Paracuru

Miejscówki Kitesurfingowe
Awatar użytkownika
paracuru18
Posty: 4
Rejestracja: 17 sty 2018, 21:50
 
Post17 sty 2018, 23:23

Paracuru w Brazylii.

Awatar użytkownika
paracuru18
Posty: 4
Rejestracja: 17 sty 2018, 21:50
 
Post17 sty 2018, 23:25

//Witamy na forum
//Jeśli kolega ma do zaproponowania lub zareklamowania jakąś komercyjny nocleg zapraszamy do działu "Biznes"
//a jeżeli to miałaby być wycieczka to "Oferty...
//za następny spam będzie ban
//pozdrawiam MOD


Kupiłem bilet i 28 stycznia 2018 roku wylatuję do Fortalezy a potem instaluję się w Paracuru. Na miejscu będę do 25.02 , prawdę mówiąc biletu powrotnego jeszcze nie kupiłem, bo obserwuję ceny.
W tygodniu ceny zmieniają się o 50 do 100 Euro. Nie wiem czy to jest obiektywna obserwacja, ale w weekend wygląda, że jest najdrożej. Sprawdziłem w tej chwili i przelot w obie strony z Frankfurtu do Fortalezy wylot 28.01 powrót 25.02 na stronie fru.pl wynosi 2713 zł +69 opłata manipulacyjna, czyli taniej, bo jest środa.
Mówią, że styczeń/luty w Brazylii jest to końcówka sezonu wiatrowego a główny sezon to listopad. W zeszłym roku byłem 5 tygodni właśnie w Paracuru na przełomie stycznia/lutego i jak pamiętam to 3 razy pływałem na 14. Latawiec 10 m2 był podstawowy . Rano trochę słabiej, ale od 12-13 zaczynało wiać i tak dzień w dzień.
Kontaktowałem się z ludźmi na miejscu i w tym sezonie zamiast 10 i 6 radzili mi zabrać 14 i 10 mówią, że teraz w Paracuru wieje słabiej. Trochę inny układ odniesienia nie wieje 20 węzłów to znaczy, że nie ma wiatru.
W Paracuru w zeszłym roku spałem u "wyspy" polaka, który prowadzi hotel wymoderowano strona tutaj wymoderowano i poza mną inni Polacy jakich spotkałem to Ci, którzy w Paracuru mają domy.
Gdyby ktoś był zainteresowany tą miejscówką to chętnie odpowiem na pytania, a od 28 stycznia mogę pomóc na miejscu w Paracuru.
Piszcie pytania na forum, gdyby był potrzebny kontakt telefoniczny to będę dostępny na WatsApp wymoderowano strefa czasowa -4 godziny czyli 23 w Polsce to 19 w Paracuru.

Awatar użytkownika
paracuru18
Posty: 4
Rejestracja: 17 sty 2018, 21:50
 
Post18 sty 2018, 20:28

Ten post to w zasadzie odpowiedź na uwagi moderatora, który potraktował mój wcześniejszy wpis jako spam. Wydaje mi się, że wyjaśnienie, dlaczego utworzyłem ten wątek może się też przydać również innym.
Rok temu mniej więcej o tej samej porze miałem możliwość zorganizowania 5 tygodniowego urlopu (i to pierwszy raz w życiu). Zwykle moje wyjazdy zamykały się w tygodniu. Ofert na wyjazdy 1-2 tygodnia jest wiele na 3 tygodnie, też się coś znajdzie, ale na 4 lub 5 tygodni to ja osobiście ofert nie widziałem.
Musiałem dokonać wyboru, albo dostosować się do tego co jest, albo też samemu zorganizować wyjazd.
Gdybym wybrał tę pierwszą opcję, to w tej chwili nie miałbym motywacji pisania na kiteforum.
Wyjazd zorganizowałem sam, a doświadczenia są na tyle pozytywne, że również w tym roku lecę na własną rękę.
Przed wyjazdem w tym roku postanowiłem stworzyć wpis jak mówią Francuzi "pour vous comme pour nous".
W miarę możliwości podzielę się informacjami jakie posiadam z osobami, które w domyśle rozważają możliwość wyjazdu do Paracuru indywidualnie.
Ja sam rok temu prowadziłem intensywną korespondencję zanim się zdecydowałem na wyjazd i doceniam cierpliwość osób, które mi udzielały informacji poświęcając swój czas.
W tym roku jadę na urlop i teraz odpowiadam moderatorowi nie tworzę oferty, nie organizuję wycieczki i nie będę pobierał żadnych pieniędzy.
W okresie urlopu mogę być aktywny na forum, bo później znając życie na to już na to nie będzie czasu.
I jeszcze jedna uwaga do moderatora przekonywanie uczestników forum do swoich racji językiem represji nie jest dobrą metodą komunikacji. Poza tym perspektywa zbanowania nie bardzo mnie przeraża.

//(..)jak również nie jest dobrą metodą na przekonywanie moda co do czystości intencji pisanie z konta
//założonego dzień wcześniej spomiędzy wstawionych linków z kropkami na końcu :wink:
//pozdrawiam MOD


Wróć do „Spoty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości