Fuertaventura

Miejscówki Kitesurfingowe
Awatar użytkownika
szafer89
Posty: 7
Rejestracja: 19 mar 2017, 02:17
Deska: Cabrinha Ace / Phenom
Latawiec: Switchblade 14 m2 / FX 10m2
Postawił piwka: 1 raz
Dostał piwko: 1 raz
 
Post02 gru 2017, 09:32

Cześć ! w zeszłym tygodniu wróciłem z Fuerty. Byłem pomiędzy 20-27 listopada. Kilka uwag odnośnie Kite / Surf.
Pływałem na północy - Flag Beach Corralejo. Super spot dla nieco bardziej doświadczonych z racji podwodnych skałek. Udało mi się trafić na wiatr SE dzieki czemu plywalo się brzeg-offshore-brzeg. Wtedy żadne skałki nie przeszkadzały. Najlepiej wchodzić do wody od razu naprzeciwt szkółki Flag Beach. Omija się wtedy niebezpieczne skałki 200 m poniżej szkółki i dość upierdliwą dużą płaską skałe 100 m powyżej szkółki , która przy wychodzeniu z wody jest dość śliska i kłopotliwa.
Wiało więcej niż pokazuje na windguru o ok 3-5 węzłów. Mimo tego, że listopad to tylko 50% szans na wiatr, udało mi się popływać 4 na 6 dni. Waże 90kg i używałem latawców 10m i 14m.
Jeżeli chodzi o czysty surf to polecam El Cotillo- Północno Zachodna część wyspy. Pływałem tam jeden dzień. Świetne miejsce z duża falą ok 3 metrów już w listopadzie, wiec w grudniu będą jeszcze wyższe. Dużo szkółek uczących się na white water. Green Water raczej dla kozaków.
Dla nieco bardziej doświadczonych - La Pared Centralno - Zachodnia część wyspy. Nie pływałem tam ale falki jeszcze lepsze niż w El Cotillo. Nie było tam szkółek tylko lokalsi łapiący naprawde duże fale.
Na południu byłem tlyko przejazdem.
Generalnie zimą polecam północ. Duże fale zarówno na kite jak i na czysty surf.
pozdro

Awatar użytkownika
ogi
Posty: 147
Rejestracja: 01 lip 2006, 23:07
Lokalizacja: Wałbrzych/Świebodzice
Dostał piwko: 5 razy
Kontaktowanie:
 
Post17 lut 2018, 12:12

Cześć,
jeśli chcecie przyjechać na Fuertaventurę, a szukacie taniej alternatywy dla hotelu, mamy do wynajęcia pokój. Mieszkamy w Costa Calmie, blisko popularnych spotów kite i windusrf (Matas Balancas, Sotavento) oraz pięknych plaż. Do Waszej dyspozycji jest także dodatkowe pomieszczenie na sprzęt (kite lub inny) oraz niewielki ogródek. W razie pytań kontakt na priv :D

Awatar użytkownika
bartolomeo_n
Posty: 521
Rejestracja: 06 gru 2010, 12:09
Deska: (Super+)Shinn(+ster)
Latawiec: RRD, Best TS, Bandit
Lokalizacja: Poznań
Postawił piwka: 14 razy
Dostał piwko: 35 razy
 
Post16 cze 2018, 23:34

Właśnie bawię na Fuercie i mimo nazwy jest lipa z wiatrem i zimno. Lokalesi mówią, że taka pogoda jest zwykle w styczniu... Popływałem fajnie 3 dni na północy (Corralejo i Cotillo) i koniec, przynajmniej tydzień flauty. Czyli nawet tu gwarancji wiatru żadnej :(


Wróć do „Spoty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości