Buggy budowa - szycie obicia na piankowe osłonki wózka buggy

Buggy, Mountainboard, Powerkiting, Dirtsurfer i inne lądowe cuda.
Awatar użytkownika
JaFuzz
Posty: 176
Rejestracja: 17 kwie 2006, 09:39
Lokalizacja: Gdynia
Kontaktowanie:
 
Post02 wrz 2006, 15:26

Może i nikomu sie nie przyda, ale jak szyłem te osłonki do swojego wózka, to się sporo nad nimi namyślałem zanim wyszły tak jak powinny, więc może ktoś kiedyś bedzie musiał myśleć mniej 8)

potrzeba:

maszyna do szycia :lol:
rzepy (szerokość 25mm)
gruby materiał (najlepiej nieprzemakalny)
gumki... (hehehe takie jak od majtasów) kupiłem czarne szerokości 20 mm

wycinamy materiał z naddatkami około 10mm na szycie na stronę (ja u siebie dodatkowo go składałem coby był grubszy) zarówno szerokość jak i długość prostokąta trzeba dobrać samemu do swojego wózka...
po złożeniu obszywamy prostokąt dookoła zostawiając okno aby można go było wywrócić na drugą stronę:

Obrazek

dodatkowo ścinam rogi aby się to lepiej układało. Odwracmy przez zostawione okienko materiał na drugą stronę i stebnujemy (czyli obszywamy jeszcze raz dookoła):

Obrazek

Obrazek

teraz trzeba przyszyć rzepy... "ostry" od strony wewnętrznej, a "łagodny" od strony zewnętrznej osłonki. Dodatkowo pod "ostry" rzep po obu końcach podkładamy jedną stronę gumki (u siebie dodatkowo składałem ją na pół coby była mocniejsza) długość gumki to 1/2 szerokości obicia:

Obrazek

Obrazek

teraz najcięższy moment całej operacji: przyszyć naciągniętą gumkę do krawędzi (szerokość), ja pomagałem sobie drucikiem włożonym w środek gumki:

Obrazek

teraz trzeba jeszcze zakończyć wszystkie ściegi coby się nie siepało...

Obrazek

i gotowe. Krótsza:

Obrazek

i dłuższa:

Obrazek

a tak obicie prezentuje się na wózku:

Obrazek

Obrazek


obszycie pasuje jak ulał... ma gumki na końcu więc nie odstaje... i nie trzeba rozkładać wózka jak się chce wymienić odciśnięte pianki...

no :mrgreen:

ps.:

a tak podróżuje wózek jak się w bagażniku nie mieści:

Obrazek



:twisted:

Awatar użytkownika
zgred
Posty: 2614
Rejestracja: 30 paź 2005, 19:20
Deska: nbl
Latawiec: ozone, best
Lokalizacja: Pułtusk-Władek-Sopot-Gdańsk :)
Dostał piwko: 1 raz
Kontaktowanie:
 
Post02 wrz 2006, 16:46

:clap:

__kater__
Posty: 1962
Rejestracja: 08 kwie 2006, 21:30
Postawił piwka: 6 razy
Dostał piwko: 1 raz
 
Post02 wrz 2006, 18:08

masakra :)

Awatar użytkownika
FERRER
Posty: 335
Rejestracja: 27 lip 2005, 10:08
Lokalizacja: Kalisz-fornia
Kontaktowanie:
 
Post02 wrz 2006, 18:21

Dla mnie możesz teraz bez problemów dachowac :D

Awatar użytkownika
JaFuzz
Posty: 176
Rejestracja: 17 kwie 2006, 09:39
Lokalizacja: Gdynia
Kontaktowanie:
 
Post02 wrz 2006, 20:47

__kater__ pisze:masakra :)

hehehe rozwiń proszę temat... mówisz o obiciach na rzepa czy o buggy na Polo ? bo jeśli o buggy na Polo to tak hardcorowo wygląda tylko jak są koła załozone... poszukam, bo mam jak jest w całości wpakowany na aftko... normalnie to podróżuje bez kółek...


Wróć do „Landkiting”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość