z TRÓJMIASTA (i okolic): KTO,GDZIE,KIEDY ?

Ustawki na pływanko, transport, spotkania, noclegi, imprezy, itp.
Dziećkowice | Kadyny | Mazury | Poręba | Poznań | Szczecin | Trójmiasto | Wrocław | Zegrze
Awatar użytkownika
REKIN
Posty: 330
Rejestracja: 17 lut 2012, 18:37
Deska: Marcin (szwagier)
Latawiec: +48 690 318 770
Lokalizacja: Gdańsk
Dostał piwko: 19 razy
Kontaktowanie:
 
Post30 maja 2019, 05:41

odpowiedni rozmiar latawca do deski to krawędź będzie się prawidłowo układała
a pozycja padów jak najbardziej naturalna (wygodna) :)

Obrazek
Ostatnio zmieniony 30 maja 2019, 18:00 przez REKIN, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
jacamakajta
Posty: 971
Rejestracja: 16 sie 2010, 12:24
Postawił piwka: 135 razy
Dostał piwko: 74 razy
 
Post30 maja 2019, 12:14

Kuźnica wczoraj od otwartego na 6-7m i te kolorki przyrody dookoła piknie dopełniły extra dzionek :mrgreen:
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
donaj
Posty: 768
Rejestracja: 14 paź 2012, 18:31
Deska: Shinn ADHD
Latawiec: Vegas
Lokalizacja: Gdynia
Postawił piwka: 74 razy
Dostał piwko: 31 razy
 
Post01 cze 2019, 16:38

kuicets pisze:
Pain IQ pisze:
kuicets pisze:Prawie Szwagrowi wierzę bo zostało ponad trzy cwierci. Ale i tak postaram się 4.

A u nas:
Resized_20190525_220451_4304.jpeg




nie myslisz, że warto na tym xenonie mieć chociaż lekką kaczkę na padach? :)

przecież w tym ustawieniu masz stopy niemalże równolegle...
sorry za off...


Jo, miałem kaczkę, i zawsze wykręcałem stopy żeby lepiej leżało - jak zrobiłem prawie równolegle to ideolo dla mnie. Znacznie lepiej mi trzymać krawędź!

BTW - radzę każdemu spróbować chociaż - cofnąć Pady max w stronę krawędzi i wyzerować kaczkę - efekt może zdziwić. Kaczka wymusza pozycję przednia noga prosto tylna ugięta (a nie dwie mniej więcej podobnie ugięte) a to oznacza prawie cały przód wystający z wody i w efekcie 1/3 krawędzi w powietrzu. Jak mam ustawione tak jak teraz, to przedni fin cały czas w wodzie - i o to moim zdaniem chodzi.


Równolegle ułożone pady może i fajne ale mocno kontuzyjne. Dlatego że przy siadzie kolana muszą lekko na zewnątrz wychodzić. Najlepiej ułożyć tak pady jak twoje kolana pracuja na "sucho". Przy mocnym ładowaniu / coś źle wylądujesz i...

Awatar użytkownika
Mikolpa
Posty: 3207
Rejestracja: 05 kwie 2013, 15:58
Deska: SU-2 Prorider 140, Trans 153
Latawiec: Rebel 10,12,14, Addiction 18
Lokalizacja: Wrocław
Postawił piwka: 126 razy
Dostał piwko: 142 razy
 
Post02 cze 2019, 08:55

donaj pisze:

Równolegle ułożone pady może i fajne ale mocno kontuzyjne. Dlatego że przy siadzie kolana muszą lekko na zewnątrz wychodzić. Najlepiej ułożyć tak pady jak twoje kolana pracuja na "sucho". Przy mocnym ładowaniu / coś źle wylądujesz i...

Ja miałem rozchylone na "normalną kaczkę" dwa lata temu kiepskie lądowanie, nie zdążyłem ułożyć deski w wzdłuż i trach... naderwane wiezadło poboczne z którym cały czas się teraz męczę. Zdaniem lekarza gdybym miał bardziej równolegle to w tym przypadku prawdopodobnie nic by się nie stało. Całkowicie równolegle też nie jest to dobre dla kolan. Zamieniłem ustawienia w deskach na bardzo lekko rozchylone, prawie rownolegle.

Ale jestem ciekaw co by powiedział o ustawieniu padów ktoś kto zna się na kolanach i na mechanice urazów.

Awatar użytkownika
Turbo_Sen
Posty: 555
Rejestracja: 06 wrz 2017, 18:11
Deska: Jest
Latawiec: Też są
Lokalizacja: Gdansk
Postawił piwka: 15 razy
Dostał piwko: 15 razy
 
Post02 cze 2019, 13:24

donaj pisze:
Równolegle ułożone pady może i fajne ale mocno kontuzyjne. Dlatego że przy siadzie kolana muszą lekko na zewnątrz wychodzić. Najlepiej ułożyć tak pady jak twoje kolana pracuja na "sucho". Przy mocnym ładowaniu / coś źle wylądujesz i...

Kolego jak już taki OT (bo od tego chyba jest forum umawiania się trójmiasto) wyjaśnij dlaczego taka pozycja jest bardziej urazyjna? Jak skoczyłbyś z 1m na trawę w butach to też byś ustawił nogi w kaczkę czy ustawił je równolegle?
Inna sprawa, że jak ląduje to moim zdaniem powinno najpierw się dotknąć wody nogą z tyłu a później przednią, takie lądowanie powinno być lepiej amortyzowane

Awatar użytkownika
Korpuch
Posty: 761
Rejestracja: 02 wrz 2004, 10:06
Latawiec: Neo
Lokalizacja: GdańskBrzeźno
Postawił piwka: 6 razy
Dostał piwko: 21 razy
 
Post03 cze 2019, 10:04

Turbo_Sen pisze:
donaj pisze:
Równolegle ułożone pady może i fajne ale mocno kontuzyjne. Dlatego że przy siadzie kolana muszą lekko na zewnątrz wychodzić. Najlepiej ułożyć tak pady jak twoje kolana pracuja na "sucho". Przy mocnym ładowaniu / coś źle wylądujesz i...

Kolego jak już taki OT (bo od tego chyba jest forum umawiania się trójmiasto) wyjaśnij dlaczego taka pozycja jest bardziej urazyjna? Jak skoczyłbyś z 1m na trawę w butach to też byś ustawił nogi w kaczkę czy ustawił je równolegle?
Inna sprawa, że jak ląduje to moim zdaniem powinno najpierw się dotknąć wody nogą z tyłu a później przednią, takie lądowanie powinno być lepiej amortyzowane

Przy ćwiczeniach siadania z ciężarem stopy nie powinny być ułożone równolegle, gdyż przy przysiadzie zbyt duże siły działają na kolana. Przy kaczce więcej pracują uda, więc odciążasz kolana dzięki czemu mniej się niszczą. Podobna zasada będzie przy pływaniu na kajcie.

Awatar użytkownika
Grzegorz KiteLife
Posty: 695
Rejestracja: 02 mar 2013, 22:10
Lokalizacja: JastarniaToruńUK
Postawił piwka: 41 razy
Dostał piwko: 32 razy
Kontaktowanie:
 
Post03 cze 2019, 11:37

Dziś warun sztos na półwysep. Najprzyjemniejszy kierunek południowy wschód. Miód malina na 12m i krótka pianka! Ja już zszedlem ale jak ktoś ma czas to warto wbijać póki jest warun.

mitsu
Posty: 292
Rejestracja: 03 wrz 2004, 15:05
Deska: f-one / fifty
Latawiec: gts3
Lokalizacja: RedaRekowo
Postawił piwka: 5 razy
Dostał piwko: 8 razy
 
Post03 cze 2019, 15:35

ciekawe czy sie utrzyma warun do konca dnia ^^ czas bryzzz :)

Co do pozycji stop, jak mnie uczono chodzić po operacji kolana, to przy przysiadzie miałem mieć stopy skierowane na zewnątrz - wtedy kolana uginają się naturalnie bez zbędnej skrętki.
Również jeśli ktoś bawi się w kalistenikę, tam również stopy poleca się dawać na zewnątrz.

Nie mniej stanu naszych łąkotek się nie oszuka w pewnym wieku, to po kajcie nie jednego będzie łupać w kolanie. Kajt (czop) dają największe obciążenia w kolana.
Jak dla mnie pływanie na kaczkę zmniejsza długoterminowo ryzyko kontuzji i daje naturalny przysiad. Ustawienie kapci równolegle wymusza natomiast pozycję boczną, to może to jest całe clue - kaczka ale pozycja boczna - wtedy przy okazji przednia noga mniej się prostuje i zwiększa się krawędź efektywna. A jak mało za mało wieje to tylko pozycja surf, klata otwarta i patokajting jak ta lala :)

ogólnie warto zawsze patrzeć na małe dzieci jak się zachowują, stópki na zewnątrz :)
https://cdn.pixabay.com/photo/2013/11/2 ... 17_640.jpg
Ostatnio zmieniony 03 cze 2019, 15:40 przez mitsu, łącznie zmieniany 1 raz.

wdx
Posty: 41
Rejestracja: 24 maja 2009, 13:02
Deska: nhp split
Latawiec: core 9/12
Lokalizacja: Gdynia
Postawił piwka: 5 razy
Dostał piwko: 2 razy
Kontaktowanie:
 
Post03 cze 2019, 15:37

ktos wie jaki warun na Rewie, ile wezłow i jak tłoczno? windfreaks dzis tam nie działa....

Awatar użytkownika
Kisiel
Posty: 804
Rejestracja: 04 gru 2006, 23:52
Deska: CzaplaKiteboards :D
Latawiec: North/Cabrinha/Flysurfer
Lokalizacja: Łeba
Postawił piwka: 2 razy
Dostał piwko: 14 razy
Kontaktowanie:
 
Post03 cze 2019, 20:31

Kuźnica...Rewa mew...cała zatoka dziś wygrała główna nagrodę :D było bajecznie kosmicznie wspaniale :thumb: :clap: :D :twisted:

jabeck
Posty: 208
Rejestracja: 15 sie 2010, 10:31
Deska: firewire, zeeko
Latawiec: Enduro, reo
Lokalizacja: 3city
Dostał piwko: 15 razy
 
Post03 cze 2019, 22:33

To jeden z tych dni, które się długo pamięta :) . Tylko brak ,,kumpla,, ,który musiał zostać w pracy. A przydałby się napewno,chociażby zmieniając za kułkiem na powrocie, bo oko ze zmęczenia i słońca samo padało. Znacie to. Wiecie o czym piszę. Pozdrawiam tych co nie dali rady , a przez czły dzień na kamerkach siedzieli :D

Awatar użytkownika
boldek
Posty: 2072
Rejestracja: 17 sie 2010, 11:55
Deska: Shinn Ronson, Sling Celeritas
Latawiec: Eleveight RS 8, 10, 12
Lokalizacja: Swarzewo
Postawił piwka: 50 razy
Dostał piwko: 72 razy
 
Post03 cze 2019, 23:50

Kisiel pisze:Kuźnica...Rewa mew...cała zatoka dziś wygrała główna nagrodę :D było bajecznie kosmicznie wspaniale :thumb: :clap: :D :twisted:

Faktycznie Kuźnica i Mewie dzisiaj petarda, nieźle żeście na Syberce wywijali na podpaskach (Sonicach?) :wink: Pozdrawia kolega z żółtego FXa 14 m :thumb: u mnie skromnie 8 m rekordu na Woo :roll: ale cieszę się że z każdą sesją idzie coraz lepiej (dziś 4 sesja z tym sprzęciwem) :)
Nie wiesz może czy Olek już dostał paczuszkę z częścią do baru Cab? Widziałem go dzisiaj na Ozonie, ale nie było okazji zagadać. On już nie ciśnie na Cab?

Quercus
Posty: 28
Rejestracja: 16 lip 2013, 19:04
Deska: 50
Latawiec: Lithium, Razor
Lokalizacja: Gdańsk
Postawił piwka: 2 razy
 
Post04 cze 2019, 15:24

Podeśle ktoś info live z Rewy? Bo windfreaks nie działa a prognoza ostatnio się nie sprawdza(zaniżona).

Awatar użytkownika
kuicets
Posty: 1320
Rejestracja: 26 wrz 2016, 17:49
Deska: Laluz
Latawiec: Rebel 9
Lokalizacja: BIESZCZADY
Postawił piwka: 42 razy
Dostał piwko: 108 razy
 
Post04 cze 2019, 17:14

Widzę Sopot hula na foil ideolo, TT ciut słabo chyba ale coś się ślizgaja.

namor
Posty: 813
Rejestracja: 08 paź 2013, 12:51
Deska: Shinn Patrol & Shinnster
Latawiec: Duotone Neo
Lokalizacja: Sobieszewo
Postawił piwka: 18 razy
Dostał piwko: 14 razy
Kontaktowanie:
 
Post06 cze 2019, 07:38

kuicets pisze:Widzę Sopot hula na foil ideolo, TT ciut słabo chyba ale coś się ślizgaja.


Czy w Sopocie jest miejsce na start latawca?


Wróć do „Kto/Gdzie/Kiedy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 36 gości