Prośba o opinię Wyjazd Egipt Soma Bay 3-10.01.2014

Miejscówki Kitesurfingowe
tomek750
Posty: 4
Rejestracja: 05 paź 2013, 17:14
Deska: SU-2 prorider
Latawiec: RRD obsesion pro
 
Post12 lis 2013, 00:54

Witam,

lecę ze znajomymi do Soma Bay w Egipcie niestety z początkiem stycznia 2014. Mam takie pytanie czy pływał ktoś tam może w tym okresie bo widziałem, że warunki prognozowe wyglądają słabo.

Wrzucam link do hotelu może ktoś tam był i mi jakoś pomoże bo jest on kawałeczek od tego spotu w Soma:
http://www.amwajhotelsint.com/abu-soma/Default.aspx

Czy orientuje się ktoś czy jak zabiorę ze sobą swój sprzęt to mogę sobie pływać tak po prostu np: przed hotelem bo z tego co widziałem to woda spoko, nie ma tam jakichś zakazów itd itp...????

Z góry dziękuję za uwagę i wszelkie informacje
Pozdrawiam Tomek

maciejmo
Posty: 31
Rejestracja: 25 sie 2009, 14:12
Dostał piwko: 1 raz
 
Post13 lis 2013, 00:52

O Soma Bay napisano juz sporo na forum, wiec polecam rowniez opcje "szukaj'' Z moich skromnych obserwacji wynika, ze w tej lokalizacji najlepszym hotelem jest Palm Royal, ale lezy po przeciwnej stronie zatoki. Po stronie Amwaya masz nie daleko baze brytyjska 7bft. Baza na wypasie, ale przy wiatrach tam wiejacych przy brzegu mocno szkwali. Po odplynieciu od brzegu jest juz ok. Spod samego hotelu bedziesz mial duzy problem z wiatrem, poniewaz wieje skosnie od ladu . Tego problemu nie ma w bazie niemieckiej przy Palm Royal. Ogolnie jest to dosc slaby termin jezeli chodzi o wiatr, ale to statystyka. Prognozy na windguru czesto sie nie sprawdzaja, bardziej wiarygodny tam jest windfinder. Ja trafilem w tym terminie na czas kiedy wialo prawie codziennie, ale trzeba byc na spocie wczesnie rano. Bazy otwieraja ok 9:00. Wiatr byl do ok 13 i siadal. O tej porze roku ciemno robi sie juz ok 17. Warunki wiatrowe sa tu w tym czasie znacznie korzystniejsze niz w Elgunie. Ogolnie uwazam Soma Bay i Palm Royal za super miejscowke na wyjazd rodzinny, no i spot masz przy hotelu co przy opcji AI ma spore znaczenie. Sam spot - pierwsza liga :thumb:

kuli1970
Posty: 58
Rejestracja: 25 wrz 2013, 15:14
Deska: Nobile
Postawił piwka: 1 raz
Dostał piwko: 3 razy
 
Post15 lis 2013, 10:48

Pomijając prognozę - jeżeli w Somie jest woda jest ok. Jeżeli jest odpływ jest słabo :(

Awatar użytkownika
zaq
Posty: 922
Rejestracja: 12 wrz 2010, 11:52
Deska: Clash
Latawiec: Ozone Catalist
Lokalizacja: Wuwa
Postawił piwka: 21 razy
Dostał piwko: 71 razy
Kontaktowanie:
 
Post15 lis 2013, 10:53

Nie zgodzę się, pływa się po prostu za rafą na głębokim. Fakt jak siądzie wiatr może być fajnie.

Blazejj
Posty: 12
Rejestracja: 13 lis 2013, 11:58
Deska: Carved Imperator V
Latawiec: CORE GTS 2
 
Post15 lis 2013, 11:18

zaq pisze:Nie zgodzę się, pływa się po prostu za rafą na głębokim. Fakt jak siądzie wiatr może być fajnie.

Przyplyw i odplyw graja duza role w plywaniu a z wiatrem moze byc kiepsko w tym miesiacu. Najlepsze warunki sa latem. Zima jest na kanarach lepsza prognoza albo Kapverdy (Wave).

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post15 lis 2013, 13:02

zaq pisze:Nie zgodzę się, pływa się po prostu za rafą na głębokim. Fakt jak siądzie wiatr może być fajnie.


..w sensie fajna podwózka motorówką

peace

tomek750
Posty: 4
Rejestracja: 05 paź 2013, 17:14
Deska: SU-2 prorider
Latawiec: RRD obsesion pro
 
Post15 lis 2013, 21:40

Dzieki bardzo za info...

A mam pytanie bo o tym nikt nie napisal co z plywaniem przy hotelu pomijajac juz fakt wody i wiatru mozna??? Hotel ma tylko spot dla tych co potrzebuja miec żagiel blisko siebie.... nie przegonia mnie jak odpale kita???

tygr
Posty: 25
Rejestracja: 10 mar 2008, 15:38
Deska: nobile 666
Latawiec: north rhino 9/14
Lokalizacja: Walbrzych
Dostał piwko: 1 raz
 
Post19 lis 2013, 17:12

Cześć,byłem rok temu,2tyg. wiało-super, przy hotelu jest baza,prowadzi ją Ali sympatyczny chłopak,obsługa dobra za nie duże pieniądze,baza to duży namiot 10x10m,mają sprzęt /kite,windsur,katamaran,łódki, inne/uczą,hotel dobry,miła obsługa,dobre drinki.Jest rafa,przypływ-startujesz od brzegu,odpływ-idziesz 100m.W oddali widzisz ok.60-80 kite (hotel palm roial,caraiben) a ja sam ewentualnie 2kite obsługi,mają motorówkę do asekuracji,można płynąć na wyspę jakieś 2km. Czasem przychodził KUBA polski instruktor chyba z hotelu Lotus-współpracuje z Alim.Mój wyjazd był udany.Życzę pomyślnych wiatrów. Pozdrawiam. :thumbsup:

tomek750
Posty: 4
Rejestracja: 05 paź 2013, 17:14
Deska: SU-2 prorider
Latawiec: RRD obsesion pro
 
Post20 lis 2013, 14:37

Dzieki serdecznie za informację bardzo mnie pocieszyles. Mam nadzieję ze wyjazd uds sie jak Twoj. Pozdrawiam


Wróć do „Spoty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości

cron