KORFU - jak warunki?

Miejscówki Kitesurfingowe
Karoo
Posty: 16
Rejestracja: 30 lip 2012, 18:54
Deska: Nobile Fifty
Latawiec: Cabrinha FX, Switch Blade
Lokalizacja: Warszawa
Postawił piwka: 2 razy
Kontaktowanie:
 
Post21 sie 2016, 19:40

Cześć,
nie znalazłam takiego wątku więc zakładam - Czy ktoś z Was był tam może i jest w stanie powiedzieć jak wyglądają tam lokalne spoty i jak z wiatrem pod koniec sierpnia?
Dzięki za pomoc!

Karoo
Posty: 16
Rejestracja: 30 lip 2012, 18:54
Deska: Nobile Fifty
Latawiec: Cabrinha FX, Switch Blade
Lokalizacja: Warszawa
Postawił piwka: 2 razy
Kontaktowanie:
 
Post06 wrz 2016, 15:14

Byłam i zostawiam info dla inncyh, bo ja się przekopałam przez całe interenty i nic nie znalazłam oprócz informacji, że jest szkółka.

Więc tak, na Korfu jest jeden spot kajtowy i jedna szkółka. Spot nazywa się Chalikounas a szkółka Kite Club Korfu (południowo-zachodnia część wyspy). Spot bardzo przyjemny - długa i dość szeroka piaszczysta plaża, nie ma drzew, tylko niskie krzaczki. Jakieś 10m od brzegu robi się już głęboko, brak fal- przyjemny flacik przy brzegu. Wiatr termiczny z północy. Niestety spot jest typowo low windowy, najczęstsze rozmiary to 12-16, ale i 17-18 były ;) Podobno najlepsze warunki czerwiec-lipiec-połowa sierpnia. Ja byłam koniec sierpnia/początek września i codziennie 10-15 węzłów...
W szkółce można wykupić rescue, gdyby ktoś potrzebował (10eur/dzień) i tzw beach service za 5eur/dzień (prysznic, "dostęp do cienia" :P, launching/landing...)

Awatar użytkownika
andrzej351
Posty: 100
Rejestracja: 21 sie 2015, 08:17
Deska: Naish Monarch 2019
Latawiec: Naish Pivot 2019
Lokalizacja: Płońsk
Postawił piwka: 86 razy
Dostał piwko: 2 razy
 
Post10 lip 2018, 12:45

Witam.
Odświerzam temat bo chciałbym zasięgnąć informacji na temat Corfu a dokładnie warunków w sierpniu do pływania na kajcie.interesuje mnie północna część wyspy (Sidari). czy warto tam targać że sobą te wszystkie quivery i inne torby z Ikei...?pozdrawiam :D

luuuka
Posty: 24
Rejestracja: 14 mar 2016, 18:49
Deska: Nobile T5
Latawiec: Wainman Hawaii Punch
 
Post23 sie 2018, 13:24

andrzej351 pisze:Witam.
Odświerzam temat bo chciałbym zasięgnąć informacji na temat Corfu a dokładnie warunków w sierpniu do pływania na kajcie.interesuje mnie północna część wyspy (Sidari). czy warto tam targać że sobą te wszystkie quivery i inne torby z Ikei...?pozdrawiam :D


Hej, byłeś/jesteś?
Jakaś prognoza się sprawdza? Albo lepiej nie sprawdza :wink:
Na Windfinder słabo to wygląda :roll:

heja banana
Posty: 277
Rejestracja: 03 lis 2009, 17:28
Deska: Nobile T5
Latawiec: Best Kahoona
Lokalizacja: Poznań
Postawił piwka: 8 razy
Dostał piwko: 4 razy
 
Post23 sie 2018, 19:07

W czerwcu byłem tydzień na Korfu i okolicach bo pływaliśmy jachtem od Korfu do Zakynthos i nie było nawet 1 dnia na kajta. Wiało na Lefkadzie, koło Vasiliki ale to spot wind


Wróć do „Spoty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości