z TRÓJMIASTA (i okolic): KTO,GDZIE,KIEDY ?

Ustawki na pływanko, transport, spotkania, noclegi, imprezy, itp.
Dziećkowice | Kadyny | Mazury | Poręba | Poznań | Szczecin | Trójmiasto | Wrocław | Zegrze
Awatar użytkownika
sebro
Posty: 365
Rejestracja: 23 maja 2007, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Brzeźno
Postawił piwka: 13 razy
Dostał piwko: 17 razy
Kontaktowanie:
 
Post01 lip 2019, 08:28

bartolomeo_n pisze:A to Sobieszewo? Widzę na mapie że tam cypel jest wysunięty w morze.


Ten cypel to rezerwat. Ornitolodzy, miłośnicy fok, monitoringi i tym podobne, raczej szybko Cię namierzą, może sporo kosztować.
Przy czystym W jedynie Świbno, parkujesz przy ul. Herberta obok placu zabaw, niestety trzeba przejść 1 km do plaży. To jednak ryzykowne rozwiązanie, bo przy nawet minimalnej odkrętce na WSW robi się lipa. Przerabiałem taki scenariusz bodajże w zeszłym sezonie. Przy W zrobiła się tam piękna równa regularna falka z flatem pomiędzy. Następnie minimalnie odkręciło na południe i koniec.

daidmelad
Posty: 19
Rejestracja: 14 maja 2019, 11:54
Deska: Nobile fifty50 TT
Latawiec: North Dice 8/11 2017
Lokalizacja: Gdańsk
Postawił piwka: 1 raz
Dostał piwko: 1 raz
 
Post01 lip 2019, 11:42

sebro pisze:
bartolomeo_n pisze:A to Sobieszewo? Widzę na mapie że tam cypel jest wysunięty w morze.


Ten cypel to rezerwat. Ornitolodzy, miłośnicy fok, monitoringi i tym podobne, raczej szybko Cię namierzą, może sporo kosztować.
Przy czystym W jedynie Świbno, parkujesz przy ul. Herberta obok placu zabaw, niestety trzeba przejść 1 km do plaży. To jednak ryzykowne rozwiązanie, bo przy nawet minimalnej odkrętce na WSW robi się lipa. Przerabiałem taki scenariusz bodajże w zeszłym sezonie. Przy W zrobiła się tam piękna równa regularna falka z flatem pomiędzy. Następnie minimalnie odkręciło na południe i koniec.


Ten cypel to mewia łacha, rzeczywiscie to rezerwat, ale plywalismy tam zima, nie wiem jak w sezonie.

Czy dzis ktos po 15 atakuje Sobieszewo? :)

Pozdro

Awatar użytkownika
bartolomeo_n
Posty: 521
Rejestracja: 06 gru 2010, 12:09
Deska: (Super+)Shinn(+ster)
Latawiec: RRD, Best TS, Bandit
Lokalizacja: Poznań
Postawił piwka: 14 razy
Dostał piwko: 35 razy
 
Post01 lip 2019, 12:18

daidmelad pisze:
sebro pisze:
bartolomeo_n pisze:A to Sobieszewo? Widzę na mapie że tam cypel jest wysunięty w morze.


Ten cypel to rezerwat. Ornitolodzy, miłośnicy fok, monitoringi i tym podobne, raczej szybko Cię namierzą, może sporo kosztować.
Przy czystym W jedynie Świbno, parkujesz przy ul. Herberta obok placu zabaw, niestety trzeba przejść 1 km do plaży. To jednak ryzykowne rozwiązanie, bo przy nawet minimalnej odkrętce na WSW robi się lipa. Przerabiałem taki scenariusz bodajże w zeszłym sezonie. Przy W zrobiła się tam piękna równa regularna falka z flatem pomiędzy. Następnie minimalnie odkręciło na południe i koniec.


Ten cypel to mewia łacha, rzeczywiscie to rezerwat, ale plywalismy tam zima, nie wiem jak w sezonie.

Czy dzis ktos po 15 atakuje Sobieszewo? :)

Pozdro


Widzę, że Mewia łacha od czerwca do sierpnia jest zamknięta, nawet dla spacerowiczów poza ścieżkami.
Dzisiaj jest W, i pływacie jednak w Sobieszewie? Przy którym zejściu na plażę?

daidmelad
Posty: 19
Rejestracja: 14 maja 2019, 11:54
Deska: Nobile fifty50 TT
Latawiec: North Dice 8/11 2017
Lokalizacja: Gdańsk
Postawił piwka: 1 raz
Dostał piwko: 1 raz
 
Post01 lip 2019, 12:51

Ostatnio na W plywalismy i bylo ok, w razie czego wlasnie mewia lacha chroni przed zwianiem, wiec jest stosunkowo bezpiecznie, wiekszosc jak nie wszyscy zawsze rozbijaja sie przy wejsciu obok Hotelu Orle, wpadaj :thumb:

Awatar użytkownika
kuicets
Posty: 1320
Rejestracja: 26 wrz 2016, 17:49
Deska: Laluz
Latawiec: Rebel 9
Lokalizacja: BIESZCZADY
Postawił piwka: 42 razy
Dostał piwko: 108 razy
 
Post01 lip 2019, 22:48

Jutro znowu Kuźnica 4-5 rano zaczynamy :) Zapraszam :)

Awatar użytkownika
Grand Master B
Posty: 91
Rejestracja: 07 kwie 2013, 20:50
Deska: Su-2 Prorider
Latawiec: Waroo,Switchblade
Postawił piwka: 4 razy
Dostał piwko: 4 razy
 
Post02 lip 2019, 09:27

daidmelad pisze:Ostatnio na W plywalismy i bylo ok, w razie czego wlasnie mewia lacha chroni przed zwianiem, wiec jest stosunkowo bezpiecznie, wiekszosc jak nie wszyscy zawsze rozbijaja sie przy wejsciu obok Hotelu Orle, wpadaj :thumb:

Cześć
Jak oceniacie trudność/komfort pływania w tym miejscu porównując np. z Sopotem SKŻ. Deska TT. Zastanawiam się czy nie uderzyć w Sobieszewo ze względu na Tłok i Dojazd na Półwysep.




Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Awatar użytkownika
kuicets
Posty: 1320
Rejestracja: 26 wrz 2016, 17:49
Deska: Laluz
Latawiec: Rebel 9
Lokalizacja: BIESZCZADY
Postawił piwka: 42 razy
Dostał piwko: 108 razy
 
Post02 lip 2019, 10:52

Kuźnica skoro świt w doborowym towarzystwie nie zawiodła :) Zacna moc na 12m :D

daidmelad
Posty: 19
Rejestracja: 14 maja 2019, 11:54
Deska: Nobile fifty50 TT
Latawiec: North Dice 8/11 2017
Lokalizacja: Gdańsk
Postawił piwka: 1 raz
Dostał piwko: 1 raz
 
Post02 lip 2019, 14:51

Grand Master B pisze:
daidmelad pisze:Ostatnio na W plywalismy i bylo ok, w razie czego wlasnie mewia lacha chroni przed zwianiem, wiec jest stosunkowo bezpiecznie, wiekszosc jak nie wszyscy zawsze rozbijaja sie przy wejsciu obok Hotelu Orle, wpadaj :thumb:

Cześć
Jak oceniacie trudność/komfort pływania w tym miejscu porównując np. z Sopotem SKŻ. Deska TT. Zastanawiam się czy nie uderzyć w Sobieszewo ze względu na Tłok i Dojazd na Półwysep.




Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Jest spoko w zasadzie tak samo jak w Sopocie, tylko plaza szersza co zwieksza bezpieczenstwo przy starcie/ladowaniu, trzeba sie na poczatku przebic przez lamiace sie falki, ale pozniej jest spoko, ja dzis bede po 15 :)

No i jeszcze sa prysznice, wiec mozna sie oplukac z piachu/soli i ratownicy strzega kapieliska, takze w razie czego napewno zareaguja jakby ktos mial jakies problemy (mam taka nadzieje)

Awatar użytkownika
Popson
Posty: 1
Rejestracja: 03 cze 2019, 20:07
Deska: NOPE Mfg
Latawiec: RRD
Lokalizacja: Gdańsk
 
Post02 lip 2019, 15:32

Cześć, ja też wpadnę dzisiaj do sobieszewa tylko powiedz czy jedziesz przy hotelu orle czy gdzieś dalej ?

Awatar użytkownika
Grand Master B
Posty: 91
Rejestracja: 07 kwie 2013, 20:50
Deska: Su-2 Prorider
Latawiec: Waroo,Switchblade
Postawił piwka: 4 razy
Dostał piwko: 4 razy
 
Post02 lip 2019, 15:33

daidmelad pisze:
Grand Master B pisze:
daidmelad pisze:Ostatnio na W plywalismy i bylo ok, w razie czego wlasnie mewia lacha chroni przed zwianiem, wiec jest stosunkowo bezpiecznie, wiekszosc jak nie wszyscy zawsze rozbijaja sie przy wejsciu obok Hotelu Orle, wpadaj :thumb:

Cześć
Jak oceniacie trudność/komfort pływania w tym miejscu porównując np. z Sopotem SKŻ. Deska TT. Zastanawiam się czy nie uderzyć w Sobieszewo ze względu na Tłok i Dojazd na Półwysep.




Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Jest spoko w zasadzie tak samo jak w Sopocie, tylko plaza szersza co zwieksza bezpieczenstwo przy starcie/ladowaniu, trzeba sie na poczatku przebic przez lamiace sie falki, ale pozniej jest spoko, ja dzis bede po 15 :)

No i jeszcze sa prysznice, wiec mozna sie oplukac z piachu/soli i ratownicy strzega kapieliska, takze w razie czego napewno zareaguja jakby ktos mial jakies problemy (mam taka nadzieje)


Dzięki
Daj znać jak dzisiaj, jaki rozmiar kajta był w robocie, jutro ma być trochę domieszki N wiec jak dziś pójdzie to i jutro. Może lepiej faktycznie podejść bliżej cypla ale tam gdzie jeszcze legalnie można pływać - np wejście nr 3?? Może jest równiej wtedy i łatwiej odpalić szmatkę?
Jak się skuszę to jutro około 15 wpadnę z kolegą.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

pomusz
Posty: 38
Rejestracja: 27 gru 2015, 21:39
Deska: -
Latawiec: 50fifty
Postawił piwka: 1 raz
 
Post02 lip 2019, 23:54

Czy jutro ktokolwiek jedzie na półwysep/Sobieszewo z trójmiasta i ma wolne miejsce??
Pozdrawiam!
Krzysiek

Awatar użytkownika
Grand Master B
Posty: 91
Rejestracja: 07 kwie 2013, 20:50
Deska: Su-2 Prorider
Latawiec: Waroo,Switchblade
Postawił piwka: 4 razy
Dostał piwko: 4 razy
 
Post03 lip 2019, 11:45

pomusz pisze:Czy jutro ktokolwiek jedzie na półwysep/Sobieszewo z trójmiasta i ma wolne miejsce??
Pozdrawiam!
Krzysiek

Ja prawdopodobnie około 14 ruszam z Gdańska głównego do Sobieszewa, 2h pływania i powrót


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Awatar użytkownika
Grand Master B
Posty: 91
Rejestracja: 07 kwie 2013, 20:50
Deska: Su-2 Prorider
Latawiec: Waroo,Switchblade
Postawił piwka: 4 razy
Dostał piwko: 4 razy
 
Post03 lip 2019, 14:50

Ponoć słabo z wiatrem w sobieszeiwe - info z FB. Ciężko uwierzyć - jest ktoś na miejscu?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Awatar użytkownika
don Komorro
Posty: 957
Rejestracja: 27 sie 2007, 15:56
Latawiec: ss fuel
Lokalizacja: Gdańsk "Czarna dupa"
Postawił piwka: 8 razy
Dostał piwko: 5 razy
 
Post05 lip 2019, 11:08

Panowie zerknijcie na mapę. Sobieszewo nie działa przy zachodzie. Dopiero północny zachód wchodzi ale musi byc sporo tej północy zeby było bezpiecznie i bez strzałów.

Awatar użytkownika
bartolomeo_n
Posty: 521
Rejestracja: 06 gru 2010, 12:09
Deska: (Super+)Shinn(+ster)
Latawiec: RRD, Best TS, Bandit
Lokalizacja: Poznań
Postawił piwka: 14 razy
Dostał piwko: 35 razy
 
Post05 lip 2019, 20:59

don Komorro pisze:Panowie zerknijcie na mapę. Sobieszewo nie działa przy zachodzie. Dopiero północny zachód wchodzi ale musi byc sporo tej północy zeby było bezpiecznie i bez strzałów.


Ja testowałem dzisiaj Brzeźno - wiało W z odrobiną N (dlatego w ogole wyszedłem), teoretycznie dokładny side-shore. Pływałem na 9m i było albo 10-12kt albo ze 25kt i co chwilę zmiana, albo latawiec spada na łeb albo wyrywa z kapci. Popływalem, ale bez przyjemności, następnym razem z takim kierunkiem tu nie będę walczył - NW musi być minimum.


Wróć do „Kto/Gdzie/Kiedy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości