TARIFA

Miejscówki Kitesurfingowe
KasicaM
Posty: 140
Rejestracja: 20 mar 2010, 12:49
Deska: Nobile, Airush
Latawiec: North Dice, Wainman
Lokalizacja: Tarifa
Postawił piwka: 4 razy
Dostał piwko: 1 raz
Kontaktowanie:
 
Post05 gru 2015, 14:14

Kazda latawka moze Ci sie przydac. Zerknij na mojego kite bloga na fejsie o Tarifie, kupe zdjec i warunkow wiatrowych https://www.facebook.com/groups/1564744733789296/ . Poza plywaniem mozna tutaj naprawde wypoczac, jest bardzo spokojnie w tym okresie, chocby dlugie spacery po plazy pod warunkiem, ze nie wieje za mocno bo wtedy nie polecam. Wciagu dnia jest przyjemnie ale wieczory moga byc zimne, wiekszosc mieszkan nie ma ogrzewan, wiec pytajcie o to czy sa w razie czego jakies dodoatkowe grzejniki, moga sie przydac jak ktos jest zmarzluchem.
Tak to polecam jakas wycieczke na Giblartar, Sevilla.

Pozdrawiam
Kasia z Gone Kiting Tarifa.com

kiterelax
Posty: 58
Rejestracja: 27 mar 2015, 21:36
Dostał piwko: 2 razy
Kontaktowanie:
 
Post22 sty 2016, 18:46

Piękne lato mamy tej zimy :-). Wieje więcej levante niż latem :shock: "El Nińo " ? :doh:

summer.jpg
summer.jpg (190.93 KiB) Przejrzano 9673 razy

I wave też jest !
surf surf surf-kite.jpg
surf surf surf-kite.jpg (239.8 KiB) Przejrzano 9673 razy


Kto się wybiera do Tarify na Karnawał albo Wielkanoc ??
Pozdrawiam Tomek
www.kiterelax.com

KuKi_Moc
Posty: 11
Rejestracja: 21 cze 2013, 23:11
Deska: Nobile nhp 2013
Latawiec: RPM
 
Post24 sty 2016, 08:10

Siemanko wszystkim.
Planuje wyjazd do tarify z przyjaciółmi na dwa tygodnie od 2 fo 16 września i chciałem poprosić o jakieś złote rady :) szukamy mieszkania lub domu do wynajęcia , w zasadzie ofert w sieci jest mnustwo, nie zależy nam też na lokalizacji za bardzo bo jedziemy z Polski autem i bardziej myślimy w kategoriach cena / jakość. czy poza sama tarifa w tym okresie możemy też liczyć na jakieś fajne wiatry termiczne w okolicy ? Kilka osób osób dopiero zaczyna przygodę z kite :) czy cena za apartament do 800 $ za tydzien jest rozsadna w tym czasie czy to przegięcie pały ?:))
Czy trzeba płacić za moŻliwość pływania na oficjalnych spotach ?
Będę bardzo wdzięczny za wszystkie wskazówki :) pozdrawiam :)

kiterelax
Posty: 58
Rejestracja: 27 mar 2015, 21:36
Dostał piwko: 2 razy
Kontaktowanie:
 
Post24 sty 2016, 11:52

Hej Kuki
1) w tym okresie można liczyć jeszcze na wiatry termiczne. W Tarifie wieją 2 kierunki wiatru levante i poniente więc szczerze powiedziawszy nigdy nie wiadomo co zawieje ale zawsze coś wieje :). Sa też okoliczne spoty i czasem zdarza się tak że lepiej pojechać w inne miejsce nigdy nie więcej niż 100 km. Do szukania wiatru przydaje się strona https://www.windyty.com/
2) Apartamenty lepiej już powoli rezerwować bo jest to jeszcze high sezon. Ceny zależą od wielkości więc podstawowe pytanie to ile osób i na jak długo. 800 euro za tydzień w tym okresie to norma ale można poszukać coś tańszego zależy od lokalizacji dużo.
3) Pływanie na spotach jest gratis jedynie przy levante polecam wykupić bono de rescate 30 € 2 zwożenia 50 € 5 zwożeń ( łódka asekuracyjna). Jest spot na którym nie trzeba mieć tej karty ale tam jest zawsze większy tłok.

Zapraszam do zapoznania się z moją stroną internetowąhttp://www.kiterelax.com i fun pagem https://www.facebook.com/kiterelax/
I w razie jakichkolwiek pytań pisz śmiało tarfia@kiterelax.com
Pozdrawiam Tomek Kite Relax Tarifa

tarifa4you
Posty: 111
Rejestracja: 03 lis 2007, 07:59
Lokalizacja: Tarifa / Hiszpania
Dostał piwko: 1 raz
Kontaktowanie:
 
Post24 sty 2016, 19:23

Tomek - jakie wiatry termiczne?
To co tu wieje to masy powietrza które się przewalają się z Morza Śródziemnego do Oceanu albo odwrotnie i jest to spowodowane sytuacją baryczną a nie żadną termiką.
Wyż nad Europą i mamy Levante niż i wieje Poniente (tak z grubsza). To że słoneczko rozgrzeje górki za Valdevaqueros i doda 2 węzły do i tak już wiejącego Poniente to nie powód aby mówić że mamy tu do czynienia z wiatrami termicznymi.
Wyspa Bol w Chorwacji, rano wiatr z lewej strony (od lądu) w południe cisza, o godzinie 14,00 wieje z prawej strony (w stronę lądu gdzie jest pasmo górskie ponad 2000 metrów wysokie) o 15,00 wieje 25 węzłów i tak do wieczora, warunek to czyste niebo, każda chmurka zmniejsza siłę wiatru.
Na wiatr który wieje w okolicach Tarify nie wpływa pustynia czy wysokie pasmo górskie lecz tylko i wyłącznie sytuacja baryczna a cała "magia" to cieśnina w której wiatr dostaje kopa.

http://www.eltiempo.es/estrecho-de-gibraltar/ - tu graficznie jest pokazane jak to wygląda, polecam obserwować i każdy zrozumie o co chodzi tu z wiatrem.

Ja generalnie korzystam z tej strony, obraz graficzny wiatru często pomaga wybrać mi miejsce w okolicy gdzie najlepiej można popływać.

Pozdrawiam.

kiterelax
Posty: 58
Rejestracja: 27 mar 2015, 21:36
Dostał piwko: 2 razy
Kontaktowanie:
 
Post24 sty 2016, 20:04

tarifa4you pisze:Tomek - jakie wiatry termiczne?

No chyba nie powiesz mi że jak nigdzie nie wieje w lato a wieje tylko od godziny 14 na Valdevaqueros to nie jest termika (Poniente) ?
2 wezły ja widziałem wiele razy w lipcu, sierpniu flauta a 15 km dalej można było pływać na 9m kajtach ...
A nawet tego lata widziałem że np. do rio Jara wiało levante słabe a powyżej wiało Poniente. To fakt że termika występuje tylko maksymalnie 3 miesiące ... A np. Levante bierze się z typowego venturi.
Pozdrawiam :) Kite Relax Tarifa
www.kiterelax.com

tarifa4you
Posty: 111
Rejestracja: 03 lis 2007, 07:59
Lokalizacja: Tarifa / Hiszpania
Dostał piwko: 1 raz
Kontaktowanie:
 
Post24 sty 2016, 21:27

Wokół ośrodka wyżowego masy powietrza krążą w kierunku "zgodnym ze wskazówkami zegara" a wokół ośrodka niżowego "odwrotnie do wskazówek zegara". W Polsce mamy przewagę wiatrów zachodnich ponieważ ośrodki niżowe mają tendencje do przemieszczania się nad Bałtykiem, jeśli rozbuduje się duży ośrodek wyżowy nad Europą (co występuje często latem) to mamy w Tarifie Levante jeśli przemieszcza się nad Hiszpanią ośrodek niżowy to mamy Poniente. Układ baryczny to wiatr jaki wieje w Tarifie i kropka.
Woda nagrzewa się dużo dużo wolniej niż piasek, nad rozgrzanym piachem zaczyna się unosić powietrze do góry i na to miejsce zasysane jest powietrze z nad wolniej nagrzewającej się wody. Jeśli mamy do czynienia z dużymi powierzchniami wody i piachu, jak na przykład ocean i pustynia to zjawisko to spowoduje wianie silnego wiatru. Takie zjawisko w Tarifie i okolicach nie istnieje, wiatr tutaj to tylko i wyłącznie robota przepychających się ośrodków wyżowych i niżowy i kropka.
Jeśli wieje w Tarifie poniente 10 węzłów to za Esteponą masz 20 węzłów, jeśli wieje w Esteponie 10 węzłów Lewante to w Tarifie masz 30 węzłów. To jest wynikiem zacieśniania się wiatru w cieśninie a nie żadnej termiki.
Jeśli weżniesz w rękę wąż z wodą, woda się leje, jeśli końcówkę tego węża zaciśniesz mocno to woda zacznie z niego lecieć z dużą prędkością i siłą. Levante w Cieśninie Gibraltarskiej dostaje kopa i rozprężając się za cieśniną wieje z dużą siłą, to samo ma miejsce z Poniente tylko w drugą stronę i to całe zjawisko nie ma nic wspólnego z termiką a to czy dzisiaj będzie Poniente czy Lewante to robota niżu i wyżu a nie słońca. Kropka!
Jeśli w styczniu będzie słoneczny dzień z wysoką temperaturą, wiejące Poniente może przybrać na sile o kilka węzłów z powodu zjawiska które opisałem wyżej, więc co za bzdury o wiatrach termicznych w Tarifie i jeszcze większe o trzech miesiącach termicznych w Tarifie.
Polecam dokształcić się, poobserwować mapki baryczne i porównać je z mapkami wiatrów, zapraszam także do odwiedzenia innych spotów jak Sotogrande, Heaven czy Monteros a wtedy na pewno przyznasz mi rację.

kiterelax
Posty: 58
Rejestracja: 27 mar 2015, 21:36
Dostał piwko: 2 razy
Kontaktowanie:
 
Post24 sty 2016, 22:10

Ładny wykład z metrologi widzę że masz dużą wiedzę. I zgadzam się z tobą.
Ale jak wytłumaczysz to że w Lato w samej Tarifie nie wieje. I wieje tylko na Valdevaqueros ( I to ma miejsce tylko w lipcu, sierpniu i we wrześniu).
To jest wiatr termiczny ! Przyjedź kiedyś w lato jak prognoza pokazuje 2 węzły poniente albo levante i będzie wiatr na Valdevaqueros na bank ...
Nie jest to bzdura jak instruktor widziałem to wiele razy i tylko latem jak nie ma chmur ..
Karol nie chce mi się odwiedzać innych spotów poza Tarifą przecież wiesz że w samej Tarifie jest tyle pływania że nie ma po co jeździć po innych spotach.
Przyjedź popływamy razem bo widzę że za dużo studiujesz Metrologi hahahah.
Relax Man ;)
Pozdrawiam Tomek z Miedwia
www.kiterelax.com

tarifa4you
Posty: 111
Rejestracja: 03 lis 2007, 07:59
Lokalizacja: Tarifa / Hiszpania
Dostał piwko: 1 raz
Kontaktowanie:
 
Post24 sty 2016, 23:43

Są miejsca na świece, gdzie wiatry są tylko w okresach letnich bo są to wiatry termiczne. Tu wieje przez cały rok na okrętkę i śmiem nawet twierdzić że w zimie jest więcej pływania jak latem. Więc po co mydlić oczy obcym osobą, które chcą zasięgnąć informacji o Tarifie bo się tu wybierają, jakimiś bzdurami o termice. Tu nie ma wiatrów termicznych. Jak mieszkałem w Tarifie, zimą przez równe trzy tygodnie napierdzielało Lewante że wszystkie wiatraki stały dupą do wiatru i były zaniki prądu - czyli super mega zimowa termika czy co? Latem obce mi jest aby Levante nie wiało w Tarifie a tylko na Valdevaqueros coś to bajki opowiadasz. Druga sprawa, wielu o tym Ci powie, że latem najlepsze Levante do pływania jest rano a potem dopiero późnym wieczorem, totalnie odwrotnie niż jeśli miało bo to mieć cokolwiek wspólnego z termiką.
Stwierdzenie że w Tarifie jest tyle pływania że nie ma po co jeździć po innych spotach jest czymś najgłupszym co można powiedzieć. Moje pływania mniej więcej wyglądają tak: latem Levante to Tarifa albo Canos, Poniente to Estepona albo Marbella, zimą jest wręcz odwrotnie - Lewante to przeważnie Sotogrande albo Sabinillas a Poniente to Arte Vida albo stadion w Tarifie.
Estepona ma bardzo silną grupę pływających na kite, ponad setka osób, oni nie ruszą dubska z Heaven bo są Hiszpanami, większość Tarifiańczyków nie ruszy dupska bo ich po prostu na to nie stać a ja jeżdżę tam gdzie wiatr i dobre pływanie i śmieję się z waszych przekonań...
Studiować nie muszę już, liznąłem co nieco jak robiłem kurs spadochronowy w Polsce przed wieloma laty.
Powiem szczerze, dziwi mnie że kurs kite nie daje kursantom wiedzy o tym czym jest wiatr, skąd się bierze, co to wiatry termiczne, co robi z wiatrem chmura burzowa... to jest bardzo ważne, i po to aby wyłapywać najlepsze pływania ale też i dla naszego bezpieczeństwa

KuKi_Moc
Posty: 11
Rejestracja: 21 cze 2013, 23:11
Deska: Nobile nhp 2013
Latawiec: RPM
 
Post25 sty 2016, 08:48

Siemka :)

Dziękuję Wam bardzo za wszystkie linki i wskazówki :) jak tak sobie patrzę na wasze opinie , to wygląda na to, że muszę się nastawić na podróżowanie w ewentualnym poszukiwaniu wiatru ze względu na ww przyczyny. W takim razie moje pytanie brzmi czy tarifa sama jako miejscowość , to dobre miejsce do szukania noclegu który traktować by bardziej jako bazę wypadową ? Jak pisałem wcześniej będę mobilny bo jadę autem i nie zależy mi na widokach z okien a jedynie kategorie cena / jakość / bezpieczeństwo ... może moglibyście zaproponować inną miejscowość ? generalizujac ... Czy początek września to bardziej jednak od strony Atlantyku nastawiac się na latanie czy morze srodziemne ? Dzięki :)

tarifa4you
Posty: 111
Rejestracja: 03 lis 2007, 07:59
Lokalizacja: Tarifa / Hiszpania
Dostał piwko: 1 raz
Kontaktowanie:
 
Post25 sty 2016, 09:36

Jeśli przylatujesz na kita, szukaj noclegu w Tarifie.

Co i jak będzie wiało we wrześniu - nikt Ci na to pytanie nie odpowie.

kiterelax
Posty: 58
Rejestracja: 27 mar 2015, 21:36
Dostał piwko: 2 razy
Kontaktowanie:
 
Post25 sty 2016, 11:34

KuKi_Moc pisze:Siemka :)

Dziękuję Wam bardzo za wszystkie linki i wskazówki :) jak tak sobie patrzę na wasze opinie , to wygląda na to, że muszę się nastawić na podróżowanie w ewentualnym poszukiwaniu wiatru ze względu na ww przyczyny. W takim razie moje pytanie brzmi czy tarifa sama jako miejscowość , to dobre miejsce do szukania noclegu który traktować by bardziej jako bazę wypadową ? Jak pisałem wcześniej będę mobilny bo jadę autem i nie zależy mi na widokach z okien a jedynie kategorie cena / jakość / bezpieczeństwo ... może moglibyście zaproponować inną miejscowość ? generalizujac ... Czy początek września to bardziej jednak od strony Atlantyku nastawiac się na latanie czy morze srodziemne ? Dzięki :)


Najlepiej jest zawsze przyjechać do Tarify ponieważ jest pośrodku wszystkich ewentualnych spotów. Ale niemiej jednak nie ma miejsca które mogło by się równać statystykami wiatrowymi z Tarifą... Jest to najbardziej wietrzne miejsce na południu Hiszpanii koniec i kropka. Ciężko jest stwierdzić jakie wiatry będę we wrześniu ale magia Tarify jest tak że tutaj nie można się nudzić i zawsze jest co zobaczyć w okolicha jak nie wieje i czasem zdarzają się falki. Często nawet jak nie ma prognozy wiatrowej to wieje ... ( ale np. od 16 do 19 tylko) .

Czy musisz się nastawiać na podróżowanie to nie wiadomo bo jeśli będzie wiało dobre Poninte to masz pływanie na 9m i 12m kajtach w Tarfie.
Jeśli będzie wiało levante które nie wieje z siłą atomową to też może popływać na 7 i 9 kajta.
Jeśli wieje levante z atomową siła i pływanie na 5m kajcie super overpower nie należy do najprzyjemniejszy to wtedy trzeba jechać na inne spoty i można pływać na 12m kajcie.

No i oczywiście klimat surferski i ludzie którzy mieszkają w Tarfie. Nie można porównywać z kurortami typu Marbella, Sotogrande i itp.

Jak będziesz w Tarfie do zapraszam do mojego biura:
https://www.google.es/maps/place/KITE+R ... 3c5b70f66c
Zawsze ci pomogę znaleść odpowiednie spoty.

Pozdrawiam Tomek Kite Relax Tarifa
www.kiterelax.com

maniek1975
Posty: 709
Rejestracja: 27 gru 2007, 11:01
Postawił piwka: 2 razy
Dostał piwko: 9 razy
 
Post25 sty 2016, 15:40

Może nie jestem mega znawcą Tarify. Ale kilka tygodni tam pływałem w życiu. Zgadzam się z Tomkiem że na valdeveqeros wieje wiatr termiczny. Gdy wokół nie wieje tam wchodzi wiatr nawet bez prognozy. Wieje jak jest bezchmurnie.Zaczyna się po 14 koniec przed 19. Taki wiatr przy wschodniej cyrkulacji i słonecznej pogodzie można zaobserwować w Międzyzdrojach. Nie na darmo nazywamy to tutaj Hawajami. Sama Tarifa to magia. Myślę że warto pojeździć gdzie indziej ale nie z powodu braku wiatru. W kierunku cadizu przy poniente jest wiele miejsc z pięknymi plażami. Cały ocean jest czasami pusty od kite. No i piękna równa fala z którą w samej Tarifie bywa różnie.

kiterelax
Posty: 58
Rejestracja: 27 mar 2015, 21:36
Dostał piwko: 2 razy
Kontaktowanie:
 
Post25 sty 2016, 19:26

maniek1975 pisze:Może nie jestem mega znawcą Tarify. Ale kilka tygodni tam pływałem w życiu. Zgadzam się z Tomkiem że na valdeveqeros wieje wiatr termiczny. Gdy wokół nie wieje tam wchodzi wiatr nawet bez prognozy. Wieje jak jest bezchmurnie.Zaczyna się po 14 koniec przed 19. Taki wiatr przy wschodniej cyrkulacji i słonecznej pogodzie można zaobserwować w Międzyzdrojach. Nie na darmo nazywamy to tutaj Hawajami. Sama Tarifa to magia. Myślę że warto pojeździć gdzie indziej ale nie z powodu braku wiatru. W kierunku cadizu przy poniente jest wiele miejsc z pięknymi plażami. Cały ocean jest czasami pusty od kite. No i piękna równa fala z którą w samej Tarifie bywa różnie.


To fakt w samej Tarife fala nie jest równa.
No chyba że wieje levante i wschodzi swell teraz tak mamy warunki jak na Capo Verde Prawie.
Przy Poniente by pokatać na falach trzeba jechać na Arte vida tam zazwyczaj jest najlepszy Wave ...

Pozdrawiam Tomek
www.kiterelax.com

kiterelax
Posty: 58
Rejestracja: 27 mar 2015, 21:36
Dostał piwko: 2 razy
Kontaktowanie:
 
Post22 lut 2016, 18:20

Hej ! Jeden znajomy niestety nie może przyjechać do Tarify w maju !
Więc:
MAMY SUPER PROPOZYCJĘ DLA 2 OSÓB.
ZABIESZ SWOJĄ DZIEWCZYNĘ, CHŁOPAKA, PRZYJACIELA I PRZYJEŻDZAJ DO TARIFY!!!!
KIEDY? 10-20 MAJ
GDZIE? TARIFA , HISZPANIA
ILE? 165O PLN OD OSOBY
( PRZELOT Z BERLINA I APARTAMENT NAD OCEANEM)
Więcej info: tarifa@kiterelax.com lub https://www.facebook.com/kiterelax/
http://www.kiterelax.com
Pozdrawiam Tomek
Ps. Ciągle wieje :) Weekend szykuje się gruby i zimno 11 stopni ale woda poniżej 16 nie spada ;-)
wiat tarifa.jpg
wiat tarifa.jpg (104.18 KiB) Przejrzano 9321 razy


Wróć do „Spoty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości

cron