TARIFA

Miejscówki Kitesurfingowe
Awatar użytkownika
SWIRUS
Posty: 992
Rejestracja: 07 sie 2006, 12:03
Lokalizacja: Sz-n
Kontaktowanie:
 
Post19 lis 2008, 22:39

cyberdog1899 pisze:No i o co Ci znowu chodzi?! Wskoczyłeś do wątku z tym jaka to Brazylia jest wspaniała zimą, bo akurat masz tam jechać, a teraz narzekasz na silny wiatr. W sumie jak używasz 7ki Waroo to się wcale nie dziwię, bo przy 7-8 Bf musisz cały czas patrzeć do góry czy latawiec jest jeszcze odwrócony w odpowiednią stronę, zamiast cieszyć sie ekstremalnymi warunkami. Ale, spokojna twoja zinwertowana, są ludzie którzy lubią taki wiatr. Może kiedyś ich poznasz 8)


Pieknie to ująłeś - szacuneczek ;)
7m to piekny rozmiar - byle nie Waroo

:clap: :clap: :clap:

fristek
Posty: 114
Rejestracja: 16 sie 2008, 21:03
Lokalizacja: Leeds
Kontaktowanie:
 
Post05 gru 2008, 23:13

Jak przedstawiaja sie warunki wiatrowe na przelomie maja i czarwca. Jestem poczatkujacy. Czy znajde tam jakijs spokojniejszy levante :) i oczywiscie w miare bezpieczne miejscowki. Wiem, ze potrafi tam niezle zawiac, ale na to przyjdzie jeszcze czas :)

Awatar użytkownika
Perelka
Posty: 74
Rejestracja: 12 wrz 2008, 18:22
Lokalizacja: Śląsk/Kołobrzeg/Resko
 
Post06 gru 2008, 11:47

Siedzialem u Karola przez 4 tygodnie od 25 lipca plywalem na desce i na kajcie.

Wiatr i plywanie! raczej pewny na 4 tygodnie trzy dni totalnie bez wiatru, 3dni 7-9B lewante(zapomnij o kajcie na desce tez szarpalo) reszta poniente, w lepsze dni caly dzien plywania w gorsze tylko pare godzin. Spotów jest dużo wiec można sobie wybierac, niestety ja nie trafilem na fale tylko lekko bujalo za to chop jest spory z powodu duzego tloku na wodzie w tym okresie. Niestety zeby w tarifie plywac potrzebny jest samochod na wszystkie spoty trzeba dojezdzac fura no chyba ze ktos sie ograniczy i zaladuje wszystko na plecy to mozna zlapac stopa albo busa.

Temperatura wody! Nie jest to grecja francja czy egipt i basen sie laczy z oceanem wiec woda jest chlodna bez piany w szortach mozna poplywac przez godzine, ja wybralem opcje dluga pianka 2/2 bez rekawow i bylo idealnie.

Warunki u Karola! Fajne mieszkanie duzy pokoj plus dwie sypialnie, duza lazienka i kuchnia. Mieszkanie znajduje sie w centrum, minute od plazy(w sezonie zakaz plywania) 30sekund od glownej drogi 10sekund od supermarketu:)

Jedzenie! Polecam ryby w eroskim i na starym miescie zawsze swieze dorady losos tunczyk sardyny krewetki. Ceny żywności jak w Polsce! Piwo podlatuje troche pod wode ale nie jest najgorzej 1 euras za 1l czyli sprawiedliwie, wodke lepiej zabrac z Polski, lycha tania. Wino tanie jak barszcz za to bardzo dobre za cene Polskiego "patykiem pisane" w Tarifie dostaniemy dobre wytrawne lub polslodkie winko idealne do posilku, po, przed itd...
Chyba opisalem wszystko jak cos to mail

Pozdr dla Karola i Darii

cyberdog1899
Posty: 487
Rejestracja: 16 cze 2007, 19:26
 
Post07 gru 2008, 20:43

fristek pisze:Jak przedstawiaja sie warunki wiatrowe na przelomie maja i czarwca. Jestem poczatkujacy. Czy znajde tam jakijs spokojniejszy levante :) i oczywiscie w miare bezpieczne miejscowki. Wiem, ze potrafi tam niezle zawiac, ale na to przyjdzie jeszcze czas :)


Czerwiec to niezły pomysł z tego względu, że zwykle są wiatry termiczne (przy kierunku zachodnim - poniente), zaczynające się wczesnym popołudniem, równe niezbyt silne, do brzegu - idealne na początek. Jak wieje levante - tu już trzeba być ostrożnym. Jak jest lekko, to bywają 'dziury' przy plaży, a szkwały i tak są, a jak jest ogień to lepiej posiedzieć w barze i popatrzeć, jeśli się nie czujesz pewnie. Czasem słabnie po południu, czasem dopiero na 3ci dzień. Prognozę warto obserwować i w weekend unikać głównej plaży - Valdevaqueros.
W drugiej połowie czerwca w wielu miejscach są zakazy kite, ze względu na sezon turystyczny. Tu pewnie Karol musi Ci odpowiedzieć, na ile są egzekwowane.

tarifa4you
Posty: 111
Rejestracja: 03 lis 2007, 07:59
Lokalizacja: Tarifa / Hiszpania
Dostał piwko: 1 raz
Kontaktowanie:
 
Post26 gru 2008, 11:42

Często na forum oraz w mailach przychodzących do mnie pada pytanie:
czy Tarifa jest dobrym miejscem dla początkujących?
Moim zdaniem – NIE
Lewante to wiatr w Tarifie straszliwie szkwalisty, najczęściej jest tak że w jednej chwili latawiec spada do wody a za chwilę przychodzi taki kop, że wyrywa człowieka z deski. Najgorzej jest przy brzegu, im dalej w ocean tym lepiej. Często bywa tak że co niektórzy mają problem z dojściem do wody utrzymując latawiec w powietrzu. Zdarza się że lewante wieje bardziej z południa i jest wtedy bardziej stabilny ale często wiąże się to z tym że wieje wtedy na prawdę ostro i na wodzie widać w większości (albo wyłącznie) WS-y
Poniente jest dość stabilnym wiatrem ale wieje od oceanu i dla kogoś kto mało sobie radzi z gęstym przybojem, pływanie nie będzie łatwe.
Do tego im bliżej sezonu tym więcej szkółek przy których naprawdę trzeba uważać aby w głowę nie oberwać latawcem a w okresie wakacyjnym kiedy czterech umundurowanych panów na czerwonych quadach pilnuje aby pływanie odbywało się tylko przy wyznaczonych do tego plażach – to już jest na prawdę koszmar.

MOIM ZDANIEM – bardzo często pływanie na kite jest dużo przyjemniejsze dla zaawansowanych i o wiele bardziej przyjazne dla początkujących na spotach oddalonych kilkadziesiąt kilometrów od Tarify na Morzu Śródziemnym.
Ja między innymi z tych powodów zmieniłem swoje miejsce zamieszkania. Mieszkam teraz 60 km przed Tarifą. Spoty poniżej oddalone są od mojego mieszkanka 10 do 30 km

Przy lewante:
Getares – wiatr do brzegu, duża fala, zakaz pływania latem.
Palmones – wiatr do brzegu, płaska woda, super dla słabo pływających
Torreguadiaro wiatr pod kontem 45 stopni do brzegu, duża fala, kiedy wiatr słabnie jest to bardzo popularne miejsce do surfingu
Estepona – wiatr wzdłuż brzegu, maleńki przybój
San Pedro de Alcantara – wiatr wzdłuż brzegu, przy brzegu płaska woda dalej w morzu delikatna falka.

Przy poniente:
Estepona – wiatr wzdłuż brzegu, płasko
San Pedro de Alcantara – wiatr pod kontem 45 stopni do brzegu, niewielki przybój. Jeśli poniente towarzyszy słoneczna pogoda, góra za Marbellą tworzy termikę która zwiększa siłę wiatru. W takich warunkach często bywa że wieje tam o ok. 10 knotów silniej niż w Tarifie. Ja osobiście bardzo lubię to miejsce.

Dla przykładu dodam:
Dwa dni temu – w Tarifie lewante, szkwały i kopy, o 16 godz. koniec pływania / w Palmones latawiec 9m, pływanie na płaskiej wodzie do zachodu słońca.
Wczoraj – w Tarifie powtórka, straszliwe szkwały / w Torreguadiaro, fala 1,5 – 2 m, pływanie na latawcu 9m bez dotykania depower-a.
Macie więcej pytań – chętnie odpowiem
Osoby zainteresowane przyjazdem do mnie (2 sypialnie z dwoma łazienkami, salon, kuchnia, taras z przepięknym widokiem na morze, basen, w pobliżu góry z malowniczymi „białymi miastami” wlepionymi w skały) piszcie na maila ----- karol@t4y.nazwa.pl

fristek
Posty: 114
Rejestracja: 16 sie 2008, 21:03
Lokalizacja: Leeds
Kontaktowanie:
 
Post05 sty 2009, 21:58

czy ktos moze wybiera sie w maju do Tarify. Fajnie byloby gdyby zebrala sie jakas grupa. Pozdrawiam

kszyzdow
Posty: 2
Rejestracja: 20 gru 2006, 20:07
Lokalizacja: Szczecin
 
Post19 sty 2009, 23:55

Ja mam zamiar skoczyc teraz w lutym. Moze ktos ma jakies doswiadczenia z zimowego plywania w Tarifie? Jak warunki wietrzno-termiczne?

el_volumen
Posty: 44
Rejestracja: 31 sty 2009, 20:45
 
Post31 sty 2009, 20:53

Mam pytanie do ludzi ktorzy odwiedzili Tarife: czy znacie szkółke hotstick? co o niej sadzicie?
Ja chce tylko plywac, ale znajomi chca sie uczyc i nie wim czy to dobry wybor. Prosze o wszelkie info (na necie nie ma opinii).
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
macsurf
Posty: 732
Rejestracja: 05 kwie 2007, 23:22
Lokalizacja: Szczecin
Dostał piwko: 3 razy
Kontaktowanie:
 
Post01 lut 2009, 01:04

el_volumen pisze:Mam pytanie do ludzi ktorzy odwiedzili Tarife: czy znacie szkółke hotstick? co o niej sadzicie?
Ja chce tylko plywac, ale znajomi chca sie uczyc i nie wim czy to dobry wybor. Prosze o wszelkie info (na necie nie ma opinii).
Pozdrawiam


Nie znam, ale jak bedziesz na Tarifie uderz do Tomka ze Skywalkera, napewno Ci cos doradzi jesli chodzi o szkolke.

tarifa4you
Posty: 111
Rejestracja: 03 lis 2007, 07:59
Lokalizacja: Tarifa / Hiszpania
Dostał piwko: 1 raz
Kontaktowanie:
 
Post02 lut 2009, 11:22

Tomek już zwiną już swój interes, ciężko go będzie znaleźć.
W jakim okresie? W jakim języku?
Znam spoko szkółkę ale w zimie to oni w Brazylii siedzą, nie mam pojęcia kiedy wracają.
http://www.wavebandits.com/
Wavebandits - 0034 619471735, Michael tam rządzi, spoko gości, wiecznie uśmiechnięty, powołaj się na mnie, kilku znajomych już skierowałem do niego i byli naprawdę zadowoleni.

stiv amoralny
Posty: 1522
Rejestracja: 13 sty 2006, 02:55
Deska: 50fifty/Su-2/Spleene
Latawiec: Cabrinha/SShot/Airush
Lokalizacja: terazFilipiny
Postawił piwka: 12 razy
Dostał piwko: 32 razy
Kontaktowanie:
 
Post06 lut 2009, 00:07

kszyzdow pisze:Ja mam zamiar skoczyc teraz w lutym. Moze ktos ma jakies doswiadczenia z zimowego plywania w Tarifie? Jak warunki wietrzno-termiczne?


ja bym tobie radził W LUTYM jednak coś cieplejszego poszukać :)) , a tarifa wiosną super sprawa, pewnie też się wybiorę na przełom maj/czerwiec, szczególnie ze Karol nową "przystań" ogłosił na forum, może być dobra miejscówka

el_volumen
Posty: 44
Rejestracja: 31 sty 2009, 20:45
 
Post06 lut 2009, 10:20

Dzieki za namiary, mamy zamiar jechac w wakacje (inaczej nie da rady) mniej wiecej czerwiec lipiec. Znajomi znaja ang., z hiszpanskim raczej nie bardzo.
Jeszcze raz dzieki za info, zglosze sie jak juz bedziemy mieli konkretne plany i euro nie pojdzie jeszcze wyzej, ehhh...

bart_dr
Posty: 387
Rejestracja: 23 cze 2008, 13:35
Lokalizacja: bdg
 
Post01 mar 2009, 23:30

po wizycie u karola same dobre wspomnienia:)
pozdr

przemass
Posty: 3798
Rejestracja: 06 maja 2006, 22:01
Deska: Encore Nirvana
Latawiec: Airush Razor
Lokalizacja: ChalupyCumbuco
Postawił piwka: 26 razy
Dostał piwko: 25 razy
Kontaktowanie:
 
Post09 mar 2009, 22:30

Ponowię pytanko o szkółkę hotstick? ktoś był i zna?

maski
Posty: 1394
Rejestracja: 06 sie 2003, 22:34
Latawiec: sligshot FUEL, RPM
Lokalizacja: kite24.pl olsztyn
Kontaktowanie:
 
Post10 mar 2009, 12:03

przemass pisze:Ponowię pytanko o szkółkę hotstick? ktoś był i zna?


co chcesz wiedziec ?


Wróć do „Spoty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości