Ubezpieczenie auta fuerta

Ustawki na pływanko, transport, spotkania, noclegi, imprezy, itp.
Dziećkowice | Kadyny | Mazury | Poręba | Poznań | Szczecin | Trójmiasto | Wrocław | Zegrze
gareon
Posty: 513
Rejestracja: 11 lis 2014, 14:04
Deska: SU-2 Prorider 136/41
Latawiec: FX9 / Radar10 / Switchblade12
Lokalizacja: Gdynia
Postawił piwka: 14 razy
Dostał piwko: 20 razy
Kontaktowanie:
 
Post03 maja 2016, 11:40

Hej mam pytanie odnośnie wypożyczenia auta na fuercie. Czy dokupujecie opcje przed kradzieżą ? Czy standardowe ubezpieczenie wystarcza ?
Dodatkowo polecacie/ odradzacie jakies firmy ?

Awatar użytkownika
MarcinG
Posty: 24
Rejestracja: 28 sie 2015, 20:19
Deska: Nobile 50/fifty
Latawiec: North Rebel
Postawił piwka: 2 razy
 
Post03 maja 2016, 13:46

Podłączam się ;-)
Ma ktoś doświadczenie w wypożyczaniu samochodów za pośrednictwem Ryanair?
Bo ceny wychodzą super atrakcyjne.. Są jakieś miny?

Awatar użytkownika
cybkryst
Posty: 163
Rejestracja: 13 gru 2008, 22:57
Lokalizacja: Elbląg
Postawił piwka: 4 razy
Dostał piwko: 1 raz
 
Post03 maja 2016, 16:34

Ja mam same dobre doświadczenia z wynajmem aut na wyspach.
Bukuję, płacę używam, oddaję i tyle, bez zbędnych ubezpieczeń i tego typu innych bzdetów.
To nie jest polska a obawy o kradzież auta w tamtych rejonach jest co najmniej nie uzasadniona.

gareon
Posty: 513
Rejestracja: 11 lis 2014, 14:04
Deska: SU-2 Prorider 136/41
Latawiec: FX9 / Radar10 / Switchblade12
Lokalizacja: Gdynia
Postawił piwka: 14 razy
Dostał piwko: 20 razy
Kontaktowanie:
 
Post03 maja 2016, 16:42

cybkryst pisze:Ja mam same dobre doświadczenia z wynajmem aut na wyspach.
Bukuję, płacę używam, oddaję i tyle, bez zbędnych ubezpieczeń i tego typu innych bzdetów.
To nie jest polska a obawy o kradzież auta w tamtych rejonach jest co najmniej nie uzasadniona.


A jakies doswiadczenia z goldcar? Ubezpieczenie podstawowe styka? Chdzi czy nie naciagaja potem na jakies zarysowania itd. Pytam bo widze, ze trzeba depozyt dac. Naciagaja na to czy raczej luz ?

Awatar użytkownika
cybkryst
Posty: 163
Rejestracja: 13 gru 2008, 22:57
Lokalizacja: Elbląg
Postawił piwka: 4 razy
Dostał piwko: 1 raz
 
Post03 maja 2016, 16:47

Ja używam rent a car.
Jak do tej pory nigdy żadnego depozytu nikt nie chciał ale zawsze biorą dane karty kredytowej.
Zawsze też próbują wcisnąć jakieś dodatkowe łajno ale stanowczo mówię nie i tyle w temacie.

Awatar użytkownika
Mikolpa
Posty: 3207
Rejestracja: 05 kwie 2013, 15:58
Deska: SU-2 Prorider 140, Trans 153
Latawiec: Rebel 10,12,14, Addiction 18
Lokalizacja: Wrocław
Postawił piwka: 126 razy
Dostał piwko: 142 razy
 
Post03 maja 2016, 19:25

cybkryst pisze:Ja mam same dobre doświadczenia z wynajmem aut na wyspach.
Bukuję, płacę używam, oddaję i tyle, bez zbędnych ubezpieczeń i tego typu innych bzdetów.
To nie jest polska a obawy o kradzież auta w tamtych rejonach jest co najmniej nie uzasadniona.

Nie do końca jest tak jak mówisz. Na Tenerefie okradają każde auto, w którym widzą walizki, zwłaszcza te z wypożyczalni. Ja e zeszłym roku straciłem cały bagaż, który był w bagażniku z zasuniętą roletą przez 1h. Zostałem z kasą kartami, dokumentami i aparatem :? Podczas dwóch tygodni widziałem wiele rozbitych szyb. Lokalna policja w ogóle sobie z tym nie radzi. Polecam wykupić ubezpieczenie. Nie wiem jak jest na Fuercie ale na Tenerefie masakra, na Gran Canari tego nie widziałem.

Awatar użytkownika
lucka
Posty: 683
Rejestracja: 19 mar 2006, 23:56
Lokalizacja: 3city
Postawił piwka: 2 razy
Dostał piwko: 4 razy
Kontaktowanie:
 
Post03 maja 2016, 22:47

Byłem na Fuerte około 1 tyg. i na Lazarotte 1 dzień.Żadnych problemów z kradzieżami nie miałem a samochód zostawiałem w róznych miejscach po pare godzin .Nie wiem może po prostu mam szczęście :wink: .Ale co do ubezpieczenia bagażu to przy okazji ubezpieczenia (inny kierunek)za parę dodatkowych groszy była możliwośc ubezpieczenia bagażu.Może warto :?:

Daru
Posty: 3
Rejestracja: 22 wrz 2009, 08:59
Deska: SU-2 Bamboo
Latawiec: Cabrinha Switchblade
Lokalizacja: Kolobrzeg
 
Post23 mar 2017, 00:28

Bylem na Fuercie w CostaCalma w 2013. Samochod trzymalem doslownie pod oknami, a i tak szyba rozbita do srodka. O dziwo nic nie zginelo, chyba typy sie sploszyly i daly nozke. W kazdym razie wypozyczalnia zadnych klopotow nie robila. Dostalismy identyczne auto i do konca pobytu bylo OK. Auta Ci nie ukradna, ale fanty ze srodka (jesli zostawisz) chetnie wyniosa.

Awatar użytkownika
shorty
Posty: 127
Rejestracja: 28 cze 2016, 22:57
Deska: 133/136/141
Latawiec: 9/12 RPM
Lokalizacja: Skierniewice
Postawił piwka: 1 raz
Dostał piwko: 2 razy
 
Post23 mar 2017, 15:26

z wypożyczaniem auta jest tak jak z przejechaniem na żółtym świetle... zazwyczaj jest git i jedziesz dalej
ale czasem zdarzy się że będzie tam stał radiowóz albo co gorsza wypadek

ja zawsze wykupuje ubezpieczenie od wszystkiego i to bezpośrednio w wypożyczalni, niestety opcja kosztuje drugie tyle co wypożyczenie, ale nie przejmujesz się niczym, dosłownie niczym, ukradną Ci auto, luz, wybiją szybę, luz, sam coś rozwalisz przywalisz w murek cokolwiek, luz
przy zwrocie nawet auta nie oglądają, chyba że oddajesz z pełnym bakiem, wtedy spojrzą.

Pomyśl, to jest nie Twoje auto, jeśli wydarzy się cokolwiek będziesz obciążony kosztami.
Odradzam też opcje ubezpieczenia od pośrednika, tu sprawa jest o tyle nie fajna, że jeśli się coś stanie to Ty ponosisz koszty a dopiero po wszystkim możesz domagać się zwrotu kosztów z ubezpieczenia od pośrednika ...

wybierz sam która opcja Ci najbardziej pasuje

Awatar użytkownika
color1
Posty: 448
Rejestracja: 19 paź 2010, 16:33
Deska: nkb
Latawiec: nkb
Lokalizacja: wawa
Dostał piwko: 19 razy
 
Post23 mar 2017, 18:20

przedmówca chyba nie wie o czym sam pisze...
każde, powtarzam KAŻDE auto z legalnej wypożyczalni ma standardowe ubezpieczenie OC i AC jak również ubezpieczenie od kradzieży (CDW/LDW), w tańszej dla użytkownika wersji można wziąć pakiet podstawowy, który obejmuje wkład własny (i ten wkład jest blokowany jako depozyt na karcie kredytowej, bądź bywa trochę mniejszy niż w warunkach wypożyczenia konkretnego auta). jeśli coś się stanie: kradzież, uszkodzenie, szyba, opony, koła, itp... (w niektórych krajach nie obejmuje szyby przedniej i opon) i szkoda przewyższy wartość udziału własnego, użytkownika to nic nie interesuje - ponosi koszt taki jaki jest w umowie określony jako udział własny. w przypadku fuerty gdzie dopiero co brałem auto w goldcar, jest to 1400 eur depozytu (udział własny czasem dochodzi do 2000 eur w przypadku niektórych samochodów).
oczywiście można wziąć pakiet "zero excess" gdzie udział własny jest całkowicie zniesiony ale wówczas faktycznie wypożyczenie auta x2 - wystarczy spojrzeć na oferty rentalcars. w goldcar chcieli dopłaty 108 euro do pełnego ubezpieczenia (przy koszcie wypożyczenia na tydzień niespełna 400zł)

natomiast lepszą opcją moim zdaniem jest wykupić ubezpieczenie na samochód typu annual u zewnętrznego ubezpieczyciela - płacisz jedną składkę (~44 eur), która pokrywa udział własny do ok 7000 eur (w tym szyby i opony, wandalizm) jak również można z takiej polisy korzystać wielokrotnie do wyczerpania limitu (polisa ważna rok) + mogą korzystać kierowcy zapasowi uwzględnieni w umowie z wypożyczalnią. jak widać już wypożyczenie pierwszego auta w roku to opłata niższa niż to co próbuje wcisnąć taki goldcar. oczywiście niesie to za sobą niedogodności związane z ew. likwidacją szkody (bo zabierają depozyt, musisz zgłaszać szkodę ze swojej polisy i czekać na zwrot), ale różnica w cenie i elastyczność są na tyle wymierne że warto z takiej opcji skorzystać.


Wróć do „Kto/Gdzie/Kiedy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości