Portugalia-Algarve, Faro

Miejscówki Kitesurfingowe
KasicaM
Posty: 140
Rejestracja: 20 mar 2010, 12:49
Deska: Nobile, Airush
Latawiec: North Dice, Wainman
Lokalizacja: Tarifa
Postawił piwka: 4 razy
Dostał piwko: 1 raz
Kontaktowanie:
 
Post20 mar 2010, 13:50

stiv amoralny pisze:
Perelka pisze:koniecznie odwiedz lagune w alvor w miejscu gdzie wplywa woda do portu rano tam nie ma wody ok 12 zaczyna wiac i zaczyna sie przyplyw ok 15 masz idealna lagune z woda najplycej po kolana mozna tez przeplynac na triki na gleboka no i wiadomo jak lagunka to cieplejsza woda jak bys nie mogl znalezc pisz na priva. ja tylko tam plywalem w calym algarve spanie mozesz sobie dorwac w lagos jak jedziesz na dluzej trzeba szukac po prywatnych kwaterach. pozdr


Właśnie tam planujemy pitstop :wink:
celujemy w takie apartamenty Meia Praia Club w Lagos , ale juz zupełnie na obrzeżu właśnie w stronę rozlewiska Alvor;
http://www.booking.com/hotel/pt/clube-d ... 2009-11-18
za 10 Euro/osoba
Dobrze kombinuję że lepsze pływanie na Alvor chyba właśnie od strony Lagos? Poza tym z Lagos lepszy dojazd do Sagres i Carrapateira .


Hej
Poczatkiem czerwca mam zamiar jechac do Lagos. Jeszce nic nie zarezerwowalam. . Wnioskujac po datcie to juz ta byles. Moze jakies rady co do najlepszej kitesurfing plazy i hotelu? Dzieki

KasicaM
Posty: 140
Rejestracja: 20 mar 2010, 12:49
Deska: Nobile, Airush
Latawiec: North Dice, Wainman
Lokalizacja: Tarifa
Postawił piwka: 4 razy
Dostał piwko: 1 raz
Kontaktowanie:
 
Post23 mar 2010, 20:09

Wszytsko zarezerwowany na 6stego czerwca, wyjezdzam az na 2 tygodnie!!! Jedno pytanko, a mianowicie wiatr, ja mam 9.5 m latawiec. Jak tam wieje poczatkiem czerwca? Mam nadzieje ze jeden kite starczy? Dzieki.

stiv amoralny
Posty: 1522
Rejestracja: 13 sty 2006, 02:55
Deska: 50fifty/Su-2/Spleene
Latawiec: Cabrinha/SShot/Airush
Lokalizacja: terazFilipiny
Postawił piwka: 12 razy
Dostał piwko: 32 razy
Kontaktowanie:
 
Post23 mar 2010, 23:50

statysyki wiatrowe dla faro masz tutaj; http://www.windfinder.com/windstats/win ... c_faro.htm
co do pytania czy z jednym kite'em dasz radę to pewnie nie:) mozna miec 1 latawiec i rezygnować z pewnego zakresu wiatru w ogóle, zależy tez na jakich akwenach pływasz.., choć 9.5 dla dziewczyny jesli ma juz byc KONIECZNIE 1 kit - no to całkiem rozsądny wybór. CHOĆ NAJLEPIEJ MIEC 2:)
Co do hoteli, to na samym spocie - a w zasadzie na mini półwyspie były jakieś apartamenty, ale nie mam namiaru. ny spalismy w samym centrum faro i 10 min jazdy jestes na spocie. w listopadzie płacilismy ok 35 euro za 2-kę ze śniadaniem

pozdrawiam
stiv a.

bart_dr
Posty: 387
Rejestracja: 23 cze 2008, 13:35
Lokalizacja: bdg
 
Post24 mar 2010, 00:07

w faro za lotniskiem jest fajny spot, trzeba tylko kawalek isc albo uderzyc do takiego osrodka surf , oni wyplywaja lodka i z checia zabieraja ludzi,

KasicaM
Posty: 140
Rejestracja: 20 mar 2010, 12:49
Deska: Nobile, Airush
Latawiec: North Dice, Wainman
Lokalizacja: Tarifa
Postawił piwka: 4 razy
Dostał piwko: 1 raz
Kontaktowanie:
 
Post24 mar 2010, 13:23

Dzieki za rade. Znalazlam juz hostel za 17 euro za dobe/za osobe ze sniadaniem w centrum Lagos. O reszte popytam jak juz bede na miejscu. Tak wiem ze lepiej miec co najmniej 2 latawce ale teraz mam tyle wydatkow ze to bedzie musialo poczekac. :) Dzieki jescze raz. Pozdrawiam.

rock76
Posty: 8
Rejestracja: 07 kwie 2010, 06:09
 
Post08 kwie 2010, 05:47

rok temu bylem w Algarve,dokladnie Albufeira.nie bylo dnia bez kajta na morzu.plaze bajeczne.polecam

algarve-watersport
Posty: 4
Rejestracja: 12 maja 2010, 14:53
Deska: LF
Latawiec: Wainman
 
Post12 maja 2010, 22:14

Witam!

Jezeli chodzi o portugalie to polecam Lagos,chyba najlepsza miejscowka,jakies 70 km od Faro.
W tej chwili pracuje tu wlasnie jako instruktor.Jednego dnia mozesz plywac na kajcie,surfingu i wake.
Prowadzimy otwarty dla wszystki KiteHouse zobacz to:
www.algarve-watersport.com
http://www.youtube.com/watch?v=-lulJdMKaZw

Pozdrawiam
Borat

jachu
Posty: 456
Rejestracja: 15 maja 2005, 13:07
Deska: Ronix Kinetik STD
Latawiec: Sesitec 2.0
Lokalizacja: WakeSpotWakeProjekt
Dostał piwko: 2 razy
Kontaktowanie:
 
Post13 maja 2010, 10:13

napisz Kasica, co to za hostel? Daj prosze namiar jakis. :)

KasicaM
Posty: 140
Rejestracja: 20 mar 2010, 12:49
Deska: Nobile, Airush
Latawiec: North Dice, Wainman
Lokalizacja: Tarifa
Postawił piwka: 4 razy
Dostał piwko: 1 raz
Kontaktowanie:
 
Post20 maja 2010, 22:41

My zostajemy w hostelu Gold Coast http://www.hostelworld.com/hosteldetail ... agos/21557 . Warunki bardzo standartowe bez zdanych wygod. Dzielona lazienka z innymi. Ja dobrze wiem jak malo"siedze" w hotelu jak jestem na wakacjach wiec staram sie nigdy nie przeplacic a pieniadze wydac na koktajle :). Byleby sie bylo gdzies przespac i wziasc prysznic. Wyjazd 6stego czerwca... mam nadzieje ze bedzie wialo codzinnie! :) Pozdrawiam

jachu
Posty: 456
Rejestracja: 15 maja 2005, 13:07
Deska: Ronix Kinetik STD
Latawiec: Sesitec 2.0
Lokalizacja: WakeSpotWakeProjekt
Dostał piwko: 2 razy
Kontaktowanie:
 
Post26 maja 2010, 12:02

dzieki, spoko strona z tymi hostelami,

szkoda, ze Borata stronka dalej nie hula, bo bym chetnie zobaczyl co tam maja w tym otwartym kitehouse.

gr8
Posty: 236
Rejestracja: 03 lip 2009, 10:46
Lokalizacja: West Coast
 
Post26 maja 2010, 12:09

Jachu, u mnie stronka hula.
A tutaj bezposredni link do kite house'a: http://algarvewatersport.com/kitehouse

kordian1000
Posty: 31
Rejestracja: 06 sie 2010, 01:02
Deska: su-2 , bamboo
Latawiec: Crossbow 2011 - 11m
Lokalizacja: Londyn/Koszalin
Kontaktowanie:
 
Post25 sie 2010, 19:46

Witam, 20 - 24 wrzesnia ląduje w faro, autko juz tez mamy - kwestia noclegu, moze ktos poleci cos sprawdzonego i blisko spotu ? mam na mysli lagos ..

pozdr.

Awatar użytkownika
briku
Posty: 395
Rejestracja: 23 sie 2009, 09:43
Lokalizacja: Krk
Postawił piwka: 3 razy
Kontaktowanie:
 
Post28 gru 2010, 15:17

Witam,
Odświerzę trochę temat - planuję wybrać się w końcu w tamte rejony. Pod uwagę brałem kwiecień albo wrzesień/październik. Szukam płaskiej i płytkiej wody no i wiatru. Czy ktoś z Was był tam w takich miesiącach i może się podzielić statystykami wiatrowymi? No i który spot najlepiej wybrać? Opcje noclegu również mile widziane.

stiv amoralny
Posty: 1522
Rejestracja: 13 sty 2006, 02:55
Deska: 50fifty/Su-2/Spleene
Latawiec: Cabrinha/SShot/Airush
Lokalizacja: terazFilipiny
Postawił piwka: 12 razy
Dostał piwko: 32 razy
Kontaktowanie:
 
Post30 gru 2010, 02:07

briku pisze:Witam,
Odświerzę trochę temat - planuję wybrać się w końcu w tamte rejony. Pod uwagę brałem kwiecień albo wrzesień/październik. Szukam płaskiej i płytkiej wody no i wiatru. Czy ktoś z Was był tam w takich miesiącach i może się podzielić statystykami wiatrowymi? No i który spot najlepiej wybrać? Opcje noclegu również mile widziane.


siema,
w zeszłym roku późną jesienią(listopad-grudzień) zjechałem całe wybrzeże od lisbony w dół do hiszpanii. jeśli szukasz płaskiej i płytkiej wody to polecam w sumie 3 miejsca do zatrzymania się; mega fajnie jest w samym faro, jest tam taki płw. 3-4 km od lotniska i tam pełno kwater prywatnych. jak masz furkę to lepsza opcja mieszkać w mieście i dojezdżać na spot miasto nocą b. urokliwe:). kolejne ciekawe miejsce to Lagos , tu tak samo, fajna miejscowośc turystyczna, spot z płaską wodą i na ocean, całkiem blisko-ok. 30 km do meeega spotu wave Carapeteira! kolejne miejsce ale już duuużo wyżej na płn. Lagoa de Albufeira, ale tam to na pewne progno radzę, spot jest mega, ale miejcówka sama to wiocha plus osiedle wypasionych willi i nic więcej nie ma :? . Przy wyborze miejscówki zwracaj uwagę na kierunek wiatru koniecznie!!! jaki jest względem lagun :idea: One są przeważnie oddzielone od otwartego oceanu wydmami, jak wiatr będzie na pograniczu cross shore/side on shore, to może w lagunie nie wiać :idea: tak mieliśmy na Lagoa de albufeira... najlepiej jak wyraźnie wieje side/on shore :idea: wtedy do laguny dochodzi bez zakłóceń. Jesli chcesz jechać w kwietniu(radzę raczej 2-ga połowa/pod koniec) to z kwaterami nie ma najmniejszego problemu, także bez spiny, czekaj do końca , obserwuj prognozy gdzie będzie najlepiej wiatrowo i tam uderzaj :idea: ja rezerwowałem przez booking.com z 2-dniowym wyprzedzeniem i było wszystko ok :thumb: z tego co pamiętam to lokalesi mówili , że maj jest super wiatrowo, ale sprawdź jeszcze sobie staty na windfinderze i poczytaj na kiteforum.com :idea:

życzę powodzenia i podziel się koniecznie informacjami jak wrócisz :!:

pozdrawim

stiv a

Awatar użytkownika
briku
Posty: 395
Rejestracja: 23 sie 2009, 09:43
Lokalizacja: Krk
Postawił piwka: 3 razy
Kontaktowanie:
 
Post30 gru 2010, 09:04

Wielkie dzięki za szczegółową odpowiedź :thumbsup:
Czy pisząc o Faro masz na myśli ten półwysep - klik ??
A odnoście Lagos to laguny są na tym rozlewisku w Alvor - zgadza się?

Oczywiście wiatr i statystyki posprawdzam - do wyjazdu mam jeszcze sporo czasu - na razie rozeznaje temat bo chętnie pojechał bym w jakieś nowe miejsce :) No a skoro lokalesi polecają maj, to może rzeczywiście wtedy spróbuję - lokalesów się trza słuchać. Myślałem o kwietniu/wrześniu/październiku ze względu na mniejsze tłoki i tańsze bilety.


Wróć do „Spoty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości

cron