z TRÓJMIASTA (i okolic): KTO,GDZIE,KIEDY ?

Ustawki na pływanko, transport, spotkania, noclegi, imprezy, itp.
Dziećkowice | Kadyny | Mazury | Poręba | Poznań | Szczecin | Trójmiasto | Wrocław | Zegrze
Awatar użytkownika
kuicets
Posty: 1320
Rejestracja: 26 wrz 2016, 17:49
Deska: Laluz
Latawiec: Rebel 9
Lokalizacja: BIESZCZADY
Postawił piwka: 42 razy
Dostał piwko: 108 razy
 
Post03 gru 2019, 08:32

A ile to jest duuuuzo GB? Tzn ile miesięcznie transferu trzeba do kamerki circa-jebałt?

Awatar użytkownika
Mincek
Posty: 891
Rejestracja: 15 cze 2010, 20:35
Deska: Duotone Jaime
Latawiec: DT Rebel 8/13 Orbit 10
Lokalizacja: Elbląg
Postawił piwka: 15 razy
Dostał piwko: 76 razy
Kontaktowanie:
 
Post03 gru 2019, 10:33

W sezonie 200 moze byc malo ;)

Awatar użytkownika
Mincek
Posty: 891
Rejestracja: 15 cze 2010, 20:35
Deska: Duotone Jaime
Latawiec: DT Rebel 8/13 Orbit 10
Lokalizacja: Elbląg
Postawił piwka: 15 razy
Dostał piwko: 76 razy
Kontaktowanie:
 
Post03 gru 2019, 11:21

ciechan pisze:
Czołem

Propsy za inicjatywę itp. myślę, że kamera to podstawa zawsze widok lepiej działa na wyobraźnię. Jeżeli serwer był by dobry( nie klękał by od ilości wyświetleń) to można było by to podlinkować pod portale z kamerkami czy stronę hotelu i służyło by to nie tylko kajciarzom a przy okazji może udało by się wejść w jakąś współpracę reklamową co wspomagało by inwestycję na bieżąco . Jeśli chodzi o lokalizację to można by było spróbować się ułożyć z jakimś hotelem lokelsi by na pewno wiedzieli gdzie jest jakaś fajna lokalizacja na stację co przede wszystkim rozwiązało by problem lokalizacji, netu i zasilaniem. Osobiście znam takie dwie:
-pierwsza to hotel meridian działa praktycznie zawsze od zawsze i chyba załoga z bwh się z nimi dogadała
https://lookcam.com/kamera/y9QogOQ3/cha ... l-meridian
chałupy https://balticwaveholics.pl/kamery/chalupy-od-strony-zatoki/
-druga to agustyna ta sama sytuacja
kuźnica https://balticwaveholics.pl/kamery/kuzn ... ny-zatoki/
http://www.augustyna.pl/prognozy/wonline.php ewidentnie obsługuje to jakaś co jest w temacie sportów wodnych

wiadomo inicjatywa autonomiczna daje większe szanse powodzenia itp ale jak nie będzie miejsca,zasilania i netu to może faktycznie wejść w barter jak wyżej


A ja powiem że trochę się mijam z tym zdaniem.
podstawa to są jak najbardziej wiarygodne pomiary stacji pogodowej. Więc odpadają (na początek) wszelkie ośrodki, domki i inne które są daleko od liii brzegowej, pozasłaniane drzewami i inne (mam pewien plan, ale trzeba poczekać). Do tego gdyby serwer wyrabiał... znaczy co ?? przy stacji nie ma żadnego serwera, obraz z kamery to przesył około 1mb/sek przy 1 osobie oglądającej, przy 10 osobach 10mb/sek więc to musi przechodzić przez streaming, do którego na razie mam tylko dostęp płatny, ale może to się niedługo zmieni.

Jak wspominałem wcześniej, nie ma możliwości jakichkolwiek reklam, płatności itp.

Nie rozumiem więc, w jaki barter mielibyśmy wchodzić ??

Awatar użytkownika
kaczmimo
Posty: 123
Rejestracja: 28 wrz 2018, 10:29
Deska: E8 Master C+ 139 cm
Latawiec: E8 RS 12-9-7
Lokalizacja: Pucka_Bay
Postawił piwka: 14 razy
Dostał piwko: 6 razy
 
Post03 gru 2019, 11:46

Cześć

Mi osobiście bardzo podoba się wasza strona wiatrkadyny i tak samo uważam, że wiarygodny pomiar siły wiatru to podstawa. Kamer jest sporo i działają nawet teraz poza sezonem. Nie widać na nich na jakich rozmiarach ludzie śmigają, ale widać że są. Na początek myślę że wiarygodna i całoroczna stacja to super sprawa.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Mincek
Posty: 891
Rejestracja: 15 cze 2010, 20:35
Deska: Duotone Jaime
Latawiec: DT Rebel 8/13 Orbit 10
Lokalizacja: Elbląg
Postawił piwka: 15 razy
Dostał piwko: 76 razy
Kontaktowanie:
 
Post03 gru 2019, 11:51

Słuchajcie, zanim zacznę działać napiszę Wam jak to wygląda.
W tej chwili mam możliwość internetu LTE z limitem 200gb. Mogłaby to być opcja rozwojowa kamery (za tydzień będę wiedział czy ten limit się nie zwiększył, jest to sponsoring Renault ALCAR. Do tego, poniżej kosztorys, jest najdroższą opcją (z podzespołami na zewnątrz, zamkniętej skrzynce i ogrzewaniem). Jeżeli znajdę inne niż planowane miejsce (o którym na razie nic nie mówię), gdzie ew. nie będzie trzeba ogrzewania, będzie internet, skrzynka będzie mogła być tańsza, to tylko na plus, ale wolę podać wyższą, by każdy wiedział z jakimi kosztami to się wiąże.
Z uwagi że są to zawsze pieniądze, ja mogę zadeklarować działanie stacji przez 2 lata, tyle co są gwarancje urządzeń (oczywiście nie przewiduję wsparcia po tym czasie, to nie jest sztywna data). Do pomocy zgłosił się boldek więc na nim też będzie ciążyła jakaś odpowiedzialność  

Stacja pogodowa – 500,-
Raspberry pi - 130,-
Router - 220,-
Modem USB/LTE - 200,-
Maszty - 70,-
Skrzynka - 150,-
Pierdoły 50,-
Ogrzewanie - 100,-

Suma: 1420,-

opcja z kamera:
Kamera - 190,-
Kable, przejsciówki 30,-

Suma: 1640,-

Serwer, strona, wszystko jest w tym uwzględnione.
Osobiście jeśli się zdecydujemy, to proponuję na razie postawić samą stację, bez kamery. W momencie jak uda mi się mieć darmowy streaming, wtedy dokupić kamerę, co nie jest już jakimś wielkim kosztem, ciekawi tylko na ile będzie starczył przesył danych w sezonie.

Był pomysł by pomysł zrealizować poprzez zrzutka.pl Wszystko fajnie, ale chciałbym pominąć.
Po 1, jeżeli nie uzbiera się odpowiednia kwota, łatwiej jest oddać finanse osobom które wpłaciły.
Po 2. Jeżeli coś pójdzie nie tak w fazie testów lub konfiguracji (stacje pogodowe są różne i nie mam pewności czy wszystko zadziała tak jak działa mi w Krynicy i Kadynach). Wtedy także łatwiej zwrócić pieniądze.
Zdaję sobie sprawę, że chodzi o zaufanie, jednak uważam że nie jestem "obcą" osobą, i trochę osób mnie zna i ufa.

Przemyślcie i dajcie znać co sądzicie o pomyśle. Ja ze swojej strony postaram się w grudniu dokładniej rozejrzeć za najlepszą z możliwych lokalizacji.

Awatar użytkownika
Grzegorz KiteLife
Posty: 695
Rejestracja: 02 mar 2013, 22:10
Lokalizacja: JastarniaToruńUK
Postawił piwka: 41 razy
Dostał piwko: 32 razy
Kontaktowanie:
 
Post03 gru 2019, 13:23

Jeśli odczyt ma być porządny to instalacja w porcie jeśli chodzi o Kuźnicę lub molo jeśli brać pod uwagę Jastarnie. Kiedyś był wiatromierz na molo w Juracie i pomiar był najbardziej miarodajny patrząc na inne dostępne lokalizacje. Dla mnie kamera zbyteczna.
O jakim modelu stacji pogodowej myślisz?

Awatar użytkownika
Mincek
Posty: 891
Rejestracja: 15 cze 2010, 20:35
Deska: Duotone Jaime
Latawiec: DT Rebel 8/13 Orbit 10
Lokalizacja: Elbląg
Postawił piwka: 15 razy
Dostał piwko: 76 razy
Kontaktowanie:
 
Post03 gru 2019, 13:28

Grzegorz KiteLife pisze:Jeśli odczyt ma być porządny to instalacja w porcie jeśli chodzi o Kuźnicę lub molo jeśli brać pod uwagę Jastarnie. Kiedyś był wiatromierz na molo w Juracie i pomiar był najbardziej miarodajny patrząc na inne dostępne lokalizacje.
O jakim modelu stacji pogodowej myślisz?


Dobrze z lokalizacjami kombinujesz :)

stacje sa praktycznie 2 takie same. ale i 3cia biore pod uwage:
https://allegro.pl/oferta/stacja-pogodo ... 8722180918
https://allegro.pl/oferta/stacja-pogodo ... 8713242211
https://www.fokus.sklep.pl/Stacja-pogodowa-WS-0101-USB

pierwsze 2 plus, za solar do bateri czujnikow, choc nie wiem czy jest sens walki o zwiększenie żywotności o około 3 msc ;/

adamtoma
Posty: 40
Rejestracja: 28 wrz 2015, 10:37
Latawiec: Ozone/NKB
Lokalizacja: Trzëgard
Postawił piwka: 1 raz
 
Post03 gru 2019, 16:25

W sobotę zapowiada się przyjemny warunek na 1/2wysep.
Stroje Mikołajowa mile widziane.... :clap:

ciechan
Posty: 147
Rejestracja: 22 lut 2014, 17:14
Latawiec: cabrinha
Postawił piwka: 1 raz
Dostał piwko: 7 razy
 
Post03 gru 2019, 19:13

Mincek pisze:
ciechan pisze:
Czołem

Propsy za inicjatywę itp. myślę, że kamera to podstawa zawsze widok lepiej działa na wyobraźnię. Jeżeli serwer był by dobry( nie klękał by od ilości wyświetleń) to można było by to podlinkować pod portale z kamerkami czy stronę hotelu i służyło by to nie tylko kajciarzom a przy okazji może udało by się wejść w jakąś współpracę reklamową co wspomagało by inwestycję na bieżąco . Jeśli chodzi o lokalizację to można by było spróbować się ułożyć z jakimś hotelem lokelsi by na pewno wiedzieli gdzie jest jakaś fajna lokalizacja na stację co przede wszystkim rozwiązało by problem lokalizacji, netu i zasilaniem. Osobiście znam takie dwie:
-pierwsza to hotel meridian działa praktycznie zawsze od zawsze i chyba załoga z bwh się z nimi dogadała
https://lookcam.com/kamera/y9QogOQ3/cha ... l-meridian
chałupy https://balticwaveholics.pl/kamery/chalupy-od-strony-zatoki/
-druga to agustyna ta sama sytuacja
kuźnica https://balticwaveholics.pl/kamery/kuzn ... ny-zatoki/
http://www.augustyna.pl/prognozy/wonline.php ewidentnie obsługuje to jakaś co jest w temacie sportów wodnych

wiadomo inicjatywa autonomiczna daje większe szanse powodzenia itp ale jak nie będzie miejsca,zasilania i netu to może faktycznie wejść w barter jak wyżej


A ja powiem że trochę się mijam z tym zdaniem.
podstawa to są jak najbardziej wiarygodne pomiary stacji pogodowej. Więc odpadają (na początek) wszelkie ośrodki, domki i inne które są daleko od liii brzegowej, pozasłaniane drzewami i inne (mam pewien plan, ale trzeba poczekać). Do tego gdyby serwer wyrabiał... znaczy co ?? przy stacji nie ma żadnego serwera, obraz z kamery to przesył około 1mb/sek przy 1 osobie oglądającej, przy 10 osobach 10mb/sek więc to musi przechodzić przez streaming, do którego na razie mam tylko dostęp płatny, ale może to się niedługo zmieni.

Jak wspominałem wcześniej, nie ma możliwości jakichkolwiek reklam, płatności itp.

Nie rozumiem więc, w jaki barter mielibyśmy wchodzić ??


Podałem tylko propozycję lokalizacji, które znam i wiem, że są w pierwszej linii brzegowej a ich właściciele sądząc po stronach i udostępniania ich chyba są
"normalni". Barter miał polegać na tym, że udostępniają lokalizację, zasilanie, wi-fi i kamerę. Jak pisałem jeżeli jest opcja zrealizowania inwestycji autonomicznie w dodatku na molo to w ogóle nie ma tematu .

grzybolino
Posty: 168
Rejestracja: 25 sie 2015, 06:43
Deska: SU-2 ProRiderd 3D
Latawiec: RPM
Lokalizacja: Gdynia
Postawił piwka: 5 razy
Dostał piwko: 4 razy
 
Post03 gru 2019, 19:49

Widzę ze temat stacji meto kwitnie :clap:

Czy KTOŚ JUTRO PŁYWA w REWIE rano?

Awatar użytkownika
Mincek
Posty: 891
Rejestracja: 15 cze 2010, 20:35
Deska: Duotone Jaime
Latawiec: DT Rebel 8/13 Orbit 10
Lokalizacja: Elbląg
Postawił piwka: 15 razy
Dostał piwko: 76 razy
Kontaktowanie:
 
Post03 gru 2019, 20:18

ciechan pisze:Podałem tylko propozycję lokalizacji, które znam i wiem, że są w pierwszej linii brzegowej a ich właściciele sądząc po stronach i udostępniania ich chyba są
"normalni". Barter miał polegać na tym, że udostępniają lokalizację, zasilanie, wi-fi i kamerę. Jak pisałem jeżeli jest opcja zrealizowania inwestycji autonomicznie w dodatku na molo to w ogóle nie ma tematu .


Aaaaa OK, bo jakos inaczej to zrozumialem ;)
Co do lokalizacji mam madzieje ze jutro uda mi sie tekefonicznie znalezc osoby, z ktorymi musialbym sie spotkac...

Awatar użytkownika
boldek
Posty: 2072
Rejestracja: 17 sie 2010, 11:55
Deska: Shinn Ronson, Sling Celeritas
Latawiec: Eleveight RS 8, 10, 12
Lokalizacja: Swarzewo
Postawił piwka: 50 razy
Dostał piwko: 72 razy
 
Post04 gru 2019, 01:44

Jak jest ktoś chętny na pływanie z rana, to powinniśmy być w kilka osób około 10:00 w Kuźnicy na Syberii.

Awatar użytkownika
Mincek
Posty: 891
Rejestracja: 15 cze 2010, 20:35
Deska: Duotone Jaime
Latawiec: DT Rebel 8/13 Orbit 10
Lokalizacja: Elbląg
Postawił piwka: 15 razy
Dostał piwko: 76 razy
Kontaktowanie:
 
Post04 gru 2019, 11:35

Słuchajcie, Rafał się zgodził, Wojciech się zgodził, ja się zgodziłem i inni też.
Zgodnie z tym co pisałem wyżej, robimy zbiórkę funduszy, jeśli wszystko się zgra (finansowo) to będę działać dalej (ponieważ już poczyniłem pierwsze kroki).
Niestety, nie chcę podawać ogólnodostępnych danych, więc KAŻDY kto chce się dołożyć do wspólnej sprawy, proszę o kontakt tutaj do mnie lub na majla: mincek(małpa)elblag.com.pl
Wtedy podaję dokładne dane do przelewu.
Pamiętajcie, że jeśli wpłacicie do mnie pieniądze, a kwota się nie uzbiera, oddaję całość wpłaconej kwoty, a pomysł po prostu umiera.
Wpłacając do mnie pieniądze akceptujesz także moje warunki, które są podane powyżej. Chciałbym uniknąć zbędnych dyskusji, że wpłaciłem pieniądze, a stacja przez 2 dni nie działa i WYMAGA ktoś bym natychmiast wszystko rzucił i czarował. Jest to inwestycja non-profit, a ja zapewniam że zrobię wszystko by to działało należycie.
Codziennie także będę podawał kwotę, jaką mam już na koncie.
Do dzieła :D

grzybolino
Posty: 168
Rejestracja: 25 sie 2015, 06:43
Deska: SU-2 ProRiderd 3D
Latawiec: RPM
Lokalizacja: Gdynia
Postawił piwka: 5 razy
Dostał piwko: 4 razy
 
Post04 gru 2019, 17:56

Sorry ale przelewanie komuś środków o tak o śmierdzi mi fuszerka. Nie rozumiem dlaczego nie można zrobić oficjalnej zbiórki na jednym z portali. Wtedy wzzystko jest czytelne i jasne. Widać, kto, co, komu i na co. Brak transparentności jest mega słaby przy takich akcjach. Chyba to nie wielka tajemnica ile co kosztuje i na co zostaną przeznaczone pieniądze... chyba ze jest z tym jakis problem? :?:

Awatar użytkownika
Mincek
Posty: 891
Rejestracja: 15 cze 2010, 20:35
Deska: Duotone Jaime
Latawiec: DT Rebel 8/13 Orbit 10
Lokalizacja: Elbląg
Postawił piwka: 15 razy
Dostał piwko: 76 razy
Kontaktowanie:
 
Post04 gru 2019, 18:03

grzybolino pisze:Sorry ale przelewanie komuś środków o tak o śmierdzi mi fuszerka. Nie rozumiem dlaczego nie można zrobić oficjalnej zbiórki na jednym z portali. Wtedy wzzystko jest czytelne i jasne. Widać, kto, co, komu i na co. Brak transparentności jest mega słaby przy takich akcjach. Chyba to nie wielka tajemnica ile co kosztuje i na co zostaną przeznaczone pieniądze... chyba ze jest z tym jakis problem? :?:


Jasne ze slabe, i nic nie trzeba, mam tylko 1 ale.... wysilles sie choc troche by poczutac caly watek?? Tam sa chyba wszystkie odpowiedzi, ktorych poszukujesz..
Ostatnio zmieniony 04 gru 2019, 19:31 przez Mincek, łącznie zmieniany 1 raz.


Wróć do „Kto/Gdzie/Kiedy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości

cron