Portugalia-Algarve, Faro

Miejscówki Kitesurfingowe
Awatar użytkownika
jedi1
Posty: 2272
Rejestracja: 28 maja 2006, 17:37
Lokalizacja: Gdynia
Postawił piwka: 132 razy
Dostał piwko: 83 razy
Kontaktowanie:
 
Post30 gru 2010, 17:31

phpBB [video]


Stiv w tym Lagos byliście? Miejscówka wygląda mega :thumbsup:

stiv amoralny
Posty: 1522
Rejestracja: 13 sty 2006, 02:55
Deska: 50fifty/Su-2/Spleene
Latawiec: Cabrinha/SShot/Airush
Lokalizacja: terazFilipiny
Postawił piwka: 12 razy
Dostał piwko: 32 razy
Kontaktowanie:
 
Post30 gru 2010, 23:36

briku pisze:Wielkie dzięki za szczegółową odpowiedź :thumbsup:
Czy pisząc o Faro masz na myśli ten półwysep - klik ??


tak, to dokładnie tam, jak przejedziesz tym mostkiem na płwysep, dajesz w lewo i masz kilka opcji na pływanie;
1- przy kierynku side on shore lub on shore możesz na wave zrobić downwind do cieśninki gdzie rozlewisko wchodzi do oceanu
2- jedziesz na maksa w dół tym płwyspem aż koniec drogi i dalej już ze 500m pieszo, pływanie w rozlewisku
3- szukasz na tym płw. szkólki (jakas tam jest prawie na samym początku) i z chlopakami mozna sie dogadac żeby cię motorówką wzięli.
Najlepsze pływanko jest w tym rozlewisku ale po drugiej stronie tego ujścia w ocean, tylko uwaga :idea: przy odpływie jest tam mega silny prąd i przy słabnącym/granicznym wietrze jest kuźwa cięzko bardzo wyhalsować się spowrotem na półwysep, ja się tam bujałem ze 40 min, jak masz za mało power'u to ten prąd jest wykańczający-syzyfowa praca :!: jest to gardło może z 50 m szerokie, ale jak go nie przejdziesz to lipa, bo z drugiej strony(tam gdzie się najlepiej pływa :wink: nie ma donikąd drogi :!: Wpław to absolutnie go nie przejdziesz bo chwila moment jesteś w oceanie 300m od brzegu :( tak samo jak w tym prądzie deche zgubisz :idea: Ewentualnie można obejść to gardło środkiem tego całego rozlewiska, dużym promieniem od tego ujścia, ale chodzi się cholernie ciężko, polecam w każdym razie obserwować lokalesów, jak kończą pływanie to zwijać się z nimi :wink:

pozdrawim

stiv a

stiv amoralny
Posty: 1522
Rejestracja: 13 sty 2006, 02:55
Deska: 50fifty/Su-2/Spleene
Latawiec: Cabrinha/SShot/Airush
Lokalizacja: terazFilipiny
Postawił piwka: 12 razy
Dostał piwko: 32 razy
Kontaktowanie:
 
Post30 gru 2010, 23:58

briku pisze:A odnoście Lagos to laguny są na tym rozlewisku w Alvor - zgadza się?


tak, to to miejsce, ja mieszkałem w Lagos bardzo blisko tych rozlewisk, filmik arona co podłaczył JEDI1 możliwe że tam właśnie był kręcony, ... te miejscówki są tak podobne, perspektywa z wody jest słaba ale wydaje mi się że to jest to miejsce.
A tak na podsumowanie, to miejscówki są w portugalii przecudne, także każdemu gorąco polecam :thumbsup:

pozdrawim

stiv a

Awatar użytkownika
briku
Posty: 395
Rejestracja: 23 sie 2009, 09:43
Lokalizacja: Krk
Postawił piwka: 3 razy
Kontaktowanie:
 
Post31 gru 2010, 09:33

Po raz kolejny dzieki Stiv za odpowiedz. Pozostaje mi juz tylko ogarnac termin, poszukac lotu i noclegu. Jak wyjazd dojdzie do skutku to podziele sie doswiadczeniami po powrocie :)

pawlo
Posty: 4
Rejestracja: 08 sty 2011, 21:02
Deska: Laluz
Latawiec: Core XR5 i 6
Lokalizacja: Mysłowice
 
Post08 sty 2011, 21:08

Briku, jeśli jesteś zainteresowany wyjazdem na przełomie kwietnia i maja to daj znać. Ja również planuje poznać tą miejscówkę, a najlepiej poznaje się i pływa w większej grupie, tak więc wspólnie można zorganizować taki wyjazd?! Co Ty na to?

Awatar użytkownika
surfbabe
Posty: 689
Rejestracja: 17 lip 2005, 16:25
Deska: su2 custom
Latawiec: FX, nemesis
Lokalizacja: wwa
Postawił piwka: 47 razy
Dostał piwko: 29 razy
 
Post09 sty 2011, 14:19

Stiv,
wybieram się tam na przełomie czerwca/lipca.
daj proszę znać, które miejsce Faro, czy Lagos będzie lepsze na wakacje z dziećmi... czyli, tak, żeby rodzina miała jeszcze inne atrakcje poza plażą.
Obawiam się także, że Faro może mieć bardziej miejski charakter, czy to Lagos będzie bardziej turystyczne/wypoczynkowe? trafnie oceniam?
wielkie dzięki za info zwrotne.

Briku i Pawlo,
dajcie, bardzo proszę, znać jak zorganizujecie wyjazd lub jak będziecie mieli z grubsza poplanowane, chętnie skorzystam z waszych wskazówek co do linii lotniczych, met, etc.
wielkie dzięki, :P

Awatar użytkownika
briku
Posty: 395
Rejestracja: 23 sie 2009, 09:43
Lokalizacja: Krk
Postawił piwka: 3 razy
Kontaktowanie:
 
Post09 sty 2011, 18:16

Tak jak pisałem wyżej - póki co rozeznaję temat i biorę pod uwagę termin kwiecień/maj lub wrzesień/październik. Nie wiem czy to wypali, bo na tapecie mam jeszcze inne opcje. Ale jak będę miał coś konkretnego to napiszę i dam znać. Loty do Faro są dużo droższe niż loty do Lizbony, więc pewnie lepszą opcją będzie lot do LIS, wyporzyczenie samochodu i jazda do Faro (ok 280km). Ewentualnie polowanie na jakieś okazje.

Awatar użytkownika
mary.dk
Posty: 1918
Rejestracja: 17 cze 2009, 21:13
Deska: Aero, Airush - Compact, Slayer
Latawiec: Airush Wave
Lokalizacja: Bydgoszcz
Postawił piwka: 58 razy
Dostał piwko: 88 razy
 
Post09 sty 2011, 19:45

Zawsze mozna pocisnac autem, jak wiecej osob i duze auto to w sumie nie tak najgorzej.
Ja sam rozwazam taka opcje, z tym ze na luziku, wiec miesiac czasu trzeba przeznaczyc na to.

Pozdro...

Awatar użytkownika
czaman
Posty: 171
Rejestracja: 10 paź 2008, 12:46
Lokalizacja: POZNAŃ
Dostał piwko: 4 razy
Kontaktowanie:
 
Post10 sty 2011, 09:17

Byłem na Pd Portugalii w listopadzie 2010.

Faro
Baza Faro odradzam - altany kryte blachami, dyktami rozpadające się małe rybackie bungalowy – syf, w sezonie pewnie mordownia. Z dziećmi nie ma mowy.
Spoty Faro bardzo fajne Atlantyk + laguna obsłużą każy kierunek.
Duży plus to bliskość lotniska, mały minus to droższe przeloty.

Alvor, Lagos
Baza noclegowa Meia Praia rozległa o wysokim standardzie.
Spoty - Atlantyk pod nosem. Do laguny ok 2 km. Można samochodem (i tak trzeba mieć tu auto)
Podobno znakomita termika na lagunie (nie było mi dane)
Z dziećmi jak najbardziej.

Awatar użytkownika
surfbabe
Posty: 689
Rejestracja: 17 lip 2005, 16:25
Deska: su2 custom
Latawiec: FX, nemesis
Lokalizacja: wwa
Postawił piwka: 47 razy
Dostał piwko: 29 razy
 
Post11 sty 2011, 12:01

Czaman: dzięki za info zwrotne... właśnie takiego info potrzebowałam. :P

Briku: tak, mówiąc szczerze tak właśnie kombinuję - polecieć do LIS, wypożyczyć auto, zobaczyć okolicę i chodu na południe.
mam nadzieję, że się uda...

Awatar użytkownika
czaman
Posty: 171
Rejestracja: 10 paź 2008, 12:46
Lokalizacja: POZNAŃ
Dostał piwko: 4 razy
Kontaktowanie:
 
Post11 sty 2011, 14:01

Sprawdz opcję Berlin - Malaga EASYJET
Przelot do LIsbony jest droższy niż do Malagi
Koszt wynajmu auta taki sam
Z Malagi masz 500 km bez opłt autostradowych
Z Lisbony 300 km po płatnych autostradach (jakieś 25 EUR w jedną stronę)
Paliwo w Hiszpanii jest tańsze
W Hiszpani po drodze masz Sewillę a jak chcesz możesz zwiedzić Gibraltar - naprawdę warto i przy okazji zatankować full za tanią kasę (diesel 0,85 GBP/litr)

Mam zamiar z dziećmi 2+2 wybrać się do Portugalii na jesień lub wiosną *12.
Wybiorę się na 100% przez Malagę
Jeżeli nie lecisz do Lisbony z EASYJET to dochodzi następny aspekt - limity na podręczny. W EASYJET najmniej restrykcyjne.

Awatar użytkownika
surfbabe
Posty: 689
Rejestracja: 17 lip 2005, 16:25
Deska: su2 custom
Latawiec: FX, nemesis
Lokalizacja: wwa
Postawił piwka: 47 razy
Dostał piwko: 29 razy
 
Post12 sty 2011, 11:05

Czaman, dzięki jeszcze raz. Temat z całą pewnością do przemyślenia, chociaż Costa del Sol po Gibraltar w sumie zwiedziłam... tyle, że Tarify kajtowo nie wytestowałam, wstyd :oops: ...
Rzeczywiście auto z Malagi wtedy na 2 tygodnie kosztowało mnie jakieś 1600PLN (a zostawiłam je w Barcelonie).
w Portugalii nie byłam nigdy, więc jestem straaaaasznie ciekawa Lisbony i okolic... pewnie będę dociskać temat tamtędy.
I wielkie dzięki za info o EasyJet - sprawdzę ich w pierwszej kolejności.
Pozdrówka!

stiv amoralny
Posty: 1522
Rejestracja: 13 sty 2006, 02:55
Deska: 50fifty/Su-2/Spleene
Latawiec: Cabrinha/SShot/Airush
Lokalizacja: terazFilipiny
Postawił piwka: 12 razy
Dostał piwko: 32 razy
Kontaktowanie:
 
Post13 sty 2011, 01:49

surfbabe pisze:Stiv,
wybieram się tam na przełomie czerwca/lipca.
daj proszę znać, które miejsce Faro, czy Lagos będzie lepsze na wakacje z dziećmi... czyli, tak, żeby rodzina miała jeszcze inne atrakcje poza plażą.
Obawiam się także, że Faro może mieć bardziej miejski charakter, czy to Lagos będzie bardziej turystyczne/wypoczynkowe? trafnie oceniam?
wielkie dzięki za info zwrotne.

Briku i Pawlo,
dajcie, bardzo proszę, znać jak zorganizujecie wyjazd lub jak będziecie mieli z grubsza poplanowane, chętnie skorzystam z waszych wskazówek co do linii lotniczych, met, etc.
wielkie dzięki, :P

surfbabe.. obojętnie gdzie dolecisz i tak będzie pięknie:)
fury są tanie , a paliwo jeszcze tańsze :thumb: a tak moim zdaniem, to nie powinnaś się spieszyć z rezerwacjami hoteli, czy kwater, no chyba , że uda się zrobić je za darmo:) jest tego mnóstwo i ja bym czekał na prognozy tuż przed wyjazdem i logował się tam , gdzie najlepiej wiatrowo będzie :idea: . jeśli chodzi o atrakcje inne niż plaża dla rodziny itp, to zerknij może na http://good-times.webshots.com/photo/21 ... 2471DFVhrD
tak mi przyszło do głowy:) w faro mieszkanie blisko spotu-czyli na samym płwyspie - jest mega oki dla całej ekipy pływającej :thumb: do tego obsługuje wszystkie kierunki praktycznie :idea: ale jeśli rodzina i inne atrakcje, to lepiej mieszkać w mieście FARO, a na spot dojeżdżać, rodzina ma więcej opcji :idea:
Z kolei Lagos bardziej malownicze, blisko do zajebistego wave na Carrapeteira, możliwość mieszkania w fajnym portowym miasteczku, no kwestia gustu i upodobań. Powiem tak... mieszkało mi się lepiej w Lagos, ale pływało lepiej w Faro:) reasumując.. obserwuj pilnie progno.. i tam uderzajcie :wink:

pozdrawim

stiv a

Awatar użytkownika
surfbabe
Posty: 689
Rejestracja: 17 lip 2005, 16:25
Deska: su2 custom
Latawiec: FX, nemesis
Lokalizacja: wwa
Postawił piwka: 47 razy
Dostał piwko: 29 razy
 
Post18 sty 2011, 18:56

Stiv, dzięki max za info... i linka... zawartość którego spowodowała, że decyzja została podjęta... przez moje dzieci. :lol:
ale że Lagos nęci... tą malowniczością, jak piszesz, to mam nadzieję, że uda mi się odwiedzić oba miejsca, w końcu żadna to odległość.
jeszcze tylko co do akwenu w Faro, dużo płytkiego? mam jednego takiego do nauki...
wieeeeelkie dzięki za info.

stiv amoralny
Posty: 1522
Rejestracja: 13 sty 2006, 02:55
Deska: 50fifty/Su-2/Spleene
Latawiec: Cabrinha/SShot/Airush
Lokalizacja: terazFilipiny
Postawił piwka: 12 razy
Dostał piwko: 32 razy
Kontaktowanie:
 
Post18 sty 2011, 21:57

surfbabe pisze:Stiv, dzięki max za info... i linka... zawartość którego spowodowała, że decyzja została podjęta... przez moje dzieci. :lol:
ale że Lagos nęci... tą malowniczością, jak piszesz, to mam nadzieję, że uda mi się odwiedzić oba miejsca, w końcu żadna to odległość.
jeszcze tylko co do akwenu w Faro, dużo płytkiego? mam jednego takiego do nauki...
wieeeeelkie dzięki za info.


W Faro jest mega miejscówka do szkolenia, ze sporym płaskim akwenem, gdzieś tu juz o tym pisałem..., jak chcesz szkolić to musicie zabrac sie motorówka z lokalesami, żeby przepłynąć ujscie tego wylewiska, na drugą stronę. są bardzo życzliwi także nie będziesz mieć raczej problemu:)

pozdrawim

stiv a


Wróć do „Spoty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości