Kitesurfing Madera, okolice Funchal - pilne!

Miejscówki Kitesurfingowe
paveu27
Posty: 101
Rejestracja: 13 paź 2009, 18:45
Dostał piwko: 1 raz
 
Post22 sie 2014, 14:40

Hej witam, ktokolwiek byl, plywal ? Bede bardzo wdzieczny za wszelkie informacje.
Polnoc wyspy z tego co wiem odpada, skaliste brzegi, a szkoda bo wieje NE glownie.
Na pobliskiej Porto Santo podobno lepiej, ale druga polowa marudzi ze nie ma co zwiedzac z kolei i badz tu madry...
Najpewniej rozbijemy sie gdzies w Funchal, ew. bede szukal na wschodniej stronie wyspy hoteli.
Dzieki z gory!
Pawel.

Awatar użytkownika
Kristoff
Posty: 490
Rejestracja: 26 cze 2011, 12:37
Deska: Shinn Bronq Heritage, LF Foil
Latawiec: Flaj Speed 3, Flaj Boost
Postawił piwka: 1 raz
Dostał piwko: 28 razy
 
Post22 sie 2014, 15:36

Hej,
Byłem na Maderze parę lat temu turystycznie i bez sprzętu, ale całkiem nieźle pamiętam ten wyjazd - sporo zdjęć. Moim zdaniem ta wyspa NIE nadaje się na kite'a. 95% wybrzeża jest kamienista - z naciskiem na kamienista powulkaniczna. Na całej wyspie jest bodajże jedna bądź dwie plaże piaszczyste - z czego jedna naturalna -czarny piasek, czyli rozbita wodą skała wulkaniczna, i jedna (przy jakimś hotelu - nie pamiętam nazwy) piaszczysta z żółtego, nawiezionego piasku.

Niech mnie ktoś poprawi jeśli się mylę bo jednak parę lat minęło...

Jest taka stronka: http://splocs.com gdzie możesz sobie sprawdzić spoty kitesurfingowe i nie tylko. Splocs.com pokazuje jeden spot na całej Maderze (w okolicach Funchal) i jeden na sąsiedniej wysepce - tam nie byłem/nie widziałem).

paveu27
Posty: 101
Rejestracja: 13 paź 2009, 18:45
Dostał piwko: 1 raz
 
Post25 sie 2014, 13:48

sliczne dzieki za szybka odpowiedz, juz mialem sprzet pakowac, ale widze ze nie ma sensu.
Pozdrawiam!
Pawel.

Awatar użytkownika
mary.dk
Posty: 1918
Rejestracja: 17 cze 2009, 21:13
Deska: Aero, Airush - Compact, Slayer
Latawiec: Airush Wave
Lokalizacja: Bydgoszcz
Postawił piwka: 58 razy
Dostał piwko: 88 razy
 
Post25 sie 2014, 14:04

Funchal Bay, Praia Formosa i Porto Santo - tam się plywa na kite,
kiedyś była jedna, teraz jest pewnie więcej szkolek,
jest naprawdę masa gorszych miejsc na kite :hand:

Pozdro...

flysurfer
Posty: 238
Rejestracja: 22 lut 2012, 05:03
Deska: Crazy Fly Raptor
Latawiec: Flysurfer Boost 3
Dostał piwko: 1 raz
 
Post25 sie 2014, 20:56

Pewnie tak tylko po diabla tam sie pchac!.......... polecam Arube na pozno jesienny wylot, a na pazdziernikowy Sharm el Sheikh.........ew GokovaBay na 2pol wrzesnia,jesli ktos chce dolaczyc do tych wyjazdow to zapraszamy,wszystko we wlasnym zakresie,koniec z placeniem idiotycznych cen biurom podrozy,osoby plywajace jak i towarzyszace,pzdr.

Awatar użytkownika
feel
Posty: 585
Rejestracja: 09 lip 2007, 21:25
Deska: Nobile NHP
Latawiec: Core XR2, GTS
Lokalizacja: Sopot
Postawił piwka: 53 razy
Dostał piwko: 64 razy
Kontaktowanie:
 
Post06 lis 2017, 09:31

Ktoś ma więcej doświadczeń :?: Z tego co widzę jak wieje, to głównie NE, czyli na południowych plażach off. Jak to wygląda w praktyce?
Szkółek kite w necie też nie widać

Awatar użytkownika
feel
Posty: 585
Rejestracja: 09 lip 2007, 21:25
Deska: Nobile NHP
Latawiec: Core XR2, GTS
Lokalizacja: Sopot
Postawił piwka: 53 razy
Dostał piwko: 64 razy
Kontaktowanie:
 
Post25 lis 2017, 11:14

Wróciłem z Madery i nie żałuję, że nie wziąłem sprzętu - wyspa do pływania jest co najmniej trudna. Wiatr głównie z NE, więc na południowych spotach off i to jeszcze od gór. Na północy głównie klify i jeszcze mniej plaż. W Funchal Bay widziałem 1 windsurfera przez tydzień. Kajtów brak.

mary.dk pisze:Funchal Bay, Praia Formosa i Porto Santo - tam się plywa na kite

To brzmi dokładnie jak notka ze strony o Maderze: http://www.madeira-live.com/en/windsurf-kitesurf.html
"Visitors can try kitesurfing in Funchal Bay, Praia Formosa and Porto Santo." :wink:

Dlatego jestem ciekaw czy byłeś tam osobiście i pływałeś na tych spotach :?: Jeżeli tak to przy jakim kierunku i gdzie startowałeś :?: Bo domyślam się, że przy południowych kierunkach może być bardzo malowniczo. Fajnie by było pomykać na foilu pod klifami. Tylko wg statystyk południe tam prawie nie wieje.

Awatar użytkownika
mary.dk
Posty: 1918
Rejestracja: 17 cze 2009, 21:13
Deska: Aero, Airush - Compact, Slayer
Latawiec: Airush Wave
Lokalizacja: Bydgoszcz
Postawił piwka: 58 razy
Dostał piwko: 88 razy
 
Post03 gru 2017, 22:05

Plywalem,
tam sie plywa przy W,
S tam raczej nie wchodzi.
Latawiec rozstawiasz na jedynej piaszczystej plazy (czorny pioch) z mala iloscia kamieni po zachodniej czesci miasta - plazy,
miedzy restauracja a kawalkiem skaly (powulkanicznej)
Lokalesi plywaja w porcie w srodku zatoki - malo urokliwe miejsce, ale czysty wiatr.

Porto Santo to juz zupelnie inne miejsce - mega urokliwe,
plywa sie przy wszystkich kierunkach, najlepiej przy N,
fala tez potrafi wejsc.

Na foilu sie nie znam, wiec nie odpowiem co i jak.

Pozdro...


Wróć do „Spoty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości