Sycylia - Trapani -> Lo Stagnone 11-18.05.2017

Ustawki na pływanko, transport, spotkania, noclegi, imprezy, itp.
Dziećkowice | Kadyny | Mazury | Poręba | Poznań | Szczecin | Trójmiasto | Wrocław | Zegrze
tom t
Posty: 310
Rejestracja: 03 lip 2015, 07:50
Deska: DT JAIME ,TRANS
Latawiec: REBEL 9,14 NEO 8,11 ROCA
Lokalizacja: ELBLĄG
Postawił piwka: 30 razy
Dostał piwko: 4 razy
 
Post09 cze 2017, 13:28

Byłem od 28 maj - 8 czerwca. Na 11 dni tylko 4 dni pływania i to jeden w dniu wyjazdu. Wiało średnio jak na moje 100 kg to głównie na 14 i 18m Nort Rebel. aczkolwiek widzałem i 10m) Miałem ze sobą małą deskę SU2 split 138 i trochę za słabo. Dobrze że kitestation miało do pożyczenia drzwi 160 i to ratowało sytuację. Kite Station.pl ma najlepsze położenie na spocie, super sympatyczna ekipa Lech i Agata, Wojtek, Paweł. Doradzili co omijać, na co uważać, pomogli w starcie latawca tym bardziej że sam pływałem + 100 niemców. Buty lub skarpety konieczne bo parzą strasznie wodorosty ale pływałem na krótkie gacie i laykra bezrękawnik. Woda ciepła i w piance nawet krótkiej bym nie wytrzymał. Dużo uczących się , czasami trzeba zejść z deski bo nie przepłyniesz i stajesz na parzydełka. Dla świeżaków najlepsze jakieś cienkie spodnie z laykry (nie wiem czy sa takie do kupienia). Spot super wielki kilometry płaskiej wody...ale to wiadomo. Szkoda tylko że taka prognoza cienka się trafiła (podobno przez 2 miech cały czas wiało dopóki nie przyjechałem :twisted: )

Mieszkałem w Trapani (z bookin com) z dziewczyną bo tak sobie wymyśliliśmy (a w zasadzie wymyśliła) że jakby była kicha z prognozą to będziemy w centrum starówki i poczujemy prawdziwy włoski klimat. (i wykrakałem :lol: ) Wynajęty samochód przez neta z rental cars z Locauto ale odbiór możliwy tylko do północy więc odebrałem dopiero następnego dnia. 430 pln + 350 ubezpieczenie bez udziału własnego (niezbędne , to co dzieje sie w Trapani czy Palermo to masakra zero przestrzegania zasad, jazda na cm). Znajomym ptak narobił na karoserię samochodu a oni przed oddaniem chcieli trochę ogarnąć auto i je umyli a po kupce wyblakł lakier i zostali obciążeni za uszkodzenie lakieru 400 euro a nie mieli dodatkowego ubezpieczenia - ałłłł) do mnie się przysapali że obdrapałem kołpak i sprawę zgłaszają do centrali do Marsyli (zobaczymy co na to moje dodatkowe ubezpieczenie ?) Tak więc nie myć bo wtedy nic nie widać przy odbiorze, mój z wierzchu był tak uświniony przez jazdę po bezdrożach do spotu że panienka nie chciała go dotykać i oglądać a nie wiadomo co mi na parkingu mogli jeszcze obić. Zamówiona był Panda (lub podobny) a na miejscu do wybory 5 różnych i wziąłem Yarisa Hybrydowa w automacie ze spalanie 5 l/100km. Samolot ląduje Wcześniej zeby wybrać automat min 900pln a na miejscu proszę. Transfer z lotniska taxi na umówiona kwote 30 euro pod wskazany każdy adres w Trapani - 20km. Początkowo wykupiłem tranfer z lotniska przez Raynair ale okazało się że operator odjeżdża pracuje tylko do 20 hahah i proponuje mi kupon na podróż w przeszłości, ręce opadają. po małej zadymie mailowej mają oddać 140 pln. 1500km pękło Yariską bo prognozy nie było i trzeba było zwiedzać. Sprzęt zawsze przy sobie .

rw30
Posty: 14
Rejestracja: 28 maja 2017, 12:25
Deska: Best Spin
Latawiec: Switch Element 9 & 13
Lokalizacja: Barcelona
Postawił piwka: 16 razy
Dostał piwko: 1 raz
 
Post17 cze 2017, 18:41

ha, też byłem w tym mniej więcej terminie [13-22 maja]. Szkoda ze nie widziałemw wcześniej tego posta to byśmy się zgadali.

Wiało faktycznie świetnie, 9 na 10 dni można było pływać, ja z różnych powodów pływałem 7.

Napiszę jakąś recenzję czy coś, bo spot warty polecenia......jak wieje. Jak nie wieje, to raczej lipa, bo miejsce nie jest szczególnie excytujące . No ale który spot jest fajny jak nie wieje? :mrgreen:

Lech'u
Posty: 15
Rejestracja: 25 sty 2013, 13:44
Dostał piwko: 1 raz
 
Post12 lip 2017, 11:14

Cześć,
dziękujemy za pozytywne opinie o kitestation.pl Rzeczywiście staramy się rozwinąć spot jak najbardziej- jednak teren jest rezerwatem i jeśli gdzieś nie było wcześniej budynków, to nowych nie można postawić.
Cały czas rozwijamy się jeśli chodzi o małą infrastrukturę. Powstały nowe miejsca do leżenia, mamy też przebieralnie i toalety są do dyspozycji pływających.
W zeszłym roku próbowaliśmy z drewnianym zadaszeniem, ale skończyło się wizytą na komisariacie policji parku i mandatami. Chociaż ziemia jest prywatna, to nie wiele możemy zrobić. Stosujemy "wóz Dżymały" wszystko przywozimy i wywozimy :)

Chętnie służymy pomocą jeśli chodzi o zakwaterowanie w najbliższym otoczeniu spotu.
Pozdrawiamy, ekipa Kite Station.pl (info@kitestation.pl)
IMG_3211mini.jpg
IMG_3211mini.jpg (70.85 KiB) Przejrzano 2533 razy

Awatar użytkownika
nindza
Posty: 596
Rejestracja: 08 maja 2012, 11:34
Deska: paździerz
Latawiec: pompowany
Postawił piwka: 3 razy
Dostał piwko: 16 razy
Kontaktowanie:
 
Post12 lip 2017, 12:57

dzieki kitestation za pomoc podczas naszego pobytu na Sicili, dobre chłopaki i jedna dziołcha :)


Wróć do „Kto/Gdzie/Kiedy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 37 gości

cron