Kto i Kiedy na Fuerte ?

Ustawki na pływanko, transport, spotkania, noclegi, imprezy, itp.
Dziećkowice | Kadyny | Mazury | Poręba | Poznań | Szczecin | Trójmiasto | Wrocław | Zegrze
jank007
Posty: 60
Rejestracja: 22 gru 2013, 10:31
Lokalizacja: Berlin
Postawił piwka: 15 razy
Dostał piwko: 3 razy
 
Post27 mar 2016, 11:14

bartakaseco pisze:Tu masz link do kalendarza poziomów wody w Lagunie Sotavento:
http://www.rene-egli.com/fileadmin/user ... 016_pl.pdf


Jak bardzo sie sprawdza ta prognoza stanu wody w lagunie? Czy jak juz jest tam woda to mozna naprawde posmigac czy szkolki trzaskaja latawcami na lewo i prawo ze strach plywac? :) I jak bardzo szkwali w Sotavento? Da rade potrenowac UH?

Ja rowniez sie zastanawiam nad fuerta i nie moge sie zdecydowac... flag beach czy sotavento. Glownie chce kontynuowac nauke mega loopow i moze troche UH ale bardziej jestem obecnie wkrecony na loopy. Duzo jest tych skal przy odplywie na flag beach? Chcialbym tez sprobowac troche na wave poplywac. Co doradzacie?

Awatar użytkownika
ogi
Posty: 147
Rejestracja: 01 lip 2006, 23:07
Lokalizacja: Wałbrzych/Świebodzice
Dostał piwko: 5 razy
Kontaktowanie:
 
Post27 mar 2016, 14:03

od 50 -60 cm juz jest duzo wody i spokojnie mozesz cwiczyc Uh ale nie jest latwo bo szkwali dosc mocno. Na sotavento wieje mocniej takze mniejsze kity wieksze loopy ale szkwali i niegdy nie wiadomo jak CIe wywali do gory, ale zawsze mozesz cwiczyc loopy na oceanie im dalej w morze tym mniejsze szkwaly. na flag beachu wiatr rowniejszy troche slabszy, a kamolce tylko przy brzegu.

Awatar użytkownika
adrianex
Posty: 28
Rejestracja: 16 maja 2010, 17:05
Lokalizacja: Dublin
Kontaktowanie:
 
Post31 mar 2016, 01:24

IQM1 pisze:
adrianex pisze:Dzieki KAWA, juz wzialem niestety hotel w costa calma, do tego z tabeli widzialem ze trafilem w tydzien bez laguny akurat..
Mam pytanie, bez laguny to ide w morze plywac, gdzie najlepiej parkowac, gdzies kolo hotelu gorriones czy jechac dalej za hotel I tam gdziesz szukac miejsca? W ktorym miejscu mozna/nie mozna tam plywac?

Jezeli idziesz pływać w morze to koniecznie weź sobie rescue i przechowalnię w RE - koszt chyba 60 Euro w cenie jest transport z hotelu i do hotelu, więc moim zdaniem warto ;-)


Rescue ok, ale zostawiac sprzetu tam nie bede, bede mial auto wiec wole wozic ze soba a hotel jest rzut beretem ,zwlaszcza ze bede jezdzil po roznych spotach. Interesuje mnie tylko w ktorym miejscu tam najlepiej parkowac I wchodzic do morza? A jak z pianka, 3/2 najlepiej?

Awatar użytkownika
ogi
Posty: 147
Rejestracja: 01 lip 2006, 23:07
Lokalizacja: Wałbrzych/Świebodzice
Dostał piwko: 5 razy
Kontaktowanie:
 
Post01 kwie 2016, 14:11

w lato 3/2 lbo 2/2 aleteraz uzywamy 5/3 4/3 woda mega zimna

Awatar użytkownika
robinm
Posty: 1455
Rejestracja: 23 lut 2006, 21:15
Deska: Nobile, North
Latawiec: Nemesis, Bandit
Lokalizacja: Gliwice/Krk
Postawił piwka: 13 razy
Dostał piwko: 5 razy
 
Post02 kwie 2016, 21:21

ogi pisze:w lato 3/2 lbo 2/2 aleteraz uzywamy 5/3 4/3 woda mega zimna

Mega zimna 18-19C min w zimie :D. No kurcze gorzej być nie może :shock:

kawa
Posty: 177
Rejestracja: 25 lip 2012, 14:46
Deska: RLB SPLIT, SU-2
Latawiec: SLINGSHOTy
Lokalizacja: Wrocław
Postawił piwka: 5 razy
Dostał piwko: 5 razy
 
Post02 kwie 2016, 23:10

adrianex pisze:
Rescue ok, ale zostawiac sprzetu tam nie bede, bede mial auto wiec wole wozic ze soba a hotel jest rzut beretem ,zwlaszcza ze bede jezdzil po roznych spotach. Interesuje mnie tylko w ktorym miejscu tam najlepiej parkowac I wchodzic do morza? A jak z pianka, 3/2 najlepiej?


Jak się nie nastawiasz na lagunkę to proponuje ten szutrowy pseudo-parking tuz przy plocie Gorriones (od strony Costa Calmy). Zejscie po kulturalnych schodkach na plażę tuz przy bazie RE. Dodatkowy plus- jak mocno kuje to wlasnie tu na dole, za drzewkami mozna sobie sprzet spokojnie pozwijac.

Zimnościa wody bym się nie przejmowal, bywałem o ròżnych porach roku i nigdy nie bylo mniej niz 18, jak dla mnie ok, krotka pianka 3/2. To nie Bałtyk, zazwyczaj jest słońce więc swoje robi.

Awatar użytkownika
ogi
Posty: 147
Rejestracja: 01 lip 2006, 23:07
Lokalizacja: Wałbrzych/Świebodzice
Dostał piwko: 5 razy
Kontaktowanie:
 
Post03 kwie 2016, 13:48

moze dla mnie jest zimna bo siedze w niej 6 h dziennie;p jak jest slonce to jest ok nawet w 3/2 w zime. ale jak nie ma slonca co w zime sie zdarza czesto to jest chlodnawo i nie tylko mi;)

Awatar użytkownika
mateo
Posty: 86
Rejestracja: 07 cze 2005, 13:07
Lokalizacja: WAWA
Kontaktowanie:
 
Post03 kwie 2016, 13:56

Zapraszam na Fuerte :) start dzis w nocy z wawy do katowic mam 2 miejsca w samochodzie!

viewtopic.php?f=7&t=66762

Awatar użytkownika
adrianex
Posty: 28
Rejestracja: 16 maja 2010, 17:05
Lokalizacja: Dublin
Kontaktowanie:
 
Post21 kwie 2016, 13:08

Bede od 26 kwietnia do 5 maja na fuercie, jak ktos tez to dawac znac :thumbsup:

Awatar użytkownika
MarcinG
Posty: 24
Rejestracja: 28 sie 2015, 20:19
Deska: Nobile 50/fifty
Latawiec: North Rebel
Postawił piwka: 2 razy
 
Post02 maja 2016, 12:36

7.06 - 14.06 lecimy ekipą z Wawy / Gdańska :-)
Siedzimy w Costa Calma.
Wybiera się ktoś jeszcze?

gareon
Posty: 513
Rejestracja: 11 lis 2014, 14:04
Deska: SU-2 Prorider 136/41
Latawiec: FX9 / Radar10 / Switchblade12
Lokalizacja: Gdynia
Postawił piwka: 14 razy
Dostał piwko: 20 razy
Kontaktowanie:
 
Post03 maja 2016, 11:18

14.07 - 25.07

Awatar użytkownika
Grand Master B
Posty: 91
Rejestracja: 07 kwie 2013, 20:50
Deska: Su-2 Prorider
Latawiec: Waroo,Switchblade
Postawił piwka: 4 razy
Dostał piwko: 4 razy
 
Post24 maja 2016, 15:55

Hej
Może ktoś mi podpowie:
Jeżeli chodzi o asekurację w Rene - czy wykupować specjalnie Storage (który nie jest mi koniecznie potrzebny bo będę miał auto) za 84 Eur na tydzień żeby mieć asekurację, czy może nie warto go kupować i liczyć na asekurację w trudnej chwili.
Pływanie raczej ogarniam, boje się bardziej od zgubienie dechy podczas jakiegoś skoku i wywiewkę offshore. Z tego co zdążyłem poczytać to osobę której sporadycznie zdarzy się zgubić dechę odholują bezpłatnie?

Przy okazji: hotel mam 1,5 km w stronę Costa Calma - zastanawiam się czy lepiej jeździć autem ze sprzetem czy może jednak kupić ten storage i chodzić z buta?
pzdr

KonradB
Posty: 62
Rejestracja: 08 lip 2014, 10:14
Postawił piwka: 1 raz
 
Post24 maja 2016, 20:35

lepiej jeździć autem ze sprzętem zamiast wykupować storage, przynajmniej ja tak zrobiłem i nie żałuję. Od storage do laguny jest od ch...a drogi a i tak praktycznie trzeba wszystko ze sobą zabierać, bo przez godzinę jest na 12 później na 9 a jeszcze później na 7m, tak więc musiałbyś non stop wracać się albo wszystko ze sobą zabrać na raz, a fure zostawiasz przy lagunie i stamtąd do niej jest parę metrów a na otwarte wody na jej wysokości pływa już mniej ludzi tak więc jest to na pewno lepsza opcja niż pływanie przy hotelu gdzie jest największe zagęszczenie.

Awatar użytkownika
Grand Master B
Posty: 91
Rejestracja: 07 kwie 2013, 20:50
Deska: Su-2 Prorider
Latawiec: Waroo,Switchblade
Postawił piwka: 4 razy
Dostał piwko: 4 razy
 
Post25 maja 2016, 16:52

Dzieki. A jak to wtedy wygląda z asekuracją?

Awatar użytkownika
wojtekbb
Posty: 2
Rejestracja: 08 cze 2016, 16:32
 
Post08 cze 2016, 16:40

Cześć
W przyszłym tygodniu wybieram się na Fuerte, czy możecie polecić jakieś szkoły, gdzie mogę nauczyć się pływać? Do tej pory miałem tylko do czynienia z latawcem 3,6 na suchym lądzie :) Z góry dziękuję za wszelkie sugestie


Wróć do „Kto/Gdzie/Kiedy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 64 gości