i historia pod tym adresem
http://praiadefaro.livewindreport.info/

Pozdro...

Awatar użytkownika
Sigi
Posty: 222
Rejestracja: 19 gru 2004, 17:44
Lokalizacja: Wa-wa
Postawił piwka: 1 raz
Kontaktowanie:
 
Post16 lip 2014, 11:09

Czy ktoś będzie na Algarve w początku sierpnia? Ja od 4-go do 10-go będę w Albufeirze i zamierzam sprawdzić lagunkę w Alvor.
Może ktoś mi doradzi odnośnie wypożyczenia auta. Przeglądam w internecie wypożyczalnie i wychodzi ok. 50 € dziennie, zaczynam się więc zastanawiać czy nie lepiej szukać na miejscu.
Pozdr.

Awatar użytkownika
JarekJ
Posty: 167
Rejestracja: 18 paź 2005, 14:45
Deska: T5
Latawiec: Bularoo 9,Charger 12,speed3 19
Lokalizacja: WARTA , UK
Dostał piwko: 1 raz
Kontaktowanie:
 
Post17 lip 2014, 22:43

Sprawdz Gold Car.Pozdro

Awatar użytkownika
Sigi
Posty: 222
Rejestracja: 19 gru 2004, 17:44
Lokalizacja: Wa-wa
Postawił piwka: 1 raz
Kontaktowanie:
 
Post18 lip 2014, 09:04

Zarezerwowałem w VipCar, wygląda najtaniej. Czy ktoś kto był w Algarve może polecić jeszcze inne miejscówki poza Alvor i Faro, np jakieś miejsca na otwartym w pobliżu Albufeiry?
Pozdr.

Awatar użytkownika
Fin
Posty: 788
Rejestracja: 05 lip 2004, 18:11
Deska: F1 Trax HRD
Latawiec: Core Riot XR3 12/9/7
Lokalizacja: Poznań
Postawił piwka: 37 razy
Dostał piwko: 17 razy
 
Post18 lip 2014, 09:12

Jak wchodzi lewante to w alvor tez można pływać na otwartym.

Awatar użytkownika
czaman
Posty: 171
Rejestracja: 10 paź 2008, 12:46
Lokalizacja: POZNAŃ
Dostał piwko: 4 razy
Kontaktowanie:
 
Post22 lip 2014, 11:55

W Alvor pływałem na offie na oceanie - płasko jak na stole - trochę kopie "z gór".
Na otwartym oceanie masz Amado i Carrapateira (na tym ostatnim trzeba uważać na przypływ - rzeczka dużo przybiera a wyjscie ze spotu tylko przez nią)
kilka stron wcześniej jest kilka moich zdjęć z 2013

Awatar użytkownika
robinm
Posty: 1455
Rejestracja: 23 lut 2006, 21:15
Deska: Nobile, North
Latawiec: Nemesis, Bandit
Lokalizacja: Gliwice/Krk
Postawił piwka: 13 razy
Dostał piwko: 5 razy
 
Post13 paź 2014, 15:03

Właśnie ułożyłem w głowie plan wycieczki do Portugalii.
Nie orientuje się ktoś jak wygląda temperaturowo ten rejon w pierwszej połowie listopada - jak polskie morze pod koniec sierpnia czy gorzej?
Czy w okolicy Peniche jest chłodniej niż w Faro bo nie wiem co wybrać?

mistic14
Posty: 37
Rejestracja: 01 cze 2008, 14:31
Kontaktowanie:
 
Post26 mar 2015, 11:55

Czesc,

w zeszlym roku bylem instruktorem w Algarve-Watersports i uczylem/plywalem na lagunie przy Alvor. Jezeli chodzi o miejscowke to w okresie czerwiec-sierpien porawdopodobienstwo wiatru powyzej 4bft wg mnie wynosi ok 60%.
Ogolnie nie jest to latwy spot ze wzgledu na dosc szkwalisty wiatr i w niektorych miejscach sa skaly ale jezeli ktos jest w miare doswiadczonym kiteciarzem to bedzie mial tam sporo frajdy.
Jezeli chodzi o nauke to nie polecam uczenia na zasadzie zanjomy - znajomego poniewaz trzeba znac spot calkiem niezle, zeby zminimalizowac niebezpieczenstwa.
Lagoona w weekendy jest baaardzo zatloczona ale juz w tygodniu daje rade, czasami jest wrecz pusto, z 4-5 kajciarzy wiec miejsca na nowe tricki jest sporo.
Zycie nocne w Lagos rekompensuje wszystkie niedogodnosci:) Wiele barow, restauracji, itd.

Pozdro,

Adam

Pytania prosze na priv


Wróć do „Spoty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości