ŁEBA - Najlepszy - HOT SPOT - nietylko DLA HARDKOROWCÓW:))

Miejscówki Kitesurfingowe
Awatar użytkownika
Kisiel
Posty: 804
Rejestracja: 04 gru 2006, 23:52
Deska: CzaplaKiteboards :D
Latawiec: North/Cabrinha/Flysurfer
Lokalizacja: Łeba
Postawił piwka: 2 razy
Dostał piwko: 14 razy
Kontaktowanie:
 
Post27 kwie 2014, 19:58

dziś Panowie ze straży Parku poinformowali nas, że ma być całkowity zakaz uprawiania kitesurfingu na Łebsku !!
bo straszymy ptaki które mają gniazda i lęgną się na łące i w trzcinach, które to zostały wycięte na strzechy gdyby ktoś nie wiedział..no a krowy które chodzą po łące trzcinach ( jak są ) już ptaszków nie straszą i magicznie omijają gniazda :)
ps. jak ktoś się zna na ptakach poproszę o info jakie ptaki maja gniazda na łące w niskiej trawie przy brzegu jeziora Łebsko .. może macie kolegów którzy w ornitologię się bawią..taka informacja będzie dla nas bardzo przydatna bo dziś szukałem i jakoś mi nie wychodziło odnalezienie tych gatunków..
RATUJMY TEN SPOT !! bo będę płakać :cry:

Awatar użytkownika
Kisiel
Posty: 804
Rejestracja: 04 gru 2006, 23:52
Deska: CzaplaKiteboards :D
Latawiec: North/Cabrinha/Flysurfer
Lokalizacja: Łeba
Postawił piwka: 2 razy
Dostał piwko: 14 razy
Kontaktowanie:
 
Post30 kwie 2014, 10:40


wojtek-23
Posty: 7
Rejestracja: 17 lip 2013, 20:02
Postawił piwka: 1 raz
 
Post23 maja 2014, 15:04

Czy w tym roku na wakacjach naprawdę nie będzie można pływać na spocie od strony Żarnowskiej? Może ktoś się wypowiedzieć? Bo planowałem już wakacje ale jak nie będzie można to zmienię miejsce.

mate102
Posty: 317
Rejestracja: 18 maja 2011, 22:19
Postawił piwka: 17 razy
Dostał piwko: 2 razy
 
Post27 maja 2014, 14:44

Weźcie tego dyrektora czy jak mu tam i na siłę nauczcie pływać na kite to szybko zmieni decyzję po pierwszych ślizgach. Nie byłem w Łebie 3 lata ale szkoda by było najlepszy spot w kraju marnować na ptaki.

Awatar użytkownika
mattworm
Posty: 229
Rejestracja: 12 gru 2008, 00:28
Deska: NAISH THORN,wainman blunt
Latawiec: OZONE,BEST
Lokalizacja: Przemyśl
Postawił piwka: 1 raz
Dostał piwko: 6 razy
 
Post16 cze 2014, 20:18

Pytanko bede od 6 Lipca koło łeby stacjonowal, pierwszy raz tamte rejony. Czytalem o zakazach itd, ktos mi poleci gdzie najlepiej na legalu poplywac. Na plazy gdzie jest szkola Airmana mozna bez problemowo :?: Bo na wschod od wejscia do portu to wyczytalem ze jest zakaz :?: bede wdzieczny za porady :thumbsup:

Awatar użytkownika
djbartekk
Posty: 231
Rejestracja: 14 cze 2009, 19:43
Deska: Czapla Kiteboards
Latawiec: F-one Bandit Flysurfer Cronix
Lokalizacja: Gdynia
Postawił piwka: 14 razy
Dostał piwko: 4 razy
Kontaktowanie:
 
Post03 wrz 2015, 04:17

Ze względu na powstającą sztuczna rafę na plaży wschodniej w Łebie, Stowarzyszenie Kiteboarding beKite odradza pływania w tym miejscu osobom uprawiającym sporty wodne.
Obrazek

Awatar użytkownika
Wavy
Posty: 1
Rejestracja: 29 kwie 2016, 18:57
 
Post29 kwie 2016, 19:01

Chcę pojechać na trochę do Łeby żęby się nauczyć na kitesurfingu. Jak polecacie zacząć? Czy wakacje mi wystarczą żeby chociaż załapać podstawy? Jeśli chodzi o nocleg to łatwo tam coś znaleźć? Sporo ogłoszeń jest na mod edit !!! usunięto linki !!! i nie wiem czy się decydować.

Kadża
Posty: 64
Rejestracja: 16 wrz 2011, 15:17
Postawił piwka: 5 razy
Dostał piwko: 4 razy
 
Post30 kwie 2016, 00:09

Ja polecam zacząć od znalezienia szkółki czy instruktora. Jak ogarniesz latawiec, zaczniesz wstawać z wody i ci się spodoba to rozejrzałbym się za własnym sprzętem i zaczął sam katować ;)

Żeby ogarnąć potrzeba kilku dni z wiatrem, a to u nas zależy od szczęścia. Jak się nakręciłem za pierwszym razem to na 10 dni w czerwcu raz powiało ..., ale nie ma się co zniechęcać. Im dłużej będziesz siedział nad wodą tym większa szansa na wiatr.

W Łebie nigdy nie pływałem, ale w necie pewnie znajdziesz szkółki. Ja słyszałem tylko o http://airman.pl/index.php/szkola-kites ... itesurfing

Pzdr

grej
Posty: 21
Rejestracja: 02 wrz 2012, 14:03
 
Post13 sty 2020, 19:06

Cześć, będę w wakacje pierwszy raz w Łebie. Czy faktycznie w razie utraty dechy znosi na pełne morze? I czy ewentualnie można wykupić rescue w szkole kite’a? Niby ogarniam ale przy skokach różnie czasami się kończy ;)

Awatar użytkownika
mattworm
Posty: 229
Rejestracja: 12 gru 2008, 00:28
Deska: NAISH THORN,wainman blunt
Latawiec: OZONE,BEST
Lokalizacja: Przemyśl
Postawił piwka: 1 raz
Dostał piwko: 6 razy
 
Post13 sty 2020, 21:54

Jak sie nie czujesz na siłach na morzu, bo tam potrafi byc fala i fajny warun, to podjedz najpierw na jezioro Sarbsko, spędziłem tam jeden dzien, jest szkółka kite i plytko po pas, po szyję

grej
Posty: 21
Rejestracja: 02 wrz 2012, 14:03
 
Post16 sty 2020, 21:26

Gdzieś od strony Nowęcina? Lokalsi pewnie znają to podpowiedzą. Dzięki

Awatar użytkownika
MarekH
Posty: 217
Rejestracja: 02 wrz 2013, 17:56
Deska: Shinn Ronson, Shinn King Gee
Latawiec: Naish Pivot LE
Lokalizacja: Lębork
Postawił piwka: 6 razy
Dostał piwko: 15 razy
 
Post16 sty 2020, 23:03

grej pisze:Gdzieś od strony Nowęcina? Lokalsi pewnie znają to podpowiedzą. Dzięki

Trafisz łatwo
[url]Sarbsko - spot
https://maps.app.goo.gl/CjxJsf7GYD1pvUnt6[/url]


Wróć do „Spoty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 9 gości