z TRÓJMIASTA (i okolic): KTO,GDZIE,KIEDY ?

Ustawki na pływanko, transport, spotkania, noclegi, imprezy, itp.
Dziećkowice | Kadyny | Mazury | Poręba | Poznań | Szczecin | Trójmiasto | Wrocław | Zegrze
Grzesiek
Posty: 364
Rejestracja: 02 lut 2014, 13:04
Dostał piwko: 6 razy
 
Post22 lut 2020, 19:59

Kolejne osoby odkrywają z nami landkiting! :)
Parę fotek z dzisiejszego dnia.
Zapraszam wszystkich chętnych jutro od 12.00.

Jutro zmieniamy spot o około 300 m
Gdańsk Sobieszewo
https://www.google.com/maps/place/54%C2 ... 18.8600784
Załączniki
1.jpg
1.jpg (196.23 KiB) Przejrzano 4697 razy
2.jpg
2.jpg (230.54 KiB) Przejrzano 4697 razy

mitsu
Posty: 292
Rejestracja: 03 wrz 2004, 15:05
Deska: f-one / fifty
Latawiec: gts3
Lokalizacja: RedaRekowo
Postawił piwka: 5 razy
Dostał piwko: 8 razy
 
Post23 lut 2020, 08:50

Siema ktoś rewe planuje dzisiaj?

Awatar użytkownika
jacamakajta
Posty: 971
Rejestracja: 16 sie 2010, 12:24
Postawił piwka: 135 razy
Dostał piwko: 74 razy
 
Post28 lut 2020, 14:03

Poniżej recenzja kurtki Gulfstream od UNDA, która to była testowana przeze mnie od roku i miło mi poinformować, że produkt ten wprowadza komfort termiczny przed, podczas i po pływaniu na wyższy poziom.

Jakby ktoś chciał jutro/pojutrze sprawdzić, bo idzie wrunek to oferuję dwie sztuki na testy, mogę nawet jeszcze dziś podrzucić na terenie 3city :!: Kto pierwszy ten lepszy, mój telefon 500179942, tylko poważne oferty ;-)

Link do sklepu: https://balticwaveholics.pl/sklep/unda/ ... SJX7Efe6e8
Do każdej zakupionej sztuki dorzucam gadżety BWh wg indywidualnych preferencji, do uzgodnienia na priv :idea:

Obrazek

Dobra wiadomość dla pływających kite, wind czy surf i nie tylko. Dla wszystkich aktywnych, zarówno dla tych zimnolubnych jak i tych co preferują większy komfort termiczny, ale nie stronią od takich miejscówek jak półwysep i plaża, jeziorko i bajorko czy góry i gęste chmury.

Chciałbym się podzielić wrażeniami po roku użytkowania kurtki model Gulfstream wyprodukowanej w Gdyni przez lokalną firmę UNDA. Po tegorocznych zimowych testach w warunkach sztormowych przy temperaturze odczuwalnej poniżej zera, kurtka okazała się prawdziwym game changerem, ale może po kolei.

Jak już wcześniej wspomniałem Gulfstreama testuję od roku. Doskonale sprawdził się podczas letniej ulewy, która zaskoczyła mnie podczas jazdy skuterem, podobnie sytuacja miała się podczas deszczu na rowerze, na spływie kajakowym czy np podczas zwykłego zalegania na plaży. Pomimo, że produkt ten jest dedykowany dla aktywnych ludzi uprawiających sporty wodne, głównie kitesurferów czy windsurferów, to zastosowanie znajdzie w każdym innym środowisku o każdej porze roku, bo przecież niska temperatura, wiatr, opad, wilgoć czy chłód może nas dopaść wszędzie.

Kurtka wykonana jest z niezwykle wytrzymałego i rozciągliwego materiału nieprzepuszczającego deszczu ani wiatru. Wewnątrz podszyta jest materiałem typu polar, który gdy jest mokry to szybko schnie, więc do suszenia obowiązkowo wywijamy kurtkę na drugą stronę.

W warunkach nadmorskich słyszałem sporo pochlebnych opinii o Gulfstreamie od użytkujących instruktorów z półwyspu. Szczerze powiem, że dość długo się ociągałem, żeby osobiście sprawdzić towar od UNDA na wodzie w warunkach sztormowych. Spowodowane to było tym, że pływam tylko na haku rotacyjnym na lince, a otwór w kurtce przystosowany jest do haka sztywnego, żeby zakładać trapez pod omawiane palto. Poza tym jako użytkownik Gulfstreama w innych okolicznościach przyrody nie chciałem otworu na hak, aby ta wspaniała katana służyła mi na co dzień.

Obrazek

Wiatrówka od początku była dla mnie nieodłącznym elementem wypadów w poszukiwaniu wiatru czy fal. Z perspektywy czasu muszę stwierdzić, że niestety iż wtedy jej rola nad Bałtykiem ograniczała się tylko do noszenia podczas robienia zdjęć na plaży (również w temperaturach ujemnych!), przy rozkładaniu sprzętu czy po sesji na wodzie, gdy nakładałem ją na mokrą piankę, aby nie wyziębić organizmu. We wszystkich przypadkach spełniała swe zadanie idealnie chroniąc przed wiatrem, opadem i chłodem, ale prawdziwy przełom nastąpił dopiero w styczniu tego roku gdy sprawdziłem kurtałkę na wodzie. Przekonał mnie do tego znany waveholic Stawny, który również pływa na ruchomym haku, a Gulfstreama zakładał po prostu pod trapez, a nie na trapez gdy korzystasz z otworu na hak. Kilometrowe spływy podczas sztormów na Bałtyku to był idealny poligon doświadczalny dla Gulfstreama, który pozwolił sprawdzić Stawnemu produkt UNDA. Długo nie musiał mnie przekonywać, że bluza nadaje się na wodę w opcji pod trapez. Postanowiłem to sprawdzić na najbliższym pływaniu.

Pierwsza sesja w Ustce przy temperaturze odczuwalnej poniżej zera gdy miałem na sobie kurteczkę okazała się strzałem w dziesiątkę. Dotychczas po godzinie czy półtorej pływania w takich warunkach w sztormie czułem zimno w paluchach u rąk i nóg (aby za bardzo ich nie odmrozić schodziłem na brzeg, żeby wróciło odpowiednie krążenie i aby pozbyć się uczucia igiełek i imadełek w zmarzniętych rękach). Pod koniec takiej dwugodzinnej sesji zmarznięte wargi i twarz były normą a całe ciało dość mocno wychłodzone. Odkąd na pływanko zakładam Gulstreama nie ma mowy o takich wyziębieniach. Kolejne już sesje trwają 3godziny i to nie dlatego, że jest mi zimno, tylko dlatego, ze zmęczenie daje się we znaki i ile można fikać na wodzie w tak podeszłym wieku. Mało tego, po pływaniu gdy się już przebiorę to nie czuję takiego wyziębienia jak to miało miejsce wcześniej. Kurtka doskonale chroni korpus ciała przed wiatrem, co z kolei przekłada się na niewiarygodny komfort cieplny pozostałych części ciała. Kolejne sesje w podobnych warunkach zimowych w Jastarni, Jastrzębiej Górze i kilkukrotnie w Ustce tylko potwierdziły wcześniejsze odczucia i utwierdziły mnie, że Gulfsream to prawdziwy przełom w kwestii komfortu termicznego na wodzie. W lutym usłyszałem od testującego bluzę Kitedoktora na piance 6/5, że było wręcz za ciepło podczas trzygodzinnej sesji przy temperaturze odczuwalnej zaledwie parę stopni powyżej zera. Kurtka minimalizuje również odczucie nieprzyjemnego chłodu podczas wlewu wody pod piankę, gdy pływający ma niespodziewany kontakt z wodą na dużej prędkości lub spotkanie z mieloną. Na wodzie nie korzystam z kaptura, gdyż nie ma takiej potrzeby, a poza tym ogranicza on nieco widoczność. Może się zdarzyć, że do kaptura naleci woda, wystarczy nim strzepnąć ręką i problem powinien zniknąć. Innym rozwiązaniem, z którym nie powinno być problemu może być wykonana na zamówienie w UNDA mała dziurka w kapturze, która spowoduje odpływ niepożądanej wody.

Gulfstream zapakowany jest w funkcjonalny pokrowiec, który można wykorzystać jako etui na laptop, futerał na stateczniki od deski czy inne skarby.

Obrazek Obrazek

Warto wspomnieć o wytrzymałości. Producent daje gwarancję na 2lata, a i po tym okresie serwis Undziaków jest otwarty na naprawy czy korekty zgodnie z potrzebami klienta.

Więcej zdjęć :arrow: https://www.facebook.com/BalticWAVEholi ... __tn__=K-R

Obrazek Obrazek

Grzesiek
Posty: 364
Rejestracja: 02 lut 2014, 13:04
Dostał piwko: 6 razy
 
Post28 lut 2020, 21:02

To już czwarty z rzędu landkajtowy weekend w Gdańsku i trzeci testów, podczas którego jest możliwość za darmo spróbować landkitingu oraz wypożyczyć bądź kupić sprzęt do latania po lądzie ! :)

Bez wchodzenia do zimnej wody super zajawka na mega przestrzennym spocie w Gdańsku na Wyspie Sobieszewskiej.

Dla osób, które jeszcze nie próbowały pierwsze 30 min. wypożyczenia wózka lub mountainboarda GRATIS ! :)
Dla osób, którym się spodobało i chcą wypożyczyć wózek lub mountainboard:
30 zł - 1h,
100 zł - cały dzień

Wypożyczalnia latawców:
1h - 40 zł
130 zł - cały dzień

Partnerem testów jest sklep Kite4fun.pl, który udostępnia kilka komorowych latawców do zabawy, które można testować za darmo i nabyć w trakcie weekendu.
Peter Lynn:
Lynx 4 m Ultra Light
Nova 10 i 12 m
Apex 8m

Będzie również możliwość zakupu używanych wózków kite buggy: firmy Libre, Shubby, własnej konstrukcji i mountainboarda Kheo Bazik.

Pinezka: https://www.google.com/maps/place/54%C2 ... 18.8685565

Tym razem zapraszam w niedzielę od 11.00 do 15.30.




Organizator:
Surf to Fly

Kontakt:
Grzegorz Kucieński
tel. 663034820
Załączniki
18.jpg
18.jpg (225.75 KiB) Przejrzano 4237 razy

radekx
Posty: 52
Rejestracja: 26 gru 2017, 19:55
Deska: Nobile T5
Latawiec: Rebel 6 / 9 / 12
Lokalizacja: Banino
Postawił piwka: 1 raz
Dostał piwko: 3 razy
 
Post29 lut 2020, 13:41

Grzesiek, pls zmniejsz nieco intensywność wpisów , dzięki

Awatar użytkownika
kuicets
Posty: 1320
Rejestracja: 26 wrz 2016, 17:49
Deska: Laluz
Latawiec: Rebel 9
Lokalizacja: BIESZCZADY
Postawił piwka: 42 razy
Dostał piwko: 108 razy
 
Post29 lut 2020, 14:21

radekx pisze:Grzesiek, pls zmniejsz nieco intensywność wpisów , dzięki


A dlaczego? Ciekawa zajawka, wpisy mogą potencjalnie spopularyzować taki rodzaj kajtowania, a chyba o to chodzi?

Jak dla mnie to nie spam - bo na temat.

radekx
Posty: 52
Rejestracja: 26 gru 2017, 19:55
Deska: Nobile T5
Latawiec: Rebel 6 / 9 / 12
Lokalizacja: Banino
Postawił piwka: 1 raz
Dostał piwko: 3 razy
 
Post29 lut 2020, 18:00

Nie nazwałem tego spamem :naughty: , też kiedyś chętnie bym spróbował, i na pewno fajna alternatywa, szczególnie gdy nie ma akwenu blisko :thumb: - ale dwa bardzo długie wpisy na jednej stronie skutecznie utrudniają wylapanie wpisów nt ustawek

Awatar użytkownika
Turbo_Sen
Posty: 555
Rejestracja: 06 wrz 2017, 18:11
Deska: Jest
Latawiec: Też są
Lokalizacja: Gdansk
Postawił piwka: 15 razy
Dostał piwko: 15 razy
 
Post01 mar 2020, 11:32

radekx pisze:Grzesiek, pls zmniejsz nieco intensywność wpisów , dzięki

Tez uważam że nic w tym złego że kolega dzieli się takimi informacji.
Nie jestem zainteresowany landkitem i nigdy pewnie nie będę jak jakby kiedyś spadł śnieg do na pewno pojadę z chłopakami

Wrogu
Posty: 1932
Rejestracja: 19 maja 2009, 19:40
Deska: do pływania
Latawiec: do latania
Lokalizacja: Gdynia
Dostał piwko: 52 razy
 
Post01 mar 2020, 19:41

Ja bym tylko sugerował wrzucanie mniejszych zdjęć, a dodanie linków do lepszych. Duże zdjecia strasznie zle wplywaja na odbior posta.

Im wiecej wpisow tym lepiej - forum i tak umiera.

Rider3msto
Posty: 202
Rejestracja: 22 kwie 2014, 22:08
Postawił piwka: 2 razy
Dostał piwko: 7 razy
 
Post01 mar 2020, 23:31

Najlepsze czasy forum kiedy wypowiadał się właściciel jednej ze szkół.....
Wtedy to były "dyskusje"

radekx
Posty: 52
Rejestracja: 26 gru 2017, 19:55
Deska: Nobile T5
Latawiec: Rebel 6 / 9 / 12
Lokalizacja: Banino
Postawił piwka: 1 raz
Dostał piwko: 3 razy
 
Post03 mar 2020, 19:56

Cieszę się, że taka żywa dyskusja pod postem - cóż - chyba się powinniśmy wszyscy wybrać na próbę na wózki z latawcem ;-)

Awatar użytkownika
kaczmimo
Posty: 123
Rejestracja: 28 wrz 2018, 10:29
Deska: E8 Master C+ 139 cm
Latawiec: E8 RS 12-9-7
Lokalizacja: Pucka_Bay
Postawił piwka: 14 razy
Dostał piwko: 6 razy
 
Post03 mar 2020, 20:39

Czy mi się wydaje czy w tym roku jest wyjątkowo wietrzna zima? Zaczynam rozglądać się za 7 lub 6 metrową latawką.
Do tego brak ujemnych temperatur i kite na wodzie wcale nie jest jakoś ekstremalny. Jeszcze ocieplacza nie wypróbowałem ani rękawic 5mm :shock:

Awatar użytkownika
boldek
Posty: 2072
Rejestracja: 17 sie 2010, 11:55
Deska: Shinn Ronson, Sling Celeritas
Latawiec: Eleveight RS 8, 10, 12
Lokalizacja: Swarzewo
Postawił piwka: 50 razy
Dostał piwko: 72 razy
 
Post03 mar 2020, 21:58

No to zarzucę Was teraz nudnym spam tematem:

- ktoś chętny jutro na półwysep? :lol:

Jak progno wejdzie, to będziemy ekipą około 10:00, chyba na Syberii.

Faktycznie zima w tym roku to nie zima. Aż tak dziwnie trochę, bo ani razu nie założyłem rękawic 5 mm i dwóch kapturów na raz :wink: No i wiatru sporo, zdarzają się okresy po 2-3 pływania w 1 tygodniu. Trochę tęsknię za śniegiem i porządnym SK na wybrzeżu, ale w sumie jak dla mnie, pod kątem pływania, to takie zimy są całkiem spoko :thumbsup:

Awatar użytkownika
kaczmimo
Posty: 123
Rejestracja: 28 wrz 2018, 10:29
Deska: E8 Master C+ 139 cm
Latawiec: E8 RS 12-9-7
Lokalizacja: Pucka_Bay
Postawił piwka: 14 razy
Dostał piwko: 6 razy
 
Post05 mar 2020, 08:59

boldek pisze:No to zarzucę Was teraz nudnym spam tematem:

- ktoś chętny jutro na półwysep? :lol:

Jak progno wejdzie, to będziemy ekipą około 10:00, chyba na Syberii.

Faktycznie zima w tym roku to nie zima. Aż tak dziwnie trochę, bo ani razu nie założyłem rękawic 5 mm i dwóch kapturów na raz :wink: No i wiatru sporo, zdarzają się okresy po 2-3 pływania w 1 tygodniu. Trochę tęsknię za śniegiem i porządnym SK na wybrzeżu, ale w sumie jak dla mnie, pod kątem pływania, to takie zimy są całkiem spoko :thumbsup:


Byliście wczoraj? Kogoś na kamerach widziałem i nerw był ale niestety praca...
Ostatnio na Syberii zamontowano szlaban przed wjazdem na ten parking, gdzie teraz zostawiacie auta?
Chyba jutro po południu się wybiorę ...

Awatar użytkownika
boldek
Posty: 2072
Rejestracja: 17 sie 2010, 11:55
Deska: Shinn Ronson, Sling Celeritas
Latawiec: Eleveight RS 8, 10, 12
Lokalizacja: Swarzewo
Postawił piwka: 50 razy
Dostał piwko: 72 razy
 
Post05 mar 2020, 21:23

kaczmimo pisze:
boldek pisze:No to zarzucę Was teraz nudnym spam tematem:

- ktoś chętny jutro na półwysep? :lol:

Jak progno wejdzie, to będziemy ekipą około 10:00, chyba na Syberii.

Faktycznie zima w tym roku to nie zima. Aż tak dziwnie trochę, bo ani razu nie założyłem rękawic 5 mm i dwóch kapturów na raz :wink: No i wiatru sporo, zdarzają się okresy po 2-3 pływania w 1 tygodniu. Trochę tęsknię za śniegiem i porządnym SK na wybrzeżu, ale w sumie jak dla mnie, pod kątem pływania, to takie zimy są całkiem spoko :thumbsup:


Byliście wczoraj? Kogoś na kamerach widziałem i nerw był ale niestety praca...
Ostatnio na Syberii zamontowano szlaban przed wjazdem na ten parking, gdzie teraz zostawiacie auta?
Chyba jutro po południu się wybiorę ...

Tak, byliśmy zgodnie z planem :) Ale było gorzej niż w progno... zaczęliśmy około 11:00 i tak po 45 minutach zdechło totalnie :?
Faktycznie szlaban zamknięty, znowu Urząd Morski się przyp..erdala :? Parkujemy teraz po drugiej stronie ulicy, koło tego wyremontowanego pensjonatu.


Wróć do „Kto/Gdzie/Kiedy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości