Wrocław Snowkite.

Snowkiting - wszystko związane z tą zimową odmianą kitesurfingu.
przemass
Posty: 3798
Rejestracja: 06 maja 2006, 22:01
Deska: Encore Nirvana
Latawiec: Airush Razor
Lokalizacja: ChalupyCumbuco
Postawił piwka: 26 razy
Dostał piwko: 25 razy
Kontaktowanie:
 
Post03 gru 2007, 11:57

Witam wszystkich snowkiterów z Wroclawia i okolic :wink:


Co powiecie na propozycję topicu w którym będą opisywane najbliższe wyjazdy na miejscówki (z)Dolnego Sląska i nie tylko, warunki śniegowe, cenowe, terminy itp....?
:D

Może zacznę:

W zeszłą sobotę byliśmy z Jachem na otwarciu sezonu snow w Zieleńcu, udało się przy okazji pojeździć na spocie gdzie kiedyś odbywał się Wintertour ( pole za gospodą, okolice dużego parkingu ). Prześwity krzaków i śniegu, więc bez fajerwerków, ale spot bardzo fajny.

W ten weekend szykuje się wypad na Równie lub ponownie do Zieleńca... :wink: :D


Pozdro

jachu
Posty: 456
Rejestracja: 15 maja 2005, 13:07
Deska: Ronix Kinetik STD
Latawiec: Sesitec 2.0
Lokalizacja: WakeSpotWakeProjekt
Dostał piwko: 2 razy
Kontaktowanie:
 
Post03 gru 2007, 13:29

na rowni tez mielismy byc, ale wszelkie zrodla podawaly, ze wieje za mocno :roll: i ze sniegu nie za duzo :roll:

przemass
Posty: 3798
Rejestracja: 06 maja 2006, 22:01
Deska: Encore Nirvana
Latawiec: Airush Razor
Lokalizacja: ChalupyCumbuco
Postawił piwka: 26 razy
Dostał piwko: 25 razy
Kontaktowanie:
 
Post09 gru 2007, 16:56

Elo, właśnie wróciliśmy z Karpacza, śniegu enough :wink: - aż można się zdziwić :wink:, tylko wiatru dziś "trochę" za dużo - na szczycie ok 22 m/s.
Za to wczoraj idealne warunki, lampa z nieba do ok. godziny 14. Snieg mocno zmrożony.

W przyszłą sobotę szykuje się kolejna ustawka....


Pozdro

Awatar użytkownika
kubat2
Posty: 707
Rejestracja: 02 sie 2006, 22:20
Lokalizacja: Warta (jez. Jeziorsko:D)
Kontaktowanie:
 
Post09 gru 2007, 17:33

możecie podać namiary na miejscówkę? Jakieś fotki, baza noclegowa i ilość śniegu?

Awatar użytkownika
michu_wrc
Posty: 193
Rejestracja: 03 gru 2006, 19:36
Lokalizacja: Wrocław/Wałbrzych
Kontaktowanie:
 
Post09 gru 2007, 18:05

Równia pod Śnieżką :)
śnieg zmrożony, więc ciężko...
Parking w pobliżu wyciągu: 10 zł (ale lepiej znaleźć bezpieczniejsze miejsce dla naszych maszyn:P)
Nocleg: http://www.domslaski.pl/ (30 zł)

W pierwszy dzień super warunki idealne tak jak to przemass napisał w poprzedniej wiadomości. Super słoneczko, piękne widoki. Później zrobiło się na tyle biało, że widoczność ograniczyła się do kilku metrów.
Niedziela - bardzo silny wiatr. Prawie mnie porwało, jak wychodziliśmy ze schroniska :P

Ogolnie jak dla mnie wyjazd bardzo udany.
Ostatnio zmieniony 10 gru 2007, 10:47 przez michu_wrc, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
kubat2
Posty: 707
Rejestracja: 02 sie 2006, 22:20
Lokalizacja: Warta (jez. Jeziorsko:D)
Kontaktowanie:
 
Post09 gru 2007, 18:11

a jak tam jest teraz? bo podobno w górach leje?

Awatar użytkownika
michu_wrc
Posty: 193
Rejestracja: 03 gru 2006, 19:36
Lokalizacja: Wrocław/Wałbrzych
Kontaktowanie:
 
Post09 gru 2007, 18:43

Dzisiaj jak schodziliśmy to zaczął padać fajny śnieżek :) jak tak dalej będzie dawało to na przyszły weekend może być całkiem fajnie :)

Awatar użytkownika
Belzebub_Wro
Posty: 385
Rejestracja: 10 sie 2004, 19:51
Lokalizacja: Polanica-Zdroj
 
Post10 gru 2007, 10:31

Kubat2 :NA tej wysokosci to raczej obecnie pada tylko snieg

Wraz z Sanderem probowalismy podzialac w weekend Spotkalismy na gorze PRzemassa z kursantem Sniegu duzo .Dojscie po zmrozonym sniegu OK Gorzej z jazda Snieg kompletnie przewiany ,pozostaly niewielkie laty swiezego sniegu Waitr w sobote akurat na dobra jazde na 10-12 tak od 15 do 25 wezlow w miare rowno Niestety po godzinie jazdy dalismy spokoj PO kilku baczkach wokol wlasnej osi przy skokach i trikach z krawedzi bylem juz tak poobijany ze zatracilem wene i animusz do dalszej walki Zjazd z gory jescze za widoku lekko hardcorowy (kolejka chodzi do 15 .00 Mimo ze bylismy o 15,05 glupi ciul z obslugi nas nie chcial wpuscic )Snieg do bezpiecznej dla ciala i sprzetu jazdy tak do 15-16 podpory (40% stoku ) Pozniej zjazd z po waskich lachach z przerwami i atak z buta Na dolnym odcinku leza gigantyczne kupy sztucznego sniegu ( hopy o wys 2-3 m ) Nie wiem po jaka cholere tak nasniezali Wyjazd jesli potraktowac go jako odskocznie od pracy fajny bo jazdy nie bylo za wiele no chyba ze za glowna atrakcje potraktowac zjazd z gory i rozkoszowanie sie dzwieczaca w uszach cisza podczas postojow . Generalnie warunki srednie Sytuacja pewnie polepszy sie po opadach swiezego sniegu

pozdr

tom

Smokie
Posty: 5595
Rejestracja: 07 sie 2003, 12:00
Deska: Semente Pocket Rocket, 77
Latawiec: Slingshot RPM
Lokalizacja: Warszawa
Postawił piwka: 121 razy
Dostał piwko: 77 razy
Kontaktowanie:
 
Post10 gru 2007, 10:36

Jeśli będziecie tak szkolić na Równi to sie zaraz skończy tam jazda zupełnie. Parkowi póki co przymykają oko, ale jeśli będą prowadzone szkolenia to każdy niech naszykuje po 500 pln.
Pisałem to już wcześniej, ale widzę że do niektórych nie dociera.
Działalność zarobkowa w Parku Narodowym :doh:

Awatar użytkownika
Belzebub_Wro
Posty: 385
Rejestracja: 10 sie 2004, 19:51
Lokalizacja: Polanica-Zdroj
 
Post10 gru 2007, 11:41

No wlasnie Przemass zapomnialem Ci o tym powiedziec o czym pisze SMokie
Przynajmniej nie zakladaj kurtki z napisem INSTRUKTOR ktora widac z dolnej stacji wyciagu (kolor wsciekle zolty):) NA koncu zeszlego sezonu upieklo Nam sie tylko dltego ze nikogo nie szkolilismy Inaczej bysmy zaliczyli 500zl /os

pozdro

adam
Posty: 64
Rejestracja: 03 lip 2007, 23:33
 
Post10 gru 2007, 16:55

To w koncu jak wyglada sytuacja? mozna smigac na kopie? czy jest to zakazane z okazji parku? a tylko straznicy przymykaja na to oko? bo 500pln mandat to mi sie nie usmiecha...

Awatar użytkownika
Kris.
Posty: 1331
Rejestracja: 01 wrz 2003, 17:33
Lokalizacja: Poznan
Dostał piwko: 1 raz
Kontaktowanie:
 
Post10 gru 2007, 21:51

zakazane ,jak w na terenie kazdego PN

Awatar użytkownika
Kosek
Posty: 1527
Rejestracja: 04 lis 2006, 16:12
Deska: 666
Latawiec: North Rebel
Lokalizacja: Łeba
Postawił piwka: 1 raz
Dostał piwko: 1 raz
Kontaktowanie:
 
Post10 gru 2007, 21:55

Kris. pisze:zakazane ,jak w na terenie kazdego PN


swoja droga nie wiem czy przewidzieli ze w slowinskim parku narodowym
bedzie ktos na snowkite smigac :wink: kij go wie czy cos takiego w ogole w
przepisach jest :wink: przeciez nie jestes poza szlakiem :wink: hehe

przemass
Posty: 3798
Rejestracja: 06 maja 2006, 22:01
Deska: Encore Nirvana
Latawiec: Airush Razor
Lokalizacja: ChalupyCumbuco
Postawił piwka: 26 razy
Dostał piwko: 25 razy
Kontaktowanie:
 
Post11 gru 2007, 00:00

OK<,

Widzę że temat spowodował poruszenie :wink: ...Może uda mi się na część "poruszenia" odpowiedzieć:

Działalność zarobkowa w Parku Narodowym


- Działalność nie była "zarobkowa" - w ramach przysługi pokazywałem kumplowi jak obchodzić się z Frenzym którego miał w rękach drugi raz w życiu - z czego godzinę zajęło nam ogarnianie maksymalnie splątanej przez poprzedniego użytkownika uzdy. Skończyło się tak, że pojechał na moim latawcu. Mi udało się załapać na niecałą godzinę jazdy.
O działalności zarobkowej w PN już kiedyś pisałem.

- Nie wiem w czym parkowi mieliby widzieć różnicę pomiędzy jeżdżeniem a szkoleniem - zakładając że sk cokolwiek niszczy, człowiek uczący się jeździć "niszczy" być może nawet mniej niż jeżdżący - taka mała dygresja nie na temat.

Przynajmniej nie zakladaj kurtki z napisem INSTRUKTOR


- propos kurtki - po przyjrzeniu się zauważyłbyś, że ma ona logo szkoły snowboardowej BSC ( nie chcę robić reklamy :wink: ) - wiemy dobrze że nie ma możliwości udowodnienia nam czegokolwiek tylko na podstawie napisu na kurtce...To co noszę na sobie jest moją prywatną i osobistą sprawą i tylko ja ewentualnie mogę się z tego tłumaczyć.

- ponieważ mieliście bliskie spotkanie ze strażnikiem parku - może napiszecie czy przymykają to oko czy nie? Jeśli jest to nielegalne to czy nie strach lekki tam jeździć :wink: ? Co DOKŁADNIE powiedział Ci strażnik?

- na koniec - do szkolenia jest wiele łatwiej dostępnych i bezpieczniejszych (:!:) miejsc...Tak jak pisałem - o czym zresztą jest ten topic - w następny weekend kolejna ustawka. Wyjazd z kursantami, w zależności od warunków wiatrowych być może Ramzowa. Ktoś chętny do przyłączenia?

peace

Smokie
Posty: 5595
Rejestracja: 07 sie 2003, 12:00
Deska: Semente Pocket Rocket, 77
Latawiec: Slingshot RPM
Lokalizacja: Warszawa
Postawił piwka: 121 razy
Dostał piwko: 77 razy
Kontaktowanie:
 
Post11 gru 2007, 00:23

Przeczytaj co napisałem w tym poście i co napisałem wcześniej. Znajdziesz tu odpowiedzi na wszystkie pytania.

A co do szkolenia to nie wiem jakim czynnikiem sie kierują, ale im sie to nie podoba, a co na ten temat myślą to patrz wyżej.


Wróć do „Snowkiting Forum”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości

cron