HQ Matrixx pomocy

Buggy, Mountainboard, Powerkiting, Dirtsurfer i inne lądowe cuda.
zojsan
Posty: 1194
Rejestracja: 18 maja 2013, 07:32
Deska: SU-2, SPLEENE Door
Latawiec: Cabrinha FX 7.10.14
Lokalizacja: Lubelskie
Postawił piwka: 3 razy
Dostał piwko: 33 razy
 
Post27 gru 2013, 17:49

Witam wszystkich
Mam problem z moim NOWYM Matrixxem 15. Otórz wszystko jest w porzadku ze skrzydłem do momentu pociągnięcia za linkę depowera. Wystarczy ściągnąć odrobinę a latawiec traci profil.Tipy schodzą się do środka tworząc rogalik. Wiadomo co się dzieje dalej... cukierki i inne cuda. Po zaciągnięciu baru wraca profil i "wyrywa z butów" Po małym dochodzeniu zauważyłem że mój latawiec ma inaczej spiętą uzdę w porównaniu do manuala Matrixxa
http://www.powerkites.de/Kiteworld/Downloads.html
W manualu drugi i trzeci rząd linek uzdy jest podpięty razem do jednego bloczka.
Mój ma tak jak flysurfer Speed3 drugi rząd do jednego bloczka a trzeci do drugiego.
Nie zrobiłem żadnych zdjęć ale jeśli trzeba to jak tylko zawieje to zrobie.
Znalazłem film obrazujący zachowanie (pietwsze 18 sekund)
https://www.youtube.com/watch?v=_sur6N00gMs
A i jeszcze jedno... czy w komórkach bar ma być strymowany tak samo jak w pompowanych
(na zaciągniętym barze wszystkie linki równe) bo u mnie linki mocy są o ok 10 cm dłuższe.
CO WY NA TO? :?:
Ostatnio zmieniony 28 gru 2013, 07:54 przez zojsan, łącznie zmieniany 1 raz.

Adam-Opole
Posty: 301
Rejestracja: 10 sty 2010, 17:49
Lokalizacja: Opole
Dostał piwko: 1 raz
Kontaktowanie:
 
Post27 gru 2013, 23:14

Najlepiej uderzaj na www.landkiting.pl/forum

fantast
Posty: 36
Rejestracja: 31 sty 2013, 00:28
 
Post30 gru 2013, 21:38

Najlepiej pisz do hq oni odpowiedza ci na wszystkie pytania i pewnie zrobia testy i darmowy serwis ;) Ja napisalem do ozone.de i bez problemu udzielili mi wszystkich informacji oraz zrobili darmowy serwis

TomekS
Posty: 135
Rejestracja: 03 maja 2011, 20:45
Postawił piwka: 7 razy
Dostał piwko: 9 razy
 
Post02 sty 2014, 10:41

Na filmie z YT jest wszystko ok, klasyczne oczekiwanie na napełnienie sie tipów.
Zjawisko to jest standardem we FlySurferach i tylko tam powinien jesli już wystepować bo w tak dużych latawcach trudno żeby proces napełniania trwał 2-3 sekundy.
Na filmie 12m latawiec napełnia się jakby chciał a nie mógł, dlatego moja opinia na temat szrotu w postaci HQ się utrzymuje.

Jesli prawidłowo podłączyłeś linki to istnieje prawdopodobieństwo, że jest gdzieś bład w uździe (być może z fabryki zeszła źle spleciona uzda)
Jeśli nie masz zbytnio pojęcia jak to sprawdzić a co więcej samemu poprawic uzdę - oddaj latawiec tam gdzie go kupiłes, najlepiej poproś o zwrot pieniędzy i kup porządny sprzęt.

zojsan
Posty: 1194
Rejestracja: 18 maja 2013, 07:32
Deska: SU-2, SPLEENE Door
Latawiec: Cabrinha FX 7.10.14
Lokalizacja: Lubelskie
Postawił piwka: 3 razy
Dostał piwko: 33 razy
 
Post09 sty 2014, 16:04

W odpowiedzi na ostatni post powtarzam, że dzieje się tak po pociągnięciu za depower nawet po godzinie latania, kiedy latawiec jest już napełniony.

fantast
Posty: 36
Rejestracja: 31 sty 2013, 00:28
 
Post19 sty 2014, 12:43

Ja tak miałęm przy mancie m3. Sorawdz ogolną długość linek przy barze. Latawiec tak lata jak jest zbyt mocno zdepowerowany. Pompki szeleszczą luznym materiałem a komorowce klaszczą tipami;) trzeba go dobrze wytrymowac ;)

TomekS
Posty: 135
Rejestracja: 03 maja 2011, 20:45
Postawił piwka: 7 razy
Dostał piwko: 9 razy
 
Post20 sty 2014, 12:54

Przez 2 sezony używałem Manty M3 i użycie depoweru nigdy nie powodowało trzepotania tipów, zdarzało się to sporadycznie w Mancie przy szybkim starcie, ale nie powodowało przepadania ani innego tak niestatecznego zachowania się latawca po uzyciu depoweru :doh:
Trzepotanie tipów i narowistość było kiedyś problemem Frenzy, ale tylko w warunkach bardzo szkwalistego wiatru, użycie depoweru w takich warunkach raczej pomagało a nie pogarszało sytuację :idea:
W 2013 zjawisko to bardzo zminimalizowano we Frenzy.
Odkąd zacząłem uzywać tych latawcy w wersji UltraLite z problemem tym nie spotkałem się ani razu! A to juz tez drugi sezon.

zojsan
Posty: 1194
Rejestracja: 18 maja 2013, 07:32
Deska: SU-2, SPLEENE Door
Latawiec: Cabrinha FX 7.10.14
Lokalizacja: Lubelskie
Postawił piwka: 3 razy
Dostał piwko: 33 razy
 
Post07 lut 2014, 20:08

:D
Ostatnio zmieniony 02 mar 2014, 15:17 przez zojsan, łącznie zmieniany 1 raz.


Wróć do „Landkiting”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

cron