Portugalia-Algarve, Faro

Miejscówki Kitesurfingowe
Awatar użytkownika
kaczor
Posty: 166
Rejestracja: 27 wrz 2007, 23:27
Lokalizacja: Szczecin
Dostał piwko: 1 raz
Kontaktowanie:
 
Post09 kwie 2012, 20:30

odswiezam temat,
planuje wyjazd w tamte rejony na poczatku wrzesnia, jednak statystyki na windguru nie wygladaja zachecajaco, ale tak jak piszecie ze mozna liczyc na termike, wiec mam nadzieje ze sie nie rozczaruje:), mam jednak pytanie odnosnie auta, czy macie namiary na jakas sprawdzona wypozyczalnie, oczywiscie nie chodzi mi o te ogolnodostepne na lotnisku bo je jest akurat latwo znalezc. No i jeszcze pytanie o atrakcje w okolicy, czy jak nie bedzie wialo to bedzie cos ciekawego do zwiedzania? dla mnie wystarczyla by plaza do zwiedzania no ale jak sie jedzie z rodzina to roznie to bywa :D

Awatar użytkownika
surfbabe
Posty: 689
Rejestracja: 17 lip 2005, 16:25
Deska: su2 custom
Latawiec: FX, nemesis
Lokalizacja: wwa
Postawił piwka: 47 razy
Dostał piwko: 29 razy
 
Post09 kwie 2012, 21:38

Jeśli chodzi o furkę to mnie najtaniej wyszedł broker znaleziony w sieci, a i tak najemcą auta była firma z lotniska ;) - Europecar akurat.
Polecam opcję z brokerem - obcięłam w ten sposób 20% ceny.

Do zwiedzania polecam miasteczko Lagos (i niedaleko położone urokliwe urwiska Grottos) oraz Faro (w okolicach Faro dodatkowo warto zaliczyć rezerwat rzeki Ria Formosa - cud natury normalnie).
Jeśli jedziesz z dziećmi jest tam kilka parków rozrywki jak Slide'n'Splash naprawdę fajny Aquapark dla małych i dużych, czy Zoomarine z delfinami i etc.

Tak czy owak, jak pisał wcześniej Stiv i tak będzie pięknie :thumb: :thumb:

Awatar użytkownika
briku
Posty: 395
Rejestracja: 23 sie 2009, 09:43
Lokalizacja: Krk
Postawił piwka: 3 razy
Kontaktowanie:
 
Post10 kwie 2012, 09:41

Co do kajta - termika włączała się ok godziny 14. Prognozy wg sprawdzają się dość dobrze, wiec jak ma nie wiać, to termika nie pomoże. Ja byłem 8 dni w sierpniu - 4 wiało, 4 nie wiało. Laguna zaczynała zapełniać się o 10, a o 19 już jej nie było. Nie wiem jak będzie we wrześniu.
Co do zwiedzania to poza Lagos (które również polecam) dorzucę do listy przylądek św. Vincentego (Cape st Vincent - weź tam ciepłą bluzę, bo jest zimno), miasteczko Sagres (można surfować), Monchique (gdzie znajduje się najwyższy szczyt regionu - Foia), Portimao (fajny rynek i starówka) no i plaże, które same w sobie są fajne :thumbsup:

Awatar użytkownika
gasior
Posty: 78
Rejestracja: 08 maja 2008, 15:53
Deska: SU2
Latawiec: Rhino / Evo
Lokalizacja: Szczecin
Postawił piwka: 16 razy
Dostał piwko: 2 razy
Kontaktowanie:
 
Post10 kwie 2012, 12:07

Hej, ja się wybieram z rodziną teraz na majówkę na 2 tygodnie. Nocleg mamy właśnie w Lagos.
Co do wypożyczalni, to najtaniej wychodziło mi http://www.traveljigsaw.pl/ - Corsa / Clio w cenach ok 900 zł / 2-tygodnie, odbiór i zwrot na lotnisku.

Co do termiki i atrakcji to napisze coś więcej po powrocie :)

Awatar użytkownika
kaczor
Posty: 166
Rejestracja: 27 wrz 2007, 23:27
Lokalizacja: Szczecin
Dostał piwko: 1 raz
Kontaktowanie:
 
Post10 kwie 2012, 19:12

to daj znac jak wrocisz jak wyglada sytuacja:)

Awatar użytkownika
rolnik
Posty: 4544
Rejestracja: 07 sie 2003, 21:16
Deska: SU2
Latawiec: Obojetne
Lokalizacja: Stara Gwardia
Postawił piwka: 44 razy
Dostał piwko: 44 razy
 
Post10 kwie 2012, 23:03

gasior pisze:Co do wypożyczalni, to najtaniej wychodziło mi http://www.traveljigsaw.pl/ - Corsa / Clio w cenach ok 900 zł / 2-tygodnie, odbiór i zwrot na lotnisku.

)


Przestrzegam przed ta firma nas dosyc mocno oszukali .Nie chcialem sie z nimi sadzic .Finalnie mielismy przez nich auto z Goldcaru 200e drozej niz w umowie .Umyli rece od wszystkiego :!: :!:

Awatar użytkownika
gasior
Posty: 78
Rejestracja: 08 maja 2008, 15:53
Deska: SU2
Latawiec: Rhino / Evo
Lokalizacja: Szczecin
Postawił piwka: 16 razy
Dostał piwko: 2 razy
Kontaktowanie:
 
Post11 kwie 2012, 08:57

rolnik pisze:Przestrzegam przed ta firma nas dosyc mocno oszukali .Nie chcialem sie z nimi sadzic .Finalnie mielismy przez nich auto z Goldcaru 200e drozej niz w umowie .Umyli rece od wszystkiego :!: :!:


Możesz podać jakieś szczegóły?
Moim znajomi korzystali z ich pośrednictwa kilka razy - bez problemów, szukałem opinii na necie i większość jest pozytywnych.
Trafiają się też opinie z problemami, typu dodatkowe opłaty na miejscu, tylko pytanie czy to kwestia TravelJigsaw (pośrednik), czy już konkretnego operatora?

Podejrzewam, że na miejscu okazało się, że musiałeś dopłacić jakieś opłaty dodatkowe Goldcaru, o których wcześniej nie było mowy?

Awatar użytkownika
rolnik
Posty: 4544
Rejestracja: 07 sie 2003, 21:16
Deska: SU2
Latawiec: Obojetne
Lokalizacja: Stara Gwardia
Postawił piwka: 44 razy
Dostał piwko: 44 razy
 
Post11 kwie 2012, 10:16

Podejrzewam, że na miejscu okazało się, że musiałeś dopłacić jakieś opłaty dodatkowe Goldcaru, o których wcześniej nie było mowy?

dokladnie tak jak piszesz .Z pierwotnie niskiej ceny zrobilo sie drozej jak np.w europcar . Szczegolow nie pamietam bo bylo to kilka lat temu ale nazwa firmy mocno utkwila mi w pamieci :hand:

Awatar użytkownika
gasior
Posty: 78
Rejestracja: 08 maja 2008, 15:53
Deska: SU2
Latawiec: Rhino / Evo
Lokalizacja: Szczecin
Postawił piwka: 16 razy
Dostał piwko: 2 razy
Kontaktowanie:
 
Post11 kwie 2012, 21:23

rolnik pisze:dokladnie tak jak piszesz .Z pierwotnie niskiej ceny zrobilo sie drozej jak np.w europcar . Szczegolow nie pamietam bo bylo to kilka lat temu ale nazwa firmy mocno utkwila mi w pamieci :hand:


tu jest mina w traveljigsaw, bo nie ma jak sprawdzić tych dodatkowych opłaty - tylko infolinia lub mailowo.
Wertuje właśnie przeróżne oferty i różnice między firmami jeżeli chodzi o ceny dodatków są masakryczne, przykładowo fotelik dla dzieciaka to zakres 20 - 90 euro :shock:
2 foteliki, dodatkowy kierowca, odbiór / zwrot poza godzinami pracy i spokojnie się 200 euro nazbiera :(

warto mieć na uwadze, przy porównywaniu ofert

Awatar użytkownika
rolnik
Posty: 4544
Rejestracja: 07 sie 2003, 21:16
Deska: SU2
Latawiec: Obojetne
Lokalizacja: Stara Gwardia
Postawił piwka: 44 razy
Dostał piwko: 44 razy
 
Post11 kwie 2012, 21:32

tu jest mina w traveljigsaw, bo nie ma jak sprawdzić tych dodatkowych opłaty - tylko infolinia lub mailowo.
dla mnie to oszusci bo mialem miec fure bez dodatkowych kosztow .Nauczony doswiadczeniem mailowo mialem to potwierdzone przed wyjazdem mimo to na miejscu byla wtopa . Pieniedzy nie odzyskalem a kwota zbt mala zeby sie zoladkowac

stiv amoralny
Posty: 1522
Rejestracja: 13 sty 2006, 02:55
Deska: 50fifty/Su-2/Spleene
Latawiec: Cabrinha/SShot/Airush
Lokalizacja: terazFilipiny
Postawił piwka: 12 razy
Dostał piwko: 32 razy
Kontaktowanie:
 
Post12 kwie 2012, 21:37

surfbabe pisze:Jeśli chodzi o furkę to mnie najtaniej wyszedł broker znaleziony w sieci, a i tak najemcą auta była firma z lotniska ;) - Europecar akurat.
Polecam opcję z brokerem - obcięłam w ten sposób 20% ceny.

Do zwiedzania polecam miasteczko Lagos (i niedaleko położone urokliwe urwiska Grottos) oraz Faro (w okolicach Faro dodatkowo warto zaliczyć rezerwat rzeki Ria Formosa - cud natury normalnie).
Jeśli jedziesz z dziećmi jest tam kilka parków rozrywki jak Slide'n'Splash naprawdę fajny Aquapark dla małych i dużych, czy Zoomarine z delfinami i etc.

Tak czy owak, jak pisał wcześniej Stiv i tak będzie pięknie :thumb: :thumb:


hehe, widzę , że też chętnie śledzisz ten wątek :wink: pięknie tam, pięknie, w zeszłym roku mi się nie udało, ale w tym nie odpuszczę. A jak w lipcu byłaś nie było trochę za tłoczno?

pozdr

stiv a

Awatar użytkownika
surfbabe
Posty: 689
Rejestracja: 17 lip 2005, 16:25
Deska: su2 custom
Latawiec: FX, nemesis
Lokalizacja: wwa
Postawił piwka: 47 razy
Dostał piwko: 29 razy
 
Post13 kwie 2012, 15:14

stiv amoralny pisze:
hehe, widzę , że też chętnie śledzisz ten wątek :wink: pięknie tam, pięknie, w zeszłym roku mi się nie udało, ale w tym nie odpuszczę. A jak w lipcu byłaś nie było trochę za tłoczno?

pozdr

stiv a


oooojjj, mnie się straaaasznie podobało - się normalnie zadurzyłam! :D :doh: :D
i kiedyś tam, kurczę, zamieszkam!

na wodzie wcale nie było tłoczno, wszyscy staraliśmy się trafiać w idealny środek z wodą, to wtedy max miejsca... a kajtów, jak widać na tych moich nielicznych fotkach, w całej lagunie ze 30.
jak woda schodzi i z tej największej płytkiej części robi się kałuża to tam się trochę zagęszcza, ale to i tak nic w porównaniu do Helu w sezonie, jak zawieje po niewianiu :thumbsup:
ciągle jest tam dużo głębokiego, więc najwyżej przerzucasz się pod wiatr przed wyspę, która na środku laguny - tam trochę płycizn, albo pływasz na głębokiej...
albo jeszcze halsujesz się pod wiatr do plaży od strony Lagos (na jednym halsie trasa do pokonania w 2 minuty, czy coś takiego) i tam przy niskim stanie więcej płytkiego.

warto tam, warto.
podejście piechotką do laguny to jedyny minus. słowo.

radh
Posty: 4
Rejestracja: 13 gru 2010, 15:42
 
Post18 kwie 2012, 19:36

Siema
W lipcu jedziemy z dziewczyna do Lagos. Bede potrzebowal jakiejs cienkiej pianki na ocean? (w Tarifie woda byla chlodna)
Mozna gdzies wypozyczyc deski czy lepiej zabrac ze soba? Mam 3 latawce 5;7;11m-polatam na 5 czy lepiej zostawic?

Awatar użytkownika
surfbabe
Posty: 689
Rejestracja: 17 lip 2005, 16:25
Deska: su2 custom
Latawiec: FX, nemesis
Lokalizacja: wwa
Postawił piwka: 47 razy
Dostał piwko: 29 razy
 
Post18 kwie 2012, 21:44

Pianki będziesz potrzebował na oceanie napewno, w lagunie też może się przydać. Woda rzeczywiście daje chill. Deskę pożyczysz - w Lagos kojarzę 3 szkółki:
www.algarve-watersport.com
www.extremealgarve.com
i www.southadventures.com.pt
O szczegóły rentalu tam pytaj.
Jeśli chodzi o latawce to od Nelsona z bazy z Alvor'u wiem, że 9 dla faceta to podstawowy. Ja byłam 2 tyg i nie trafiłam na warunki inne niż na moją 8-mkę. 5? - nie sądzę, ale spytaj w tych bazach jw.

Awatar użytkownika
gasior
Posty: 78
Rejestracja: 08 maja 2008, 15:53
Deska: SU2
Latawiec: Rhino / Evo
Lokalizacja: Szczecin
Postawił piwka: 16 razy
Dostał piwko: 2 razy
Kontaktowanie:
 
Post22 kwie 2012, 20:51

kaczor pisze:odswiezam temat,
planuje wyjazd w tamte rejony na poczatku wrzesnia, jednak statystyki na windguru nie wygladaja zachecajaco, ale tak jak piszecie ze mozna liczyc na termike, wiec mam nadzieje ze sie nie rozczaruje:), mam jednak pytanie odnosnie auta, czy macie namiary na jakas sprawdzona wypozyczalnie, oczywiscie nie chodzi mi o te ogolnodostepne na lotnisku bo je jest akurat latwo znalezc. No i jeszcze pytanie o atrakcje w okolicy, czy jak nie bedzie wialo to bedzie cos ciekawego do zwiedzania? dla mnie wystarczyla by plaza do zwiedzania no ale jak sie jedzie z rodzina to roznie to bywa :D


Po sprawdzeniu za radą Rolnika, traveljigsaw odpada jeżeli jedziesz z rodziną.
Za dodatki typu foteliki chcieli skasować po 80 euro / szt.

Ja ostatecznie bookowałem w Lagos w http://www.marinarentacar.com - Corsa 5-d na 11 dni z 2-ma fotelikami za 195 euro.

Szkoda tylko, że z wyjazdu nici :x
W piątek chcąc zrobić online check-in dowiedziałem się, że Ryanair zlikwidował połączenie z Lipska :shock: i musiałem wszystko odwołać.

Czekamy więc na twoją relację :)


Wróć do „Spoty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości