Leucate vs Sardynia

Miejscówki Kitesurfingowe
Awatar użytkownika
kaj000
Posty: 3
Rejestracja: 03 sie 2017, 21:27
Postawił piwka: 2 razy
 
Post03 sie 2017, 22:12

Witam wszystkich, to mój pierwszy post na forum.

Wybieram się w połowie września na kitesurfing i mam do wyboru dwie miejscówki. Albo Leucate we Francji lub Porto Botte/Punta Trettu na Sardynii.

Czy ktoś był w którymś z tych miejsc (lub w obu)? Gdzie są lepsze warunki dla początkujących oraz większa szansa na dni wietrzne? Które z tych miejsc byście bardziej polecali? Czy oprócz kite są jakieś ciekawe aktywności/imprezy w tych miejscach (głównie chodzi mi tu o Sardynię bo jeśli chodzi o Leucate to troche się zorientowałem, zakwaterowanie jest na dużym kempingu z aquaparkiem).

Z góry dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam.

Awatar użytkownika
aaa3xa
Posty: 185
Rejestracja: 18 cze 2008, 09:39
Postawił piwka: 1 raz
Dostał piwko: 5 razy
Kontaktowanie:
 
Post04 sie 2017, 12:05

Nie byłem w Leucate ale wiatr wiejący w Porto Botte przelatuje przez Leucate najpierw ;-)

Ogólnie Sardynia jest mega. Ale zależy czego potrzebujesz i czego oczekujesz. Krótko i konkretnie:

- Sardynia to nie tylko Porto Botte - w okolicy masz też inne spoty: Punta Trettu, Is Solinas czy fantastyczna płytka lagunka kawałek na pd. od Portoscuso. Albo spora fala przy silnym wietrze w Funtanamare lub Chia (chociaż tego jeszcze nie próbowałem.
Dlatego zdecydowanie warto wypożyczyć auto. W zasadzie nie widzę innej opcji.

- Na Sardynii świetnie wieje bo albo jest Mistral (przelatujący właśnie przez Leucate) albo Scirocco z Afryki. Zwłaszcza Mistral jest bardzo równy i stabilny. Spędziłem tu łącznie ponad miesiąc i w tym czasie max. 4 dni bez wiatru. Do prognoz z wind guru trzeba dodać 8 - 12 węzłów, jeśli wieje Mistral lub Scirocco.

- Jeśli za mocno wieje na Porto Botte- jedziesz np. na Punta Trettu - tam wieje słabiej. Jeśli na Punta Trettu jest za słabo - bardzo duża szansa że polatasz na Porto Botte.

- Porto Botte też ludzie różnie rozumieją. Dla niektórych to spot gdzie uczy Ski High, dla innych spot z bunkrem, gdzie jest tez polska szkółka Kiteparadiso. Ja osobiście nie polecam spotu Sky High... kamienie w wodzie i czop od samego początku

- Jeśli szukasz płytkiej wody to zdecydowanie Punta Trettu - bardzo dużo płytkiego. Możesz też pojechać na fajną lagunkę w Is Solinas albo tą o której wcześniej pisałem w okolicy Portoscuso - ale tutaj jeden warunek - w Portoscuso popływasz tylko jeśli wieje mocny wiatr. Tu nie działa taka super termika jak w Porto Botte.

- jest też świetny spot Saroh Maddalena Spiaggia, niedaleko Cagliari. Jeśli nie wieje ani mistral ani scirocco to tam załącza się lokalna termika i od 14 - 18.00 jest super równy wiatr. Zaraz tam zresztą jadę ;-))))

- Południe Sardynii to niezłe zadupie... mnie to bardzo odpowiada. Nie masz wielu hoteli czy knajp. Zapomnij o imprezowaniach. Dla mnie to zdecydowanie na plus, można odpocząć i skupić się na pływaniu.


Jakbyś miał pytania - wal śmiało. Uwielbiam to miejsce i chętnie doradzę.

Leucate też bym chciał kiedyś spróbować...aczkolwiek słyszałem, że dość szkwaliście i na pewno znacznie zimniej. Na plus, że chyba więcej płytkiego tam znajdziesz.

rw30
Posty: 14
Rejestracja: 28 maja 2017, 12:25
Deska: Best Spin
Latawiec: Switch Element 9 & 13
Lokalizacja: Barcelona
Postawił piwka: 16 razy
Dostał piwko: 1 raz
 
Post26 sie 2017, 18:42

kaj000 pisze:Witam wszystkich, to mój pierwszy post na forum.

Wybieram się w połowie września na kitesurfing i mam do wyboru dwie miejscówki. Albo Leucate we Francji lub Porto Botte/Punta Trettu na Sardynii.

Czy ktoś był w którymś z tych miejsc (lub w obu)? Gdzie są lepsze warunki dla początkujących oraz większa szansa na dni wietrzne? Które z tych miejsc byście bardziej polecali? Czy oprócz kite są jakieś ciekawe aktywności/imprezy w tych miejscach (głównie chodzi mi tu o Sardynię bo jeśli chodzi o Leucate to troche się zorientowałem, zakwaterowanie jest na dużym kempingu z aquaparkiem).

Z góry dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam.


wg mnie Leucate w ogóle nie jest dla początkujących. Więcej szczegółow znajdziesz w moim poście w wątku ogólnym o Leucate


Wróć do „Spoty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości