z TRÓJMIASTA (i okolic): KTO,GDZIE,KIEDY ?

Ustawki na pływanko, transport, spotkania, noclegi, imprezy, itp.
Dziećkowice | Kadyny | Mazury | Poręba | Poznań | Szczecin | Trójmiasto | Wrocław | Zegrze
Awatar użytkownika
kuicets
Posty: 1320
Rejestracja: 26 wrz 2016, 17:49
Deska: Laluz
Latawiec: Rebel 9
Lokalizacja: BIESZCZADY
Postawił piwka: 42 razy
Dostał piwko: 108 razy
 
Post12 sie 2018, 19:07

boldek pisze:Wieje coś jeszcze w ogóle? Wszystkie stacje meteo na płw pokazują że siadło konkretnie, a jak patrzę przez okno na drzewa, to też nie widać żeby nimi targało tak jak rano... :/


Siadlo, zostań w domu :)

Awatar użytkownika
bartolomeo_n
Posty: 521
Rejestracja: 06 gru 2010, 12:09
Deska: (Super+)Shinn(+ster)
Latawiec: RRD, Best TS, Bandit
Lokalizacja: Poznań
Postawił piwka: 14 razy
Dostał piwko: 35 razy
 
Post13 sie 2018, 10:34

Byłem wczoraj pierwszy raz w Rewie - miejsce genialne, super pływanie było (o ile ktoś przyjechał rano ;) ).
Tylko pytanie mam - dlaczego 80% ludzi pływało po zawietrznej cypla? WTF? Tam jest jakaś płatna asekuracja, czy wszyscy mają kolegów w SARze?

mitsu
Posty: 292
Rejestracja: 03 wrz 2004, 15:05
Deska: f-one / fifty
Latawiec: gts3
Lokalizacja: RedaRekowo
Postawił piwka: 5 razy
Dostał piwko: 8 razy
 
Post13 sie 2018, 10:43

Jak dla mnie sa 3 powody:
Flacik
Plytko
Nie kazdy ogarnia start pod wiatr

Rewka jest super jak plywasz dalej od brzegu od tego wszystkiego.

Awatar użytkownika
bartolomeo_n
Posty: 521
Rejestracja: 06 gru 2010, 12:09
Deska: (Super+)Shinn(+ster)
Latawiec: RRD, Best TS, Bandit
Lokalizacja: Poznań
Postawił piwka: 14 razy
Dostał piwko: 35 razy
 
Post13 sie 2018, 10:51

mitsu pisze:Jak dla mnie sa 3 powody:
Flacik
Plytko
Nie kazdy ogarnia start pod wiatr

Rewka jest super jak plywasz dalej od brzegu od tego wszystkiego.


Aaa, czyli tam jest długo płytko i się wszyscy trzymają jak najbliżej cypla? To rozumiem... i cieszę się, że po nawietrznej jest tak mało ludzi :) Mam nadzieję, że jeszcze w środę powieje :)

To jeszcze jedno mnie ciekawi - czy jak cypelek niknie pod wodą, to tam wciąż jest długo płytko (np. aż do połączenia z tym cyplem od strony Helu)?

Awatar użytkownika
Turbo_Sen
Posty: 555
Rejestracja: 06 wrz 2017, 18:11
Deska: Jest
Latawiec: Też są
Lokalizacja: Gdansk
Postawił piwka: 15 razy
Dostał piwko: 15 razy
 
Post13 sie 2018, 11:11

Zależy w którym miejscu ale tak 100-200m jest grunt po prawej, im bardziej na północ tym dłużej płytko co nie zmienia faktu, że SAR często musi tam interweniować.
Szczególnie jak osoby początkujące widzą ten flacik to jak zahipnotyzowane pływają przy offie, sam miałem akcję z pływaniem w Rewie przy offie więc nie będę nikogo pouczać ale jak ktoś tam pływa z offem to osoby zaawansowane albo zupełni początkujący, Ci co mają skill pomiędzy raczej nauczeni doświadczeniem (w tym Ja!) nie próbują szczęścia. Pływanie z offem jest jeszcze bardziej niebezpieczne według mnie jak wieje granicznie i komuś latawiec spadnie do wody bez możliwości podniesienia go.

Ja wczoraj szybko dojechałem do 1/2, zajęło mi to może extra 10min by dojechać a później extra 20min by wrócić a i tak przyjechaliśmy późno bo na 1/2 byliśmy przed 10 a zmyliśmy się 13.

AlMastar
Posty: 443
Rejestracja: 19 wrz 2015, 22:07
Deska: SHINN !!
Latawiec: PIVOT 8 / 10 / 12
Postawił piwka: 5 razy
Dostał piwko: 16 razy
 
Post13 sie 2018, 11:29

bartolomeo_n pisze:Byłem wczoraj pierwszy raz w Rewie - miejsce genialne, super pływanie było (o ile ktoś przyjechał rano ;) ).
Tylko pytanie mam - dlaczego 80% ludzi pływało po zawietrznej cypla? WTF? Tam jest jakaś płatna asekuracja, czy wszyscy mają kolegów w SARze?


no ja byłem trzeci raz i przy tym kierunku też byłem w szoku, że 80-90% ludzi pływa na off - sam zaczynałem po złej stronie cypla ale 3-4 halsy i jednak wolałem wiatr on-cypel ;)

nie wspomnę, że wczoraj żona obserwowała wszystko z brzegu i paru śmiałków motorówka ściągała - też się zastanawialiśmy czy tak usługa jest płatna bo jak dla mnie to na własne życzenie takie coś (OK jak ktoś ma awarię, ale jak po prostu nie umie pływać i jakoś to będzie to :O ) Ogólnie według mnie powinno za takie coś się płacić jak się nie pomyśli ...

a warunki wczoraj takie sobie ... raz wiało, raz siadło, raz na 10, raz na 12, raz na 14 żeby potem znów na 10 ... ciężko było. Wcześniej jakoś udało mi się trafiać, że jak wiało to wiało w miarę równo przez cały dzień

Awatar użytkownika
Turbo_Sen
Posty: 555
Rejestracja: 06 wrz 2017, 18:11
Deska: Jest
Latawiec: Też są
Lokalizacja: Gdansk
Postawił piwka: 15 razy
Dostał piwko: 15 razy
 
Post13 sie 2018, 11:49

AlMastar pisze:nie wspomnę, że wczoraj żona obserwowała wszystko z brzegu i paru śmiałków motorówka ściągała - też się zastanawialiśmy czy tak usługa jest płatna bo jak dla mnie to na własne życzenie takie coś (OK jak ktoś ma awarię, ale jak po prostu nie umie pływać i jakoś to będzie to :O ) Ogólnie według mnie powinno za takie coś się płacić jak się nie pomyśli ...

W rewie są szkółki kite które mają motorówki i uczą przy offie bo mają motorówkę do dyspozycji. Teoretycznie z offem i motorówką bezpieczniej uczyć niż z wiatrem do brzegu bo jakby coś poszło nie tak to z offem ląduje się w wodzie jak kogoś przeciągnie aż na brzegu. Najbezpieczniej to uczyć się z side shorem moim zdaniem.

Przy tak silnym wietrze tak jak wcześniej było pisane Rewa nie jest dobrym spotem i tyle, na 1/2 też kopało od 15kts do 35kts ale dawało rade na 9/10m tylko depowerem trzeba było się bawić

AlMastar
Posty: 443
Rejestracja: 19 wrz 2015, 22:07
Deska: SHINN !!
Latawiec: PIVOT 8 / 10 / 12
Postawił piwka: 5 razy
Dostał piwko: 16 razy
 
Post13 sie 2018, 12:14

pytanie czy te szkółki przy nauce zwracają uwagę studentom, że bez asekuracji takie pływanie to głupi pomysł ... co do bezpieczeństwa to fakt lepiej wylądować w wodzie niż na kamieniach przy brzegu

Też w Egipcie w Soma Bay uczyli mnie przy off, ale pilnowali granicy do której się płynęło, fakt faktem nie pamiętam, żeby mi tłumaczyli żeby samemu nie pływać przy krawędzi płycizny. W Polsce raczej też nikt nie pytał ...

wydaje mi się, że wczoraj ściągani byli nie kursanci a osoby pływające same - zastanawiam się czy taka usługa jest płatna i to samo z wezwaniem SAR - według mnie powinna być płatna bo to ryzyko na własne życzenie ...

Awatar użytkownika
Grzegorz KiteLife
Posty: 695
Rejestracja: 02 mar 2013, 22:10
Lokalizacja: JastarniaToruńUK
Postawił piwka: 41 razy
Dostał piwko: 32 razy
Kontaktowanie:
 
Post13 sie 2018, 15:24

Podplywa motorówa i pada stwierdzenie dajesz stówę albo siedzisz dalej w wodzie. Jeśli jest inaczej to jestem mocno zdziwiony.

Awatar użytkownika
roninXpl
Posty: 552
Rejestracja: 22 wrz 2013, 09:49
Deska: Imperator, NHP Split, MosesT22
Latawiec: XR 9-7, Soul15, Ultra 12-9-7-5
Lokalizacja: Sopot
Postawił piwka: 126 razy
Dostał piwko: 12 razy
 
Post13 sie 2018, 15:25

SAR na pewno nie ma obowiązku ratowania sprzętu.

Awatar użytkownika
paiter
Posty: 150
Rejestracja: 12 sty 2014, 18:40
Deska: Su-2
Latawiec: North
Lokalizacja: Gdynia
Postawił piwka: 8 razy
Dostał piwko: 7 razy
Kontaktowanie:
 
Post13 sie 2018, 16:12

Grzegorz KiteLife pisze:Podplywa motorówa i pada stwierdzenie dajesz stówę albo siedzisz dalej w wodzie. Jeśli jest inaczej to jestem mocno zdziwiony.



Miałem okazję korzystać z taxi wodnej(skończył sie wiatr). Mewia-kuznica port 50 pln na życzenie plus vat :thumbsup:
P.s.obsluga pierwsza klasa, siedzimy ze szwagrem i sie opalamy żadnych znaków dymnych nie opuszczamy a tu taxi podplywa...

Awatar użytkownika
kuicets
Posty: 1320
Rejestracja: 26 wrz 2016, 17:49
Deska: Laluz
Latawiec: Rebel 9
Lokalizacja: BIESZCZADY
Postawił piwka: 42 razy
Dostał piwko: 108 razy
 
Post13 sie 2018, 20:42

Kto kontaktuje środa 5-6 rano Rewa max do 10-tej zanim pielgrzymki się zjada?

Awatar użytkownika
boldek
Posty: 2072
Rejestracja: 17 sie 2010, 11:55
Deska: Shinn Ronson, Sling Celeritas
Latawiec: Eleveight RS 8, 10, 12
Lokalizacja: Swarzewo
Postawił piwka: 50 razy
Dostał piwko: 72 razy
 
Post13 sie 2018, 21:05

kuicets pisze:Kto kontaktuje środa 5-6 rano Rewa max do 10-tej zanim pielgrzymki się zjada?

Nie Rewa i nie 5 ale planuję być na płw od 8 - może się skusisz? :)

Awatar użytkownika
kuicets
Posty: 1320
Rejestracja: 26 wrz 2016, 17:49
Deska: Laluz
Latawiec: Rebel 9
Lokalizacja: BIESZCZADY
Postawił piwka: 42 razy
Dostał piwko: 108 razy
 
Post13 sie 2018, 21:19

boldek pisze:
kuicets pisze:Kto kontaktuje środa 5-6 rano Rewa max do 10-tej zanim pielgrzymki się zjada?

Nie Rewa i nie 5 ale planuję być na płw od 8 - może się skusisz? :)


1/2 trochę daleko - rodzina mi się zjechała i chce wrócić jak będą kończyć jesc śniadanie :)

Awatar użytkownika
boldek
Posty: 2072
Rejestracja: 17 sie 2010, 11:55
Deska: Shinn Ronson, Sling Celeritas
Latawiec: Eleveight RS 8, 10, 12
Lokalizacja: Swarzewo
Postawił piwka: 50 razy
Dostał piwko: 72 razy
 
Post13 sie 2018, 22:41

kuicets pisze:1/2 trochę daleko - rodzina mi się zjechała i chce wrócić jak będą kończyć jesc śniadanie :)

Kumam, no to smacznego śniadanka i do zobaczyska następnym razem w Kuźnicy :)


Wróć do „Kto/Gdzie/Kiedy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 32 gości