Sycylia - Trapani -> Lo Stagnone 11-18.05.2017

Ustawki na pływanko, transport, spotkania, noclegi, imprezy, itp.
Dziećkowice | Kadyny | Mazury | Poręba | Poznań | Szczecin | Trójmiasto | Wrocław | Zegrze
Awatar użytkownika
zaaaak
Posty: 1403
Rejestracja: 24 lip 2011, 17:51
Deska: SU2
Latawiec: FX
Postawił piwka: 60 razy
Dostał piwko: 90 razy
 
Post27 kwie 2017, 22:07

hejka,
Z powodów osobistych jeden z naszych znajomków rezygnuje z majowego tygodniowego wyjazdu na Sycylię.
Jest nas 7miu, wszyscy kitepozytywni :wink:, będziemy spali tu: https://www.booking.com/hotel/it/appart ... ty.pl.html

Szczegóły na PM
pozdrawiam
Krzysiek

Awatar użytkownika
zaaaak
Posty: 1403
Rejestracja: 24 lip 2011, 17:51
Deska: SU2
Latawiec: FX
Postawił piwka: 60 razy
Dostał piwko: 90 razy
 
Post29 kwie 2017, 19:40

bilety jeszcze są (460pln), koszt noclegu też śmieszny... info t. 503306127, zaaaak#wp#pl

tom t
Posty: 310
Rejestracja: 03 lip 2015, 07:50
Deska: DT JAIME ,TRANS
Latawiec: REBEL 9,14 NEO 8,11 ROCA
Lokalizacja: ELBLĄG
Postawił piwka: 30 razy
Dostał piwko: 4 razy
 
Post04 maja 2017, 10:54

Daj znać jak warunki dopisały, (ile węzłów) jakie opłaty za korzystanie z bazy i czy konieczne to jest (po za dużo szkła , kamieni itp). Będę od 29 maja mieszkał w Trapani i zamierzam na własną rękę dojeżdżać wypożyczonym samochodem na spot.

AlMastar
Posty: 443
Rejestracja: 19 wrz 2015, 22:07
Deska: SHINN !!
Latawiec: PIVOT 8 / 10 / 12
Postawił piwka: 5 razy
Dostał piwko: 16 razy
 
Post04 maja 2017, 13:27

to ja też poproszę o info bo jadę tam od 22 do 28 :)

co do opłat to ja za przechowalnię, korzystanie z bazy (choć to chyba dużo powiedziane) i w zasadzie transfer lotnisko-apartament dla dwóch osób 50EUR

Awatar użytkownika
zaaaak
Posty: 1403
Rejestracja: 24 lip 2011, 17:51
Deska: SU2
Latawiec: FX
Postawił piwka: 60 razy
Dostał piwko: 90 razy
 
Post04 maja 2017, 15:29

mieszkamy 2oo m od spotu, transfer... z lotniska jest 4ry km, złapiemy jakąś taksę:) zapowiada się super - na wodzie dym, z Etny też się dymi..

tom t
Posty: 310
Rejestracja: 03 lip 2015, 07:50
Deska: DT JAIME ,TRANS
Latawiec: REBEL 9,14 NEO 8,11 ROCA
Lokalizacja: ELBLĄG
Postawił piwka: 30 razy
Dostał piwko: 4 razy
 
Post21 maja 2017, 06:28

I jak tam było? Co wiało z jakiej bazy korzystaliście? Lecę 28 maja i dylemat jakie rozmiary latawców zabrać 12 i 16 czy może 8 Rebel

AlMastar
Posty: 443
Rejestracja: 19 wrz 2015, 22:07
Deska: SHINN !!
Latawiec: PIVOT 8 / 10 / 12
Postawił piwka: 5 razy
Dostał piwko: 16 razy
 
Post21 maja 2017, 08:15

ja lecę dziś - tylko patrzę na prognozy i tak jakoś słabo to widzę ... ale przezornie biorę i 8m2 ;)

faktycznie daj znać jak tam na miejscu było

Awatar użytkownika
nindza
Posty: 596
Rejestracja: 08 maja 2012, 11:34
Deska: paździerz
Latawiec: pompowany
Postawił piwka: 3 razy
Dostał piwko: 16 razy
Kontaktowanie:
 
Post21 maja 2017, 11:58

nie patrzcie na prognoze w ogóle, zgadza się kierunek ale do mocy trzeba dodawać

AlMastar
Posty: 443
Rejestracja: 19 wrz 2015, 22:07
Deska: SHINN !!
Latawiec: PIVOT 8 / 10 / 12
Postawił piwka: 5 razy
Dostał piwko: 16 razy
 
Post21 maja 2017, 12:20

no oby termika coś dodała bo jak na razie to przyszły tydzień wygląda słabo ... jedziemy w dwie osoby i nie dokupiłem do 17 brakującego mi w zestawie 14 i tak patrząc na prognozę ciężko będzie pływać na 17 i 12 :/ a już o 12 i 10 można zapomnieć - trzymam kciuki o dodatkowe 4-6 węzłów :)

Awatar użytkownika
zaaaak
Posty: 1403
Rejestracja: 24 lip 2011, 17:51
Deska: SU2
Latawiec: FX
Postawił piwka: 60 razy
Dostał piwko: 90 razy
 
Post21 maja 2017, 12:32

tom t pisze:I jak tam było? Co wiało z jakiej bazy korzystaliście? Lecę 28 maja i dylemat jakie rozmiary latawców zabrać 12 i 16 czy może 8 Rebel

cześć,
Cały brzeg jest prywatny, nie ma gdzie rozłożyć lataków, trzeba się nastawić na opłatę wys 5-7euro/dzień za rozłożenie kajtów przy którejś z baz, chyba że dysponuje się samochodem - wtedy można podjechać w górną część laguny i z tego co widzieliśmy była możliwość rozłożenia latawki bez abonamentu. Ze względu na odległość od miejsca zamieszkania i brak auta, zdecydowaliśmy się na korzystanie z bazy kitestation.pl - bardzo fajne chłopaki, ogarnęli nam transfer w obie strony, pomocni przy startowaniu/lądowaniu, kilka metrów od ich namiotu jest przenośna knajpka z piwkiem i hamburgerami. Mimo wysokiej temperatury powietrza na wodzie wskazane cienkie pianki, jak wieje mocno jest dosyć chłodno i chyba jednak są te meduzy ... mam stopy w bąblach, swędzi jak cholera, na szczęście najgorsze już za mną (4ty dzień po powrocie). Sam spot bajka - mnóstwo płycizny pomiędzy lądem stałym a wysepką, można sobie robić tripy na drugą stronę...po prostu pięknie. Warto się wyhalsować w górną część zatoki (poniżej ujścia do morza), jest tam miejsce z całkowicie płaską wodą(bardzo płytko - 30cm) i jest tego miejsca wiele hektarów ... prawdziwy speed spot, oprócz tego niewielka błękitna laguna z białym piaseczkiem(za płytka na kajt) :thumb: :thumb: :thumb:


AlMastar pisze:ja lecę dziś - tylko patrzę na prognozy i tak jakoś słabo to widzę ... ale przezornie biorę i 8m2 ;)

Pierwszy raz byłem na 7miodniowym wyjeździe z 7mioma dniami pływania;) Nie trzeba się przejmować prognozą, tylko brać co się ma - łącznie z dużymi kajtami i deskami, nie ma tak że nie wieje wogóle a do prognozy prawie zawsze była dokładka. Lataki użyte przez naszą grupę - od 8miu do 19tu metrów, przy czym dla mnie(71kg) dzień na 9m, dzień na 14/19m reszta na uczciwe 12. Z tego co kitestation.pl twierdzi wynika, że najlepsze wiatrowo miesiące to maj, czerwiec i październik, tak że ... szczerze zazdroszczę :thumb:

Jeśli chodzi o transfer, to zapomnijcie że włosi w czymś wam pomogą lub doradzą, trzeba liczyć na siebie lub na taksę za 40euro (kwaterę mieliśmy 4ry km od lotniska). Chwilkę po naszym przylocie odjeżdżał z lotniska jakiś autobus, nie wiem tylko czy do Trapani czy do Marsalam ....

Nie zapomnijcie dać znać jak było ;)
pozdrawiam
Krzysiek

tom t
Posty: 310
Rejestracja: 03 lip 2015, 07:50
Deska: DT JAIME ,TRANS
Latawiec: REBEL 9,14 NEO 8,11 ROCA
Lokalizacja: ELBLĄG
Postawił piwka: 30 razy
Dostał piwko: 4 razy
 
Post21 maja 2017, 12:50

Dzięki za info. Na moje 100 kg i średnie umiejętności wezmę NK Rebelki 12,14 i 18m.
9 chyba za mała :?:

Awatar użytkownika
zaaaak
Posty: 1403
Rejestracja: 24 lip 2011, 17:51
Deska: SU2
Latawiec: FX
Postawił piwka: 60 razy
Dostał piwko: 90 razy
 
Post21 maja 2017, 13:01

trudno powiedzieć, te prognozy zmieniają się zbyt często, najlepsze pływanie mieliśmy w dniu kiedy na prognozie dwa dni wcześniej pokazywało 6knot - prawie pojechaliśmy wtedy na Etnę :wink: ale fakt faktem mieliśmy ze sobą duże deski, które co najmniej raz w czasie wyjazdu uratowały temat ...

AlMastar
Posty: 443
Rejestracja: 19 wrz 2015, 22:07
Deska: SHINN !!
Latawiec: PIVOT 8 / 10 / 12
Postawił piwka: 5 razy
Dostał piwko: 16 razy
 
Post21 maja 2017, 14:30

też jadę z kitestation.pl mam u nich transfer i plażę i przez nich załatwiałem apartament około 900m od bazy - tak że zobaczymy jak będzie

co do meduz to Agata z KS zaleciła, żeby wziąć buty bo glony na dnie kłują i podrażniają, tak więc od dawna (szczególnie za granicą) nie pływaliśmy w butach, a na ten wyjazd spakowane i pewnie będziemy korzystać (jak jeszcze tak piszesz to na 100%), pianki bierzemy krótkie i długie - oby dało radę pływać w krótkich

masteryoda
Posty: 44
Rejestracja: 26 maja 2015, 15:00
Postawił piwka: 5 razy
Dostał piwko: 2 razy
 
Post25 maja 2017, 12:08

Byłem tam i potwierdzam 100%.

To parzące to nie są meduzy tylko niektóre z glonów które tam rosną. W miejscach gdzie jest więcej uczących się (przy szkółkach) jest ich mało, bo kursanci je przemielili, ale na na tym flacie w górnej części zatoki rosną jak malowanie. Ot taka specyfika spotu ;) upierdliwie ale co robić, nigdzie nie ma ideału ;)

AlMastar
Posty: 443
Rejestracja: 19 wrz 2015, 22:07
Deska: SHINN !!
Latawiec: PIVOT 8 / 10 / 12
Postawił piwka: 5 razy
Dostał piwko: 16 razy
 
Post29 maja 2017, 21:07

dobra wróciłem :(

Tak postaram się po kolei:

Na 7 dni które byliśmy pływaliśmy 5 dni (1 dzień miało nie wiać pojechaliśmy na wycieczkę na Etnę, nie pytałem czy wiało) tak więc statystyka całkiem niezła. Pływanie było od 17 pierwszego dnia do nawet 8 ostatniego (no na 10 miałem za dużo a nie chciało mi się ostatniego dnia rozkładać 8 ;) ).

Sam spot naprawdę bardzo przyjemny, miejscami płytki, miejscami głębszy, ale z reguły woda do pasa - niestety trafia się też woda do kostek i jakieś rafki i kamienie. Woda w miarę płaska, gdzieniegdzie robi się mała falka, ale jest też kawałek miejsca gdzie jest naprawdę płasko. Dno niestety bardzo muliste i nieprzyjemne w obejściu - choć jak się pływa na głębszej wodzie nie robi to dużej różnicy. Glony czy tak jakiś inny badziew jest dla niektórych parzący - moja żona miała jakieś bąble/oparzenia a ja wcale - podobno tak tam jest. Ludzi całkiem sporo, ale miejsca na tyle dużo że znajdzie się kawałek wody dla siebie. Woda słona ;)

Co do baz na miejscu to takie trochę pustkowie - może nie jeśli o same bazy chodzi a o ich zagospodarowanie i infrastrukturę - ale to podobno dlatego że Włochom nie bardzo surferzy pasują - z żoną aż się dziwiliśmy, że spot dużo cieplejszy i bardziej wietrzny od zatoki, a u nas jest wszystko dużo bardziej rozwinięte. Większość baz to kawałek plaży, rozłożona sztuczna trawa i to wszystko (przynajmniej tak to wyglądało z zewnątrz). W zasadzie wyróżnia się czeska baza (domek murowany przy plaży, duży kawałek działki i plaży) i baza polska www.kitestation.pl - tutaj namiot, przyczepa (magazyn i przechowalnia), samochód, leżaki, kanapa :) i kosz na śmieci. Według mnie położenie kitestation najlepsze na spocie - po 1. na cyplu wystającym w wodę (czeska baza jest jakby w zatoczce), po 2. do wody po kolana i pas starczy zejść 10m w dół i 10m od brzegu (choć pewnie mniej), dla reszty baz trzeba więcej spacerować. Tak więc duży plus dla Polaków że sobie poradzili i zajęli akurat ten kawałek.

Jeśli chodzi o kwatery, miejscowość to kwater jest kilka i są w porządnym stanie (przynajmniej te gdzie nocowaliśmy a nocowaliśmy w dwóch), w jednej mieliśmy śniadanie w drugiej bez (ale za to sporo większa). Wszystkie kwatery blisko od spotu, można było chodzić na piechotę - czas dojścia max 15 minut. Tutaj też z czystym sumieniem mogę polecić polską bazę bo załatwiali nam wszystko. Z minusów to brak sklepu w najbliższej okolicy (byliśmy bez samochodu i do sklepu spacer trwał spokojnie godzinę - ale da się radę ;) ). Niestety bary w których byliśmy też raczej mało przyjazne, jedliśmy w jednym nie było za tanio a dobre na pewno nie było, nie wiem jak jedzenie w tej budce koło kitestation - w zasadzie jedzenie robiliśmy sobie sami - sałatki, owoce i wino załatwiało sprawę, śniadanie mieliśmy w ramach pokoju. Plusem jest to że da się obejść bez samochodu - na pewno pozytywnie wpływa to na budżet wyjazdu ;)

Jeśli chodzi i lot i bliskość lotniska to kolejny plus - lotnisko jest od spotu 5 minut - ostatniego dnia pływałem chyba do 15, potem do 16 byliśmy spakowani, wykąpani i na lotnisku a samolot startował o 18:10 (jeszcze mogłem z 1h spokojnie popływać ;). Loty Ryanair z Warszawy w idealnych godzinach - przylecieliśmy w niedzielę o 24 (czyli cała niedziela w domu, w kwaterze około 1-1.30, można się wyspać i od poniedziałku rana pływać. Tak samo lot jest w czwartek, wylot w niedzielę o tej 18, więc spokojnie pół dnia pływania. Bilety też kupiliśmy tanio (300pln w dwie strony od osoby + bagaż) choć teraz już nie ma takiej okazji - jak by była to we wrześniu/październiku jak nic bym leciał na kilka weekendów

No i niestety z minusów:
- jak dla mnie brak takiej bazy z prawdziwego zdarzenia, z prysznicami, WC i przechowalnią (no może Czesi, ale z kolei miejsce do pływania wydaje się słabe i każdy się halsował jakieś 200-300m w górę), więc jest się uzależnionym od szkółki i kiedy otworzą/przyjadą na spot - być może przy wynajętym samochodzie można wszystko trzymać u siebie i problem odpada


Wróć do „Kto/Gdzie/Kiedy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości