Belgia - Zeebrugge

Miejscówki Kitesurfingowe
DreK
Posty: 71
Rejestracja: 29 mar 2015, 14:14
Deska: SU-2 Proseries
Latawiec: Velocity 14m/ FX 10m
Lokalizacja: Kosakowo
 
Post08 mar 2018, 14:46

W najbliższym czasie wybieram się na weekend do Zeebrugge i jeśli warunki pozwolą chciałbym skorzystać z okazji i troche popływać.

Czy orientuje sie ktoś jak wyglada sprawa z opłatami ? Czy muszę byc zapisany w jakimś klubie, żeby jednorazowo popływać na „kajcie”? Sprzęt oczywiście prywatny, ale kiedyś czytałem, ze trzeba zapłacić Ok 100euro żeby legalnie pływać na spotach belgijskich.

I jak wyglada ten spot, na zdjęciach plaże obiecujące, ale jak jest tam z głębokościami i pływami ?
Ostatnio zmieniony 08 mar 2018, 22:07 przez DreK, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Turbo_Sen
Posty: 555
Rejestracja: 06 wrz 2017, 18:11
Deska: Jest
Latawiec: Też są
Lokalizacja: Gdansk
Postawił piwka: 15 razy
Dostał piwko: 15 razy
 
Post08 mar 2018, 21:58

Hej
Byłem kilka razy z pracy w Zeebrugge a mieszkałem w Blankerberg zaraz obok i widziałem jak ludzie śmigali na kite'a nie którzy skakali przez molo, żadnej szkółki nie widziałem a o tej porze jak była to pewnie byłaby zamknięta.

blacksun
Posty: 15
Rejestracja: 23 sie 2017, 16:10
Deska: F-One Fifty, SU2 Prorider
Latawiec: Cabrinha Radar 10 & 14
Lokalizacja: Bruksela
Postawił piwka: 1 raz
Dostał piwko: 1 raz
 
Post25 kwie 2018, 10:55

Nie wiem na ile temat aktualny, ale to prawda, ze w BE nie mozna plywac samodzielnie ... niestety :(
Podobno kiedys bylo kilka wypadkow smiertelnych (?) i ustanowili pewne przepisy zeby w przyszlosci tego uniknac wiec aby tu plywac musisz byc czlonkiem klubu i co najzabawniejsze mozesz plywac tylko kiedy twoj "klub" jest na spocie tzn nie mozesz sam sobie wyskoczyc na plywanko jak akurat masz ochote :)
Poza tym maja przepis, ktory nakazuje noszenie na spocie/ wodzie specjalne odblaskowe kamizelki
Na plazy czesto widac policje wiec mysle ze dla tego nie widzialem tu nigdy (a mieszkam 12 lat) samotnych kiterow.

Polecam skoczyc pare km w bok do FR lub NL gdzie plywasz jak chcesz i gdzie Ci pasuje :)

Awatar użytkownika
BraCuru
Posty: 5967
Rejestracja: 13 mar 2006, 20:56
Deska: BraCuru Hover, SABfoil
Latawiec: Flysurfer Sonics
Postawił piwka: 185 razy
Dostał piwko: 374 razy
Kontaktowanie:
 
Post25 kwie 2018, 14:38



Wróć do „Spoty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości