CYPR

Miejscówki Kitesurfingowe
Awatar użytkownika
mfab
Posty: 17
Rejestracja: 16 cze 2007, 01:31
Kontaktowanie:
 
Post10 sie 2007, 20:17

na Cyprze, przynajmniej w okolicach Limassol, szkółki są objazdowe tzn. nie mają budy na plaży, najwyżej jakieś biuro przy jakimś hotelu, a po takim biurze trudno cokolwiek powiedzieć

jedna "szkółka" chciała zbudować budę na Paramali, ale przyjechała policja i rozebrała - teraz postawili szałas i policja zostawiła dla jaj, więc stoi, ale pewnie się zawali przy silniejszym wietrze - po prostu trudno uzyskać pozwolenie np. ze względu na żółwie które tam jaja składają (dzisiaj takie ogrodzone gniazdo widziałem)

ze szkółek to tak naprawdę jest tylko jedna w Pissouri/Avdimou prowadzona przez Brytoli i oni tam mają bazę (ale pływać nie radzę - ciasno, skały), a na Paramali (najlepszy spot) tylko przyjeżdżają z pontonem i kursantami - jest też dwóch lokalnych guru, którzy przywożą kurantów i sprzęt w bagażniku jak wszyscy

tu wszędzie są garnizony brytyjskie i trudno dostać pozwolenie na budowę czegokolwiek, więc na plaży bazę mają tylko Brytyjczycy, ale tam nie wolno pływać, bo to wypoczynkowy teren Royal Army - nazywa się zresztą fajnie bo Happy Valley - mają tam boisko do krykieta, do nogi, stadninę koni i szkółkę wind/kitesurfingową

cała reszta popyla codziennie na plażę ze wszystkimi gratami jak ma kursanta, a potem z powrotem zwala wszystko w garażu

Awatar użytkownika
mfab
Posty: 17
Rejestracja: 16 cze 2007, 01:31
Kontaktowanie:
 
Post13 sie 2007, 00:18

tak było dzisiaj na Paramali:
Obrazek

a to lokalny guru i rider Cabrinha Kostas Soleas:
Obrazek

mam też jego wideo z poprzedniego roku, dzisiaj robił fajne tricki, ale pływałem i nie miał kto nagrać...

nanka
Posty: 47
Rejestracja: 03 sie 2007, 12:57
 
Post13 sie 2007, 11:43

dzieki za info :), a masz moze jeszcze jakies informacje o tej polskiej bazie, bo jak przegladalam na forum to krucho....
chcialam tak robic kurs, moze ktos tam pobieral nauki :)

Awatar użytkownika
mfab
Posty: 17
Rejestracja: 16 cze 2007, 01:31
Kontaktowanie:
 
Post14 sie 2007, 09:37

nie wiem nic na temat polskiej bazy, bo tak jak pisałem na plaży żadnych baz nie ma - kursantów i sprzęt przywozi się w bagażniku, wypakowuje i szkoli

kursy można sobie zamówić u któregoś z lokalnych guru, albo u anglików - godzina kosztuje 25 funtów cypryjskich, czyli jakieś 160 zł

nanka
Posty: 47
Rejestracja: 03 sie 2007, 12:57
 
Post16 sie 2007, 11:09

dzieki, chyba wiecej przemawia za egiptem, przynajmniej cos wiadomo na temat tej bazy ;)

Domi07
Posty: 1
Rejestracja: 30 sie 2011, 13:27
 
Post30 sie 2011, 13:33

Szukam aktualnych informacji na temat spotów na Cyprze, najlepiej niedaleko Larnaci. Może ktoś był w tym roku?

Awatar użytkownika
puchu__
Posty: 353
Rejestracja: 07 sie 2011, 20:30
Deska: RRD
Latawiec: RRD
Lokalizacja: Gdynia
Postawił piwka: 18 razy
Dostał piwko: 9 razy
 
Post12 sty 2012, 08:55

CO myślicie o wyjeździe w kwietniu dla początkujące ridera?
Moglibyście poleci jakes szkółki, hotele, kontakty?
pozdrawiam

Awatar użytkownika
AeroKITE
Posty: 250
Rejestracja: 04 lip 2015, 13:48
Deska: Ozone Torque
Latawiec: Chrono | Hyperlink | Edge
Postawił piwka: 7 razy
Dostał piwko: 4 razy
 
Post02 mar 2016, 18:19

Odświeżam temat, ktoś pływa na Cyprze i może się wypowiedzieć jak tam jest z wiatrem ? lipiec-sierpień

Myślę o Cyprze lub Sardynii w tych miesiącach, ew jakiś inny wyjazd budżetowy proponujecie ?

dzięki za pomoc :thumb:

Brutus
Posty: 438
Rejestracja: 24 sie 2012, 10:22
Deska: Nobile, SU2
Latawiec: RRD, NKB, Nobile
Lokalizacja: KatowicePoznań
Postawił piwka: 5 razy
Dostał piwko: 21 razy
Kontaktowanie:
 
Post08 mar 2016, 10:33

Mieszkałem na Cyprze przez pół roku... wydaje mi się że robienie z wyspy dobrego miejsca na kajta to takie szukanie na siłę przez osoby które są na miejscu z innych powodów, a chcą pływać.
Wiatru brak, plaże głownie kamieniste, dno również, skały.

Nie jest to miejsce gdzie leci się na kajta. Tyle w temacie :)

Awatar użytkownika
make
Posty: 4
Rejestracja: 20 mar 2016, 14:50
Kontaktowanie:
 
Post20 mar 2016, 16:02

Ale widoki i samo miejsce piękne. Moim zdaniem jak tylko masz możliwość, możesz się tam wybrać!

Awatar użytkownika
AeroKITE
Posty: 250
Rejestracja: 04 lip 2015, 13:48
Deska: Ozone Torque
Latawiec: Chrono | Hyperlink | Edge
Postawił piwka: 7 razy
Dostał piwko: 4 razy
 
Post20 mar 2016, 17:33

Tak tylko, że chciałbym dużo popływać i trochę pozwiedzać, dlatego Cypr jednak odpada. Zaciekawiła mnie Sycylia Lo Stagnone (sierpień), dużo miejsca, płaska i w miarę płytka woda. Wietrznie też nie wypada chyba źle. W razie braku wiatru, rower i jakieś zwiedzanie. Co o tym myślicie ?

Gadula85
Posty: 52
Rejestracja: 30 lip 2008, 21:35
Deska: North
Latawiec: North
Lokalizacja: wrocław
Kontaktowanie:
 
Post18 wrz 2016, 20:10

Siema w listpoadzie wybieram się na Cypr czy warto brać kita /?? i gdzie warto pływać ? A Z Surfingiem jak jest???

z góry dziękuję za pomoc


Wróć do „Spoty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 34 gości