Rugia - zbiór wszystkich spotów

Miejscówki Kitesurfingowe
Awatar użytkownika
Kosa1337
Posty: 158
Rejestracja: 21 mar 2011, 14:00
Deska: su-2, spleene
Latawiec: ozone, NKB
Lokalizacja: Poznań
Postawił piwka: 2 razy
Dostał piwko: 2 razy
 
Post17 sty 2015, 17:02

Witam ostatnio zainteresowałem się tematem wyjazdów na Rugie. Może znacie jakieś ciekawe spoty bo wiem ze jest ich tam pełno. Udało mi się ogarnąć:

https://goo.gl/maps/Yzs9lNniestety bardzo daleko od jakiegoś kampingu ale na plus przemawia możliwość spania "na dziko" :thumbsup:
Suhrendorf https://goo.gl/maps/w9NEb bardzo dużo płytkiej wody ale średnie zejście
Groß Banzelvitz https://goo.gl/maps/2Qj3K

Nie wiem czy czasami nie pomyliłem miejsc ale proszę o pomoc kogoś kto zna tamte okolice o info gdzie można jeszcze fajnie popływać. :thumbsup:

maser
Posty: 192
Rejestracja: 29 paź 2013, 20:39
Deska: Nobile
Latawiec: slingshot
Lokalizacja: kolobrzeg/dzwirzyno
Dostał piwko: 1 raz
 
Post17 sty 2015, 20:33

nie wiem nie byłem ale z checia bym wyskoczyl na wiosne...tu spoty z opisem
http://www.ruegenmagic.de/surfer.htm#surfspot_wiek

Awatar użytkownika
Kosa1337
Posty: 158
Rejestracja: 21 mar 2011, 14:00
Deska: su-2, spleene
Latawiec: ozone, NKB
Lokalizacja: Poznań
Postawił piwka: 2 razy
Dostał piwko: 2 razy
 
Post19 sty 2015, 01:14

dzieki wielkie za pomoc! nie wiedzialem ze nie mozna spac w Rosengarten przynajmniej nie widziałem tam jakiegoś znaku mówiącego cos na ten temat.

Piotrekb
Posty: 574
Rejestracja: 27 sie 2007, 18:46
Deska: Squad 5,9/SU2 Prorider
Latawiec: LF NRG 12/ SB 8
Lokalizacja: Warszawa
Postawił piwka: 3 razy
Dostał piwko: 2 razy
 
Post21 sty 2015, 16:33

Zaraz po wyjeździe z miejscowości Lobbe w kierunku południowym po lewej stronie kemping, wydma, plaża i Bałtyk... 8) Do wody jakieś 50 m. Keping czyściutki i po sezonie praktycznie pusty. Tylko nie polecam chodzić z napompowanym latawcem, bo roślinność na wydmie wyjątkowo wredna. Po jednym lądowaniu w "trawce" naliczyliśmy około 20 mikrodziurek w tubie głównej :doh: kierunki wszystkie wschodnie.

Drugi spot to Wiek. Płytko jak na naszej zatoce. nieopodal baza i szkółka kite. Tutaj zachód rządzi.

pzdr :thumbsup:

Awatar użytkownika
zaaaak
Posty: 1403
Rejestracja: 24 lip 2011, 17:51
Deska: SU2
Latawiec: FX
Postawił piwka: 60 razy
Dostał piwko: 90 razy
 
Post20 cze 2015, 23:18

co by nie dublować tematu ...
Planujemy w następny spontaniczny łikend w Chałupach lub na Rugii. Rozglądając się po okolicy(rozgooglając) trafiłem na Prerow - na splocs jest ten spot oznaczony, przy zachodnim kierunku wydaje się być miodzio ... czy ktoś mógłby coś więcej napisać o warunkach do pływania, gdzie się zatrzymać (w okolicy widziałem kilka kempingów) i generalnie jakieś praktyczne info ...
z góry dziękuję
i pozdrawiam

Awatar użytkownika
KrisIs
Posty: 1049
Rejestracja: 07 lip 2010, 20:18
Deska: Reincarnation 2
Latawiec: Komórka
Lokalizacja: JG
Postawił piwka: 93 razy
Dostał piwko: 52 razy
 
Post20 cze 2015, 23:35

zaaaak pisze:co by nie dublować tematu ...
Planujemy w następny spontaniczny łikend w Chałupach lub na Rugii. Rozglądając się po okolicy(rozgooglając) trafiłem na Prerow - na splocs jest ten spot oznaczony, przy zachodnim kierunku wydaje się być miodzio ... czy ktoś mógłby coś więcej napisać o warunkach do pływania, gdzie się zatrzymać (w okolicy widziałem kilka kempingów) i generalnie jakieś praktyczne info ...
z góry dziękuję
i pozdrawiam

Temat pewny i sprawdzony
Kemping masz w Suhrendorf i spot zarazem na kierunki zachodnie.
http://www.ostseecamp-suhrendorf.de/index.php/camping

Awatar użytkownika
zaaaak
Posty: 1403
Rejestracja: 24 lip 2011, 17:51
Deska: SU2
Latawiec: FX
Postawił piwka: 60 razy
Dostał piwko: 90 razy
 
Post25 cze 2018, 01:24

Na pewno macie jakieś doświadczenia pozytywne/negatywne z kempingiem Suhrendorf w Ummanz? Chodzi mi o bliskość wody, sklep na terenie kempingu, plac zabaw dla dzieciaków, miejsce do pokopania piłki i tego typu tematy..? Chcemy się wbić w wakacje rodzinką i zależałoby nam też na infrastrukturze nie tylko 'kajtowej' :) A może rozejrzeć się za jakimś innym...? Ile kosztuje (orientacyjnie) postawienie namiotu(3osoby) + auto na germańskiej ziemi...?

Pozdrawiam
Krzysiek

Awatar użytkownika
ls84
Posty: 157
Rejestracja: 01 paź 2014, 16:19
Deska: Clash 2.0 138
Latawiec: Bandit Cronix Best
Lokalizacja: Poznan
Postawił piwka: 5 razy
Dostał piwko: 5 razy
 
Post25 cze 2018, 11:57

zaaaak pisze:Na pewno macie jakieś doświadczenia pozytywne/negatywne z kempingiem Suhrendorf w Ummanz? Chodzi mi o bliskość wody, sklep na terenie kempingu, plac zabaw dla dzieciaków, miejsce do pokopania piłki i tego typu tematy..? Chcemy się wbić w wakacje rodzinką i zależałoby nam też na infrastrukturze nie tylko 'kajtowej' :) A może rozejrzeć się za jakimś innym...? Ile kosztuje (orientacyjnie) postawienie namiotu(3osoby) + auto na germańskiej ziemi...?

Pozdrawiam
Krzysiek


Zaaaak - wszystkie ceny masz https://www.ostseecamp-suhrendorf.de/index.php/englisch
lokalizacja jest ok - jakies place zabaw toalety wszystko masz na miejscu polecam tylko koniecznie cos na komary ;)

Co do samej miejscowki to spot jest swietny tylko: ostatnio niski stan wody (ale ten sam problem na helu) do tego beznadziejne wejscie wyjscie na wode i sporo kamieni (trzeba szukac gdzie latwiej wyjsc). Trzeba tez pilnowac strefy pompowania latawca i jego skladowania a strefy ladowania startowania.
Najwieksza zaleta to tak jakby od wladka po kuznice byl tylko jeden kemping ;) wyhalsujesz sie 1-2km i masz pelno miejsca tylko dla siebie i nadal plytko.
warto zapytac gdzie jest zakaz plywania bo w jednej z zatoczek jest miejsce legowe labedzi i mozesz miec pecha ze ktos zadwoni i zglosi
jesli nie masz ochoty spac pod namiotem to polecam Wind rose - pensjonat prowadzony przez polakow 1-2km od spotu.
Na samym kempingu jest maly sklep gdzie kupisz bulki cos do tego i jakies piwka ale warto zrobic wieksze zakupy bo czasem w sklepie czegos juz nie maja i lipa ;)

Awatar użytkownika
zaaaak
Posty: 1403
Rejestracja: 24 lip 2011, 17:51
Deska: SU2
Latawiec: FX
Postawił piwka: 60 razy
Dostał piwko: 90 razy
 
Post25 cze 2018, 12:18

Dzięki, na komputerze inaczej wygląda ta strona, nie mogłem znaleźć tego wczoraj na telefonie:) Jeśli chcemy brykać po piaseczkub to chyba trzeba atakować drugą stronę wyspy..? Jak z kempingami namiotowymi w okolicach Dranske? Na guglu widziałem tylko taki kamperowy...?

Awatar użytkownika
KrisIs
Posty: 1049
Rejestracja: 07 lip 2010, 20:18
Deska: Reincarnation 2
Latawiec: Komórka
Lokalizacja: JG
Postawił piwka: 93 razy
Dostał piwko: 52 razy
 
Post25 cze 2018, 22:30

zaaaak pisze:Dzięki, na komputerze inaczej wygląda ta strona, nie mogłem znaleźć tego wczoraj na telefonie:) Jeśli chcemy brykać po piaseczkub to chyba trzeba atakować drugą stronę wyspy..? Jak z kempingami namiotowymi w okolicach Dranske? Na guglu widziałem tylko taki kamperowy...?

Jak chcesz piasek to wschodnie wybrzeże. Dranske od strony zatoki jak bajoro od zachorniej nie zachęca.
Co do Suhrendorf to warto rozważyć spanie w WindRose cena podobna do kempingu a i w cenie śniadanie.

Mr.M
Posty: 19
Rejestracja: 12 lip 2018, 14:42
Deska: 50/50
Latawiec: 9/12/17
Postawił piwka: 4 razy
Dostał piwko: 1 raz
 
Post07 sie 2019, 09:58

Witam
Pozwoliłem sobie zaznaczyć spoty jakie odwiedziłem w tygodniu_31 2019 ( może komuś się przyda :-) ).
Obrazek
Wiatr wschodni tak więc poszusowałem trochę od strony Dranske jak i wyskoczyłem na falki w Altenkirchen.

Dranske (porządek musi być: spot oznaczony, miejsce lądowania-startowe markowane taśmami, miejsce składowania latawek także oznaczone :-0 , parking bezpłatny ):
Obrazek

Wiek ( regulamin, mapka, parking dla KITESURF'erów 5 Euro: kasuje szkółka zawiadująca spotem (takie info zastałem na parkingu; nie parkowałem bo wiatr wschodni=Dranske)) :

Obrazek

Altenkirchen (takie nasze Sobieszewo :-) ... choć od punktu widokowego "Riesenberg" kamienista plaża i głazy przybrzeżne ; był LW (12-16kn) tak więc pusto=3 latawki: 14-17m2) :
Obrazek

Pozdrawiam
Mr.M


Wróć do „Spoty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości