TARIFA

Miejscówki Kitesurfingowe
tarifa4you
Posty: 111
Rejestracja: 03 lis 2007, 07:59
Lokalizacja: Tarifa / Hiszpania
Dostał piwko: 1 raz
Kontaktowanie:
 
Post28 maja 2008, 19:33

Korki, tłumy ludzi na plaży, na parkingach przed plaża i w knajpach.
Do tego w sezonie wolno tylko pływać na wydzielonych plażach - masakryczny tłok na wodzie.
Sierpień odradzam - wpadnijcie do mnie jesienią…

cyberdog1899
Posty: 487
Rejestracja: 16 cze 2007, 19:26
 
Post23 cze 2008, 20:39

Ostatnio mieliśmy okazję gościć u Karola. Mieszkanie dobrze zlokalizowane - blisko do centrum samej Tarify, a także na plażę. Samochód mimo wszystko warto mieć i z niego korzystać - szczególnie jak wieje levante (Wschód), trzeba się trochę przejechać. Najbliżej jest Valdevaqueros (ok 10km). Wczesnym popołudniem zaczyna się jednak robić tłoczno (przy levante, mówiąc krótko, niebezpiecznie: przy wietrze dochodzącym do 35 węzłów szkółki jeszcze uczą :shock: , ze względu na kierunek wiatru - cross off - ludzi ma się za plecami, czasem kursant przeleci obok z 4ką kręcąc śmigło - instruktorzy nawet nie w wodzie pokrzykują z brzegu kaleczącym angielskim - jak im to uchodzi na sucho, nie mam pojęcia, ale to pewnie temat na odrębną dyskusję [pojawi się po jakimś poważniejszym wypadku...]). Bolonia w tym wypadku jest lepszym wyborem (ok 25min.). Plaże duże, zwykle można coś zjeść na samym spocie (8-15 euro).
W samej Tarifie sklepów 'kite' mnóstwo, ale jakiś specjalnych okazji nie zauważyłem.
Jak mawiają 'Ojciec Chrzestny' wszystkich spotów. Trzeba odwiedzić.
Ostatnio zmieniony 19 lis 2009, 17:59 przez cyberdog1899, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
sdareks
Posty: 492
Rejestracja: 05 kwie 2007, 22:40
Lokalizacja: Wieden
Kontaktowanie:
 
Post23 cze 2008, 22:39


Sorry za troche offtop, ale jakim obiektywem Angelika trzaskala te fotki?
(super jakosc...)

cyberdog1899
Posty: 487
Rejestracja: 16 cze 2007, 19:26
 
Post23 cze 2008, 22:46

Nikkor 55-200mm. Może nie rakieta i wszystkie z brzegu, więc sprawne oko pani fotograf 8)
Ostatnio zmieniony 19 lis 2009, 18:00 przez cyberdog1899, łącznie zmieniany 1 raz.

wkq
Posty: 12
Rejestracja: 03 maja 2008, 09:38
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:
 
Post03 lip 2008, 16:06

Mam do was pytanie. Nie wiecie może jak jest z nadawaniem bagażu jak sie lecie do Malagi? Można nadać quiwer jako normalny bagaż?

cyberdog1899
Posty: 487
Rejestracja: 16 cze 2007, 19:26
 
Post05 lip 2008, 08:28

wkq pisze:Mam do was pytanie. Nie wiecie może jak jest z nadawaniem bagażu jak sie lecie do Malagi? Można nadać quiwer jako normalny bagaż?


Jeśli mówiąc 'quiwer' masz na myśli bagaż w który weźmiesz deski, to nie można - choćby ze względu na wymiary. Zawsze w konkretnych sprawach warto zapytać przewoźnika z którego się korzysta, aby uniknąć zamieszania na lotnisku.

tarifa4you
Posty: 111
Rejestracja: 03 lis 2007, 07:59
Lokalizacja: Tarifa / Hiszpania
Dostał piwko: 1 raz
Kontaktowanie:
 
Post06 lip 2008, 22:41

Pytać przewoźnika w jaki sposób okroić go na kilka euro to troszkę nie teges…
Wiem że latają chłopaki do Malagi ze sprzętem jako bagaż niewymiarowy, czyli o większym niż dopuszczalny wymiarze – wychodzi taniej niż deklarowanie bagażu sportowego. Szczegółów nie znam, spotkałem po prostu kilka razy na lotnisku kolesi co w ten sposób latali do Tarify.

fly
Posty: 1
Rejestracja: 17 lip 2008, 11:17
Lokalizacja: Łódź
 
Post17 lip 2008, 11:41

Mam do odsprzedania dwa bilety z Berlina do Malagi na 25.07 , 400zl bilet(w cenę wchodzi rowniez oplata za sprzet sportowy!!), linia easy jet. Zmiane nazwiska (danych na bilecie) mozna dokonac online za 30 euro od biletu.Po wiecej informacji prosze dzwonic: 660468787 lub pisac na maila vvunia@poczta.onet.pl

stiv amoralny
Posty: 1522
Rejestracja: 13 sty 2006, 02:55
Deska: 50fifty/Su-2/Spleene
Latawiec: Cabrinha/SShot/Airush
Lokalizacja: terazFilipiny
Postawił piwka: 12 razy
Dostał piwko: 32 razy
Kontaktowanie:
 
Post07 sie 2008, 14:44

cyberdog1899 pisze:
wkq pisze:Mam do was pytanie. Nie wiecie może jak jest z nadawaniem bagażu jak sie lecie do Malagi? Można nadać quiwer jako normalny bagaż?


Jeśli mówiąc 'quiwer' masz na myśli bagaż w który weźmiesz deski, to nie można - choćby ze względu na wymiary. Zawsze w konkretnych sprawach warto zapytać przewoźnika z którego się korzysta, aby uniknąć zamieszania na lotnisku.


byłem w tym roku w tarifie 2 razy, za kazdym razem leciałem z przesiadką w londynie,taki lot łączony w obie strony wychodził około 700 zł, ale leciałem z bydgoszczy, albo poznania. Moja rada jest taka , by poprostu sprzet sportowy wykupić i sie nie pier..., jak bierzesz typowy quiver, czyli ok 140cm dł, to nie przejdzie i tak na zwykły bagaz, poza tym różnica między zwykłym, bagazem w zależności jeszcze od linii jest od 50 do 80 zł za lot, takze nie ma co sknerzyć , tym bardziej że np w rayaner nie masz szans zmieścić się z limitem do 18 kg. Sprzęt sportowy masz za to 32 kg i jest luksus.Po prostu nie wykupuj w ogóle zwykłego bagażu, a wpodręczny możesz wziąć kajta(bez baru oczywiście) pianki, ciuchy, mój podręczny ma zawsze z 17 kg:))) tulko musi być nie za duży..
Przy okazji polecam loty z British A.(wcale nie był droższy od tanich linii), leciałe z powrotem do poznania z londynu, dwie miłe rzeczy; bagaż nadawany jest do 23,5 kg!! i uwaga !!! kazdy może dodatkowo, bez opłat mieć sprzęt sportowy!!! no i na pokładzie kanapka i drink za free- miły akcent

cyberdog1899
Posty: 487
Rejestracja: 16 cze 2007, 19:26
 
Post07 sie 2008, 20:24

stiv amoralny pisze:Przy okazji polecam loty z British A.(wcale nie był droższy od tanich linii), leciałe z powrotem do poznania z londynu, dwie miłe rzeczy; bagaż nadawany jest do 23,5 kg!! i uwaga !!! kazdy może dodatkowo, bez opłat mieć sprzęt sportowy!!! no i na pokładzie kanapka i drink za free- miły akcent


Z tym to bardzo ostrożnie - oficjalnie BA nie przewozi sprzętu do kitesurfingu w ogóle tzn. mają prawo odmówić i nie wziąć wcale . W praktyce raczej się to nie zdarza (wystarcza drobne kłamstwo - kije go golfa lub wędki; narty też można ale lecąc do Egiptu lub latem do Hiszpanii mogą 'z ciekawości' poprosić o otworzenie bagażu :D ), lepiej jednak nie zostać tym wyjątkiem.
Podobno politykę bagażową mają zmienić pod koniec roku i za stałą opłatą - ok 250-300pln - brać.

stiv amoralny
Posty: 1522
Rejestracja: 13 sty 2006, 02:55
Deska: 50fifty/Su-2/Spleene
Latawiec: Cabrinha/SShot/Airush
Lokalizacja: terazFilipiny
Postawił piwka: 12 razy
Dostał piwko: 32 razy
Kontaktowanie:
 
Post07 sie 2008, 22:43

cyberdog1899 pisze:
stiv amoralny pisze:Przy okazji polecam loty z British A.(wcale nie był droższy od tanich linii), leciałe z powrotem do poznania z londynu, dwie miłe rzeczy; bagaż nadawany jest do 23,5 kg!! i uwaga !!! kazdy może dodatkowo, bez opłat mieć sprzęt sportowy!!! no i na pokładzie kanapka i drink za free- miły akcent


Z tym to bardzo ostrożnie - oficjalnie BA nie przewozi sprzętu do kitesurfingu w ogóle tzn. mają prawo odmówić i nie wziąć wcale . W praktyce raczej się to nie zdarza (wystarcza drobne kłamstwo - kije go golfa lub wędki; narty też można ale lecąc do Egiptu lub latem do Hiszpanii mogą 'z ciekawości' poprosić o otworzenie bagażu :D ), lepiej jednak nie zostać tym wyjątkiem.
Podobno politykę bagażową mają zmienić pod koniec roku i za stałą opłatą - ok 250-300pln - brać.


zgadza się, masz rację, najlepiej to mieć torbę typu golfowa:), miałem jazdę w Londyn gatwick , bo trochę przegiąłem z wagą quivera(43 kg) trochę sie zdziwiłem ze w ogole go ważą(ani w maladze ani w londyn stansted, ani w liverpool niestandardowych bagaży nie ważą, a tu niespodzianka). W każdym razie jak przepakowywałem się do podręcznego , to gościu z obsługi jak zobaczył dechy trapezy i bary, to mówił że tak naprawde to nie można tego wozić, tylko golf!! Ale UWAGA , w Polsce dzwoniłem jeszcze przed wyjazdem do przedstawiciela BA w Warszawie i udzielili mi błędnej informacji, bo po prostu ,że sprzęt sportowy typu surfing, kite itd jest gratis, także warto by to sprawdzić, bo sprzeczne info podają.

tarifa4you
Posty: 111
Rejestracja: 03 lis 2007, 07:59
Lokalizacja: Tarifa / Hiszpania
Dostał piwko: 1 raz
Kontaktowanie:
 
Post08 wrz 2008, 21:58

Kto ma ochotę spędzić w Tarifie Święta Bożego Narodzenia i Sylwestra 2008/2009. Mieszkanie, samochód oraz wspólna sylwestrowa zabawa
Ostatnio zmieniony 18 lut 2010, 00:16 przez tarifa4you, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Fin
Posty: 788
Rejestracja: 05 lip 2004, 18:11
Deska: F1 Trax HRD
Latawiec: Core Riot XR3 12/9/7
Lokalizacja: Poznań
Postawił piwka: 37 razy
Dostał piwko: 17 razy
 
Post11 wrz 2008, 21:51

Poszukuje kogoś kto leciał już easy jetem z berlina do malagi. Mam watpliwości w kwestii limitów bagażowych. Prośba o kontakt na priva.

Awatar użytkownika
rolnik
Posty: 4544
Rejestracja: 07 sie 2003, 21:16
Deska: SU2
Latawiec: Obojetne
Lokalizacja: Stara Gwardia
Postawił piwka: 44 razy
Dostał piwko: 44 razy
 
Post11 wrz 2008, 22:50

Lecielismy w zeszlym roku warto bylo wykupic bagaz sportowy przez net i limit rosnie do 32 kg co w zupelnosci wystarcza .Wymiary nie mialy znaczenia.Koszty jakies drobne chyba 40 ojro w obie strony ale moge zle pamietac :roll:

Awatar użytkownika
Fin
Posty: 788
Rejestracja: 05 lip 2004, 18:11
Deska: F1 Trax HRD
Latawiec: Core Riot XR3 12/9/7
Lokalizacja: Poznań
Postawił piwka: 37 razy
Dostał piwko: 17 razy
 
Post12 wrz 2008, 10:21

Oki, dzięki chciałem się upewnić. Też wykupiłem tą opcje za 200 zł w obie strony. Czyli bagaż główny do 32 kg oraz podręczny pewnie do 10 kg choć na stronie piszą że ma być w rozsądnych granicach.


Wróć do „Spoty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości