Wafle, czekolada i 4 parlamenty czyli KS w Belgii

Ustawki na pływanko, transport, spotkania, noclegi, imprezy, itp.
Dziećkowice | Kadyny | Mazury | Poręba | Poznań | Szczecin | Trójmiasto | Wrocław | Zegrze
Awatar użytkownika
BraCuru
Posty: 5967
Rejestracja: 13 mar 2006, 20:56
Deska: BraCuru Hover, SABfoil
Latawiec: Flysurfer Sonics
Postawił piwka: 185 razy
Dostał piwko: 374 razy
Kontaktowanie:
 
Post13 lip 2013, 02:24

phpBB [video]

phpBB [video]

Awatar użytkownika
BraCuru
Posty: 5967
Rejestracja: 13 mar 2006, 20:56
Deska: BraCuru Hover, SABfoil
Latawiec: Flysurfer Sonics
Postawił piwka: 185 razy
Dostał piwko: 374 razy
Kontaktowanie:
 
Post31 sie 2013, 17:27

Rzeźbię dalej belgijskie spoty.
W ostani piątek zrobiłem mini maratonik pod Breskens w Holandii odwiedzając po drodze wszystkie kluby. Nie zauważyłem jakiś wiekopomnych zmian.
Klub O'Neila w Blankenberg ma nowego właściciela - mojefgo starego funfla z którym pływaliśmy WS jakieś 15 lat wstecz. Chyba siędo niego przeniosę na przyszły sezon. Nowy klub z wypasem. Krótszy dostęp do wody na niskiej wodzie. Suszarki w przebieralniach :lol: Grubo.

Zamierzam zrobić podróż w stronę Francji i odwiedzić kluby w Ostendzie i ponoć najlepszy nowopowstały klub z przytupem w De Panne.

W końcu jest jeden ziomal z PL co pływa w Icarusie. Znak rozpoznawczy SU2 bambus. Przyznać się proszę który to!

Awatar użytkownika
BraCuru
Posty: 5967
Rejestracja: 13 mar 2006, 20:56
Deska: BraCuru Hover, SABfoil
Latawiec: Flysurfer Sonics
Postawił piwka: 185 razy
Dostał piwko: 374 razy
Kontaktowanie:
 
Post27 lip 2015, 21:00

Rzeźbię dalej ale Polaków na wodzie za wiele nie widać w przeciwieństwie do ulic.
Ten lipiec jest jakiś historyczny - kolejny sztormik. Wczoraj, dziś i jutro i chyba dobry wave nawet w środę.

Dziś największy na wodzie jaki zauważyłem to 7m. Dominowały 5tki i 6tki. Wiało lekko 30kts czyli więcej niż 7B. Tłumy na wodzie - więc nie za bardzo rozumiem zakazu.
Nie powinno być nikogo.

4 godzinki pure wave w Blankerberge i Zeebrugge. Fale OK ale szału znowu nie było. Bałtyckie 6.

Awatar użytkownika
BraCuru
Posty: 5967
Rejestracja: 13 mar 2006, 20:56
Deska: BraCuru Hover, SABfoil
Latawiec: Flysurfer Sonics
Postawił piwka: 185 razy
Dostał piwko: 374 razy
Kontaktowanie:
 
Post29 wrz 2015, 11:29

W ostatnią niedzielę przypadkowo wystartowałem w mistrzostwach Belgii w rejsingu.
Ale był ubaw! Kupa znajomych włącznie z holenderską ekipą.
Zawodników tylko 20 w tym 4 na Formule i 8 na foilu. reszta na TT.
5 wyścigów w jeden dzień. Piękne słońce. Chillout na plaży. Wiaterek z E 10-15kts. Baja!
Nie miałem foila ze sobą. Sam, który wygrał zawody pożyczył mi starą deskę Royala. Miałem swojego Crossbowa 13m z 2011.
Trochę za mały rozmiar i jak po 1200 siadło do 13kts to już widać to byłow w moich wynikach.
Tytuł vicemistrza Belgii w Formule zgarnięty i 4 miejsce w overallu - może być. Tylko dwa foile ze mna wygrały choć większość była już na komórkach 8)
Ale najważniejsze było spotkać tylu znajomych i spędzić wspólnie tak piękny dzień!

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
BraCuru
Posty: 5967
Rejestracja: 13 mar 2006, 20:56
Deska: BraCuru Hover, SABfoil
Latawiec: Flysurfer Sonics
Postawił piwka: 185 razy
Dostał piwko: 374 razy
Kontaktowanie:
 
Post03 paź 2015, 18:29

Wczorajsza sesja w słabym wietrze wraz z 30 minutowym dryfowankiem ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
BraCuru
Posty: 5967
Rejestracja: 13 mar 2006, 20:56
Deska: BraCuru Hover, SABfoil
Latawiec: Flysurfer Sonics
Postawił piwka: 185 razy
Dostał piwko: 374 razy
Kontaktowanie:
 
Post11 cze 2017, 15:48

Małe odświeżenie zmian w okolicach Zeebrugge.
W ostatni piątek miałem cały dzień na odwiedzenie kumpli w 3 klubach.

Widok z falochronu na zachód:
Obrazek

Obrazek

Najpierw trafiłem do Icarus 2.0.
Christoph wpakował grubą kasę i przez zimę wybudował nowe centrum.
Robi wrażenie. Budynek wlewa się w okoliczne wydmy i nie razi swoją architekturą. Jest tam teraz wszystko co potrzebuje surf-klient.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Porządne przebieralnie, kibelki i mnóstwo miejsca na trzymanie sprzętu.
Przestrzenny bar ze szklanymi ścianami - widok jest kapitalny a w środku mnóstwo światła i przestrzeni.
Na zewnątrz proste ławy i stoliki osłonięte zgrabnym murkiem ze szklanymi ekranami.
Spory parking to duży kolejny plus.
Członkowie mają bransoletki dające dostęp do lokerów i przebieralni.
Szczerze napiszę, że wszystko mi się tam podobało.
Jedynym minusem tego centrum jest spora odległość do wody podczas jej niskiego stanu.
Na pływie syzygijnym trzeba zaiwaniać z laczka średnio 500m. Rekordowa odległość wyniosła 800m.
Obrazek

Obrazek

Obrazek



Drugim odwiedzonym klubem był O'Neill w Blankenberg - jakieś 3km na zachód od Zeebrugge.
Tam nie zauważyłem nowości. Lubię ten spot bo fala lepsza i zdecydowanie bliżej do wody.

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Na pływanko wybrałem jednak Royal Belgium Sailing Club w Duinbergen - to jest jakieś 5km na wschód od Zeebrugge.
Klub prowadzony jest przez przesympatycznego Robbiego i jego rodzinę.
Robby wraz z synem Lloydem pływają porządnie na foilu.
Klub umieszczony jest pomiędzy dwoma długimi falochronami i przy W wietrze jest w miarę płaska woda a na niskiej wodzie jest płaściutko.
dobre miejsce do freestyle i do nauki foila.
Klub jest największy w Belgii. Ma około 500 członków - głównie pływających na katamaranach. Dwukadłubowców jest tam las. Nie liczyłem za to umówiłem się na naukę.

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
BraCuru
Posty: 5967
Rejestracja: 13 mar 2006, 20:56
Deska: BraCuru Hover, SABfoil
Latawiec: Flysurfer Sonics
Postawił piwka: 185 razy
Dostał piwko: 374 razy
Kontaktowanie:
 
Post10 cze 2018, 17:47

Znak czasu. Wróciłem przed chwilą z Icarusa.
5 lata temu właściciel (maniak wave) miał ze mnie polewkę i krzywo patrzył na foila.
Twierdził, że to nie ma przyszłości i na pewno u niego w klubie nikt nie będzie na tym badziewiu pływał.
Dziś naliczyłem na wodzie, plaży i w przechowywali 18 foili.
Dominuje F-One.
Właściciel mimo tego wciąż się tym brzydzi...


Wróć do „Kto/Gdzie/Kiedy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 37 gości