Gdzie w kita w święta?

Miejscówki Kitesurfingowe
maksymilianp
Posty: 4
Rejestracja: 29 sty 2013, 14:02
 
Post02 gru 2016, 00:01

Gdzie polecacie polecieć popływać w święta bożego narodzenia za w miarę rozsądne pieniądze i na pewne warunki?

AlMastar
Posty: 443
Rejestracja: 19 wrz 2015, 22:07
Deska: SHINN !!
Latawiec: PIVOT 8 / 10 / 12
Postawił piwka: 5 razy
Dostał piwko: 16 razy
 
Post02 gru 2016, 00:12

pewnie zależy jeszcze sporo od budżetu - i tutaj tak przynajmniej o tym co ja sprawdzałem to im większy budżet tym pewniejsze warunki ;)

ja wybrałem Hamatę (głównie ze względu na cenę bo jadę z całą rodziną), nigdy tam nie byłem a wydaje się rozsądnym spotem - co do warunków to dwa lata temu w Egipcie (tylko w Soma Bay) miałem wiatru 10/14 dni więc całkiem nieźle

maniak.arek
Posty: 26
Rejestracja: 25 lis 2016, 19:41
Lokalizacja: bytom
 
Post02 gru 2016, 07:55

witam panowie .ja też chciałbym poznac jakies opinie na temat egiptu gdzie jechac w styczniu? dla osoby poczatkujacej? pozdrawiam wszystkich.... :P

AlMastar
Posty: 443
Rejestracja: 19 wrz 2015, 22:07
Deska: SHINN !!
Latawiec: PIVOT 8 / 10 / 12
Postawił piwka: 5 razy
Dostał piwko: 16 razy
 
Post02 gru 2016, 15:58

trzeba tylko poszukać - raz byłem nad (??) Soma Bay, hotel caribbean world soma bay i było całkiem OK - spot na pewno dobry dla początkujących

teraz jadę do Hamaty też podobno dobry na początek, będę wiedział po 10.01 czy warto

i jeszcze można jechać do El Gouny i pewnie jeszcze gdzieś ale to przyszłość ;)

Awatar użytkownika
zaaaak
Posty: 1403
Rejestracja: 24 lip 2011, 17:51
Deska: SU2
Latawiec: FX
Postawił piwka: 60 razy
Dostał piwko: 90 razy
 
Post02 gru 2016, 17:42

AlMastar pisze:teraz jadę do Hamaty też podobno dobry na początek, będę wiedział po 10.01 czy warto
i jeszcze można jechać do El Gouny i pewnie jeszcze gdzieś ale to przyszłość ;)

Nigdy sam nie byłem, ale grudzień - styczeń w Egipcie to podobno loteria. Kolega forumowy zaraz wraca z dwutygodniowego pobytu(bodajrze el Guna) i pisze że "dopiero wczoraj zaczęło wiać" ... Z ciekawości sprawdziłem prognozę, i na tą chwilę jest zieloniutko :wink:

AlMastar
Posty: 443
Rejestracja: 19 wrz 2015, 22:07
Deska: SHINN !!
Latawiec: PIVOT 8 / 10 / 12
Postawił piwka: 5 razy
Dostał piwko: 16 razy
 
Post02 gru 2016, 19:38

ja sprawdzam pogodę i webcam w Hamacie codziennie i faktycznie przez ostatni tydzień było słabo, ale za to ten zapowiadają non-stop wiatr

nie wiem czy jest jakieś pewne miejsce z wiatrem - pewnie pewności nie ma nigdzie, druga sprawa że z reguły wieje tu gdzie nas nie ma ;) na te święta rozpatrywałem jeszcze Tarifę, Fuertę i El Medano - z ciekawości popatrzę jak to będzie wyglądać podczas mojego wyjazdu do Egiptu

SURFuerta
Posty: 2
Rejestracja: 06 gru 2016, 13:17
 
Post06 gru 2016, 14:12

Zapraszam do ans na FUERTE! temperatura zwasez okolo 20 stopni, woda to samo, wieje i swieci Jesli szukacie chaty, villi na 10-12 osob z prwyatnym basenem, wielkim tarasem wpadajcie do nas. Wynajmujemy tez pokoje 2 osobowe. Sa jeszcze miejsca na swieta i sylwestra w cenie 35-50 euro od osoby/ dobe! Bilety w obie strony okolo 400zl z Berlina lub wawy.. Co do wiatru.. zawsze jakis spot sie znajdzie. Dzisiaj skonczylismy obok KITE tu na poloncy. Jesli potrzebna pomoc w ogarnieciu kursu kite, wind czy surfa - pomozemy chetnie!

Zapraszam na fejsa po wiecej info SURFuerta

szogun
Posty: 12
Rejestracja: 06 wrz 2016, 22:27
Postawił piwka: 5 razy
 
Post08 gru 2016, 10:39

chciałbym zabrać kobitę (niepływającą) na tydzień od 24-31. 12 gdzieś w ciepłe kraje. Budżet oczywiście ograniczony i szukam czegoś bezpiecznego. Będzie to zatem prawdopodobnie któraś z Wysp Kanaryjskich. Dla niej leżaki basenowe, przyjemna plaża i ładna okolica wystarczą do życia. Ja po 2 dniach zacznę wariować. Dlatego zastanawiam się nad zabraniem sprzętu i szukaniem wiatru.
I tu pytanie do was: jak i gdzie pogodzić te 2 sprawy?

Pytania pomocnicze:
1) Jakie spoty będą dobre dla początkującego startującego z wody (która wyspa, jaka jej część)? Pod to będę szukał hotelu.
2) Jak z warunkami w tym terminie, gdzie mogą być najpewniejsze? Mam możliwość wykupienia wyjazdu na 2 dni przed.
3) Czy warto transferować swój sprzęt, czy wypożyczyć na miejscu? Mam latawce 9,5 i 13,5, ale myślałem zabrać tylko 9,5 (ważę 80 kg).

Będę wdzięczny za podpowiedzi.

Awatar użytkownika
zaaaak
Posty: 1403
Rejestracja: 24 lip 2011, 17:51
Deska: SU2
Latawiec: FX
Postawił piwka: 60 razy
Dostał piwko: 90 razy
 
Post10 gru 2016, 21:12

Fuerta jak najbardziej spełnia Twoje kryteria, jeśli będzie woda w lagunie :) Szukaj przez booking lub airbnb kwater w Costa Calma i zainwestujcie w autko, corsa lub mała kijanka dla dwóch osób to niewielki koszt a jeśli nie będzie wiało to pobujacie się po wyspie ~ jest multum wypożyczalni na lotnisku. Jeśli chcesz płytko w lagunie to powinieneś sprawdzić tabelę pływów ~ znajdziesz je bez problemu w sieci. Jeśli w terminie wyjazdu miałoby nie być wody to uderzajcie odrazu z noclegiem do Corralejo a z pływaniem na Flag Beach ...łatwo nie będzie ale zawsze to jakieś nowe doświadczenie... :wink: Inne spoty wraz z opisami znajdziesz na splocs.com.
O reszcie kanarów się nie wypowiem bo nie byłem, egipt będzie porównywalny cenowo(w tym terminie może trochę droższy) ale wiadomo jak jest...nie jeździ się do kraju w którym się tłuką...choć sam mam ochotę bo na kajcie jeszcze tam nie byłem :wink: Reszta kierunków będzie zdecydowanie droższa, chyba że zainwesujesz w suchara, wtedy flaty Workum stoją przed Tobą otworem :wink:
Daj znać co postanowiliście :)
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
AeroKITE
Posty: 250
Rejestracja: 04 lip 2015, 13:48
Deska: Ozone Torque
Latawiec: Chrono | Hyperlink | Edge
Postawił piwka: 7 razy
Dostał piwko: 4 razy
 
Post11 gru 2016, 12:32

Wybieram się na początku stycznia do El Gouny, też coś napiszę o warunkach w tym okresie :wink:

Wlodi
Posty: 101
Rejestracja: 29 wrz 2015, 15:38
Deska: NHP Split
Latawiec: Slingshoty
Lokalizacja: Warszawa
Postawił piwka: 5 razy
Dostał piwko: 4 razy
 
Post20 gru 2016, 13:52

jest dobra oferta do elgouny 22-29 grudnia. Ktos chetny?


Wróć do „Spoty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości

cron