Gdzie będzie najlepsza fala na Bałtyku?

Ustawki na pływanko, transport, spotkania, noclegi, imprezy, itp.
Dziećkowice | Kadyny | Mazury | Poręba | Poznań | Szczecin | Trójmiasto | Wrocław | Zegrze
Awatar użytkownika
jacamakajta
Posty: 971
Rejestracja: 16 sie 2010, 12:24
Postawił piwka: 135 razy
Dostał piwko: 74 razy
 
Post21 maja 2015, 12:19

BraCuru pisze:Tak od serca napisz ile razy zakręciłeś na tej najlepszej fali z fotki? Trzy razy?
Przejrzałem Twoje zdjęcia i słyszałem tych co pływali w Ustce w niedzielę - nie było szału z falą.


Trzy zawijki na fali wydaje mi się całkiem dobry wynik, nawet na niebałtyckiej fali. Może Rolnik się wypowie ile razy zawija na Boa czy Moulay, sam jestem ciekaw czy więcej niż trzy. Z tymi zawijkami to też często naginana jest rzeczywistość niezależnie od spotu.
Domyślam się od kogo słyszałeś o niedzielnej Ustce i rzeczywiście nie ma szału jak się wybiera nie tą stronę portu i dobre parę godzin za wcześnie się schodzi na wodę, a i tak widziałem, że chłopaki robili tam po trzy zakręty.
Cierpliwi w Ustce zostali wynagrodzeni i również słyszałem od takich co niejedno widzieli, ale same zachwyty.
Wiadomo, że nasz Bałtyk to nie Chicama, Hookipa czy inne topowe miejscówy, ale też nie jest tak jak próbujesz wcisnąć. Poza tym na tych topowych miejscówach z reguły lokalesi nie dopuszczą człowieka do fali.
Zresztą nie zamierzam polemizować, bo trudno Cię zrozumieć jak w innym temacie wychwalasz pod niebiosa kołobrzeską falę, a jeszcze w innym Twoi koledzy po fachu piszą jak jest z foil/race a Ty i tak swoje i sugerujesz, że ktoś od zmysłów odchodzi bo ma inne zdanie. Widać, że Twoje jest najlepsze i jedyne prawdziwe i niech tak zostanie.
Osobiście wolę pływać na .......(wpisz dowolny przymiotnik jaki zechcesz) bałtyckiej fali niż stukać w klawiaturę na kf :mrgreen:

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post21 maja 2015, 12:55

jacamakajta pisze:Zresztą nie zamierzam polemizować, bo trudno Cię zrozumieć jak w innym temacie wychwalasz pod niebiosa kołobrzeską falę, a jeszcze w innym Twoi koledzy po fachu piszą jak jest z foil/race a Ty i tak swoje i sugerujesz, że ktoś od zmysłów odchodzi bo ma inne zdanie



..całkowicie pozbawiona sensu jest polemika "co jest lepsze foil czy wave" :hand: skazana na porażkę
do głowy by mi nie przyszło by "próbować porównywać freestyle na flacie z wave co lepsze"
wyższość Świąt Bozego Narodzenia nad Wielkanocą i blondynk nad brunetkami..

peace

Awatar użytkownika
BraCuru
Posty: 5967
Rejestracja: 13 mar 2006, 20:56
Deska: BraCuru Hover, SABfoil
Latawiec: Flysurfer Sonics
Postawił piwka: 185 razy
Dostał piwko: 374 razy
Kontaktowanie:
 
Post21 maja 2015, 16:43

jacamakajta pisze:Zresztą nie zamierzam polemizować, bo trudno Cię zrozumieć jak w innym temacie wychwalasz pod niebiosa kołobrzeską falę, a jeszcze w innym Twoi koledzy po fachu piszą jak jest z foil/race a Ty i tak swoje i sugerujesz, że ktoś od zmysłów odchodzi bo ma inne zdanie. Widać, że Twoje jest najlepsze i jedyne prawdziwe i niech tak zostanie.
Osobiście wolę pływać na .......(wpisz dowolny przymiotnik jaki zechcesz) bałtyckiej fali niż stukać w klawiaturę na kf :mrgreen:

Prawie mnie rozgryzłeś :oops:
Niech tak zostanie :clap:
Nie ma co się oszukiwać - Bałtyk nie jest morzem dobrym do wave. Północne, Irlandzkie, europejskie wybrzaża Atlantyku - bardzo dobrym.
O wyspecjalizowanych spotach jak PP nie piszę, bo to inna liga.
PS.
Niedzielną falę w Ustce oceniłem na 6 głównie wg fotek także to ocena oparta na statycznych danych. Będąc na miejscu mogłoby być inaczej.
Będą jakieś dynamiczne dane w postaci filmiku?

A z tą skalą to ja pisałem poważnie. Uważasz, że to aż tak słaby pomysł?

Awatar użytkownika
BraCuru
Posty: 5967
Rejestracja: 13 mar 2006, 20:56
Deska: BraCuru Hover, SABfoil
Latawiec: Flysurfer Sonics
Postawił piwka: 185 razy
Dostał piwko: 374 razy
Kontaktowanie:
 
Post21 maja 2015, 16:49

Ziomek. pisze:Marku , napisz od serca - CO jest przyjemnego w bekrolu na foilu :thumb:

Od serca. Mi to sprawia radość:
phpBB [video]

Wiem, że Ciebie to nie rusza ale mam sygnały od cyprów i rekreacyjnych kajciarzy, że im się coś takiego nawet bardzo podoba.
Offtopujemy :idea:

Awatar użytkownika
jacamakajta
Posty: 971
Rejestracja: 16 sie 2010, 12:24
Postawił piwka: 135 razy
Dostał piwko: 74 razy
 
Post22 maja 2015, 07:34

BraCuru pisze: A z tą skalą to ja pisałem poważnie. Uważasz, że to aż tak słaby pomysł?


Nie uważam, mam po prostu nadzieję (i myślę, że nie tylko ja), że to zrobisz :mrgreen:

Awatar użytkownika
mary.dk
Posty: 1918
Rejestracja: 17 cze 2009, 21:13
Deska: Aero, Airush - Compact, Slayer
Latawiec: Airush Wave
Lokalizacja: Bydgoszcz
Postawił piwka: 58 razy
Dostał piwko: 88 razy
 
Post22 maja 2015, 08:48

Jest na baltyku jedno magiczne miejsce, ale musi powiac wschod 2 - 3 dni,
co latem zdarza sie dosc czesto na zachodnim krancu baltyku.
Miejsce nazywa sie Klintholm Havn na wyspie Møn w DK.
Dla dobrze ogarniajacych lewa fale bedzie i po 5 i wiecej skretow :thumb:

Pozdro...

Awatar użytkownika
BraCuru
Posty: 5967
Rejestracja: 13 mar 2006, 20:56
Deska: BraCuru Hover, SABfoil
Latawiec: Flysurfer Sonics
Postawił piwka: 185 razy
Dostał piwko: 374 razy
Kontaktowanie:
 
Post23 maja 2015, 09:47

jacamakajta pisze:Nie uważam, mam po prostu nadzieję (i myślę, że nie tylko ja), że to zrobisz :mrgreen:

Ja liczę na Ciebie. Bardziej Tobie się przyda niż mi.
Poza tym znowu miałoby się okazać, że moja fala będzie najprawdziwsza i po co mi to.
Uważam to za pomysł godny dociągnięcia do końca :idea:
Jeśli nie Ty i ja to może ktoś inny z piszących w tym dobrym wątku?

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post23 maja 2015, 13:05

BraCuru pisze:
Ziomek. pisze:Marku , napisz od serca - CO jest przyjemnego w bekrolu na foilu :thumb:

Od serca. Mi to sprawia radość:


parafrazując:

BraCuru pisze:Nie ma co się oszukiwać - Bałtyk nie jest morzem dobrym do wave.


Nie ma co się oszukiwać - Foile nie są deskami dobrymi do freestylu.

..wg mnie Bałtyk jest 1000 x lepszy do wave niż Foile do freestyle :hand:

foil jak najbardziej JEST fascynujący :idea:
ale freestyle na tym :hand: chyba po to żeby sobie utrudnić? to można zamiast skrzydła zamontować tam kotwicę, im większą - tym jeszcze trudniej :hand:

ps: a ten filmik - pełne szapo :hand: ZAJ38ISTY :idea:
serio - wciąga :thumb:
nawet bardziej , niż niektóre ujęcia Juniora
bardzo dobry kadr ..
..a wyobraź sobie teraz, że wyskakujesz przy tym bekrolu, a pod deską kotwica od Daru Młodzieży :shock:
jestem pewien, że film obiegłby cały świat kajtowy lotem błyskawicy :hand:

peace

Awatar użytkownika
rolnik
Posty: 4544
Rejestracja: 07 sie 2003, 21:16
Deska: SU2
Latawiec: Obojetne
Lokalizacja: Stara Gwardia
Postawił piwka: 44 razy
Dostał piwko: 44 razy
 
Post23 maja 2015, 14:15

Trzy zawijki na fali wydaje mi się całkiem dobry wynik, nawet na niebałtyckiej fali. Może Rolnik się wypowie ile razy zawija na Boa czy Moulay, sam jestem ciekaw czy więcej niż trzy. Z tymi zawijkami to też często naginana jest rzeczywistość niezależnie od spotu.

Jaca slaby adres bo ja ostatnio zadziej plywam ale zgadzam sie z Toba nie Markiem i dodam ze jedna dobra zawijka lepsza jak 6 kiepskich :hand: . Trafialem na Baltyku mega warunki i mega sesje i to kilka razy w roku przez kilka dni z rzedu .Mozna bylo zawijac wiecej niz trzy razy i to na kolejnych falach z setu przy side-sideoff . mala ilosc zawijek wynika z trudnosci tych fal .Sa strome i szybkie. Najlepsze warunki w moulay polegaly na tym ze tam faktycznie mozna bylo trafic duza czysta fale ktora zjezdzalo sie do konca (nie wiem ile tych zawijek nascie) .

Prawdziwemu zajaranemu na wave wystarczy jedna dobra zawijka na Baltyku a jak ktos pisze ze nie ma tutaj warunkow na wave to guwno widzial.

Awatar użytkownika
mary.dk
Posty: 1918
Rejestracja: 17 cze 2009, 21:13
Deska: Aero, Airush - Compact, Slayer
Latawiec: Airush Wave
Lokalizacja: Bydgoszcz
Postawił piwka: 58 razy
Dostał piwko: 88 razy
 
Post23 maja 2015, 15:46

rolnik pisze:
Trzy zawijki na fali wydaje mi się całkiem dobry wynik, nawet na niebałtyckiej fali. Może Rolnik się wypowie ile razy zawija na Boa czy Moulay, sam jestem ciekaw czy więcej niż trzy. Z tymi zawijkami to też często naginana jest rzeczywistość niezależnie od spotu.

Jaca slaby adres bo ja ostatnio zadziej plywam ale zgadzam sie z Toba nie Markiem i dodam ze jedna dobra zawijka lepsza jak 6 kiepskich :hand: . Trafialem na Baltyku mega warunki i mega sesje i to kilka razy w roku przez kilka dni z rzedu .Mozna bylo zawijac wiecej niz trzy razy i to na kolejnych falach z setu przy side-sideoff . mala ilosc zawijek wynika z trudnosci tych fal .Sa strome i szybkie. Najlepsze warunki w moulay polegaly na tym ze tam faktycznie mozna bylo trafic duza czysta fale ktora zjezdzalo sie do konca (nie wiem ile tych zawijek nascie) .

Prawdziwemu zajaranemu na wave wystarczy jedna dobra zawijka na Baltyku a jak ktos pisze ze nie ma tutaj warunkow na wave to guwno widzial.


Rolnik z calym szacunkiem, ale nie do konca moge sie z Toba zgodzic,
fala na baltyku jest mega niepoukladana i wlasnie dlatego jest trudna,
ale nie jest szybka, fakt, sa wolniejsze, ale baltycka fala z pewnoscia nie nalezy ani do szybkich ani do stromych :hand:
i faktem jest ze gowno widzialem - ba nawet nie jedno - mam dwojke dzieci ;-)
ale bylem to tu to tam i zdecydowanie baltyk to jeden z gorszych akwenow do uprawiania wave.
A dodam ze w tym roku jestem na kazda prognoze, czy to ustka, leba, rowy, ostatnio nawet zaliczylem splyw z lubiatowa do jg :thumb:
Reasumujac; jak sie nie ma co sie lubi to sie lubi co sie ma :thumb: i ja lubie :hand:

Pozdro...

Awatar użytkownika
rolnik
Posty: 4544
Rejestracja: 07 sie 2003, 21:16
Deska: SU2
Latawiec: Obojetne
Lokalizacja: Stara Gwardia
Postawił piwka: 44 razy
Dostał piwko: 44 razy
 
Post23 maja 2015, 21:45

A dodam ze w tym roku
rok dopiero sie zaczal :wink: .
A dziadkiem jestes? :wink:
Ja pisze o poukaldanych falach na Baltyku nie widziales takich?
Troche spotow wave przez ostatnie kilka lat objezdzilem i nadal lubie podjechac na prognoze baltycka.
Warunek jak wszedzie ...ja moglem sobie pozwolic na wylot na prognoze ale co z tymi co bukuja cabo fuerte danie holandie tarife ,dakle ,rpa,moulay,sidi ...i wiele wiele innych kilka miesiecy wczesniej trafiaja na kupe.To nie znaczy ze tam nie ma fali. Malo tego dokladnie trzeba wiedziec kiedy tam przyjechac w ciagu dnia zeby zlapac godzine lub dwie mega plywania i tak jest wszedzie i na Baltyku.

Reasumujac; jak sie nie ma co sie lubi to sie lubi co sie ma :thumb: i ja lubie :hand:

Nie napisalem chyba ze to najlepsze miejsce do wave tylko ze trzeba wiecej poszukac i mozna trafic epickie warunki :hand

Awatar użytkownika
BraCuru
Posty: 5967
Rejestracja: 13 mar 2006, 20:56
Deska: BraCuru Hover, SABfoil
Latawiec: Flysurfer Sonics
Postawił piwka: 185 razy
Dostał piwko: 374 razy
Kontaktowanie:
 
Post24 maja 2015, 13:47

Ziomek. pisze:Nie ma co się oszukiwać - Foile nie są deskami dobrymi do freestylu.

Ale przecież nie twierdzę, że są! Nie są i nie będą nigdy. Jeddnak to nie oznacza, że nie można wprowadzić elementów old school do foila.
W latach 2011-2013 praktycznie nie skakałem i nie kiteloopiłem. Od zeszłego roku dzięki foilowi nabrałem ochoty na skoki i nawet kiteloopy.
Mi to sprawia radochę ale nie twierdzę, że musi to być fantastyczne uczucie dla każdego co uprawia foila.

Wracając do bałtyckich fal to się podpisuję pod tym:
mary.dk pisze:Reasumujac; jak sie nie ma co sie lubi to sie lubi co sie ma :thumb: i ja lubie :hand:


Rolnik - pomijając odległość, proszę przyznaj się, którą fale wybierzesz na prognozę Ustka, Łeba, Miedzyki czy Hvinde Sande.
Ja nie mam wątpliowści, że duńska fala jest z innej ligii niz bałtycka.
Sam fakt, że tam najczęściej masz fale z okresem kilkanaście sekund a u nas trudno policzyć na palcach jednej ręki kiedy było chociaż 10 sekund.

Oto jeden z przykładów z nielicznych moich 10 sekundówek. Niestety musiałem sięgnąć pamięcią aż do 28 wrzesnia 2010. Największe fale na jakich pływałem na Bałtyku:
viewtopic.php?f=1&t=32736&hilit=z+g%C3%B3ry

Za pewne jacamakajta ma dużo świeższe 10s. Gdzie one pojawiają się najczęściej?

Przy okazji przypomnę wątek dla poszukiwaczy fal:
viewtopic.php?f=1&t=33009&p=248483&hilit=wave#p248483

Awatar użytkownika
rolnik
Posty: 4544
Rejestracja: 07 sie 2003, 21:16
Deska: SU2
Latawiec: Obojetne
Lokalizacja: Stara Gwardia
Postawił piwka: 44 razy
Dostał piwko: 44 razy
 
Post25 maja 2015, 10:03

Rolnik - pomijając odległość, proszę przyznaj się, którą fale wybierzesz na prognozę Ustka, Łeba, Miedzyki czy Hvinde Sande.
tak przynaje choc wole inne fale i cieplejsze klimaty .Inne w tym Baltyckie nie znaczy gorsze .Wole jezdzic na lewa to nie znaczy ze w Haakgat jest kiepski warunek .

Takiej fali nie widziałem w Kolbergu już dawno. Zmieniła swoją lokalizację lekko i poprawiła się znacznie choć przez ekspertów uważana była za lepszą w PL.
Miodzik. Już nie mogę doczekać się następnego pływanka wave w domu 8)

Jak tam Łeba, Ustka, Władek?

o prosze
W Polsce? A ile procent z polskich kajciarzy pływa wave - powiedzmy minimum 10h rocznie?

W Polsce? Trzeba być bardziej hurraoptymistą niż ja, aby pływać wave w tym kraju :wink:

Tu sie nie zgodze

Awatar użytkownika
Mikolpa
Posty: 3207
Rejestracja: 05 kwie 2013, 15:58
Deska: SU-2 Prorider 140, Trans 153
Latawiec: Rebel 10,12,14, Addiction 18
Lokalizacja: Wrocław
Postawił piwka: 126 razy
Dostał piwko: 142 razy
 
Post07 lip 2015, 22:22

Piątek Mielno, Dąbki, Darłówko? Co sądzicie? Będzie największa?

Awatar użytkownika
jacamakajta
Posty: 971
Rejestracja: 16 sie 2010, 12:24
Postawił piwka: 135 razy
Dostał piwko: 74 razy
 
Post13 lip 2015, 13:11

Taka mała wycieczka jak było w zeszły czwartek i piątek.
Nie wypada w tym miejscu nie wspomnieć o pięknej fali w poniedziałek.
Za to pod koniec tygodnia w czwartek front wjechał na grubo. Po kolei od zachodu:

Łazy ok godz 13, słońce i sielanka czyli cisza przed burzą :wink:
Obrazek

Trzęsacz, ok godz 17, wjechało po całości :)
Obrazek

Poddąbie ok godz 17, wszystko trzeszczy, w tej okolicy chyba wjechało najsolidniej :o
Obrazek

Rowy wieczór, overpowered, trudności z zejściem na wodę :shock:
Obrazek

Piątek, Łeba na wypasie :D
Obrazek

Więcej tam gdzie zawsze :arrow: https://www.facebook.com/BalticWAVEholics :mrgreen:


Wróć do „Kto/Gdzie/Kiedy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 28 gości