OZONE EDGE 2008 ,najbardziej subiektywna recenzja na świecie

Recenzje, oceny, opisy, porady sprzętowe.
GURU 10.5
Posty: 3172
Rejestracja: 29 paź 2004, 20:22
Latawiec: OZONE EDGE, C4, CATALYST
Lokalizacja: Galicja
Postawił piwka: 24 razy
Dostał piwko: 24 razy
Kontaktowanie:
 
Post28 kwie 2008, 15:56

Zacznę od tego ,że w swoich opiniach kieruje się własnymi doświadczeniami i staram się nie powielać zasłyszanych opinii o sprzęcie[ często od ludzi ,którzy sami na tym sprzęcie nie pływali , a powtarzają tylko co zasłyszeli od innych], tylko zawsze wyrobić sobie własne zdanie… :think:

..sprzęt testuję w bardzo różnych warunkach od komfortowych np. EGIPT [z reguły stały równy wiatr] przez hardcore na Bałtyku aż do lokalnych zbiorników [ z reguły nierówny, bardzo szkwalisty wiatr].. tak ,że mam pełen przekrój zachowania się kajta warunkach od łatwych po skrajnie niesympatyczne . :roll:

..ostatnio była z różnych stron presja , abym nie pisał tak dobrze o latawcach i dodawał na siłę jakieś wydumane, złe cechy kita ,bo to dobrze wygląda na kiteforum i ma się wrażenie ,że to „swój chłop” napisał i ,że dopiero wtedy recenzja jest „rzetelna”????????????? :doh:


…przemyślałem to i postanowiłem ,że nie dam się sprowadzić do parteru i nie będę wymyślał na siłę ,że coś jest nie teges !! jeśli tak wcale nie uważam !! :!:

..sprawa jest prosta : jeśli latawiec mi pasuje idealnie , dostarcza ogromnej przyjemności , radości z pływania mnie i ludziom , którzy go spróbowali to nie mam zamiaru „tworzyć” jakiś wad latawca za wszelką cenę i koniec! …robię to w zgodzie z własnym przekonaniem / sumieniem i nie będę się naginał tylko dlatego aby się przypodobać , być odbieranym jako „równy chłop” i „ostatni sprawiedliwy” :doh:


..wszyscy jesteśmy różni, mamy różne potrzeby i upodobania , więc jeden latawiec jednemu pasuje a drugiemu wcale , a z drugiej strony trudno jest mi się „wczuć” we wszystkie gusta i dać gwarancję ,że kite którym jestem zachwycony [ i wiele osób także :arrow: sprawdźcie recenzje OZONE na kiteforum.com ] będzie pasował absolutnie wszystkim. :roll:

.. tymbardziej zachęcam do własnoręcznego spróbowania OZONE 2008 [W polskie bazie Red Sea Zone w Egipcie lub w innych miejscach np Zatoka , Galicja :wink: ]


Ok., no to lecimy :


- EGDE 08 ulegŁ całkowitej metamorfozie w stosunku do 07 to zupełnie różne kie;y , o kompletnie odmiennym charakterze !!! EDGE 2007 to dość jednostronny kite ,ukierunkowany głównie na old school i mega wysokie skoki, EDGE 2008 wg mnie„poszedł” wyraźnie w stronę New school , ma wszystkie atrybuty aby być latawcem o bardzo szerokim spektrum zastosowań od Old school;a do New school;a :shock:

Edge 2007 miał taką dwoistość charakteru : przy słabych i średnich wiatrach w miarę przyjemny , ale przy mocniejszych miało się wrażenie [ może trochę przesadzam ] ale jak z prowadzenia autobusu ! :doh: [ szczegolnie przy 11 i 13m]

..w EDGE 08 nie ma tego efektu , kite zachowuje się w każdym wietrze tak samo : jest bardzo lekki na barze [ lżejszy niż SPORT 08] ,ładnie zbalansowany , siły potrzebne do skrętu kita małe , ale nie na tyle aby nie czuć pozycji latawca , siły regulujące moc BARDZO MAŁE [ i szczerze powiem nie wiem czy z tym leciutko nie przegięli] – mnie to nie przeszkadza [ w końcu za „czucie” kite’a odpowiadają głównie siły sterujące] , ale spotkałem się z opinią , że komuś to nie pasowało [ taki jeden łobuz na „P.” :wink: ]

-KITELOOPY :zawija bardzo lekko i ciasno [ miałem wrażenie ,że sporo lżej i minimalnie ciaśniej niż SPORT] , choć to wydaje się nielogiczne-[ przecież Sport ma niższe AR ] , wytwarza przy tym naprawdę umiarkowaną MOC

-chodzi na wiatr ostro ponad normę [ ale to się nie zmieniło od 2007 r]

-SKOKI : technika skoku bardzo łatwa [ wg mnie łatwiej niż w 07 ] skoki bardzo wysokie , ale teraz UWAGA : nie mega wysokie jak w 07 ;

po prostu EDGE 2008 STAŁ SIĘ BARDZIEJ WSZECHSTRONNYM LATAWCEM ;[ wg mnie bardzo ładnie„obskoczy” Freestyle/freeride/New school/ ,a i na Bałtyku przy umiarkowanych warunkach też da radę .

Po to aby osiągnąć taką wszechstronność ,EDGE 2008 ma nieco ograniczoną [ elektronicznie :wink: ] moc, efekt ? – EDGE 2008 nie wystrzeli Cię już na orbitę , możesz „jedynie” osiągnąć górny pułap atmosfery :wink: , [ na EDGE 07 zdarzały mi się skoki ok. 7-8m [ może 9m ? ] , a na EDGE 08 ok. 6-7 m [może 8m ?] , choć to trudno jednoznacznie zmierzyć !! , na pewno EDGE 08 ma nieco utemperowaną moc, po to aby poszerzyć zakres zastosowań i sprawić żeby kite nie był tylko i wyłącznie do wysokich skoków , ale obsłużył możliwie jak najszersze spektrum różnych styli pływania :arrow:

-WATRSTART - wg mnie dość łatwy[ dla średniozaawansowanego i wyżej]/ dużo łatwiejszy i szybszy niż w Edge 07[ po krótkiej adaptacji – {przesiadka z WAROO }- nigdy już nie było kłopotu [ choć oczywiście SPORT , a szczególnie LIGHT wstają z wody JESZCZE chętniej]

-SIŁY NA BARZE : jak dla mnie,małe, bardzo dobrze dobrane : leciutko a jednocześnie intuicyjnie cały czas czujesz gdzie jest latawiec- uwielbiam takie latawce ,[ a nienawidzę „wolnych lokomotyw”, z którymi trzeba się siłować ! :?

.. ze względu na małe siły, jedynie zwolennicy nieprecyzyjnie przełapanych HP mogą być niezadowoleni ,[ bo kite może od razu zawinąć podwójnego kiteloopa] , tutaj SPORT ma przewagę- nie reaguje tak szybko .

Warto także wspomnieć o wyjątkowej efektywności EDGE [ w końcu 7 żeber daje naprawdę ponadprzeciętną sprawność aero.], już w 2007 EDGE13stka królowała w warunkach super słabowiatrowych i to się nie zmieniło w 2008 . EDGE 13stka odpowiada efektywnością i dolnym zakresem nie jednej 14stce ,[ nie chce przeginać , ale mam wrażenie ,że i nie jednej 15stce.] :think:

-SZYBKOŚĆ REAKCJI : EDGE 2008 jest szybkim i bardzo bezpośrednio reagującym latawcem ,[ to zasługa zmian jakie się w latawcu dokonały i braku bloczków przy barze i latawcu ]
To miła cecha szczególnie w dużych rozmiarach ,[11 i 13 m] gdzie wiadomo ,jak bardzo trudno o dobry szybki latawiec w tym rozmiarze [ szczególnie 13stka bardzo często w niektórych konstrukcjach bywa wolna jak lokomotywa :doh: ] . ale nie w EGDE 08 :roll: 11stka i 13stka to bardzo szybkie , przyjemne w użyciu kite;y , na których wreszcie można robić wszystkie „rzeczy” , łącznie z tymi , które wymagają szybkiego latawca [ a w 11stce jestem zakochany i będzie to w 2008 mój najczęściej używany kite ] i gdybym miał dla siebie „złożyć” zestaw z dwóch kitów , byłby to z pewnością EDGE 13m i SPORT 9 m.


Sumując :EDGE 2008 to świetny ,szybki latawiec dla : od średniozaawansowanych do … [ wpisz co chcesz] ,szczególnie warty grzechu jako największy kite [ poprzez swoją szybkość i lekkość sterowania, doskonały dolny ,a także górny zakres ] polecam jako największy kite w quiverze :arrow: 11stka lub 13stka [ w zależności od wagi]


..jeszcze raz namawiam do samodzielnego wypróbowania :thumb: i wyrobienia sobie własnej niezależnej opinii , to pozwoli Wam trzymać się z dala od zasłyszanych / przeczytanych " opowieści dziwnej treści" :doh: ,

...dopisujcie także swoje wrażenia z pływania , wtedy opinia o latawcu będzie pełniejsza, bo pisana przez pryzmat różnych ludzi [ którzy mają odmiennne umiejętności,przyzwyczajenia,style pływania itp itd..]

PS: jadę teraz na Zatokę , więc nawet nie będę mógł przeczytać tych wszystkich " gromów" jakie się " posypią" :arrow: , ale pewnie to i lepiej
:wink:

miłego pływania :lol:

pozdro :wave:

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post29 kwie 2008, 13:01

czyli uważasz, że nie ma wad :?: :wink:

pozdrawiam

Smokie
Posty: 5595
Rejestracja: 07 sie 2003, 12:00
Deska: Semente Pocket Rocket, 77
Latawiec: Slingshot RPM
Lokalizacja: Warszawa
Postawił piwka: 121 razy
Dostał piwko: 77 razy
Kontaktowanie:
 
Post29 kwie 2008, 19:55

GURU 10.5 pisze: jadę teraz na Zatokę , więc nawet nie będę mógł przeczytać tych wszystkich " gromów" jakie się " posypią" :arrow: , ale pewnie to i lepiej


Ale za to będziesz mógł przy buteleczce posłuchać ich na żywo ;) :)

Ziomek. pisze:czyli uważasz, że nie ma wad :?: :wink:


pewnie znaczy to że przeważnie pisze sie o zaletach ;) bo po co o wadach ;)



ps. ja nie wiem czemu ale tu caly czas wieje ;) naprawde tak jak bylo w ktoryms tam topicu :)

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post30 kwie 2008, 12:23

Smokie pisze:
Ziomek. pisze:czyli uważasz, że nie ma wad :?: :wink:


pewnie znaczy to że przeważnie pisze sie o zaletach ;) bo po co o wadach ;)




a szkoda
bo przeczytać o JAKICHKOLWIEK wadach JAKIEGOKOLWIEK latawca na tym forum - jest niemal niemożliwe

mógłbym obok wielu zalet Edge 2008 - sypnąć garścią wad
ale po co, nie będę wyskakiwał przed szereg
piejmy o zaletach.. :wink:
..o wadach napiszmy jak zwykle za rok, kiedy trzeba będzie jakoś argumentować sprzedaż nowych latawców.. :think:

pozdro

..i sory że podcinam gałąź na której siedzę :hand:

Cygański król
Posty: 592
Rejestracja: 29 wrz 2007, 09:42
Deska: Nobile
Latawiec: Naish Torche 09
Lokalizacja: Warszawa
 
Post30 kwie 2008, 15:38

Ziomek. pisze:
Smokie pisze:
Ziomek. pisze:czyli uważasz, że nie ma wad :?: :wink:


pewnie znaczy to że przeważnie pisze sie o zaletach ;) bo po co o wadach ;)




a szkoda
bo przeczytać o JAKICHKOLWIEK wadach JAKIEGOKOLWIEK latawca na tym forum - jest niemal niemożliwe

mógłbym obok wielu zalet Edge 2008 - sypnąć garścią wad
ale po co, nie będę wyskakiwał przed szereg
piejmy o zaletach.. :wink:
..o wadach napiszmy jak zwykle za rok, kiedy trzeba będzie jakoś argumentować sprzedaż nowych latawców.. :think:

pozdro

..i sory że podcinam gałąź na której siedzę :hand:



Bo potcinasz;D BTW. nie pamiętam kto w zeszłym roku tak zażarcie przekonywał że waroo jest kitem idealnym... hmm? ktoto mógł być:D :wink:

Smokie
Posty: 5595
Rejestracja: 07 sie 2003, 12:00
Deska: Semente Pocket Rocket, 77
Latawiec: Slingshot RPM
Lokalizacja: Warszawa
Postawił piwka: 121 razy
Dostał piwko: 77 razy
Kontaktowanie:
 
Post30 kwie 2008, 19:07

Dzisiaj plywalem na Edge II 9 m i bylem dosyc mocno zaskoczony co do jego szybkosci :idea: Zajebiscie kreci i jak przedtem na Edgu tak z lekka ostroznoscia podchodzilem do kiteloopow po grubym dzwonie to teraz stwierdzam ze calkiem ladnie daje rade. W zeszlym roku plywalem tylko na 13.
Wady to chyba takie jak wszystkich tegorocznych Instinctow?
Poza barem bo akurat nowy mi calkiem pasuje poza 1 malym szczegolem.

Awatar użytkownika
rolnik
Posty: 4544
Rejestracja: 07 sie 2003, 21:16
Deska: SU2
Latawiec: Obojetne
Lokalizacja: Stara Gwardia
Postawił piwka: 44 razy
Dostał piwko: 44 razy
 
Post04 maja 2008, 11:29

Wlasnie wrocilem z leucate .Moge stwierdzic ze wszystko co napisal Guru to wlasnie moje odczucia co do nowego edgea.Malem okazje poplywac na nowej 13 i sadze ze edge to bedzie wlasciwy latawiec ozona na ten rok.Niesamowicie miekki i przyjemny latawiec .

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post04 maja 2008, 22:45

Cygański król pisze: nie pamiętam kto w zeszłym roku tak zażarcie przekonywał że waroo jest kitem idealnym... hmm? ktoto mógł być:D :wink:


zcytuj mi może , bo też nie pamiętam :idea:
bym używał kiedykolwiek słów "idealny" lub "najlepszy"
podobnie jak nie pamiętam by mi się "przewijał" - co głównie o ile nie jedynie jest mu zarzucane :idea:
co do Waroo 07 - nadal uważam że Waroo 07 JEST bardzo dobrym kajtem
i nic dziwnego że Waroo08 JEST kajtem od niego lepszym --> poprawionym, udoskonalonym..

jak tylko uda mi się je w końcu grubiej opływać - napiszę
zarówno o zaletach jak i o wadach
jak z poprzednimi kajtami
a pisząc o wadach nie będę pisał o designie torby :wink:

pozdrawiam


ps: przepraszam że odpowiadam o Waroo - ale zostałem "wywołany do tablicy" w TYM temacie

GURU 10.5
Posty: 3172
Rejestracja: 29 paź 2004, 20:22
Latawiec: OZONE EDGE, C4, CATALYST
Lokalizacja: Galicja
Postawił piwka: 24 razy
Dostał piwko: 24 razy
Kontaktowanie:
 
Post12 maja 2008, 16:32

rolnik pisze:Wlasnie wrocilem z leucate .Moge stwierdzic ze wszystko co napisal Guru to wlasnie moje odczucia co do nowego edgea.Malem okazje poplywac na nowej 13 i sadze ze edge to bedzie wlasciwy latawiec ozona na ten rok.Niesamowicie miekki i przyjemny latawiec .



... ciesze się ,że Ci Edziu 08 "podpasował" :wink: , moją ulubioną wielkością jest 11stka w tym roku :!: ,jest niewiarygodnie dobra i wszechstronna :lol:

pływam na niej od ok 13kt [ stałe/ "nie kucajace"] do ....dziestu paru kt [ nie będę pisał ile, bo znowu zje..ka będzie :roll: :wink:, w każdym razie srogo :lol:.... i wystarczy , więcej nie trzeba ] :lol:

PS:
:arrow: człowiek się całe życie uczy :wink:

pozdro M.


:hand:


Wróć do „Recenzje & Opinie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości

cron