Koszalin i okolice

Ustawki na pływanko, transport, spotkania, noclegi, imprezy, itp.
Dziećkowice | Kadyny | Mazury | Poręba | Poznań | Szczecin | Trójmiasto | Wrocław | Zegrze
Awatar użytkownika
fokus123
Posty: 506
Rejestracja: 31 paź 2008, 20:24
Deska: SU-2
Latawiec: Core
Lokalizacja: Koszalin
Postawił piwka: 1 raz
Dostał piwko: 2 razy
 
Post03 kwie 2009, 23:36

Jest ktoś z Koszalina lub okolicy chętny na jakieś pływanie w weekend?

Awatar użytkownika
wasil
Posty: 147
Rejestracja: 13 sty 2009, 21:11
Deska: SU-2
Latawiec: Slingshot RPM 2015 11m
Lokalizacja: Koszalin
Kontaktowanie:
 
Post04 kwie 2009, 09:30

Witam,

Fajnie,że jest ktoś z Koszalina. Ja będę chętny,ale jeszcze nie w ten weekend.Jestem początkujący i dopiero w połowie kwietnia wejdę na morze. Mimo wszystko fajnie,że są kitesurferzy w Koszalinie.A gdzie chcesz pływać? Nie za słabo wieje?

Awatar użytkownika
fokus123
Posty: 506
Rejestracja: 31 paź 2008, 20:24
Deska: SU-2
Latawiec: Core
Lokalizacja: Koszalin
Postawił piwka: 1 raz
Dostał piwko: 2 razy
 
Post04 kwie 2009, 10:10

Ja też powoli zaczynam przygodę z kitem. Myślałem o pływaniu w Dąbkach na Bukowie, z większym doświadczeniem po morzu no i może jakieś wspólne wypady nad zatokę bo w sumie niedaleko mamy, a ekipą zawsze raźniej. Fajnie jak by więcej nas tu z okolicy się znalazło. Jutro chyba wybiorę się nad kanał jamneński popuszczać latawiec bo tam jest chyba najszersza plaża w okolicy, no i może jak temperatura wody pozwoli bo nie mam jeszcze butów do pianki to jakieś bodydragi poćwiczę.

Awatar użytkownika
wasil
Posty: 147
Rejestracja: 13 sty 2009, 21:11
Deska: SU-2
Latawiec: Slingshot RPM 2015 11m
Lokalizacja: Koszalin
Kontaktowanie:
 
Post04 kwie 2009, 11:13

Aha,czyli jesteś na takim samym poziomie jak ja,chociaż ja już troszkę śmigam na Mountainbordzie z latawcem i jutro właśnie z kumplem się wybieramy do Słupska na lotnisko pojeździć.Są tam świetne warunki do jazdy. Wiem,że jeszcze jest kilka osób z Koszalina również początkujących. Oni chyba też jutro będą śmigać na kanale :D Jeśli chodzi o wejście do wody bez butów,to może być ciężko :!: :twisted:

Awatar użytkownika
fokus123
Posty: 506
Rejestracja: 31 paź 2008, 20:24
Deska: SU-2
Latawiec: Core
Lokalizacja: Koszalin
Postawił piwka: 1 raz
Dostał piwko: 2 razy
 
Post04 kwie 2009, 11:28

No to będzie trzeba się jakoś ustawić na pływanie albo jakiś wypad majowy na hel.

Awatar użytkownika
odi100
Posty: 314
Rejestracja: 10 sie 2007, 11:27
Lokalizacja: Sławno, Gdańsk
Postawił piwka: 2 razy
Dostał piwko: 5 razy
Kontaktowanie:
 
Post04 kwie 2009, 23:13

jak wieje z pd w dabkach na bukowie zawsze ktos jest na ws czy na kajcie. jak jest cieplo i przywieje pozadnie to nawet za gesto. plywac sami raczej nie bedziecie :wink:

ahryl
Posty: 246
Rejestracja: 31 sie 2008, 14:00
Deska: SU-2
Latawiec: Naish
Lokalizacja: Koszalin
Kontaktowanie:
 
Post06 kwie 2009, 19:41

witajcie, dobrze ze troszke ludzi z koszalkowa odwiedza forum,

poczatkujacych w okolicach koszalina jest juz czworo ;] i dobrze, wasila juz mielismy okazje poznac wlasnie w miniony weekend ;], w sobote faktycznie na kanale jakis wielki kolos na niebie wisial, jak pewnie zauwazyles troszke dalej byly dwa nastepne ;]. W niedziele weszlismy juz do wody i zabawa naprawde przednia ...

za kanalem ( w strone Laz ) plaza jest jeszcze o wiele lepsza, zdecydowanie szersza (stojac na na srodku mozesz ladowac po dwoch stronach okna wiatrowego) pozatym plaza jest czysta bez patykow, cegiel i inych potencjalnych rzeczy mogacych uszkodzic latawke.

na pw wyslalem namiary w miare mozliwosci daj znac ;]

Awatar użytkownika
fokus123
Posty: 506
Rejestracja: 31 paź 2008, 20:24
Deska: SU-2
Latawiec: Core
Lokalizacja: Koszalin
Postawił piwka: 1 raz
Dostał piwko: 2 razy
 
Post06 kwie 2009, 23:22

No właśnie widziałem, że od strony Łaz ktoś śmigał. Ja jeszcze nie zdecydowałem się w niedziele na wejście do wody, ale moją 10 na plaży fajnie się pobawiłem i poskakałem. Jak możesz to daj mi na pw namiar jak się dostać na tą plaże w Łazach i przy następnym wietrznym weekendzie jakoś się zgadamy.

ahryl
Posty: 246
Rejestracja: 31 sie 2008, 14:00
Deska: SU-2
Latawiec: Naish
Lokalizacja: Koszalin
Kontaktowanie:
 
Post07 kwie 2009, 06:35

wyslalem PW z namiarami .... czasami owe wiadomosci nie docieraja. :wink:

moj numerek gg to 5312445


plaza o ktorej wspomnialem jest jakis 1km dalej, z ulicy widac podjazd na wydmy a po bokach tego podjazdu sa ulozone opony (nie sposob tego zauwazyc), pierwszy taki podjazd mijasz i wypatruj drugiego jakies 100 - 200 metrow dalej. Samochodem mozna podjechac prawie pod sama wydme.

Awatar użytkownika
ted
Posty: 1065
Rejestracja: 24 maja 2007, 21:21
Lokalizacja: Bdg - Gda
Postawił piwka: 5 razy
Dostał piwko: 2 razy
Kontaktowanie:
 
Post07 kwie 2009, 09:34

jeżeli chodzi o koszalin, to najlepszą opcją jest spływ mielno - łazy albo lepiej - łazy mielno...
...szczególnie w sezonie ;P

kierunek południe to dąbki / dąbkowice albo jakoś tak - w sezonie są tam szkółki ws więc trzeba odpłynąć dalej, ale wieje fajnie, bo wiatr po krosie rozpędza się przez całe jezioro.
raz pamiętam było nas tam z 10 kajtów ;)

to samo jezioro, ale pozostałe kierunki obsługuje taka mała łączka. jedziemy wzdłuż prawego boku - tą jedną drogą co jest co odchodzi od wylotówki na gdańsk - jeziora i mniej więcej w połowie boku jeziora zjeżdżamy w polną drogę w lewo i już jest łączka. duża.

jamno jest słabe, ale też można. wylatujemy z koszalina na mielno i potem kawałek dalej w prawo w las, przebijamy się przez jakieś straszne wsie i wyjeżdżamy na wykarczowaną przez ws'owców łączkę. da radę, ale nieeróóówno jak ch. ;)

jakbyście potrzebowali więcej info to dajcie znać. mieszkałem w koszalinie 3 lata temu i nie wszystko pamiętam, ale jak będzie trzeba to ustalę.

a ludzi w koszalinie pływa znaaaacznie więcej niż 4 osoby ;) w samym mielnie dobrych kilka osób...

powodzenia ;)

Awatar użytkownika
esiek32
Posty: 209
Rejestracja: 15 mar 2009, 13:34
Deska: Nobile 666
Latawiec: Naish Cult 2008 12, 7,5m
Lokalizacja: Koszalin/Warszawa
Kontaktowanie:
 
Post07 kwie 2009, 09:48

W takim razie wspólna zabawa ładnie się zapowiada w Koszałkowie :D Co do miejsca, to najlepszy odcinek jest faktycznie za kanałem Jamna(kiedyś stały tam radary wojskowe). Plaża bardzo szeroka i tak jak pisał Ahryl (razem jeździmy)samochodem pod samą wydmę podjeżdżasz, nie trzeba daleko chodzić/jeśli będzie wiało w sobotę czy w niedziele z pewnością wyląduje na plaży(szybkie świąteczne śniadanie i heja)
pozdr


Kto sie wybiera w sobote na plaze (11.04.2009) za kanal??????

Awatar użytkownika
fokus123
Posty: 506
Rejestracja: 31 paź 2008, 20:24
Deska: SU-2
Latawiec: Core
Lokalizacja: Koszalin
Postawił piwka: 1 raz
Dostał piwko: 2 razy
 
Post09 kwie 2009, 16:22

Ja potwierdzam swoją obecność w sobotę no i może w niedziele jak powieje po śniadanku, nie wiem jeszcze tylko na która godzinę. Prognoza ładnie się zapowiada, szkoda tylko że na razie wiatr lekko od brzegu.

Awatar użytkownika
wasil
Posty: 147
Rejestracja: 13 sty 2009, 21:11
Deska: SU-2
Latawiec: Slingshot RPM 2015 11m
Lokalizacja: Koszalin
Kontaktowanie:
 
Post09 kwie 2009, 16:36

Fokus,według mnie w sobotę pogoda do bani.Wprawdzie wiatr side-shore ale tylko 8-9knt więc słabizna,zataczanie 8 na niebie raczej nie sprawia mi już frajdy. Dobry wiatr ma być w Łebie,tam zawsze wieje kilka węzłów więcej niż w Mielnie.

Ja dzisiaj byłem na plaży tam za kanałem,fakt plaża super szeroka i czysta (sam piasek) ale wiało słabiutko,trochę KL pokręciłem moim Ionem i się zawinąłem do domu.

Czas wreszcie wejść do wody z deskami chłopaki...tylko gdzie ten wiatr :?:

Awatar użytkownika
fokus123
Posty: 506
Rejestracja: 31 paź 2008, 20:24
Deska: SU-2
Latawiec: Core
Lokalizacja: Koszalin
Postawił piwka: 1 raz
Dostał piwko: 2 razy
 
Post09 kwie 2009, 20:38

Zobaczymy co jutro prognoza pokaże. Jak nie kite to pojadę się po wspinać na świeżym powietrzu. Panowie może do Kołobrzegu jutro skoczymy, WG pokazuje kolo 13-15 knots? Zna ktoś z was jakiejś miejscówki w Kołobrzegu tak żeby dużo miejsca na plaży było?

Awatar użytkownika
wasil
Posty: 147
Rejestracja: 13 sty 2009, 21:11
Deska: SU-2
Latawiec: Slingshot RPM 2015 11m
Lokalizacja: Koszalin
Kontaktowanie:
 
Post10 kwie 2009, 16:44

To jak,umawiamy się na jutro czy nie? Bo ja dalej jeszcze nie wiem co mam robić,a w grupie raźniej i jest jakaś asekuracja. Czekam na info. Fokus i ahryl jak możecie to napiszcie mi pw z numerami telefonu będzie łatwiej się kontaktować!

Pozdrawiam!


Wróć do „Kto/Gdzie/Kiedy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości