Lisbona, Costa da Caparica, jest szansa popływać ???

Ustawki na pływanko, transport, spotkania, noclegi, imprezy, itp.
Dziećkowice | Kadyny | Mazury | Poręba | Poznań | Szczecin | Trójmiasto | Wrocław | Zegrze
Maciek_L
Posty: 63
Rejestracja: 20 lut 2007, 18:21
Lokalizacja: Poznan & Warszawka
Dostał piwko: 1 raz
 
Post10 mar 2011, 21:11

Witam,

Czy ktoś ma pojęcie jak tam wyglada o tej porze roku ? Jest szansa popływać ? Lecę w przyszłym tygodniu służbowo do Lisbony na kilka dni i zastanawiam się czy nie zabrać latawki... Działają tam jakieś lokalne wypożczalnie co by deski koniecznie z sobą nie targać ??? Będę wdzięczny za wszelkie informacje :)

AlMastar
Posty: 443
Rejestracja: 19 wrz 2015, 22:07
Deska: SHINN !!
Latawiec: PIVOT 8 / 10 / 12
Postawił piwka: 5 razy
Dostał piwko: 16 razy
 
Post14 maja 2018, 07:16

podbijam temacik stary jak moje dzieci :D

jadę od 12 do 26 lipca pod Lisbonę a konkretnie do Costa da Caparica widzę, że jest tam mnóstwo szkół surfa - był ktoś kiedyś w okolicy i pływał na kite ? jakieś przydatne info ?

Atris
Posty: 139
Rejestracja: 20 wrz 2014, 23:05
Postawił piwka: 4 razy
Dostał piwko: 10 razy
 
Post15 maja 2018, 13:11

W lipcu Costa Caparica jest w wiekszoci zamknieta dla kite wiec tylko ponizsze spoty:

Nova Vaga
Fonte Da Telha
Bela Vista

Na tych plazach wyznaczone sa kite zony.
NIe probuj kajtowac poza wyznaczonymi zonami bo lifegurad jest bardzo konsekwentne w zgarnianiu z wody i czase zabieraniu sprzetu - to moze sporo kosztowac.

Jesli jestes mobilny i masz samochod to w okolicy jest Lagoa de Albufeira, ktora latem tez moze byc zamknieta dla kite.

Zreszta na tej lagunie strasznie kradna wiec lepiej uwazac co sie trzyma w aucie bo zlodzieje obseruja i wlamuja sie do aut jak tylko jestes na wodzie.

Na polnoc od Lizbony jest spot Guincho - bardzo znany i popularny ale nie dla poczatkujacych.

Ogolnie w lipcu to lepiej nastawic sie na surf bo fala na Caparica sa super.

Koniecznie ciepla pinaka (ciepla 3/2 to absolutne minimum) bo Atlantyk jest bardzo zimny.

AlMastar
Posty: 443
Rejestracja: 19 wrz 2015, 22:07
Deska: SHINN !!
Latawiec: PIVOT 8 / 10 / 12
Postawił piwka: 5 razy
Dostał piwko: 16 razy
 
Post21 lip 2018, 14:45

no więc jeszcze jestem w Portugalii ale jestem już po tygodniu kite :D więcej napisze z Poslki, ale miejsce do kite jest super (plaże trochę na południe od Costa da Caparica), wiatr dzień w dzień na 12, 10 i na 8 więc całkiem OK, wieje od około 13 (powiedzmy żona wchodziła na 12 o godzinie 13, pływała z godzinę, może półtorej i potem spokojnie ja już do 19 a pewnie dało się i dłużej)

spoty raczej wave - zdecydowana przewaga desek wave nad TT, ale polecam, bo można fajnie popływać i poskakać (rekord podniesiony z 4,3m na 5,3m więc progres na fali jest :D )


Wróć do „Kto/Gdzie/Kiedy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 31 gości

cron