landkiting początki jaki latawiec odpowiedni też na później.

Buggy, Mountainboard, Powerkiting, Dirtsurfer i inne lądowe cuda.
Awatar użytkownika
cristal2242
Posty: 3
Rejestracja: 01 cze 2015, 22:15
 
Post01 cze 2015, 22:24

Cześć chce zacząć przygodę z landkiting jednak samo czytanie w necie to za mało wole dowiedzieć się czegoś także pytając.
Mieszkam nad morzem wiec korzystając z tego chciałbym spróbować swoich sił w nowym sporcie.
Mam 24 lata,ważę ok 75 kg 183 wzrostu to chyba najważniejsze. Ciężko mi oszacować budżet ponieważ nie wiem ile będę miał przeznaczyć ale na razie myślę ze 1-2 tysiąca.
Zastanawiam się czy kupić deskę i latawiec od razu ale na razie wydaje mi się ze chce kupić sam latawiec,że by zacząć się uczyć ale taki który kiedy ogarnę naukę i kupie deskę był by odpowiedni na razie chyba do spokojnej jazdy nad brzegiem morza ale też trawie jednak głównie piasku.
W grę zakupu wchodzą też używany sprzęt.

robertdr
Posty: 342
Rejestracja: 05 wrz 2008, 14:26
Deska: biały Yamay
Latawiec: trzy gabrysie
Lokalizacja: 3miasto
Postawił piwka: 1 raz
Dostał piwko: 6 razy
Kontaktowanie:
 
Post01 cze 2015, 22:50

cristal2242 pisze:Cześć chce zacząć przygodę z landkiting jednak samo czytanie w necie to za mało wole dowiedzieć się czegoś także pytając.
Mieszkam nad morzem wiec korzystając z tego chciałbym spróbować swoich sił w nowym sporcie.
Mam 24 lata,ważę ok 75 kg 183 wzrostu to chyba najważniejsze. Ciężko mi oszacować budżet ponieważ nie wiem ile będę miał przeznaczyć ale na razie myślę ze 1-2 tysiąca.
Zastanawiam się czy kupić deskę i latawiec od razu ale na razie wydaje mi się ze chce kupić sam latawiec,że by zacząć się uczyć ale taki który kiedy ogarnę naukę i kupie deskę był by odpowiedni na razie chyba do spokojnej jazdy nad brzegiem morza ale też trawie jednak głównie piasku.
W grę zakupu wchodzą też używany sprzęt.



??? :doh:
kolego czy ty kojarzysz o co pytasz? "był by odpowiedni na razie chyba do spokojnej jazdy nad brzegiem morza ale też trawie jednak głównie piasku."
na to to deska do prasowania z Auchan i i wypasione stringi lub małe reformy (różowe) ze sznurkiem do wieszania bielizny wystarczą :D
Przepraszam, ale kompletnie nie kumasz o co biega i NIE PRÓBUj kupować czegokolwiek zanim nie zrozumiesz o co pytasz. Przyjedź na półwysep popatrz, popytaj może zapisz się na kurs a zrozumiesz, że ratuję Twoje 4 litery tym lekko prześmiewczym postem :thumb:

bez urazy
pozd...Ro

Awatar użytkownika
KrisIs
Posty: 1049
Rejestracja: 07 lip 2010, 20:18
Deska: Reincarnation 2
Latawiec: Komórka
Lokalizacja: JG
Postawił piwka: 93 razy
Dostał piwko: 52 razy
 
Post02 cze 2015, 09:12

cristal2242 pisze:Cześć chce zacząć przygodę z landkiting jednak samo czytanie w necie to za mało wole dowiedzieć się czegoś także pytając.
Mieszkam nad morzem wiec korzystając z tego chciałbym spróbować swoich sił w nowym sporcie.
Mam 24 lata,ważę ok 75 kg 183 wzrostu to chyba najważniejsze. Ciężko mi oszacować budżet ponieważ nie wiem ile będę miał przeznaczyć ale na razie myślę ze 1-2 tysiąca.
Zastanawiam się czy kupić deskę i latawiec od razu ale na razie wydaje mi się ze chce kupić sam latawiec,że by zacząć się uczyć ale taki który kiedy ogarnę naukę i kupie deskę był by odpowiedni na razie chyba do spokojnej jazdy nad brzegiem morza ale też trawie jednak głównie piasku.
W grę zakupu wchodzą też używany sprzęt.

Deska MTB używka to koszt w okolicy 1000 zł. MTB nie pojedzie na naszej polskiej plaży, wymaga twardych (Dania,Holandia)lub utwardzonych, koszonych łąk. Latawiec coś w okolicy 12m najlepiej otwartokomorowy, przy nauce pompowany i zamknietokomorowy szybko będzie się zużywał.
Mieszkając nad morzem raczej myślałbym o kitesurfingu czyli deska TT i latawiec pompowany.
W jakiej okolicy morza mieszkasz? Szczecin to masz tam grupę uprawiających ten sport, Gdańsk to chyba przeszli na wodę bo nie było gdzie i jak.

Awatar użytkownika
Qba-EPP11
Posty: 2191
Rejestracja: 03 mar 2005, 14:25
Deska: Czapla Kite., Moses
Latawiec: RRD, Cabrinha, Airush
Lokalizacja: Dyhrenfurth
Dostał piwko: 15 razy
Kontaktowanie:
 
Post02 cze 2015, 09:20

PRZEDE WSZYSTKIM NIE TEN DZIAŁ !!!!! :naughty:

Awatar użytkownika
cristal2242
Posty: 3
Rejestracja: 01 cze 2015, 22:15
 
Post02 cze 2015, 23:45

Dzięki,za odpowiedzi,może od razu ogarnę mój temat fakt pisałem w pospiechu i wyszło co wyszło czyli nic mądrego...
Wiem,że to nie forum land ale tu chociaż ktoś pisze;-)
Zacznę od początku,,,chce próbować landkitingu ale nie bardzo wiem jak zacząć,Chciałbym kupić latawiec do nauki, a w późniejszym czasie deskorolkę.
Miejsca gdzie mogę się uczyć opanowania latawca to brzeg morza,bardzo duże łąki oraz wiele kilometrów nadmorskich wydm mieszkam w Holandii,(w przybliżeniu między Den Haag a Amsterdam 7 km od morza) wiatr wieje zawsze i wszędzie myślę,że na razie nauka na łące będzie najbezpieczniejsza.
Czy są takie latawce na których mogę teraz się nauczyć co i jak a w późniejszym czasie dokupić resztę żeby już nie kupować nowego latawca.
ważę ok 75 kg z tego co wyszukałem potrzebuję latawca miedzy 10 a 12 metrów ale czy na tutejsze warunki i umiejętności to dobry wybór czy nie za doży,z latawców mam tylko komorowy 150 cm dwu linkowy wiem to raczej zabawka ale przynajmniej coś wiem. Największą niewiadomą jest jakiego rodzaju ma być latawiec bo dość dużo ich jest.

Awatar użytkownika
nindza
Posty: 596
Rejestracja: 08 maja 2012, 11:34
Deska: paździerz
Latawiec: pompowany
Postawił piwka: 3 razy
Dostał piwko: 16 razy
Kontaktowanie:
 
Post03 cze 2015, 07:45

mam matrixxa 9m do spylenia zaczynałem na tym landkiting stan bdb polecam

Awatar użytkownika
nindza
Posty: 596
Rejestracja: 08 maja 2012, 11:34
Deska: paździerz
Latawiec: pompowany
Postawił piwka: 3 razy
Dostał piwko: 16 razy
Kontaktowanie:
 
Post03 cze 2015, 07:46


Awatar użytkownika
KrisIs
Posty: 1049
Rejestracja: 07 lip 2010, 20:18
Deska: Reincarnation 2
Latawiec: Komórka
Lokalizacja: JG
Postawił piwka: 93 razy
Dostał piwko: 52 razy
 
Post03 cze 2015, 10:13

cristal2242 pisze:Dzięki,za odpowiedzi,może od razu ogarnę mój temat fakt pisałem w pospiechu i wyszło co wyszło czyli nic mądrego...
Wiem,że to nie forum land ale tu chociaż ktoś pisze;-)
Zacznę od początku,,,chce próbować landkitingu ale nie bardzo wiem jak zacząć,Chciałbym kupić latawiec do nauki, a w późniejszym czasie deskorolkę.
Miejsca gdzie mogę się uczyć opanowania latawca to brzeg morza,bardzo duże łąki oraz wiele kilometrów nadmorskich wydm mieszkam w Holandii,(w przybliżeniu między Den Haag a Amsterdam 7 km od morza) wiatr wieje zawsze i wszędzie myślę,że na razie nauka na łące będzie najbezpieczniejsza.
Czy są takie latawce na których mogę teraz się nauczyć co i jak a w późniejszym czasie dokupić resztę żeby już nie kupować nowego latawca.
ważę ok 75 kg z tego co wyszukałem potrzebuję latawca miedzy 10 a 12 metrów ale czy na tutejsze warunki i umiejętności to dobry wybór czy nie za doży,z latawców mam tylko komorowy 150 cm dwu linkowy wiem to raczej zabawka ale przynajmniej coś wiem. Największą niewiadomą jest jakiego rodzaju ma być latawiec bo dość dużo ich jest.

Najczęściej używane są zamknietokomorowe latawce firmy FlaySurfer i HQ na początek ten Matrixx byłby dobrym rozwiązaniem 9m ale ma zakres jak 11m i dobrą cenę . Destkorolka to MTB czyli mountainboard. Zazdroszczę miejscówki rzeczywiście można tam te sporty uprawiać i robic progress.
Tu masz w akcji
phpBB [video]

Awatar użytkownika
cristal2242
Posty: 3
Rejestracja: 01 cze 2015, 22:15
 
Post05 cze 2015, 19:05

Ten latawiec będzie odpowiedni na teraz i później do deski? Jaka cena?

Awatar użytkownika
nindza
Posty: 596
Rejestracja: 08 maja 2012, 11:34
Deska: paździerz
Latawiec: pompowany
Postawił piwka: 3 razy
Dostał piwko: 16 razy
Kontaktowanie:
 
Post05 cze 2015, 19:21

1500 pln


Wróć do „Landkiting”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości

cron