Majorka

Miejscówki Kitesurfingowe
mgrbartek
Posty: 60
Rejestracja: 04 sie 2014, 21:01
Dostał piwko: 2 razy
 
Post22 lut 2017, 10:57

Hej. Wybieram się na przełomie lipca i sierpnia na Majorkę. Wyjazd raczej towarzyski ale zastanawiam się czy nie zabrać ze sobą quiver. Czy ktoś tam pływał? Słyszałem że wieje tam jakaś termika, której w statystykach nie widać. A jeśli coś tam wieje to czy 17m Zephyr wystarczy?

Awatar użytkownika
batory
Posty: 15
Rejestracja: 03 wrz 2011, 13:08
Deska: Nobile
Latawiec: RRD
 
Post23 lut 2017, 22:52

Też mam taki sam plan jak ty. Jestem ciekaw jakiś info na ten temat.

mgrbartek
Posty: 60
Rejestracja: 04 sie 2014, 21:01
Dostał piwko: 2 razy
 
Post28 lut 2017, 11:19

Chyba nikt nie był tam z latawcem...

sslaweek
Posty: 114
Rejestracja: 04 lip 2009, 22:27
Lokalizacja: Kęty
Dostał piwko: 1 raz
 
Post28 lut 2017, 12:12

Hej

Ja byłem na przełomie Sierpnia i Września i na 10 dni nawet nie byłoby jednego na Zephyra(potwierdziło się to co wcześniej czytałem, chociaż ciężko było mi uwierzyć że na wyspie może nic nie wiać), ja by tam sprzętu nie targał - z drugiej strony zawsze można mieć szczęście i może jakaś anomalia wiatrowa ...

mgrbartek
Posty: 60
Rejestracja: 04 sie 2014, 21:01
Dostał piwko: 2 razy
 
Post06 mar 2017, 13:11

Faktycznie ciężko uwierzyć, tymbardziej że funkcjonują tam szkółki i wypożyczalnie. A gdzie dokładnie byłeś? Słyszałem że jedyne miejsce gdzie wchodzi termika to zatoka Pollenca na północnym wschodzie wyspy. Z ukształtowania terenu wnioskuję że tak może być.

sslaweek
Posty: 114
Rejestracja: 04 lip 2009, 22:27
Lokalizacja: Kęty
Dostał piwko: 1 raz
 
Post06 mar 2017, 21:27

Mieszkałem w Magalufie, ale miałem autko wiec zjeździłem wyspę i wiatru nigdzie nie spotkałem. Sam fakt że na 10 dni pobytu żaglówki 8 dni chodziły na silnikach, a 2 ledwo co ledwo na żaglach.

Awatar użytkownika
mattworm
Posty: 229
Rejestracja: 12 gru 2008, 00:28
Deska: NAISH THORN,wainman blunt
Latawiec: OZONE,BEST
Lokalizacja: Przemyśl
Postawił piwka: 1 raz
Dostał piwko: 6 razy
 
Post20 mar 2017, 06:46

Hej, spedzilem na majorce 6miesiecy bo tam pracowalem dwa lata temu. Mialem ze soba sprzet 13m ozone ,przy mojej wadze 70kg dawalem rade praktycznie codziennie plywac na krotkim twintipie. Goscie obok latali na 17skach rowno ze mna. Ogolnie termika wchodzi od godziny 13-14 i wieje do poznego poludnia 18-20 . niestety jest to marne 10-14knt max , wiadomo zdazaja sie dni z troche wiekszym wiaterkiem do okolo 20knt.
Na poludniu kolo Palma de Mallorca jest spot kitesurfingowy przy porcie. Miejsce nazywa sie playa de palma ,duzo miejsca na start, oczywiscie w sezonie letnim tak od maja do konca wrzesnia ustawiaja bojki i strefe dla kąpiących sie i ma on z 300m w głąb morza.na calej wyspie. W tej strefie nie mozna plywac na niczym oprocz wplaw. Chore bo ludzie max wyplywaja z 20m od brzegu. Kilka razy dostalem zjebke od ratownikow za wplyniecie w strefe. Co kawalek jest 20 pas przerwy ktorym mozna wychodzic,ale przy tej sile wiatru to raczej probowac.
Na polnocy zatoca Alcudia lub Pollenca , jest tam kilka szkolek kitesurfigowych , wiatr tak samo wchodzi jak na poludniu poprostu odkreca i wchodzi centralnie w zatoke.
Czesto plywalem na spocie playa de muro przy hotelu esperanza w Alcudii, woda szklo. Szkolka jakze niemiecka, gosc Mark i za 20euro pozyczalem drzwi do plywania przy 8knt. W zatoce pollenca fajna jest szkolka i miejscowka tez tego samego wlasciciela co wczesniej pisalem przy ujsciu rzeki, dlugo jest plytko i dosc duzo latawcow.
Praktycznie na calej polnocy mozna smialo plywac , na poludniu raczej w wybranych miejscach, tych miejsc do plywania jest wiecej bo probowalem na kilku innych plazach ale chyba bylem jedyny bo nawet ratownicy przychodzili i sie dziwili ze ktos chce tu plywac, ale sie udawalo. Poprostu mialem na to czas.
Ale dla kogos kto jedzie na kilka dni proponuje duzy latawiec wziasc i dwie dechy , w tym jedna ogromna. I odwiedzic polnoc bo naprawde jest tam przepięknie widokowo, kitesurfingowo i woda szkło, darmowe parkingi , dojazd darmową autostrada z Palmy okolo 40min z poludnia na polnoc. Na autostradach jest ograniczenie do 120km i sa kamery na wysokich slupach, cos jak przemyslowe. Mialem przyjemnosc zaplacic za zdjecia za nim sie dowiedzialem o co chodzi.
To tak w duzym skrocie , jak ktos ma jeszcze pytania i bede mogl pomoc to smialo pisac :thumb:

Awatar użytkownika
bartolomeo_n
Posty: 521
Rejestracja: 06 gru 2010, 12:09
Deska: (Super+)Shinn(+ster)
Latawiec: RRD, Best TS, Bandit
Lokalizacja: Poznań
Postawił piwka: 14 razy
Dostał piwko: 35 razy
 
Post20 mar 2017, 11:09

mattworm pisze:Hej, spedzilem na majorce 6miesiecy bo tam pracowalem dwa lata temu. Mialem ze soba sprzet 13m ozone ,przy mojej wadze 70kg dawalem rade praktycznie codziennie plywac na krotkim twintipie. Goscie obok latali na 17skach rowno ze mna. Ogolnie termika wchodzi od godziny 13-14 i wieje do poznego poludnia 18-20 . niestety jest to marne 10-14knt max , wiadomo zdazaja sie dni z troche wiekszym wiaterkiem do okolo 20knt.
Na poludniu kolo Palma de Mallorca jest spot kitesurfingowy przy porcie. Miejsce nazywa sie playa de palma ,duzo miejsca na start, oczywiscie w sezonie letnim tak od maja do konca wrzesnia ustawiaja bojki i strefe dla kąpiących sie i ma on z 300m w głąb morza.na calej wyspie. W tej strefie nie mozna plywac na niczym oprocz wplaw. Chore bo ludzie max wyplywaja z 20m od brzegu. Kilka razy dostalem zjebke od ratownikow za wplyniecie w strefe. Co kawalek jest 20 pas przerwy ktorym mozna wychodzic,ale przy tej sile wiatru to raczej probowac.
Na polnocy zatoca Alcudia lub Pollenca , jest tam kilka szkolek kitesurfigowych , wiatr tak samo wchodzi jak na poludniu poprostu odkreca i wchodzi centralnie w zatoke.
Czesto plywalem na spocie playa de muro przy hotelu esperanza w Alcudii, woda szklo. Szkolka jakze niemiecka, gosc Mark i za 20euro pozyczalem drzwi do plywania przy 8knt. W zatoce pollenca fajna jest szkolka i miejscowka tez tego samego wlasciciela co wczesniej pisalem przy ujsciu rzeki, dlugo jest plytko i dosc duzo latawcow.
Praktycznie na calej polnocy mozna smialo plywac , na poludniu raczej w wybranych miejscach, tych miejsc do plywania jest wiecej bo probowalem na kilku innych plazach ale chyba bylem jedyny bo nawet ratownicy przychodzili i sie dziwili ze ktos chce tu plywac, ale sie udawalo. Poprostu mialem na to czas.
Ale dla kogos kto jedzie na kilka dni proponuje duzy latawiec wziasc i dwie dechy , w tym jedna ogromna. I odwiedzic polnoc bo naprawde jest tam przepięknie widokowo, kitesurfingowo i woda szkło, darmowe parkingi , dojazd darmową autostrada z Palmy okolo 40min z poludnia na polnoc. Na autostradach jest ograniczenie do 120km i sa kamery na wysokich slupach, cos jak przemyslowe. Mialem przyjemnosc zaplacic za zdjecia za nim sie dowiedzialem o co chodzi.
To tak w duzym skrocie , jak ktos ma jeszcze pytania i bede mogl pomoc to smialo pisac :thumb:



Hej, byłeś 6 miesięcy, ale czy Twoj opis dotyczy też lata - np. sierpnia?
Ja sam byłem parę lat temu na Majorce ale w maju i pamiętam dużo latawców w zatoce przy Alcudii - niestety ale wtedy nie wiedziałem za bardzo co to kitesurfing jeszcze.
W te wakacje (sierpień właśnie) rozważam wyjazd z rodzinką na Majorkę znowu i się zastanawiam czy ogóle myśleć o pływaniu - gdybym wziął np. tylko 15m2 a dechę jakąś wypożyczył, to jest szansa na popływanie? Czy pytają o jakieś papiery (IKO) w wypożyczalniach?

Awatar użytkownika
mattworm
Posty: 229
Rejestracja: 12 gru 2008, 00:28
Deska: NAISH THORN,wainman blunt
Latawiec: OZONE,BEST
Lokalizacja: Przemyśl
Postawił piwka: 1 raz
Dostał piwko: 6 razy
 
Post20 mar 2017, 22:46

Byłem od kwietnia do pazdziernika. Wziąłem latawiec 13m do podrecznego , do walizki trapez i resztę, pianki nawet nie musisz brać :D woda w sierpniu ma 30st. Aczkolwiek widzialem lokalesow w krotkich :shock: :shock: :shock: ,deske za nim kupilem swoja od miejscowych to porzyczalem. Srednio 10euro za godzine 20 euro za caly dzien takie niusy. Na poludniu jak napisalem wczesniej przy spocie playa de palma jest sklep kite/windsur. Spoko mozesz pozyczyc deche bez żadnych papierow IkO. Na polnocy przy spocie playa de muro tez jest baza i pożyczają. Jesli chodzi o wiatr to Ci nie dam gwarancji ale mi praktycznie codziennie udawalo sie pływać.

Awatar użytkownika
mattworm
Posty: 229
Rejestracja: 12 gru 2008, 00:28
Deska: NAISH THORN,wainman blunt
Latawiec: OZONE,BEST
Lokalizacja: Przemyśl
Postawił piwka: 1 raz
Dostał piwko: 6 razy
 
Post27 mar 2017, 22:08

mattworm pisze:Byłem od kwietnia do pazdziernika. Wziąłem latawiec 13m do podrecznego , do walizki trapez i resztę, pianki nawet nie musisz brać :D woda w sierpniu ma 30st. Aczkolwiek widzialem lokalesow w krotkich :shock: :shock: :shock: ,deske za nim kupilem swoja od miejscowych to porzyczalem. Srednio 10euro za godzine 20 euro za caly dzien takie niusy. Na poludniu jak napisalem wczesniej przy spocie playa de palma jest sklep kite/windsur. Spoko mozesz pozyczyc deche bez żadnych papierow IkO. Na polnocy przy spocie playa de muro tez jest baza i pożyczają. Jesli chodzi o wiatr to Ci nie dam gwarancji ale mi praktycznie codziennie udawalo sie pływać.

P.s baza na polnocy w alcudii to water sports mallorca tak sa oznaczeni rowniez na FB

czareka
Posty: 259
Rejestracja: 03 paź 2006, 12:22
Deska: SU2 Carbon foilboard
Latawiec: Flysurfer Peak4 i inne
Lokalizacja: Szczytno
Postawił piwka: 1 raz
Dostał piwko: 2 razy
Kontaktowanie:
 
Post29 mar 2018, 00:18

Byłem na Majorce 2x w styczniu i raz w marcu tego roku. Wiatr każdego dnia na foila i co 3 dni na TT. W marcu na 7 dni 6 na TT. Piękne fale. Woda szkło miedzy długimi falami. Kilka świetnych spotów. Południe i wschód ale obsługują w sumie wszystkie kierunki. Najbardziej na zachód PalmaNova. W lecie nie wszędzie można pływać ale jesień do wiosna na każdej plaży. Temperatury wody w zimę jak w lecie w zatoce. Powietrze coś od 10 do 27 stopni. Ja tak miałem. Przeważnie 15 st. Dobra pianka 4/3 np. Oneill Psycho One jest najlepsza na te warunki. Nie trzeba butów ani rękawiczek. Raz kupiłem jakieś w Decathlon bo trochę zmarzłem ale na drugi dzień przy 40 węzłach zgubiłem je po kilkunastu minutach :-)

Tu link do kitesurfing z marca tego roku w Can Patilia.

phpBB [video]

Awatar użytkownika
mattworm
Posty: 229
Rejestracja: 12 gru 2008, 00:28
Deska: NAISH THORN,wainman blunt
Latawiec: OZONE,BEST
Lokalizacja: Przemyśl
Postawił piwka: 1 raz
Dostał piwko: 6 razy
 
Post31 mar 2018, 14:08

Ajajaj łezka w oku się kręci jak sobie przypomne miejsce z filmiki i can pastilla ,w sezonie to tylko kolo portu dało radę sie rozłożyć. A na północy plywales Alcudia i Pollenca tam woda jest czysciutka i wiatr z reguły mocniejszy wchodzi
Załączniki
CAM00923.jpg
Can pastilla w sezonie
CAM00923.jpg (36.91 KiB) Przejrzano 5534 razy
majorka kite.jpg
Alcudia północ wyspy
majorka kite.jpg (75 KiB) Przejrzano 5534 razy


Wróć do „Spoty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości