Portugalia-Algarve, Faro

Miejscówki Kitesurfingowe
stiv amoralny
Posty: 1522
Rejestracja: 13 sty 2006, 02:55
Deska: 50fifty/Su-2/Spleene
Latawiec: Cabrinha/SShot/Airush
Lokalizacja: terazFilipiny
Postawił piwka: 12 razy
Dostał piwko: 32 razy
Kontaktowanie:
 
Post09 maja 2013, 11:07

czaman pisze:JESZCZE AMADO
TU TRZEBA WRÓCIĆ


Taak, lokalizacja "bazy" wypadowej w okolicach Lagos/ Alvor daje kilka dobrych alternatyw, a oczywiście najmocniejsze wrażenia daje Carepeteira z dużym wave'em i skalistymi urwiskami w plenerze spotu. Jest w Portugalii bardzo dużo fajnych miejscówek, te w regionie Algarve bardziej light'owe, no a te na północy jak Peniche i Guincho to już inny wymiar wave. Ale jak pisałem wcześniej, mieszkając w okolicy Lagos, można mieć trochę wszystkiego po trochu.

pozdrawim

stiv a

Awatar użytkownika
mary.dk
Posty: 1918
Rejestracja: 17 cze 2009, 21:13
Deska: Aero, Airush - Compact, Slayer
Latawiec: Airush Wave
Lokalizacja: Bydgoszcz
Postawił piwka: 58 razy
Dostał piwko: 88 razy
 
Post09 maja 2013, 12:53

Peniche to bardzo specyficzne miejsce,
musi byc warun,
na poludniu fala moze i mniejsza,
ale za to wchodzi duuuzo czesciej,
przez tydzien pobytu na Praia de Faro nie bylo
dnia zeby surferzy nie mieli odpowiedniej fali,
nawet jak praktycznie nie wialo :thumb:
byly tez takie po 4m +

Pozdro...

Awatar użytkownika
surfbabe
Posty: 689
Rejestracja: 17 lip 2005, 16:25
Deska: su2 custom
Latawiec: FX, nemesis
Lokalizacja: wwa
Postawił piwka: 47 razy
Dostał piwko: 29 razy
 
Post17 maja 2013, 16:07

a mary... gdzie spaliście?
czy może byliście jakim kamperem?
też myślałam o faro, ale stripowały mnie transfery na wodę, przy założeniu mieszkania w mieście (małe dzieci i wygodnictwo;)...
w końcu z tego powodu do faro nie dotarłam... może next time...
daj znaka, co?
dzięki.

Awatar użytkownika
mary.dk
Posty: 1918
Rejestracja: 17 cze 2009, 21:13
Deska: Aero, Airush - Compact, Slayer
Latawiec: Airush Wave
Lokalizacja: Bydgoszcz
Postawił piwka: 58 razy
Dostał piwko: 88 razy
 
Post18 maja 2013, 09:00

surfbabe pisze:a mary... gdzie spaliście?
czy może byliście jakim kamperem?
też myślałam o faro, ale stripowały mnie transfery na wodę, przy założeniu mieszkania w mieście (małe dzieci i wygodnictwo;)...
w końcu z tego powodu do faro nie dotarłam... może next time...
daj znaka, co?
dzięki.


My tez z malym dzieckiem,
a od sierpnia nawet z dwoma,
ale co nas nie zabije... ;-)
Spalismy na Praia De Faro, jakies 3 - 4 km od spotu,
zaprzyjazniony rybak nas bral albo lajba,
albo poprostu szlismy z buta, kawalek jest, ale idziesz wzdluz oceanu, wiec znosnie.
Spowrotem to juz wiadomo, jakis stop na piwo, lody, czy kto co woli.
Jak cos to moge dac kontakt do wlasciciela, chata doslownie 300 m od przystanku autobusowego,
wiec mozna sobie pojechac do Faro, taxi z lotniska do domu 8 euro, naprawde spoko lokalizacja :thumb:
Mozna to ogarnoc naprawde tanim kosztem.

Pozdro...

Nadine Noire
Posty: 20
Rejestracja: 17 cze 2011, 11:12
Dostał piwko: 1 raz
 
Post02 cze 2013, 12:26

Siemka
My wlasnie wybieramy sie za dwa tygodnie (od 15-tego czerwca) w te rejony. Wynajmujemy autko i chcemy odwiedzic wiekszosc spotow w tych okolicach. (mieszkac bedziemy w Portimao).
Pozostaje tylko odwieczne pytanie dotyczace kitow i pianek. Jak na razie prognozy nie wygladaja zachecajaco. http://www.windguru.cz/int/index.php?sc=719&sty=m_menu
Ciagle sie jeszcze wachamy jakie kity zabrac. Jest w ogole sens brania 15m2 flysurfer i duza deche? (Ja waze 55kg, moj facet 75kg.)
Jak wyglada sprawa temperatury wody? Myslimy glownie o lagunach jako, ze off shore nas troche odstrasza. Jaka pianka? Short a moze wystarczy lycra?
Pozdro!

Awatar użytkownika
ALPHATON
Posty: 41
Rejestracja: 14 lip 2010, 12:55
Lokalizacja: wawa 3 miasto
Dostał piwko: 2 razy
 
Post02 cze 2013, 18:08

WaHac się samo H

Nadine Noire
Posty: 20
Rejestracja: 17 cze 2011, 11:12
Dostał piwko: 1 raz
 
Post02 cze 2013, 18:43

Alphaton ty chyba fora pomyliles. Mysle, ze na jakims polonistyznym na pewno lepiej by sie odnalazl. Bo tutaj takimi postami nic nie wnosisz do tematu a tylko zasmiecasz.

Awatar użytkownika
surfbabe
Posty: 689
Rejestracja: 17 lip 2005, 16:25
Deska: su2 custom
Latawiec: FX, nemesis
Lokalizacja: wwa
Postawił piwka: 47 razy
Dostał piwko: 29 razy
 
Post02 cze 2013, 20:30

15m to chyba dużo.
od lokalesów wiem, że albo wchodzi, albo nie, więc podobno 80% pływania na 10-7m.
ja przez 2tyg w sierpniu swojego 11,5 nie wyjęłam, bo było non stop na 8m, ale bywa, że nie ma nic.
temperatury wysokie, ale woda bywa chłodna.
w sierpniu rządziły lycry, ew z docieplaczem z powodu wody, ale krótka pianka w czerwcu może się przydać.
prognozy.... temat-rzeka.
jeśli ma być wschód to może być lipa, prognoza z zachodu daje najmarniej 3 węzły więcej, bo lokalne progno niedoszacowuje termiki.

Awatar użytkownika
mary.dk
Posty: 1918
Rejestracja: 17 cze 2009, 21:13
Deska: Aero, Airush - Compact, Slayer
Latawiec: Airush Wave
Lokalizacja: Bydgoszcz
Postawił piwka: 58 razy
Dostał piwko: 88 razy
 
Post02 cze 2013, 20:47

15m sie Tobie na stowe nie przyda,
albo wieje albo nie :pray:
Co do pianki nikt Tobie nie odpowie, zalezy tylko od Ciebie,
jak dla mnie gola klata w lagunie ;-) a na oceanie pianka (dlugi rekaw, krotkie nogawki),
duza decha ma zawsze sens dla niektorych, dla mnie nie ma nigdy,
wiec kolejne pytanie rzeka... napewno ma sens wave board, ale to juz dla pasjonatow wave :thumb:
Poprostu jedzcie i sie dobrze bawcie, spotow masa, wiatr wieje, wody cala masa,
nastepnym razem bedziecie wiedziec co brac a co nie :thumb:
Czekam na jakies foty i mala relacje :-)

Pozdro...

Nadine Noire
Posty: 20
Rejestracja: 17 cze 2011, 11:12
Dostał piwko: 1 raz
 
Post03 cze 2013, 20:18

Dzieki za pomoc. Juz mniej wiecej wiemy co zabrac. Teraz pozostaje miec nadzieje na dobry wiatr. Na razie za dobrze to nie wyglada ale jeszcze na zadnym wyjezdzie nie mielismy lipy z wiatrem wiec cos mam przeczucie, ze i tym razem bedzie dobrze:) Foty beda, moze nawet filmik jakis skrecimy to wrzuce.
Pozdrwiam

Awatar użytkownika
Fin
Posty: 788
Rejestracja: 05 lip 2004, 18:11
Deska: F1 Trax HRD
Latawiec: Core Riot XR3 12/9/7
Lokalizacja: Poznań
Postawił piwka: 37 razy
Dostał piwko: 17 razy
 
Post18 cze 2013, 21:03

Zastanawiam się we pierwszej połowie września nad okolicami Lagos, Alvor, Portimao. Ma ktoś jakieś godne polecenia apartamenty na 4 osoby do 25E za dobę od osoby ?

Awatar użytkownika
surfbabe
Posty: 689
Rejestracja: 17 lip 2005, 16:25
Deska: su2 custom
Latawiec: FX, nemesis
Lokalizacja: wwa
Postawił piwka: 47 razy
Dostał piwko: 29 razy
 
Post18 cze 2013, 22:34

ja w szczycie sezonu za apartament w Alvor u Nelsona z alvorkitecenter płaciłam 95€/dobę za 4 osoby.
apartament nowy, miał 2sypialnie, 1 duży living, sporą, w pełni wyposażoną kuchnię, 2 łazienki, balkon z widokiem na morze. pod balkonem spory basen, wspólny dla innych ludzi z tego apartamentowca, często byli to inni kajciarze, więc miło. było nam tam bardzo fajnie i z czystym sumieniem polecam.

Awatar użytkownika
czaman
Posty: 171
Rejestracja: 10 paź 2008, 12:46
Lokalizacja: POZNAŃ
Dostał piwko: 4 razy
Kontaktowanie:
 
Post19 cze 2013, 08:58

Alvor: Clube Alvor Ferias - tu byłem w kwietniu 2013 - wszystko OK, wyposażona kuchnia, balkon, klima, TV, 2 baseny, w trójce bylismy w 4 osoby (2+2), BRAK FREE WIFI; Blisko do centrum nawet na nogach, blisko do marketu. Ocean i laguna 1,5 km.

Lagos: Clube Da Meia Praia - tu byłem w listopadzie 2010 - wszystko OK, wyposażona kuchnia (łącznie ze zmywarką i pralką), duży taras, TV, basen, free Wifi tylko przy basenie; Daleko do centrum (blisko stacja kolejowa), brak sklepów, marketów w bliskiej odległości. Ocean 150m, laguna (część zachodnia) 1,5-2 km.

Wszystko bookowane w booking.com

Jak chcecie obskoczyć spoty Algarve auto jest konieczne.
Polecam Amado i Carrapateira (tu uwaga na rzeczkę przy przypływie)

Awatar użytkownika
Fin
Posty: 788
Rejestracja: 05 lip 2004, 18:11
Deska: F1 Trax HRD
Latawiec: Core Riot XR3 12/9/7
Lokalizacja: Poznań
Postawił piwka: 37 razy
Dostał piwko: 17 razy
 
Post19 cze 2013, 09:14

surfbabe pisze:ja w szczycie sezonu za apartament w Alvor u Nelsona z alvorkitecenter płaciłam 95€/dobę za 4 osoby.
apartament nowy, miał 2sypialnie, 1 duży living, sporą, w pełni wyposażoną kuchnię, 2 łazienki, balkon z widokiem na morze. pod balkonem spory basen, wspólny dla innych ludzi z tego apartamentowca, często byli to inni kajciarze, więc miło. było nam tam bardzo fajnie i z czystym sumieniem polecam.


http://alvorkitecenter.com/?page_id=6200

Mówisz to tym standard T2 czy premium ? We wrześniu to premium wychodzi 85E za 4 osoby za dzień :shock:

Awatar użytkownika
surfbabe
Posty: 689
Rejestracja: 17 lip 2005, 16:25
Deska: su2 custom
Latawiec: FX, nemesis
Lokalizacja: wwa
Postawił piwka: 47 razy
Dostał piwko: 29 razy
 
Post19 cze 2013, 10:28

no właśnie się o to rozchodzi...
my braliśmy T2, ale kurna naprawdę mega.
jak weszliśmy z mężem, to mówiąc szczerze nie wierzyliśmy, bo naprawdę myśleliśmy, że będzie jakaś muka.
to dokładnie jest apartament, w którym mieszkaliśmy: http://alvorkitecenter.com/?page_id=6318
w realu większy i duuużo fajniejszy niż na fotkach, fajny rozkład i w ogóle.
moje dzieciaki mówią, że to najlepsze do tej pory wakacje (mimo, że mamuśka znikała na pół dnia na wodę, he, he :mrgreen: ).

napisz do Nelsona i zapytaj, bo mnie się coś wydaje,że ta druga meta (Premium) może być bliżej portu i bliżej spotu...


Wróć do „Spoty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości

cron