SAFAGA

Miejscówki Kitesurfingowe
Awatar użytkownika
emiter
Posty: 87
Rejestracja: 30 cze 2008, 21:55
Deska: Nobile T5 2011, SU-2 BigFoot
Latawiec: North Evo & Juice
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:
 
Post08 sie 2012, 09:17

Golla pisze:Halo halo czy ja przy hotelu Amwaj Blue Beach Abu Soma Resort & SPA (Soma Bay akurat) widzę dużą lagunę bez raf? Czy dobrze widzę? Ktoś był? http://www.easygo.pl/wycieczka/egipt/hu ... -WROResort & SPA

Nie wiem czy na tej stronie jest dobrze zaznaczony, bo jak wpisuję w google to pokazuje mi gdzie indziej.

Dzięki za namiary na ludzi na Hamatę.

A na stronie Jovi Travel piszą, że w Dahab hotel Le Meridien Dahab Resort jest 100m od bazy, ale ja nie widzę w tym zasięgu żadnej bazy. Widzę jedynie małą zatoczkę, dużo dalej niż 100m, przy hotelu Coralia Club Dahab. To jest miejsce na kite w Dahab? Wygląda nieciekawie. Raczej skłaniam się dalej ku Ras Sudr z tego względu, że hotel jest tuż przy spocie i zero dopłat już mimo długiego dojazdu z lotniska a w Hamacie 3 euro na dzień i gorsze jedzenie (podobno) w hotelu.


W podanym linku hotel jest źle zaznaczony, link wskazuje na hotel Palm Royal (dawny Intercontinental), Amwaj jest tak w połowie drogi pomiędzy Safagą a Paml Royalem. Spędziłem 2 tyg. w hotelu Amwaj, nowy hotel, podczas mojego pobytu część była jeszcze w trakcie wykończenia. Spot przy hotelu słaby, skalista rafa w płytkiej części, jakieś 50 metrów od brzegu, dalej kilka-kilkanaście wysepek z rafy średnicy 1-2m a potem tylko głęboka woda. Zalecane buty, i generalnie początkującym odradzam.

Awatar użytkownika
Golla
Posty: 73
Rejestracja: 19 mar 2012, 10:03
Deska: su2
Latawiec: Cabrinha Convert
Postawił piwka: 1 raz
 
Post08 sie 2012, 09:49

A jak z dojazdem z Amwaj do laguny za Palm Royale, koło bazy Surfmotion? Ile takie dojazdy mogą kosztować? Daleko to nie jest.

Awatar użytkownika
emiter
Posty: 87
Rejestracja: 30 cze 2008, 21:55
Deska: Nobile T5 2011, SU-2 BigFoot
Latawiec: North Evo & Juice
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:
 
Post08 sie 2012, 10:07

Golla pisze:A jak z dojazdem z Amwaj do laguny za Palm Royale, koło bazy Surfmotion? Ile takie dojazdy mogą kosztować? Daleko to nie jest.


Amwaj jest dokładnie tutaj: https://maps.google.pl/maps?q=26.813519,33.946077&hl=pl&ll=26.816947,33.959255&spn=0.057756,0.111494&sll=51.953751,19.134379&sspn=10.217948,28.54248&t=h&z=14
Z dojazdu drogą lądową nie korzystałem, skorzystałem z trasportu łodzią ze szkółką francuską, pływają codziennie z Safagi na lagune, zabrali mnie z mola przy hotelu, transport + lunch kosztował o ile dobrze pamiętam 17 euro, przy dłuższym pobycie opłaca się zapłacić więcej za hotel przy lagunie. Z dodatkowych atrakcji jeśli wieje dłużej to powrót możesz zrobić downwind'em, jest asekuracja łódź+ponton, jak coś nie wyjdzie, zgubisz deske itp to pozbierają i podrzucą 8)

Awatar użytkownika
Golla
Posty: 73
Rejestracja: 19 mar 2012, 10:03
Deska: su2
Latawiec: Cabrinha Convert
Postawił piwka: 1 raz
 
Post08 sie 2012, 17:15

A podobało ci się na tej lagunie przy Surfmotion? Czyste dno? Duża zależność od pływów, tak jak w El Gounie?

Awatar użytkownika
emiter
Posty: 87
Rejestracja: 30 cze 2008, 21:55
Deska: Nobile T5 2011, SU-2 BigFoot
Latawiec: North Evo & Juice
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:
 
Post08 sie 2012, 18:16

Golla pisze:A podobało ci się na tej lagunie przy Surfmotion? Czyste dno? Duża zależność od pływów, tak jak w El Gounie?


Laguna spoko, oczywiście zależna od pływów, miejscami trafiają się kamienie jakieś drobne, ale poza tym dno piaszczyste, duuuużo miejsca :thumb:

Awatar użytkownika
Golla
Posty: 73
Rejestracja: 19 mar 2012, 10:03
Deska: su2
Latawiec: Cabrinha Convert
Postawił piwka: 1 raz
 
Post08 sie 2012, 19:37

Wiem, że to nie ten wątek, ale skoro piszemy to spytam czy byłeś może w Ras Sudr? Ja tak patrzę po google earth i podoba mi się Soma Bay (póki nie ma hoteli, ale na razie chyba się nie zanosi). W Egipcie strasznie mnie denerwuje to, że oni budują przy morzu hotele i tracą na tym tak naprawdę, bo tracą właśnie na kajciarzach. Powinni zmienić politykę i robić tak jak u nas- plaża otwarta dla wszystkich (a nie każdy hotel ma skraweczek i dalej nie wejdziesz), zadbana, ludzie z hoteli szliby na plażę, wydzielone kilometry (mają tam warunki) dla kajciarzy i dla opalających się a hotele gdzieś z tyłu. Tak to człowiek się zastanawia czy za rok jeszcze będzie mógł pływać w tym samym miejscu, bo już coś budują i już "private beach". Zrobiliby chociaż jedno miasteczko w takim stylu.

Awatar użytkownika
emiter
Posty: 87
Rejestracja: 30 cze 2008, 21:55
Deska: Nobile T5 2011, SU-2 BigFoot
Latawiec: North Evo & Juice
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:
 
Post09 sie 2012, 09:00

Golla pisze:Wiem, że to nie ten wątek, ale skoro piszemy to spytam czy byłeś może w Ras Sudr? Ja tak patrzę po google earth i podoba mi się Soma Bay (póki nie ma hoteli, ale na razie chyba się nie zanosi). W Egipcie strasznie mnie denerwuje to, że oni budują przy morzu hotele i tracą na tym tak naprawdę, bo tracą właśnie na kajciarzach. Powinni zmienić politykę i robić tak jak u nas- plaża otwarta dla wszystkich (a nie każdy hotel ma skraweczek i dalej nie wejdziesz), zadbana, ludzie z hoteli szliby na plażę, wydzielone kilometry (mają tam warunki) dla kajciarzy i dla opalających się a hotele gdzieś z tyłu. Tak to człowiek się zastanawia czy za rok jeszcze będzie mógł pływać w tym samym miejscu, bo już coś budują i już "private beach". Zrobiliby chociaż jedno miasteczko w takim stylu.


W Ras Sudr nie miałem okazji być, trochę mnie czas transferu z lotniska odstraszał. Byłem w Hamacie i Soma Bay, obydwa spoty warte odwiedzenia :thumb: Na zmiany mentalności w Egipcie to bym raczej nie liczył...

Awatar użytkownika
Golla
Posty: 73
Rejestracja: 19 mar 2012, 10:03
Deska: su2
Latawiec: Cabrinha Convert
Postawił piwka: 1 raz
 
Post09 sie 2012, 11:23

A możesz mi zaznaczyć lagunę w Hamacie i Kite Village na Google Earth? Oznaczam wszystko sobie, ale tak jak w Soma Bay widzę bazy i kajciarzy tak w Hamacie na razie znalazłam jednego i do końca nie wiem, o którą lagunę chodzi.

Awatar użytkownika
emiter
Posty: 87
Rejestracja: 30 cze 2008, 21:55
Deska: Nobile T5 2011, SU-2 BigFoot
Latawiec: North Evo & Juice
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:
 
Post09 sie 2012, 12:41

Golla pisze:A możesz mi zaznaczyć lagunę w Hamacie i Kite Village na Google Earth? Oznaczam wszystko sobie, ale tak jak w Soma Bay widzę bazy i kajciarzy tak w Hamacie na razie znalazłam jednego i do końca nie wiem, o którą lagunę chodzi.


Kite Village w Hamacie:

https://maps.google.pl/maps?q=24.30101,35.365739&ll=24.300678,35.370913&spn=0.014746,0.027874&num=1&t=h&z=16

Awatar użytkownika
Golla
Posty: 73
Rejestracja: 19 mar 2012, 10:03
Deska: su2
Latawiec: Cabrinha Convert
Postawił piwka: 1 raz
 
Post09 sie 2012, 13:51

O, to właśnie tam gdzie sobie zaznaczyłam, gdzie ten jeden kajciarz jest. Dostałam właśnie info z Kite Village dot. cen i Soma Bay wychodzi taniej choć muszę jeszcze doliczyć transport do laguny jeżeli nie trafię na hotel Palm Royale. Dzięki za pomoc.

Awatar użytkownika
emiter
Posty: 87
Rejestracja: 30 cze 2008, 21:55
Deska: Nobile T5 2011, SU-2 BigFoot
Latawiec: North Evo & Juice
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:
 
Post09 sie 2012, 15:19

Golla pisze:O, to właśnie tam gdzie sobie zaznaczyłam, gdzie ten jeden kajciarz jest. Dostałam właśnie info z Kite Village dot. cen i Soma Bay wychodzi taniej choć muszę jeszcze doliczyć transport do laguny jeżeli nie trafię na hotel Palm Royale. Dzięki za pomoc.


Weź też pod uwagę hotel Caribbean World, przed Palm Royale od strony Safagi, trochę taniej i można spacerkiem podejść, ewentualnie poluj na lasty...

Awatar użytkownika
Golla
Posty: 73
Rejestracja: 19 mar 2012, 10:03
Deska: su2
Latawiec: Cabrinha Convert
Postawił piwka: 1 raz
 
Post09 sie 2012, 16:19

Mam go też na mapie zaznaczonego. Opcja ALL 2066zł a Amwaj po 1499zł z ALL (tylko to już dalej tak jak pisałeś). Chyba w Somę celuję teraz. Po wszystkich ustaleniach, oglądaniach, jakoś ona wysunęła się na pierwszą pozycję w moim rankingu :P choć najpierw Ras Sudr długo plasował się na tej pozycji.

abuk
Posty: 41
Rejestracja: 06 lip 2012, 14:05
Deska: NHP split, Duotone Fish SLS
Latawiec: T5 7m, T5 10m, Rebel 12m
 
Post21 sie 2012, 14:47

Polecam zdecydowanie Soma Bay i hotel Caribbean World. Hotel jest rewelacja, najwyższej klasy, nie było się do czego przyczepić. Co prawda nie pływa się z plaży hotelowej ale 5 minut plażą idzie się na Yara Beach gdzie jest jeden spot z bazą Tornado Surf Center (tornadosurf.com) i tam można pływać z plaży tylko miejsca nie ma dużo. Albo ta szkoła pływa też codziennie dużym kite boatem na zatokę i tam warunki są rewelacyjne. Dużo miejsca, płytko po kolana, luz na wodzie. Z Caribbeana codziennie rano zabierał nas zodiac, sprzęt już czekał na kite boacie i tam cały dzień pływania a pod wieczór nas odstawiali do hotelu. W ogóle polecam tę szkołę, kompletne przeciwieństwo niemieckiej bazy, którą mieliśmy w hotelu - luz, wszyscy przyjaźni, pracowici, weseli, na wszystko można się dogadać.
Soma Bay zdecydowanie wygrywa z El Gouną pod każdym względem.

Koteusz
Posty: 1
Rejestracja: 16 kwie 2013, 23:56
Deska: Naish Sol 136 cm 2009
Latawiec: Slingshot Fuel 9m 2011
 
Post17 kwie 2013, 00:08

Siema!
Lęcę do Safagi 25.04 na tydzień, głównie nurkować, ale chciałem skorzystać z okazji i trochę popływać. Problem jest taki, że sprzęt kupiłem w zeszłym roku z zamiarem nauczenia się pływać, ale miejscówka w której była, średnio nadawała się do nauki;) Miałem kilka pierwszych ślizgów, ale tylko na jedną nogę a pływania pod wiatr nie ogarniam kompletnie. Muszę znaleźć jakąś szkółkę na miejscu i tu pojawia się prośba do Was. Czy ktoś korzystał ze szkółek na miejscu i mógłby coś polecić? Sprzęt będę miał własny i potrzebuję kilku godzin z instruktorem. W jednej ze szkółek zaproponowali godzinę za 50 euro?! Trochę mnie to przerasta finansowo i szukam tańszego sposobu popływania, jednak nie czuję się na tyle pewnie, żeby samemu wyjść na wodę i próbować na własną rękę, bo może skończyć się różnie:D Będę mieszkał dokładnie w Shams Safaga Resort - jakieś 5-6 km od Soma Bay.
Z góry dzięki za pomoc!;)

Kashub
Posty: 2
Rejestracja: 17 kwie 2013, 22:05
Latawiec: Liquid Force Envy 9/13
 
Post18 kwie 2013, 09:33

" jednak nie czuję się na tyle pewnie, żeby samemu wyjść na wodę i próbować na własną rękę, bo może skończyć się różnie:D Będę mieszkał dokładnie w Shams Safaga Resort - jakieś 5-6 km od Soma Bay"

Witam. 25.04 również wylatuje z Krakowa z kumplem w te rejony. Jesteśmy również dosyć początkujący, więc w razie czego możemy "rzeźbić razem" ;-). Mamy zabukowany lot ale jeszcze nie zdecydowaliśmy się na hotel( Shams Safaga, Amway Blue Som lub Grand Seas luba Samaka Beach w Hurghadzie). Z tego co się wczytałem i również słyszałem od znajomego Soma-bay rządzi pod względem kajta natomiast jest średnie jeśli chodzi o jakiekolwiek inne rozrywki.Statystyki wiatrowe w tym okresie też chyba jeszcze nie są idealne , więc chcemy mieć alternatywę w przypadku bezwietrznych dni a więcej opcji na cokolwiek daję chyba trochę bardziej cywilizowana Hurghada ( ??) Stąd kilka moich pytań dla "tubylców":)

1. Czy jest sens spać gdziekolwiek i dziennie przemieszczać się w inne miejsca taksówką (ze sprzętem)? Ile kosztuje mniej więcej transfer taksą na trasie Soma-bay- centrum Hurghady? Ile kosztuje akcja ratunkowa ( bo mi się dosyć często zdarza płynąć tylko w jedną stronę

2. W Grand Seas Hotel w Hurghadzie jest spot kajtowy i szkoła Colona Water. Z tego co czytałem jedyny hotel z możliwych nam do wyboru przy którym można bezpiecznie popływać. Czy to dobre miejsce dla begginersów ?:)

3.Proszę się nie śmiać ale co to kurde jest ten cały "czop" przy Magawishu ??:) Nie wiem czy dobrze rozumiem, że jest to miejsca w zatokach (lagunach) gdzie woda wlewa się z różnych stron i nie ma w tym miejscu prądów w jednym kierunku tylko panuje ogólny chaos:)???

4. Czy tam jest gdzie poimprezować i czy nam będzie wiało ?:)

Pozdrawiam.


Wróć do „Spoty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości