El Gouna - Red Sea Zone

Miejscówki Kitesurfingowe
Awatar użytkownika
barry99
Posty: 28
Rejestracja: 28 maja 2008, 13:45
Lokalizacja: Nürnberg/Kalisz
Dostał piwko: 1 raz
 
Post24 lip 2008, 11:57

Paulo pisze:Jeżeli kotś ma wiedzę , to prosze o bardziej szczegółowy opis dojazdu do spotów i dokładne położenie RSZ (nazwa hotelu, koło którego spot ise znajduje).Niestety hotel, do którego jade jest nowy i nie ma go na dostepnych mapkach, więc nie wiem dokładnie gdzie będę. Znalazłem hotel przyległy (Intercontinental), i z jego położenia wynika,że bliżej mam do Colony przy Megawishu. Czy jest tam polskojęzyczny instrutor? (przeglądałem ich stronę i niestety piszą tylko o niemieckim, francuskim i oczywiście angielskim).

Jezeli bedziesz w Soma Bay to twoj hotel jest polozony na poludnie od Hurghady, a RSZ jest na polnocy. Tak jak juz pisalem bedziesz mial okolo 2 godzin dojazdu. Dobra rada nie baw sie w cos takiego. W Colonie z tego co wiem nie ma polskiego instruktora, a reszta jest angielsko jezyczna.
Ja tez bym sie cieszyl na dokladniejsze informacje hotelowe w poblizu RSZ, bo jakos zeszlismy z tematu i piszemy o Colonie.

RedSeaZone
Posty: 660
Rejestracja: 25 wrz 2005, 15:03
Lokalizacja: Egypt, El Gouna, elgouna.com
Dostał piwko: 5 razy
Kontaktowanie:
 
Post24 lip 2008, 15:04

Salam Aleikum :!: :!:

Juz odpowiadam na pytania zwiazane z polozeniem bazy RSZ.

Baza polozona jest na polnocy EL Gouny, poza zabudowaniami, wiec trzeba do nas dojechac taksowka lub toktokiem. Dojazd zajmuje 5-10 min. Transport mozna zamowic bez problemu w hotelowej recepcji, lub "zlapac" na ulicy.

RODZAJE TRANSPORTU:
-zolte toktoki: 5le od osoby za przejazd
-kolorowe toktoki: 8le za przejazd (max. 3 osoby)
-limuzyny i taxowki: 15le za przejazd
-taksowkarze RSZ: 5le od osoby lub 15le za przejazd (mozna zamowic w bazie w drodze powrotnej)
-shuttle bus: 5le od przejazdu lub 20le za tydzien. Jezdzi raz na godzine, przystanki po kolei to: downtown, Rihana, Sheraton, Marina, Ocean View, Ali Pasha, bazy kajtowe).

1le to obecnie 40gr.

HOTELE:
El Gouna ma dwie glowne czesci: Marina (na polnocy El Gouny) i Downtown (na poludniu).

Hotele polozone w Marinie:
-Captains Inn
-Turtle's Inn
-Ali Pascha
-Ocean View
-Sheraton

Hotele polozone w Downtown:
-Rihana
-Dawar El Omda
-Sultan Bay
-Arena Inn
-Panorama

Hotele, ktore polozone sa najdalej od bazy (na poludniu El Gouny) to Movenpick, Steigenberger oraz Club Med.

Jezeli macie dodatkowe pytania - piszcie :!:

Z cieplymi pozdrowieniami,
Daga & RedSeaTeam

Awatar użytkownika
razor
Posty: 649
Rejestracja: 12 lip 2007, 18:20
 
Post21 sie 2008, 15:56

jakie aktualnie są ceny w RSZ ?
ile za posiłek? ile za piwko?

(a może istnieje opcja wykupienia z góry obiadków na np. tydzień czy dwa, w dobrej cenie ? )

Awatar użytkownika
onzo
Posty: 5583
Rejestracja: 19 paź 2003, 22:34
Deska: Wainman Joke 138
Latawiec: Vegas 9,12,16
Lokalizacja: WaWa
Postawił piwka: 41 razy
Dostał piwko: 89 razy
Kontaktowanie:
 
Post21 sie 2008, 18:14

możecie nie prowadzić 2 topiców na ten sam temat jednocześnie :?: Odpowiedź masz już w innym miejscu.

Zamieszkaj w Rihanna Resort i będziesz miał picie i obiad za darmo na plaży niemieckiej.

Awatar użytkownika
Adiq
Posty: 240
Rejestracja: 31 maja 2008, 21:30
Lokalizacja: Piekary Śląskie
 
Post21 sie 2008, 19:07

Właśnie ... I tak tam nie wieje :shock:

Michal_LUNAT
Posty: 2
Rejestracja: 23 sie 2008, 10:36
 
Post23 sie 2008, 11:20

sluchajcie czy w Egipcie da rade poplywac w grudniu (28.12...7dni)

Pozdrawiam

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post23 sie 2008, 13:01

Michal_LUNAT pisze:sluchajcie czy w Egipcie da rade poplywac w grudniu (28.12...7dni)

Pozdrawiam



"da" :idea: ..w Polsce też "da" :idea:

pozdro

djtrebor
Posty: 1
Rejestracja: 23 sie 2008, 13:06
Lokalizacja: warszawa-giżycko
Kontaktowanie:
 
Post23 sie 2008, 13:13

Witam serdecznie jestem nowicjuszem i potrzebuje parę informacji na temat
ile kosztuje kurs dla początkującego jakie sa etapy ile trwa żeby można pływać jak jest ze sprzętem itp
która bazę polecacie oraz jaki hotelik wybrać aby było nie drogo ale blisko bazy wybieram sie na początku września czy to dobry okres ....chodzi mi o warunki wietrzne dziekuję za pomocne informacje.

Slawek-Kopiec
Posty: 913
Rejestracja: 08 sty 2011, 08:42
Deska: Su-2 Custom.Airush Livewire
Latawiec: Airush Varial X
Lokalizacja: www.kitebite.pl
Postawił piwka: 10 razy
Dostał piwko: 6 razy
Kontaktowanie:
 
Post05 maja 2011, 17:13

Wybieramy sie z dziewczyna w polowie czerwca do RSZ,mam takie pytanie:jakie ciuchy do plywania zabrac ze soba?Pianka krotka 3/2,czy moze tylko boardshorty+ jakas lycra?Buty dla poczatkujacych beda potrzebne?

RedSeaZone
Posty: 660
Rejestracja: 25 wrz 2005, 15:03
Lokalizacja: Egypt, El Gouna, elgouna.com
Dostał piwko: 5 razy
Kontaktowanie:
 
Post05 maja 2011, 18:21

Hej,
u nas już jest już prawie lato więc na pływanie tylko boardshorty i lycra. Jak ktoś się uczy to buty są konieczne i jeśli będziecie brali kurs to krótka pianka może się przydać, bo godziny wysiedziane w wodzie robią swoje:)
Do zobaczenia w czerwcu!

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post05 maja 2011, 22:58

Slawek-Kopiec pisze:Wybieramy sie z dziewczyna w polowie czerwca do RSZ,mam takie pytanie:jakie ciuchy do plywania zabrac ze soba?Pianka krotka 3/2,czy moze tylko boardshorty+ jakas lycra?Buty dla poczatkujacych beda potrzebne?



buty na pewno
piankę tez lepiej wziąć, ciężka nie jest
a "lepiej nosić niż się prosić" :wink:

pzdr

Slawek-Kopiec
Posty: 913
Rejestracja: 08 sty 2011, 08:42
Deska: Su-2 Custom.Airush Livewire
Latawiec: Airush Varial X
Lokalizacja: www.kitebite.pl
Postawił piwka: 10 razy
Dostał piwko: 6 razy
Kontaktowanie:
 
Post05 maja 2011, 23:09

Ziomek. pisze:
Slawek-Kopiec pisze:Wybieramy sie z dziewczyna w polowie czerwca do RSZ,mam takie pytanie:jakie ciuchy do plywania zabrac ze soba?Pianka krotka 3/2,czy moze tylko boardshorty+ jakas lycra?Buty dla poczatkujacych beda potrzebne?



buty na pewno
piankę tez lepiej wziąć, ciężka nie jest
a "lepiej nosić niż się prosić" :wink:

pzdr


Trzeba najpierw kupic :),mam tylko 5/3 na nasze polskie warunki.Dlatego pytam czy brac boardshorty +lycre czy kupowac pianke :)

RedSeaZone
Posty: 660
Rejestracja: 25 wrz 2005, 15:03
Lokalizacja: Egypt, El Gouna, elgouna.com
Dostał piwko: 5 razy
Kontaktowanie:
 
Post06 maja 2011, 10:25

W takim razie lycra i boardshorty, a jesli któreś z Was idzie na kurs to piankę możecie zawsze dostać od nas z bazy gdyby było za zimno:)

Awatar użytkownika
onzo
Posty: 5583
Rejestracja: 19 paź 2003, 22:34
Deska: Wainman Joke 138
Latawiec: Vegas 9,12,16
Lokalizacja: WaWa
Postawił piwka: 41 razy
Dostał piwko: 89 razy
Kontaktowanie:
 
Post06 maja 2011, 14:06

za każdym razem jadąc do Egipt biorę krótką 3 i zawsze służy tylko do owinięcia dechy w czasie podróży - myślę, że jak ktoś nie jest wyjątkowym zmarzluchem to od połowy maja do połowy października spokojnie można bez pianek uderzać - no chyba, że pływanie od świtu - rano może być chłodniej

Awatar użytkownika
surfbabe
Posty: 689
Rejestracja: 17 lip 2005, 16:25
Deska: su2 custom
Latawiec: FX, nemesis
Lokalizacja: wwa
Postawił piwka: 47 razy
Dostał piwko: 29 razy
 
Post06 maja 2011, 22:34

jestem strasznym zmarzluchem.
od 4 lat co roku w połowie maja jestem w Egipcie i zwykle staram się dość długo siedzieć w wodzie.
nigdy w piance, bo zabrałam ją tylko raz - pierwszy i ostatni - te 4 lata temu.
obstawiam, że w połowie czerwca w piance gotowałabym się, szczególnie w El Gounie, gdzie płytka woda szybko się nagrzewa.


Wróć do „Spoty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron