SAFAGA

Miejscówki Kitesurfingowe
Awatar użytkownika
sla
Posty: 6
Rejestracja: 25 mar 2018, 15:07
Deska: SU2
Latawiec: CABRINHA
 
Post25 mar 2018, 22:31

matsor pisze:Ma ktos jakies swieze info jak sie plywa w Amwayu? Na jesieni jakis gosc reklamowal ich szkolke, chyba sie uaktywnili mocno. Jest dobra oferta cenowa na kwiecien.

Albo w koncu ile ta taksa z Amawaya do Palm Royale :)


Byłem w 2016 (IX)oraz w 2017(X) w hotelu Amwaj Blue Beach Soma Bay
100 metrów od hotelu jest od kilku lat baza kite ABU SOMA RIDERS
prowadzi ja Egipcjanin ALI oraz jego czterech pomocnikow ,wszyscy bardzo przyjaźni ludzie,
mówią także po angielsku i niemiecku więc można się dogadać.
Mają dużo sprzętu ,więc można wypożyczyć jak ktoś nie chce wozić swojego .
Możliwość pływania koło bazy jest ,ale ja trafiałem jak był odpływ i możliwości ograniczone,
po południu był zwykle przypływ, ale już wiatr dużo mniejszy .
Idealnym rozwiązaniem jest dopłynięcie na desce lub motorówką na pobliską wysepkę UTOPIA (3km od Amwaj)
i tam warunki do pływania nazwałbym wręcz idealne ,
przypływaja także z innych pobliskich hoteli na deskach lub motorówkami .
Wiatr rowny i zwykle wiało od 9 do 14 godziny potem słabło i można było zwijać sprzęt.
Co do spaceru po plaży do Caribbean World Resorts Soma bay ,
wydaje mi się mocno bez sensu ,
to 2 kilometry w jedną stronę a do bazy jeszcze dalej .
w drugą stronę do ION Club Kitesurfcenter Safaga tez 1.5 km,
a spacer ze sprzętem w pełnym słońcu nie należy do przyjemności .
Jak pojawią się jakieś pytania chętnie odpowiem .

matsor
Posty: 286
Rejestracja: 08 wrz 2016, 15:16
Deska: SU2, Shinn
Latawiec: XR4
Lokalizacja: Gdańsk
Postawił piwka: 28 razy
Dostał piwko: 15 razy
 
Post26 mar 2018, 10:33

Dzięki za info. Będziemy w takim razie próbować przy hotelu lub halsowac się na te wyspe, o której mówisz. Czy przy spocie hotelowym da się pływać bez butów?

Chce się ktoś dołączyć do wyjazdu? 05.04-12.04 Amway AllIn za 1800zl/os wylot z Kato/Wro. Z Filip.p lecimy z Wro.

jurkyy
Posty: 12
Rejestracja: 16 sie 2014, 13:40
Postawił piwka: 2 razy
 
Post27 mar 2018, 20:00

Byliśmy w Amway we wrześniu.Wszystkie dni wiatrowe:)super baza i ludzie ,jeden mówi po polsku .Pompują,płuczą sprzęt po pływaniu nie ma z niczym problemu .storage I rescue chcą 80 E trzeba się targować.Nie widzę sensu chodzić do innych baz , my siedzieliśmy u nich cały dzień zamiast w hotelu.Buty się przydają. Fajne oferty do Amwaya ma itaka, kupiliśmy lasta za 1400 chyba

piotr2007
Posty: 90
Rejestracja: 15 lip 2007, 12:51
Lokalizacja: warszawa
Kontaktowanie:
 
Post08 lut 2020, 15:11

Wybieram się po paru latach przerwy na kite od 9 lutego. Hotel menaville safaga. Jest tu szkoła hava safaga, wstepnie z nimi rozmawiałem. Ktoś był u nich? Jak wygląda spot. Z tego co mówią startują z platformy. Prawdę mówiąc wolałbym mieć bazę na plaży, ale jak nie będzie innej opcji niech będzie. Czy macie jakieś doświadczenia z Hava Safaga? Ewentualnie inne propozycje w okolicy? Kolega zaczyna od basic, ja mam swój sprzęt więc refreshment i bardziej skoki. Dzięki za każdą podpowiedź :)


Wróć do „Spoty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości