ŁEBA - Najlepszy - HOT SPOT - nietylko DLA HARDKOROWCÓW:))

Miejscówki Kitesurfingowe
CAUTION KITES POLSKA!!
 
Post25 kwie 2004, 15:22

ŁEBA JEST bez wątpienia NAJLEPSZYM SPOTEM w POLSCE i nie wiem, dlaczego wszyscy siedzą na przeludnionym, stosunkowo nudnym Helu!!!
Można się o tym przekonać chociazby podczas miejmy nadzieję corocznych zawodów RED BULLa. Jeżeli chodzi o otwarte morze, to nie ma lepszego spotu nad Bałtykiem, najcieplejsze, szerokie plaże wypełnione po brzegi gorącymi i chętnymi (żart/prawda) dziewczynami;) W Łebie windsurfingowym spotem jest słynna plaża B, kitowym spotem jest także plaża B, ale należy pamiętać, aby z kitem poprostu sobie pójśc 500-1500 metrów na zachód - dla niezorientowanych w LEWO (p.s. na plażę nudystów:), aby nie uszkodzić plażowiczów i nie przeszkadzać trenującym zawodnikom FORMUŁY WINDSURFING. Na głównej plaży A, przy zamku (Neptunie) raczej się nie pływa, bo turytów jest tak dużo, że czasami trudno dojść do wody.
Pełne morze to oczywiście pole do popisów ale dla zaawansowanych i nie bojących się o wywianie w okolice latarni w STILO.:), ale jak ktoś już trochę pływa i pierwszy raz poradzi sobie z przejściem przez przybój i wróci do plaży, to zauważy, że wiele emocji stracił siedząc nad płaską jak stół, gloryfikowaną przez wszystkich zatoką:) zapomniałem też dodać, że na morzu oczywiście nie ma gruntu, więc startowanie latawca po upadku wymaga niezłej wprawy, nie można sobie stanąć w wodzie po pas i spokojnie startować latawca, woda, fale i prąd po mału znoszą wraz z kierunkiem wiatru (zazwyczaj jest to zachód i północny zachód)
pełne Morze na plaży B to nie wszystko!!!!
Początkujący i średnio zaawansowani też mają gdzie śmigać i w Łebie równierz można bez problemu sie uczyć i to w miejscu o wiele fajniejszym i miejscami bardziej przestronnym niż zatoka pucka!! Gdy grzeje wakacyjna LAMPA, tworzą się na największym przybrzeżnym jeziorze w Polsce - ŁEBSKU, wiatry termiczne wiejące równiutko, (bez niebezpiecznych dla kitesurferów szkwałów), ze szwajcarską precyzją 4-5B!!!..everyday od 11-18 godziny...
ŁEBSKO tak jak zatoka pucka na większości swojej powierzchni ma wode do pasa!!!! jest jednak parę małych utrudnień. Są dwa miejsca gdzie można uprawiac sporty wodne.
W pierwszym w Rąbce (tam gdzie wyrzutnie rakietowe, i droga na wydmy) jest nieprzyjemne i trudne zejście do wody, z którego korzystają głównie zawodnicy windsurfingu i członkowie QLUB.COM. Na kite to zejście się raczej nie nadaje: są trzciny przy brzegu i szybko się robi głęboko, nie da się wystartować latawca stojąc w wodzie, bo poprostu nie ma gruntu. Dlatego na KITE trzeba jeździć parę kilometrów od Łeby na spot w ŻARNOWSKIEJ!!!!! Spot jest kozacki, POLE, POLE i POLE, szerokie zejście do wody, płytko płytko i płytko.Nikomu się nie zrobi krzywdy latawcem, bo poprostu zazwyczaj tam nikogo oprócz paru kajterów nie ma:) Czasami da się na samym spocie zaparkowac samochód. W ŻARNOWSKIEJ znajduje się baza i szkoła kitesurfingu Andrzeja Stawickiego - AIRMAN (latawce komorowe FLYSURFER i deski LOOSE).
Jest jeszcze mały drobny problem - aby pływać na ŁEBSKU, które jest teoretycznie ścisłym rezerwatem przyrody, należy mieć zezwolenie, inną drogą do pływania jest zaprzyjaźnienie się z QLUB.COM i bazą AIRMAN, które owe zezwolenie posiadają. Zawsze można też pływac na przysłowiowego krzysia i podczas jakiejś kontroli (której nigdy nikt nie widział udawać że się nie wiedziało, a poza tym jest się z bazy:).
Jeżeli chodzi o "zajęcia poza lekcyjne" to ŁEBA jest bez wątpienia najlepszym, tętniącym życiem nadmorskim kurortem: wspomniane już setki pięknych, wiecznie usmiechnietych kobiet/dziewczyn, kino RYBAK, pizzerie (polecamy FUN PIZZE na nadmorskiej), lody kręcone;), gofry:), kilkanascie pulsujących, baunsujących do białego rana klubów, najlepsze :MOZART, AGADOS, MAIMI, VIVA i chyba ze 30 campingów ( z czego najbliższy morza (plaży B), polecany - camping PTTK CHABER - ul.Turystyczna 1).
Dojazd do Łeby, nie tak łatwy jak na Hel, ale uwzględniając korki na półwyspie od ronda we Władku do Chałup, czasowo wypada podobnie (max. godzina drogi z trójmiasta!), jedzie się skrótem, (nie przez LĘBORK). Z Trójmiasta przez Redę, Wejcherowo, za Wejcherowem w Bolszewie, skręca się w prawo i jedzie się w kierunku Choczewa, potem do Wicka i stamtąd już tylko 10 km do Łeby. Po pierwszym przyjeździe do Łeby, pomyślicie, że to łatwiejsze niż się zdawało.
Hmm chyba wyczerpałem temat!! Nic dodać nic ująć!!!
Polecam Łebę zarówno na windsurfing jak i na Kite.
KITESURFING ŁEBA 2004, 2005, 2006......itd.!!!!!! Piotrek i Wojtek CAUTION KITES POLSKA.

Awatar użytkownika
EUTANATOR.com
Posty: 34
Rejestracja: 17 mar 2004, 08:51
Lokalizacja: POZNAŃ
Kontaktowanie:
 
Post25 kwie 2004, 18:49

ha, nareszcie jakaś sensowna informacja na temat miejsca, w którym spędziłem prawie wszystkie wakacje za czasów średniej i wyższej szkoły.... masa wspomnień

no to koledzy, crew z poznania na pewno zawita tam nie jeden raz w tym sezonie, będę namawiał żeby się to stało już w majowy weekend !


peace!

Crazy Horse
Posty: 3571
Rejestracja: 07 paź 2003, 21:38
Deska: Cabrinha Spectrum
Latawiec: Cabrinha Drifter
Lokalizacja: CABRINHA
Postawił piwka: 29 razy
Dostał piwko: 117 razy
Kontaktowanie:
 
Post26 kwie 2004, 03:56

:))
nie tylko dla hardkorowców a może raczje hardRokowców
:))

Awatar użytkownika
rolnik
Posty: 4544
Rejestracja: 07 sie 2003, 21:16
Deska: SU2
Latawiec: Obojetne
Lokalizacja: Stara Gwardia
Postawił piwka: 44 razy
Dostał piwko: 44 razy
 
Post26 kwie 2004, 09:01

:beer:

CAUTION
 
Post27 kwie 2004, 00:48

ŁUKASZ WRACAJ do Łeby!! tam się przecież wychowałeś !:) Sam wiesz że tam jest najlepiej:)) A mój post jest po to żźeby to miejsce promować i zachęcać ludzi do odludnienia Helu:) , sam uwielbiam to miejsce i mi brakuje Łeby ..nic nie dorównuje do niej klimatem, sam wiesz....pozdrooo!!! Piotrek:) ..przybalujemy na redbullu :) ..a narazie dużo roboty niestety:(

Gość
 
Post27 kwie 2004, 18:01

Mistrzu to po diabla siedziales cale wakacje na Malym morzu i trules im tam tylek swoimi gatkami a na wode i tak niewyszedles??
Goralu wracaj do haal.........
pozdro

P.S. redbull to zawody dla kiciarzy a nie impreza to nie Cooler..

Piotrek C.S.C.Polska
 
Post28 kwie 2004, 18:48

nie jestem mistrzem, nie mam zajawki na bycie jakimś mistrzem czy zawodnikiem i nie bede z nikim rywalizował. Kite jest dla mnie czystą przyjemnością i taki ma być, jest nową fascynacją. A z tego co zauważyłem , rywalizacja wśród was wprowadziła dziwną spiętą atmosferę.
jeżeli chodzi o pływanie to przepraszam, ale to dosyć delikatny temat i nie chce nikogo urazic, nie miałem włanego (drogiego) sprzętu, a poza tym nie siedziałem całe wakacje na małym morzu tylko pojedyńczew sumie 3 tygodnie wakacji. więc na czym miałem pływać? uczyłem się na tyle ile ktoś był łaskaw dać mi za friko sprzęt,(dzięki Wojciu) a swoją drogą nadal wisze 350 pln za kurs, osobie którą znam od 15 roku życia... potem mogłem płacić 150 pln za dzień wypożyczenia kajta to jednak podziękowałem. W tym sezonie jak będę miał czas, to będę się uczył i chce śmigać dla siebie i przyjemności, dlatego też będziemy sobie i przyjaciołom sprowadzać sprzęt.
p.s. w sumie to nie powinienem sie tłumaczyć. osobie która się nie potrafiła i bała podpisać pod postem (chociaż wiem kto)..urywam te dyskusje. to jest post tylko o SPocie jakim jest Łeba, która jest zajebista i bardzo ją lubię i napewno przyjadę do niej na imprezę:)redbulla, gdzie ty będziesz sie spinał podczas zawodów. Redbull dla mnie, ludzi z Redbulla i dla 10 000 gapiów to przezajbista impreza, na której wszyscy się dobrze bawią.(jest to także impreza marketingowa i PR), to że może Ciebie w tym roku wyślą gdzieś na jakąś wyspę jest tylko dodatkiem do tego wszystkiego:) jeżeli byłaby to tylko zawody, dla Ciebie (zawodniku) to by nie było sceny, djów 48h, drinków redbulli i żarcia za friko, sam byś nie upijał się w nocy darmowymi drinami tylko byś poszedł spać. Pozdrawiam Cię pomimo jakiegoś twojego bezpodstawnego spięcia i żalu.wyluzuj się. to ma jednoczyć a nie dzielić, zrozum to! Piotrek.

Awatar użytkownika
majer
Posty: 699
Rejestracja: 11 sie 2003, 23:46
Lokalizacja: Chodzież
Kontaktowanie:
 
Post28 kwie 2004, 23:16

panowie luz :D

szkoda wywlekać jakieś stare historie i tak większość nie wie o co chodzi :shock:
ten sport jest z......ty!!!

pozdro
majer

Awatar użytkownika
O'błędnik
Posty: 533
Rejestracja: 16 paź 2003, 10:35
Lokalizacja: Świebodzin
Kontaktowanie:
 
Post29 kwie 2004, 15:29

W 100% zgadzam sie z Piotrem !!!!!!!!!!!

Crazy Horse
Posty: 3571
Rejestracja: 07 paź 2003, 21:38
Deska: Cabrinha Spectrum
Latawiec: Cabrinha Drifter
Lokalizacja: CABRINHA
Postawił piwka: 29 razy
Dostał piwko: 117 razy
Kontaktowanie:
 
Post04 maja 2004, 12:52

redbulla w tym roku w Łebie nie będzie:(

Nieoficjalnie wiadomo już od długiego czasu, że zawody King Of The Air odbędą sie w tym roku w Rewie, we wrześniu.

Gość
 
Post04 maja 2004, 19:13

FAKT, Łeba jest super miejscem do pływania:)
ale..:)
CZYM różni się od innych miejscowości nad naszym Bałtykiem??
:)
..jeśli chodzi o warunki?
Takich jak choćby Międzyzdroje??:)
O miejscowościach nad Zatoką nie mówię - bo tam plusem jest właśnie DRUGA STRONA ..medalu!:) - dla początkujących, płycizna
Z kolei na półwyspie są miejsca słabiej i lepiej nadające się do "żeglugi":) bałtyckiej
Mówię o palach - falpchronach
Które ciągną się od Władka aż prze Kuźnicę.
W Kuźnicy dopiero jest spocik bez "narzędzi wątpliwej przyjemności sienkiewiczowskiego Azji":)
No i nie wspomnę o Juracie
..w której plaża jest megaszeroka i odchodzi tam megalans:), ale to już inna bajka:)
POZDRO!

no
 
Post04 maja 2004, 19:16

czyli nie bedzie tam zbytnio miejsca dla twoich tysiacow gapi i szalonej imprezy ..co tam bedziesz robil?
. szkoda
redbulla nie bedzie w lebie wiec temat skonczony najwidoczniej wszyscy doszli juz do tego iz spot ten na kita jest duzo gorszy niz rewa ktora sedziowie byli istnie zachwyceni...


P.S. a na Kicie nie bylo cie zbytnio widac przynajmniej jak ja tam czasem wpadalem

pivot
Posty: 47
Rejestracja: 18 kwie 2004, 21:42
Lokalizacja: Qtno
 
Post07 maja 2004, 09:19

Anonymous pisze:FAKT, Łeba jest super miejscem do pływania:)
...
No i nie wspomnę o Juracie
..w której plaża jest megaszeroka i odchodzi tam megalans:), ale to już inna bajka:)
POZDRO!

Z tego co wiem to w Juracie nie mozna wyjsc ze sprzetem nad morze. ZAKAZ ADMNISTRACYJNY

kita
Posty: 1
Rejestracja: 01 lip 2006, 17:01
Lokalizacja: wielkopolska
 
Post01 lip 2006, 17:09

Witam :) /Nie wiem jakie zwyczaje panują na tym forum, ale mimo wszystko odświeżę temat/. Mam pytanie co do Łeby: czy są tam jakieś szkoły kitesurfingu i czy orientuje się ktoś może w cenach? Wybieram się pod koniec lipca na wczasy właśnie do Łeby, kite pociąga mnie już od roku, ale że jestem małą szesnastolatką to nie jeszcze nie miałam okazji spróbować ;-). Z góry dziękuje za odpowiedź.

Awatar użytkownika
targetti
Posty: 346
Rejestracja: 13 lis 2008, 21:34
Lokalizacja: Szczecin
 
Post11 maja 2009, 13:47

Witam... Ja również w lipcu planuję się wybrać na wypoczynek do Łeby. No i mam pytanie... macie godne polecenia kwatery które by były w dobrym standardzie za rozsądne pieniądze.

Pozdrawiam


Wróć do „Spoty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości

cron