Portugalia Lagos w grudniu

Miejscówki Kitesurfingowe
bolek830
Posty: 28
Rejestracja: 28 lip 2013, 15:59
Postawił piwka: 2 razy
 
Post03 lis 2016, 19:05

Hej,

wybieram się na przełomie listopada i grudnia do Portugali - Algarve - Lagos.
Oczywiście chciałby popływać jednak nie wiem czy opłaca się brać sprzęt ponieważ nie wiem jak z prognozą, czy wieje tam o tej porze roku - ktoś był i może coś powiedzieć ?

tt.zawadzki
Posty: 38
Rejestracja: 30 cze 2015, 22:57
Dostał piwko: 1 raz
 
Post30 lis 2016, 22:07

Ja bylem w tym roku na poczatku wrzesnia. Na oceanie w zasadzie nikt nie pływa ze względu na gleboka wode i off/side-shore. Chociaz gdzie nie gdzie szkolki wind z asekuracja. Natomiast laguna daje rade ale z pewnoscia nie jest tez super. wiatr jest jedynie z zachodu, polnocnego -zachodu, a wiec zanim wejdzie na lagune przechodzi przez ląd i strasznie szkwali. Wialo praktycznie 5/7 dni, od 15 do 35 wezlow, glownie popołudniu. Laguna jest zalezna od plywow wiec jesli nie trafisz z terminem miejsca do plywania jest znacznie mniej bo woda doslownie po kostki. Spot w zasadzie nazywa sie ALVOR gdzy znajduje sie poza Lagos blizej Alvor. Dojazd samochodowy od strony Lagos tylko przez Odiaxere. Jakies 9km samochodem ze wschodniej czesci Lagos. Jest sporo szkolek, nawet jedna chyba polska,ale wszystkie sa dojezdzajace i rozkladaja sie z busa. Mozesz poszukac na forum watku o Algarve, pamiętam ze cos udalo mi sie tam kiedyś znalezc. Szczerze mowiac jestem prawie pewien ze grudzien to nie jest sezon i o ile cokolwiek wieje moze znajdziesz tam jedynie localesow. Pozdro


Wróć do „Spoty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości