SAFAGA

Miejscówki Kitesurfingowe
Atravel
Posty: 171
Rejestracja: 05 kwie 2013, 18:07
Lokalizacja: Gdynia
 
Post18 kwie 2013, 21:27

Hej , przedstawię Wam kilka faktów co do SPOTÓW w Egipcie i polece Wam kilka fajnych hoteli.

1. Zdecydowani jedną z najlepszych opcji jest oczywiście El Gouna - tutaj polecam hotel Panorama El Gouna Bungalow . Na miejscu RSZ polska baza kite, więc nikt się nie pogubi.

2. Jesli chodzi o hotele w Hurghadzie - BŁAGAM ODPUŚCIE SOBIE :)

3. MAGAWISH - lata tego hotelu mineły daaawno temu. W branży nazwyamy go Megawieś ;) tylko ciiii :wink: kiedyś była tam dobra baza, ale zostały po niej resztki, hotel się sypie, MASAKRA !!!!!!!!!!!

4. Jasmien Village , Alladin i Alibaba - komples 3 hoteli, super teren. Przy Jasmine jest baza Friedla i jak coś jest profesjonalne zabezpiecznie.

5. ZATOKA SOMA BAY

- Soma bay to jeden z najpopularniejszych rejonów , spotów do pływania. Świetne warunki i profesjonalene bazy. Mamy tutaj : Suf Motion, Planet All Sport oraz 7BF KiteHouse Soma Bay

Surf Motion - hotel Palm Royal

http://tanieodpoczywanie.pl/wasze-opinie/palm-royal-ex-intercontinental-soma-bay

Planet All Sport - Caribben World Soma Bay, plażą można dojść do Surf Motion ok 2km

http://tanieodpoczywanie.pl/wasze-opinie/caribbean-world-soma-bay-resort

7BF - tutaj raczej tylko niemiecka oferta, albo mega drogie hotele jak Kempiński :)

* poza hotelami pustynia, nie ma nic, no ale za to piekne tereny do pływania :)

http://windsurfing.travel/spoty/egipt/soma-bay to moja strona wind, ale te msc są też rewelacyje na kite, macie linki do hoteli i mapkę terenu :D

6. SAFAGA

Safaga, to już msc dla bardziej zaawansowanych, woda bardziej pofalowana, i nie tak płytko jak przy lagunie Surf Motion. Tutaj na pewno nie wybierajcie hotelu AMWAY Blue Beach & SPA, bo będziecie sporo wędrować do baz, a przy hotelu nie da się popływac. Bardzo duże odpływy, a potem głeboko :)

http://tanieodpoczywanie.pl/wasze-opinie/amway-blue-beach-resort-and-spa

W Safadzie mamy baze Mistral i Skyriders, jest wyznaczony teren na wind i kite.

I tutaj najblizej Sky Riders mamy Imperial Sham Abu Soma 4,5* , zaraz obok jest Sham Safaga, kawałek dalej Menaville i Lotus. Ale z tych 2 ostatnic trzeba trochę powedrować :)

http://windsurfing.travel/spoty/egipt/safaga

7. Hamata i hotel Wadi Lahmy - ciężko dostępny, niestety nie byłam więc nie jestem w stanie zbyt wiele Wam napiać.

8. I od strony Sharm - Regency Plaza - tutaj jest baza, ale blisko sa hotel min. Laguna Vista czy Tropicana Sea Beach.


To tak w mega wielkim egipskim skrócie :)

Gdyby ktoś potrzebował pomocy, serdecznie zapraszam :)

Aga
biuro@tanieodpoczywanie.pl
+58 351 47 70
+48 790 25 25 50

www.Tanieodpoczywanie.pl
www.windsurfing.travel

jaross
Posty: 2
Rejestracja: 20 maja 2013, 18:30
 
Post20 maja 2013, 21:37

ojej :D Co Ty piszesz? Chyba masz jakies mało sprawdzone info sprzed paru lat :D
Kazdy kto lata do Egiptu,wie doskonale,ze tylko Soma Bay-(super spot bardziej dla zaawansowanych,osobiście uczyłem się na nim pływac ) ,Hamata( rewelka dla poczatkujacych-nie wiem skad informacje ze hotel mało dostepny? ) ,Ras Sudr-fajny,ale ( długi transfer i cena za wysoka jak na tydzień w Egipcie )
El Gouna całkiem spoko,ale do najlepszych opcji niestety nie należy-hotel Panorama -bez komentarza- najgorszy w El Gounie
Pozostałe spoty niestety nie do pływania! u Tommego malo miejsca i bardzo głeboko! Safaga -pomyłka!

Podsumowaując w/g mnie- najfajniejsze miejsca do pływania w egiptowie pod kazdym względem to SOMA BAY I HAMATA

pozdro jaross

Awatar użytkownika
onzo
Posty: 5583
Rejestracja: 19 paź 2003, 22:34
Deska: Wainman Joke 138
Latawiec: Vegas 9,12,16
Lokalizacja: WaWa
Postawił piwka: 41 razy
Dostał piwko: 89 razy
Kontaktowanie:
 
Post22 maja 2013, 11:06

A co Ci tak nie leży w El gounie, że piszesz, że beznadzieja? Bo chyba nie hotel, który jest jednym z wielu do wyboru i dla tych co nie szukają mega luksusów jest całkiem odpowiedni.
Hamata mało dostępna? No tak bo trzeba się dogadać z hotelem, a ten ma prawie cały czas obłożenie w tej chwili.
Ras Sudr to raczej problem z całym płw. Synaj w tej chwili a nie tylko z transferem. Zresztą kiedyś do Somy jechałem 5h z lotniska bo wszędzie był overbooking i tyle czasu zeszło na rozwózce.

A skoro już eksperci się wypowiadają to czy nadal można mieszkać w Carribean i pływać przy Surfmotion bez konieczności przechowywania u nich sprzętu i płacenia 80e za tydzień?

stiv amoralny
Posty: 1522
Rejestracja: 13 sty 2006, 02:55
Deska: 50fifty/Su-2/Spleene
Latawiec: Cabrinha/SShot/Airush
Lokalizacja: terazFilipiny
Postawił piwka: 12 razy
Dostał piwko: 32 razy
Kontaktowanie:
 
Post23 maja 2013, 02:38

onzo pisze:A co Ci tak nie leży w El gounie, że piszesz, że beznadzieja? Bo chyba nie hotel, który jest jednym z wielu do wyboru i dla tych co nie szukają mega luksusów jest całkiem odpowiedni.
Hamata mało dostępna? No tak bo trzeba się dogadać z hotelem, a ten ma prawie cały czas obłożenie w tej chwili.
Ras Sudr to raczej problem z całym płw. Synaj w tej chwili a nie tylko z transferem. Zresztą kiedyś do Somy jechałem 5h z lotniska bo wszędzie był overbooking i tyle czasu zeszło na rozwózce.

A skoro już eksperci się wypowiadają to czy nadal można mieszkać w Carribean i pływać przy Surfmotion bez konieczności przechowywania u nich sprzętu i płacenia 80e za tydzień?


Onzo - no co do zasady = w Egipcie gdzieś zapłacić musisz:) W zależności gdzie ulokujesz swoje aktywa - takie masz pływanie. Spotów "dzikich" nie ma (no chociaż w sumie jeden znam... wiem - ale nie powiem :)

Ale wracając do Twojego pytania, czy można mieszkać w Caribbean a pływać przy Surfmotion? NO problemu najmniejszego nie ma. Możesz zalogować się w Planeta w Caribbean, "wjeżdżać" na spot motorówka, a potem co ze sobą zrobisz to nikogo nie inetresuje. Jak bedziesz miał ochote wylądować sie w Surfmotion, to raczej bez bólu. Gorzej natomiast w bazie Big Dazy... ci to z włoską finezja za uziemienie latawca od razu 10 euro krzyczą :roll: A pływanko na ich spocie to niekiedy miód-malina, szczególnie przy niskim stanie, jak wyjdzie sandbank i po zawietrznej masz jezioro. Ale można to obejść, lądujesz sobie sam w wodzie przed tym ich murem, potem szybkie selfrescue na patencie i wychodzisz na pomost z całym sprzetem pod pachą. Są wtedy lekko wkurwieni, no bo nawet sprzętu nie dotknęli, ale specjalnie argumentów nie mają. A jak się burzą to idziesz wodą 20 metrów dalej i wychodzisz pod parasolki i leżaki w Palm Royal'u.

pozdrawim

stiv a

stiv amoralny
Posty: 1522
Rejestracja: 13 sty 2006, 02:55
Deska: 50fifty/Su-2/Spleene
Latawiec: Cabrinha/SShot/Airush
Lokalizacja: terazFilipiny
Postawił piwka: 12 razy
Dostał piwko: 32 razy
Kontaktowanie:
 
Post23 maja 2013, 03:02

Kashub pisze:"

1. Czy jest sens spać gdziekolwiek i dziennie przemieszczać się w inne miejsca taksówką (ze sprzętem)? Ile kosztuje mniej więcej transfer taksą na trasie Soma-bay- centrum Hurghady? Ile kosztuje akcja ratunkowa ( bo mi się dosyć często zdarza płynąć tylko w jedną stronę


Na Twoje pierwsze pytanie zdecydowanie TAK! Dla przykładu, nie raz jeden pływając codziennie na Praso- Rodos, mieszkaliśmy 40 km dalej w jakims Syfkos czy Pefkos :)
Na drugie pytanie w sprawie akcji ratunkowej po halsach w jedną stronę to jest jeden ekspert nad ekspertami na tym forum :roll: zna tez wszystkie koszty myślę :)

Kashub pisze:"
2. W Grand Seas Hotel w Hurghadzie jest spot kajtowy i szkoła Colona Water. Z tego co czytałem jedyny hotel z możliwych nam do wyboru przy którym można bezpiecznie popływać. Czy to dobre miejsce dla begginersów ?:)


jest spoko, ale bez szału.

Kashub pisze:"
3.Proszę się nie śmiać ale co to kurde jest ten cały "czop" przy Magawishu ??:) Nie wiem czy dobrze rozumiem, że jest to miejsca w zatokach (lagunach) gdzie woda wlewa się z różnych stron i nie ma w tym miejscu prądów w jednym kierunku tylko panuje ogólny chaos:)???


Olej teorie prądów i chaosu :) "Czop" jest i przy Megawishu, w Soma bay, i na Helu. Jest większy lub mniejszy prawie na wszystkich spotach. jest wszędzie tam, gdzie wiatr wieje w innym kierunku niż "od brzegu" - bo to jest jedna z sytuacji , że praktycznie nie masz "czopa"
Kashub pisze:"
4. Czy tam jest gdzie poimprezować i czy nam będzie wiało ?:)


Wiało wam będzie na pewno, a imprezy to sobie darujcie..., no bo co ???:)

Pozdrawim

stiv a

acne
Posty: 3
Rejestracja: 23 lip 2012, 11:50
 
Post11 cze 2013, 00:50

Witam

Wybieram się do Palm Royal pod koniec czerwca i nie mam własnego sprzętu. Gdzie najlepiej go wypożyczyć?
Rozumiem ze do wyboru jest surfmotion, planet allsport i 7bft?
surfmotion wydaje się drogie w porownaniu do planet allsports...

Z góry dzięki za wszystkie rady,
pozdrawiam
acne

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post11 cze 2013, 12:42

acne pisze:Witam

Wybieram się do Palm Royal pod koniec czerwca i nie mam własnego sprzętu. Gdzie najlepiej go wypożyczyć?
Rozumiem ze do wyboru jest surfmotion, planet allsport i 7bft?
surfmotion wydaje się drogie w porownaniu do planet allsports...

Z góry dzięki za wszystkie rady,
pozdrawiam
acne



surfmotion..

peace

abuk
Posty: 41
Rejestracja: 06 lip 2012, 14:05
Deska: NHP split, Duotone Fish SLS
Latawiec: T5 7m, T5 10m, Rebel 12m
 
Post29 sty 2014, 11:52

ja w Soma Bay pływałem zawsze z Tornado Surf Center. baza jest przy hotelu Sol y Mar ale tam jest tylko spot windsurfingowy więc pływają codziennie kite-boatem na środek laguny, czasem na Tobię. ja mieszkałem w Caribbeanie i rano mnie odbierali zodiakiem z plaży hotelowej, na kite-boacie już były moje graty czyli pełen luksus. obiad na łodzi lepszy niż w każdym hotelu, kucharz wymiata. do tego pełen relaks jak się czeka na wiatr, hamaki, snorkling na pobliskiej rafce, jak ktoś chce to wake. do tego na spocie kilka-kilkanaście osób na pół laguny nie to co pod surfmotion. wieczorkiem albo dłuuuugi downwinder albo powrót zodiakiem znowu do własnego hotelu. generalnie są mocno wychillowani i otwarci na wszelkie pomysły, robią fajne nocne imprezy na Tobii ;-) naprawdę polecam.

Awatar użytkownika
Golla
Posty: 73
Rejestracja: 19 mar 2012, 10:03
Deska: su2
Latawiec: Cabrinha Convert
Postawił piwka: 1 raz
 
Post24 mar 2014, 00:03

Po 2 latach przerwy chyba czas na powrót do Egiptu. W Kairze dalej się leją, ale chyba nikt specjalnie na takie pustkowie jak Soma Bay nie wybierze się masakrować turystów. Najwyżej do Hurghady czy Szarm. Z tego względu postanowiliśmy wybrać się do Somy. Widziałam, że pytali już, ale nikt nie odpisał. Może ktoś dziś wie, jaki jest koszt taksówki czy czego tam innego z Amwaja do Palm Royale? Wiem, że za 25$ można pojechać w dwie strony do Hurghady z 4h czekaniem przez taxi. To wychodzi, że do Palm Royale maksymalnie 2$ taksówka powinna kosztować, ale jak jest w rzeczywistości to nie wiem. Jeżeli okaże się że drogo to bierzemy wtedy Caribbean (zamiast taxi dopłacamy do hotelu, który jest bliżej laguny).

active
Posty: 117
Rejestracja: 19 cze 2004, 09:56
Lokalizacja: Katowice
Kontaktowanie:
 
Post20 lut 2018, 18:51

Wyczytałem w necie że przy Caribbean World Resort jest baza kite 'owa
ale na żadnych zdjęciach z googla nie widzę aby tam ktoś pływał , to kwestia starych zdjęć , słabych warunków lub zakazów przy hotelu
czy też tej bazy tam nie ma i trzeba chodzić do Movenpicka lub Palm Royale?

Dzięki za szybką odpowiedź , nie widzi mi się bieganie na spot przy wyjeździe z rodziną .

AlMastar
Posty: 443
Rejestracja: 19 wrz 2015, 22:07
Deska: SHINN !!
Latawiec: PIVOT 8 / 10 / 12
Postawił piwka: 5 razy
Dostał piwko: 16 razy
 
Post21 lut 2018, 10:08

wszyscy na kite pływają na lagunie przy hotelu Palm Royale - z bazy przy Caribbean motorówką wożą na lagunę

active
Posty: 117
Rejestracja: 19 cze 2004, 09:56
Lokalizacja: Katowice
Kontaktowanie:
 
Post21 lut 2018, 10:14

dzięki

matsor
Posty: 286
Rejestracja: 08 wrz 2016, 15:16
Deska: SU2, Shinn
Latawiec: XR4
Lokalizacja: Gdańsk
Postawił piwka: 28 razy
Dostał piwko: 15 razy
 
Post24 mar 2018, 18:22

Ma ktos jakies swieze info jak sie plywa w Amwayu? Na jesieni jakis gosc reklamowal ich szkolke, chyba sie uaktywnili mocno. Jest dobra oferta cenowa na kwiecien.

Albo w koncu ile ta taksa z Amawaya do Palm Royale :)

active
Posty: 117
Rejestracja: 19 cze 2004, 09:56
Lokalizacja: Katowice
Kontaktowanie:
 
Post24 mar 2018, 20:08

wg. szkółki Palm Royale 10 min piechotką , odpisał mi oliwkowy więc może być 5 albo i 25
najlepiej niech się wypowie ktoś kto był

AlMastar
Posty: 443
Rejestracja: 19 wrz 2015, 22:07
Deska: SHINN !!
Latawiec: PIVOT 8 / 10 / 12
Postawił piwka: 5 razy
Dostał piwko: 16 razy
 
Post25 mar 2018, 10:11

jak ja byłem to jedna dziewczyna dochodziła z Amway do Caribbean na piechotę, więc do Palm Royale też się da bo to dodatkowe 5-15 minut - my z dziećmi 4 i 6 lat przechodziliśmy po plaży to daleko być nie może (druga sprawa, że przez plażę na teren hotelu nie wpuszczali)


Wróć do „Spoty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości