Kalpitiya -Sri Lanka – Kitesurfing Raport 2017

Miejscówki Kitesurfingowe
Awatar użytkownika
Ruben99
Posty: 1
Rejestracja: 23 paź 2017, 11:05
 
Post25 paź 2017, 09:55

//przeniesiono do właściwego działu
//pozdrawiam
//mod


Witaj! Pochodzę z Hiszpanii i właśnie minęły 4 lata od kiedy mieszkam w Kalpitiya. Jestem tutaj, ponieważ, jest to świetne miejsce do kitesurfingu. Naprawdę mam już dosyć czytania o tym, że wiatry w Kalpitiya są bardzo porywiste. Ci, którzy twierdzą, że pogoda w Kalpitiya jest zmienna, tak naprawdę byli tylko w lagunie. Półwysep Kalpitiya rozciąga się na obszarze ponad 100 km i jest tam bardzo dobry wiatr.

To prawda, że w lagunie Kalpitiya, w sezonie letnim, wiatry przychodzą z nad ogromnego obszaru plantacji kokosowych, co może mieć wpływ na jego siłę, ale mimo wszystko jest to duże lepsze miejsce niż wiele innych! Od grudnia do początku marca wieje tutaj bardzo stabilny, termiczny wiatr, pochodzący bezpośrednio z nad oceanu!

Ostatni sezon letni był naprawdę świetny w porównaniu z 2016 r., zwłaszcza od maja do lipca. W sierpniu i wrześniu były również dobre wiatry, chociaż w lipcu mieliśmy 5 bezwietrznych dni. Przez większość czasu używałem mojego 10 metrowego Airrush Union, ale w maju i czerwcu przez kilka dni musiałem używać 7 metrowego. (Ważę 75 kg)

Jeśli jednak nie jesteś przekonany do tego co mówię o warunkach pogodowych, jest bardzo wiele miejsc poza laguną Kalpitiya, gdzie wiatr jest naprawdę świetny i możesz sprawdzić to samemu. W tym roku z moimi przyjaciółmi i klientami prawie codziennie wypływaliśmy z wiatrem. Zwykle zaczynamy z centrum Kalpitiya lub płyniemy łódką w idealne miejsce a później startujemy z stamtąd w kierunku jednej z wysp, gdzie wiatry są naprawdę niesamowite.

Poniżej są wymienione wszystkie najlepsze miejsc, które często odwiedzam:


* Wyspa Vella

Wyspa Vella (rajska wyspa) znajduje się 45 minut drogi łodzią od Kalpitiya i jest idealną wyspą do uprawiania kitesurfingu! Prawdopodobnie jest to jedno z najlepszych kitesurfingowych miejsc na świecie! JEŚLI JESTEŚ POCZĄTKUJĄCY UWAŻAJ NA WIATRY WIEJĄCE OD BRZEGU, MOŻESZ POTRZEBOWAĆ ŁÓDKI DLA WIĘKSZEGO BEZPIECZEŃSTWA

* Wymarzone miejsce

Tylko 25 minut łodzią od Kalpitiya, ta wymarzona lokalizacja znajduje się w holenderskiej zatoce, gdzie wiatr jest bardzo stały. Płaskie i płytkie wody z bocznym wiatrem do brzegu.

* Wyspy laguny Puttalam
W ogromnej lagunie Puttalam znajduje się wiele wysp, również z płaską i płytką wodą. Zwykle kończę moje wyprawy na jednej z tych wysp.

* Donkey Point

Prawdopodobnie nie ma innych miejsc w Kalpitiya, gdzie wiatr jest tak silny i stały, jak przy Donkey Point. Miejsce to znajduje się na przylądku, gdzie można uprawiać kitesurfing na oceanie. Kiedy jest jasno, wybieram się właśnie na Doneky Point, ponieważ tutaj wiatry są nieco silniejszy niż w lagunie.

* Laguna Kappaladi

Mała laguna z bardzo stabilnym wiatrem. Jej płaskie i płytkie wody znajdują się tylko 30 minut drogi samochodem od Kalpitiya.


Moje miejsce to centrum kitesurfingowe, zwane Margarita Village resort (kitesurfsrilanka.com), gdzie też możesz mnie odwiedzić! Razem popłyniemy z wiatrem i będziemy się świetnie bawić!
:D :D :D :D :D :D :D :D :D
Załączniki
IMG-20171004-WA0033.jpg
IMG-20171004-WA0033.jpg (120.46 KiB) Przejrzano 2106 razy
IMG_6525.JPG
IMG_6525.JPG (193.18 KiB) Przejrzano 2106 razy
margaritavillagekite.jpg
margaritavillagekite.jpg (134.31 KiB) Przejrzano 2106 razy

Wróć do „Spoty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości