"Nasa" czy "zwykly"? Do snowdeski

Snowkiting - wszystko związane z tą zimową odmianą kitesurfingu.
pararadek
 
Post03 gru 2003, 19:58

Witam!

Jak sie domyslacie mam blade pojecie o tym sprzecie.
Chcialbym nabyc kite ktory mialby mnie ciagnac na snowboardzie.
Po piersze nigdy tego nie robilem.
Po drugie nie wiem czy sa jakies roznicew latwosci i sile ciagu miedzy kite typu "nasa" a zwyklym komorowcem typu "banan" zakladajac ze beda tej samej powierzchni?

Dzieki i pozdr
radek

Dr Eutanator
Posty: 661
Rejestracja: 01 sie 2003, 08:15
 
Post03 gru 2003, 21:03

cześć radku - przed tym zanim zdecydujesz sie na jakieś zakupy, musisz zebrać troche wiadomości - pogrzeb troche tu, na kiteforum.pl albo jeśli znasz angielski to mase informacji znajdziesz na tej stronie -
www.kiteforum.com
jak już się wstępnie zorientujesz na czym to w ogóle polega, to zadaj bardziej konkretne pytanie, bo o wszystkim nie da sie napisać.

jedno pamietaj - nie kombinuj nic sam, bo ten sport potrafi być bardzo niebezpieczny i kilka osób zginęło już w tym roku.

najlepiej by było, jakbyś znalazł kogoś na twoim terenie, kto pływa na kajcie i z nim pogadał - gdybyś nie mial pewności to zawsze jego opinie możesz zweryfikować tutaj

peace

pararadek
 
Post04 gru 2003, 23:22

Dzieki za info.

Mam jednak prosbe o polskie strony gdzie jest kilka slow o dzialaniu takich latawcowc...

Pozdr

Awatar użytkownika
O'błędnik
Posty: 533
Rejestracja: 16 paź 2003, 10:35
Lokalizacja: Świebodzin
Kontaktowanie:
 
Post09 gru 2003, 12:24

Ja osobiście polecam ci kontakt z Bartkiem Cz. (www.ba-kites.alpha.pl)
Gość ma super pojęcie o latawcach wszelkiego typu a już zwłaszcza "zimowych" typu nasa itd. Sam kupiłem od niego już chyba z 6 latawców z czego dwie to nasy róznych rozmiarów (7m2 i 12m2) Jestem z nich bardzo zadowolony i uważam że na śnieg czy lód nie ma lepszego latawca poza tymi drogimi komorowcami Fly Surfer,HQ, itd...
Bartek też sprzedaje komorowce i uważam że niewiele odbiegające od tych co wymieniłem. Polecam jednak nasę 7m2 jest stabilna i an początek obsługuje największy zakres wiatru, na lodzie latasz już od 2bf do 5bf czyli najczęściej wiejące watry w polsce.

Pozdrawiam Jacek


Wróć do „Snowkiting Forum”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości