Zbąszyń 08.01.2005

Ustawki na pływanko, transport, spotkania, noclegi, imprezy, itp.
Dziećkowice | Kadyny | Mazury | Poręba | Poznań | Szczecin | Trójmiasto | Wrocław | Zegrze
Awatar użytkownika
O'błędnik
Posty: 533
Rejestracja: 16 paź 2003, 10:35
Lokalizacja: Świebodzin
Kontaktowanie:
 
Post08 sty 2005, 18:17

Witam!
Ja dziś odwiedziłem jezioro zbąszyńskie położone na granicy województwa lubuskiego z wielkopolską.
Dzień należy zaliczyc do niezwykle udanych. Gdy przyjechaliśmy na miejsce wiała 4 ja mimo to napompowałem 12m2 i zszedłem na wodę podczas pływania rozwiało się do 54km/h, zdaje się ze to już 7 bf i tak cały prawie dzień z małą przerwą na grzańca oczywiście. Całemu temu wydarzeniu towarzyszyło słoneczko i miła zgraja windsurfingowców.

Fotki mam nale nie w piz... nie mogę ich wstawić więc wysyłam je do Hase'go i mam nadzieje że on jes wstawi w niedługim czasie.

Acha zapomniałem dodać ze było dziś 12 stopni celsjusza więc jak na styczeń to cąłkiem nieźle :)
Polecam ten spot każdemu komu nie chce się jechać na miedwie lub z innych względów nie mogą, jezioro jest płytkie, praktycznie wszędzie można stanąć a w najgłębszym miejscu ma 12m ale to gdzieś na środku a powierzchni ma ponad 700 ha także trochę.

Ziomowe pozdrowienia

Awatar użytkownika
majer
Posty: 699
Rejestracja: 11 sie 2003, 23:46
Lokalizacja: Chodzież
Kontaktowanie:
 
Post08 sty 2005, 18:29

elo Jacek!

na Kamienicy walczyło dziś czterech kiterów z Poznania - ja się tylko przyjechałem przyglądnąć :roll:

pogoda extra, ciepło i wietrznie - mega nierówno 3 w porywach do 7b!

myślę, że chłopaki dadzą jakąś relacje, bo trochę filmowali, no i przede wszystkim dużo pływali i latali :thumbsup:

ps. mimo, iż w pobliżu były trzciny Soraya nie widziałem :wink:

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post08 sty 2005, 23:09

O'błędnik pisze:Gdy przyjechaliśmy na miejsce wiała 4 ja mimo to napompowałem 12m2 i zszedłem na wodę podczas pływania rozwiało się do 54km/h, zdaje się ze to już 7 bf i tak cały prawie dzień z małą przerwą na grzańca oczywiście.



to siódemka..
dawałeś rady na 12?
rhino5?
w miarę na luzaku czu mega-walka??

Awatar użytkownika
O'błędnik
Posty: 533
Rejestracja: 16 paź 2003, 10:35
Lokalizacja: Świebodzin
Kontaktowanie:
 
Post09 sty 2005, 18:03

Właśnie na Rhino 5 sam byłem zaskoczony, depower miałem w połowie bo gdy sciągnołem go do końca to nie miałem fun'u. Przy czym ja wazę ok 90kg. ale było spoko. Według mnie facet 80 kg przy całkiem zdepowerowanym latawcu też dał by rade. Nie wiem czy zauważyliścieze North na ten rok nie zrobił mniejszych latawców niż 9m2 :idea: czyli naprawde musza dobrze odpuszczać, są super i to nie dlatego że nia nich pływam, ale wszyscy są pod wrażeniem.

Co do pływania na silnym wietrze z za dużym latawcem to ja z tego słynę na miedwiu bo popadam ze skrajności w skrajność. Kiedyś zapinałem na Rhino 04 18m2 podczas gdy inni rozkładali 12 i zastanawiali się czy nie będzie za dużo, po czym sam zszedłem na 10m2 i też było ok, także walczyć to ja lubię :twisted:
Obrazek
Obrazek
To są moje zdjęcia jakie znalałem na stronie windsurfingowców ze zbąszynia, trochę kiepskie. Szkoda że nie umiem sam zamieszczać bo mam wiele innych, lepszych, no ale cóż, może kiedyś się nauczę ale teraz nie mam na to czasu.

Awatar użytkownika
Blekota
Posty: 684
Rejestracja: 01 wrz 2003, 22:43
Latawiec: ss
Lokalizacja: Gdańszczyk
Dostał piwko: 1 raz
Kontaktowanie:
 
Post09 sty 2005, 18:17

źle podałeś linka. Zamiast do strony powinno być do pliku ze zdjęciem

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
O'błędnik
Posty: 533
Rejestracja: 16 paź 2003, 10:35
Lokalizacja: Świebodzin
Kontaktowanie:
 
Post09 sty 2005, 18:50

Wielkie dzięki, jak widzicie dalej nie kumam.
prubuję jeszcze raz, może skumam
Obrazek

Awatar użytkownika
O'błędnik
Posty: 533
Rejestracja: 16 paź 2003, 10:35
Lokalizacja: Świebodzin
Kontaktowanie:
 
Post09 sty 2005, 18:54

:D :D :D Tym razem się udało :D :D :D
No to teraz już wiem, tylko nie udaje mi się znowu wrzucać ich na kite portal :( a innego serwera nie znam.

Awatar użytkownika
O'błędnik
Posty: 533
Rejestracja: 16 paź 2003, 10:35
Lokalizacja: Świebodzin
Kontaktowanie:
 
Post09 sty 2005, 18:55

:D :D :D Tym razem się udało :D :D :D
No to teraz już wiem, tylko nie udaje mi się znowu wrzucać ich na kite portal :( a innego serwera nie znam.

Awatar użytkownika
hase
Posty: 373
Rejestracja: 09 paź 2003, 10:05
Lokalizacja: Frankfurt nad Odra
Kontaktowanie:
 
Post10 sty 2005, 17:09

Jacek sory ze tak pozno, ale dopiero doszedlem do siebie.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Tyski
Posty: 15
Rejestracja: 10 sty 2005, 20:07
 
Post10 sty 2005, 20:57

Obłędnik dlaczego nie daleś znać że jedziesz latać.
Jestem zdruzgotany :cry:

Tyski
Posty: 15
Rejestracja: 10 sty 2005, 20:07
 
Post10 sty 2005, 21:00

To ja Piotrek z Gorzowa

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post10 sty 2005, 21:57

pikne fotki!

Awatar użytkownika
O'błędnik
Posty: 533
Rejestracja: 16 paź 2003, 10:35
Lokalizacja: Świebodzin
Kontaktowanie:
 
Post12 sty 2005, 16:36

Witam !
Nieprawda że nie dałem znać. Pisałem o tym na forum już wcześniej, że będę jechał, nie mam do ciebie nr telefonu a rolnik nie odbiera więc byłem zdany tylko na siebie i forum, naszczęscie super sie bawiłem w tym zbaszyniu mimo ze byłem tam jak rodzynek, samotny kiter.

matiKite
Posty: 28
Rejestracja: 08 sie 2003, 18:44
Lokalizacja: Wielkopolska
Kontaktowanie:
 
Post13 sty 2005, 20:11

Następnym razem walnij na maila, to napewno nie będziesz sam :D

matiKite
Posty: 28
Rejestracja: 08 sie 2003, 18:44
Lokalizacja: Wielkopolska
Kontaktowanie:
 
Post13 sty 2005, 20:43

A startowałeś z plaży w centrum miasta, czy z plaży przed hotelem przy klubie żeglarskim? Można jeszcze wystartować z szczcin pomiędzy oboma plażami.

Jezioro daje ogromne możliwości przy wietrze zachodnim (czyli tym jajczęściej wiejącym), może nie takie jak Miedwie, ale podobne. Wymiary jeziora to mniejwięcej:
szerokość: 3km;
długość: 7km całkowita - 4,5km w kręgu. Waruny o wiele lepsze niż na Kamienicy, gdzie latem jest duży tłok. Dodatkowo startując z plaży przed hotelem (która jest na cyplu) po kilkuset metrach jesteś na środku jeziora i to lecąc w półwietrze. W praktyce przy wietrze zachodnim, nie musisz halsować, aby przepłynąć przez środek jeziora.

Jedyna wada to niezbyt czysta woda (latem wręcz ochydnie brudna), no i trza umieć pływać - nie do nauki.

Jezioro leży między Zieloną Górą, a Poznaniem. Ok 75km od Poznańca

Obrazek


Wróć do „Kto/Gdzie/Kiedy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 54 gości