Strona 1 z 1

góra szybowcowa - Jeżów Sudecki k. Jeleniej Góry

: 16 sty 2006, 19:25
autor: sander
Był ktoś na górze szybowcowej k. Jeleniej Góry, jak tam z miejscem do kiteowania? bo miejsce wydaje sie ciekawe, na szczycie góry jest lotnisko, jest to znana miejcówka paralotniarzy.


Obrazek



Obrazek



Obrazek

: 16 sty 2006, 23:39
autor: swistak
mhh dawno tam bylem ale podejrzewam iz daloby sie, jak chodzi o teren?! ( miejsca moze nie jest super duzo ale za to ciekawy formy terenu)jak bylem maly to latalem tam komorowcem i wiatr byl calkiem clakiem ( bez jakis zwrotow o 180 o) . no i noszeni moze byc konkretne jesli mamy wiatr od stoku ( od strony jeleniej jelsi dobrze pamietam)

: 17 sty 2006, 00:30
autor: pitoo
możesz dokładnie powiedzieć gdzie ta góra szybowcowa się znajduje, a może znacie jeszcze jakieś dobre miejsca w tamtych okolicach...Na ferie jadę do Karpacza i chetnie bym odpalił kite-a
pozdr

: 17 sty 2006, 00:32
autor: pitoo
możesz dokładnie powiedzieć gdzie ta góra szybowcowa się znajduje, a może znacie jeszcze jakieś dobre miejsca w tamtych okolicach...Na ferie jadę do Karpacza i chetnie bym odpalił kite-a
pozdr

: 17 sty 2006, 10:41
autor: sander

: 17 sty 2006, 16:13
autor: Qba-EPP11
Jako stary paralotniarz moge co nieco powiedziec na temat tego miejsca.
Najlepszy do jazdy bedzie stok wschodni (ten najbardziej plaski na wprost od drzwi hangaru) lub ladowisko na stoku poludniowym( od strony miasta). Ewentualnie w samej Jeleniej lotnisko Aeroklubu ale trzeba by sie dowiedziec czy pozwola.Jak bedzie wial halny to raczej nie bo pewno szybownicy beda latali na fale Karkonoska.

Qba

: 29 sty 2006, 16:49
autor: Ziomek.
spot ten określilbym jako WYŚMIENITY :idea:
pod względem Snowkite

zarówno ze względu na podloże, jak i nachylenie (AKURATNE)
ze śniegiem tez raczej nie ma problemu
(teraz na pewno nie ma )
i "obsluguje" sporo kierunków

niedoceniona , zapomniana dotychczas miejscówka..

: 25 lis 2009, 09:55
autor: bAxx
miejsce naprawde dobre pod landkite jak i pod snowkite!!!
ostatniej zimy ciezko było tam dotrzeć z powodu zasypanej drogi....trafilem na duże opady sniegu..ehheeh

@ pewnie sie powtarzam ale dobrym spotem jest miejscowka kolo Miseky

Obrazek