666 09,Snape, Murphy ,Su-2 - czyli zawracanie kijem Wisły

Recenzje, oceny, opisy, porady sprzętowe.
GURU 10.5
Posty: 3172
Rejestracja: 29 paź 2004, 20:22
Latawiec: OZONE EDGE, C4, CATALYST
Lokalizacja: Galicja
Postawił piwka: 24 razy
Dostał piwko: 24 razy
Kontaktowanie:
 
Post09 lis 2008, 17:39

wszystko zaczęło sie od tego ,że złamałem swoją ulubioną SU-2 128 carbon :? [ przerysowana na rafie , pękła w miejscu gdzie rafa przecięła włókna carbonowe] :(


..i tak stanąłem przed koniecznością dopasowania sobie deski pod swoje preferencje [ co po Su-2 carbon nie jest łatwe ] :think:


.. pierwsze myśl , ok Nobile :?: , ale z drugiej strony pomyślałem, czy to jedyne deski na rynku ?, NIE :!: , czy wszyscy muszą dokonywać tych samych wyborów? , NIE :!: , czy postępowanie tak samo jak większość może być sztampowe i nudne ?, TAK :!: czy najlepsza metoda wyrobienia sobie swojego zdania to własnoręczny test ?, TAK :!:




..spiąłem łydki i zgromadziłem cały ten złom do testowania :

-Mushow -Murphy pro -133/40

-Snape -Rasta pro-133/40

-Nobile 666 08 - 134/44

- Nobile 666 09 -134/[42chyba?]

-Su-2 proseries 08 i 07 -130/41

-Naish Thorn 132[chyba? +/- 1cm]


wszystkie deski o zbliżonej wielkości , jedynie Nobile 08 i 09 to dobry nr .większa [tylko taką akurat miałem] wiem,że to trochę przekłamuje , ale dla mnie to wystarczy aby określić charakter dechy :arrow:



.dechy testowałem mając je obok siebie na plaży [poza Nobile 09 , którą opływałem na Rodos] jedna bezpośrednio po drugiej , zmieniając w cyklu co ok 15/20min , zamykając cykl i od nowa eliminując po drodze deski , które odpowiadały mniej niż inne

1.-warunki do testów:
Rodos i lokalny zbiornik z krótką , mało sympatyczną falą[dość wredny chop]

2.-od deski oczekuję wszechstronności [ przydatności w różnych warunkach płasko, chop, trochę fali - Baltyk, Rodos] i udanego mixu osiagów z komfortem





WNIOSKI: :!:

Mushow - Murphy pro :arrow: : [www.mushow.cz ]

Obrazek
żródło: sieplywa.pl

-bardzo sympatyczna, komfortowa decha , na rdzeniu drewnianym, o dość płaskim rockerze ,wyraźnie preferujaca warunki płaskowodne

na plus: :lol: : komfort, dobry pop [to m.innymi zasługa drewnianego rdzenia],chroni kolana po kiteloopach,niezłe wyposażenie [ finy G-10,strapy / pady SP lub LF] , łatwa zmiana krawędzi

na minus :? : taka sobie, na duże jeziorowe zafalowanie - woli po płaskim

---------------------------------------------------------------------

Snape- Rasta pro :arrow: : [ www.snape.cz]

Obrazek

-świetna decha w konstrukcji wood/ glass/carbon [ pełny drewniany rdzeń i carbon], outline zbliżony do Murphy ,ale rocker większy i o zupełnie innym przebiegu ,dużo bardziej elastyczna , więszy flex [ szczegolnie na tipach] ,bardzo komfortowa i wszechstronna, chodzi bardzo ostro do wiatru , doskonałe finy G-10 , o szybkim , cienkim profilu

na plus :lol: : komfort , miękkie i ustane lądowania [ kitelopy itd..], świetne wybicie z krawędzi ,"amortyzowanie szkwałów", super łatwa zmiana krawędzi ,dość lekka,GENIALNE połączenie osiągów i komfortu :lol: :lol:

na minus :? : wymaga uwagi przy jeździe po czopie [ nie idzie jak po szynach], brak rączki [ nic mnie tak nie wścieka jak nie mam za co złapać :wink: ] , w b. ciasnym skręcie wymaga koncentracji [ leciutki slide]

---------------------------------------------------------------

Nobile 666 08 :arrow: : [ jaki adres Nobile to chyba każdy wie :wink: ]

..jak wygląda? chyba też prawie każdy :wink:

Obrazek



-średnio komfortowa [ dużo mniej niż 555 , co oczywiste :wink: ] , bardziej pasuje jej płaska woda niż zafalowanie

na plus :lol: : srogie wybicie z krawędzi, mega ostro chodzi do wiatru [ naprawde sporo ponad "normę"]
, b.szybka
na minus :? : komfort taki sobie , pady i strapy poniżej średniej europejskiej , woli po płaskim :wink: , waga

-------------------------------------------------------------------

Nobile 666 09 :arrow:

.testowana deska była jeszcze w grafice 08 , ale znalazłem taka fotę:

Obrazek

- większy komfort niż 08 [ przyczyna? spory flex i miękkość deski , a szczególnie tipy wyginają się na max , co mnie zadziwiło -całkiem przyzwoicie radzi sobie na zafalowaniu

na plus :lol: : komfort. pop,chodzi mega ostro do wiatru , szybka

na minus :? : średnia zmiana krawędzi [ w desce były finy 6cm ,być może seryjnie będą mniejsze , mam nadzieje ,że w 2009 zmienione będą strapy/ pady?w 08 były słabej klasy , jak na dechę za ponad 2000zł :? ,wysoka cena :? , waga

------------------------------------------------------------------------
Su-2 proseries 07 :arrow: : [ www.kiteboarding.pl]

..nie mam zdjątka :oops: :wink: ale wyszukałem fotkę swojej ulubionej procarbon [ identyczny shape jak proseries 07-jeszcze z okragłą krawędzią]]

Obrazek

- bardzo wszechstronna decha , super na płaską i na fale

na plus :lol: :wszechstronność [ wave i płasko], niezly pop [ szczególnie wersja cARBON] , świetne pady /strapy X-concept - Asymetrical ,

na minus :? : finy 5cm o dużej powierzchni, efekt? utrudniona zmiana krawędzi, b. mały flex, troche daje po kolanach

-----------------------------------------------------------------

Su-2 proseries 08 :arrow: : [ jw.]


Obrazek

żródło: Maski :wink:

w zasadzie j.w.-j[ak proseries 07] z tym ,ze poprzez wiekszy concave i ksztalt pokładu [ jak przęsło mostu] efekt deska jeszcze sztywniejsza [ szczególnie w części pomiedzy strapami] i ma jeszcze mniejszy flex :twisted:


na plus :j.w.-j[ak proseries 07], z tym ,ze cienka krawędź daje lepsze ostrzenie do wiatru , waga suer lekka :lol:


na minus: j.w[jak proseries 07],a w ramach " oszczędności" pady/strapy już nie wypas od Concept X , a od naszych południowych sąsiadów :?


-------------------------------------------------------------------------

Naish Thorn :arrow: "

Obrazek

- to maszynka do wyczynowego freestyle, ale niestety kosztem komfortu, dużo lepiej czuje się na płaskim niż na zafalowaniu

na plus : b. duży pop , kąty do wiatru, b.szybka, łatwa zmiana krawędzi


na minus : sztywna, dająca po kolanach , woli po płaskim ,spora waga:wink:
---------------------------------------------------------------

Zwycięzcą został SNAPE PRO ,drugie miejsce Nobile 666 09 , trzecie?? nie wiem :!: :!: - pozostałe dechy były dość daleko od mioch oczekiwań :roll: [głównie chodzilo mi tu ,o aspekt wszechstronności]

..wg mnie wszystkie te deski stoją na wysokim poziomie zawansowania technicznego , wszystkie wykorzystują [ przynajmniej częściowo :wink: ]drewno jako rdzeń :arrow: , wszystkie mają [większe lub mniejsze :wink: ]wzmocnienia carbonowe.



...na koniec chce powiedzieć ,że test jest absolutnie subiektywny , a celem było dopasowanie deski stricte pod moje przyzwyczajenia i preferencje, a nie pisanie w miarę obiektywnej recenzji i nawet przez chwile nie "wczuwałem się" i nie zastanawiałem nad tym, czy dana deska będzie pasować komuś na takim, czy innym poziomie zaawansowania. :idea:

..więc jeśli ktoś ma podobne priorytety jak ja :?: to być może to porównanie będzie w czymś pomocne :?:


:wave:

Awatar użytkownika
Murphy
Posty: 171
Rejestracja: 24 maja 2006, 10:27
Kontaktowanie:
 
Post15 lis 2008, 16:36

podoba mi sie opis testu.
deska MurphyPro drewniana ma troche mniejszy rocker dlatego preferuje plaska wode. deska o wiekszym rocerze to deska MurphyPro carbon, ktora dzieki temu jest lepsza na chop.
oczekujcie juz wkrotce desek na zime i lato 2009.
nowa linia bedzie sie cechowac wieksza wszechstronnoscia!!

kuba1002
Posty: 119
Rejestracja: 12 maja 2008, 18:50
Lokalizacja: Elblag/Stegna
Kontaktowanie:
 
Post15 lis 2008, 21:42

Bardzo ciekawy opis , ale myślałem ze na 1-szym miejscu stanie Nobile 09 prawie wszyscy tak sobie zachwalaja :) Nic tylko dziekowac

Awatar użytkownika
Pro Borat
Posty: 47
Rejestracja: 26 maja 2008, 17:18
Lokalizacja: El-Gouna
Kontaktowanie:
 
Post16 lis 2008, 12:00

Bardzo fajny tescik,mialem okazje plywac na wszystkich tych deskach,i
musze przyznac duzo racji koledze (Guru).Jest jednak jedna sprawa.
Dla mnie najwygodniejsza deska z calego testu to Murphy Pro.
Jest to chyba zasluga niesamowicie wygodnych "padow" jakie zreszta
zaprojektowal sam Murphy,ladowanie na tej desce to bajka!!!
W RedSeaZone mozna potestowac caly czas obie deski Murph'egio
Deska,ktora wybrales jest dla mnie mieciutka i zlego slowa o nie nie powiem,
moj kolega Pechi (rider besta) zasowa na niej non stop i widac,ze deska mu lezy idealnnie...ale jednak ja jestem za Murphy Pro.
Moja opinia jest rownie subiektywna jak autora tego tematu.
Pozdrawiam i zapraszam do RSZ tu ciagle wieje i jest cieplo.

Awatar użytkownika
Pro Borat
Posty: 47
Rejestracja: 26 maja 2008, 17:18
Lokalizacja: El-Gouna
Kontaktowanie:
 
Post16 lis 2008, 12:26

A ten gosciu na zdjeciu z deska snape to wlasnie Pechi...

przemass
Posty: 3798
Rejestracja: 06 maja 2006, 22:01
Deska: Encore Nirvana
Latawiec: Airush Razor
Lokalizacja: ChalupyCumbuco
Postawił piwka: 26 razy
Dostał piwko: 25 razy
Kontaktowanie:
 
Post16 lis 2008, 18:54

Bardzo dobra recenzja, dla mnie osobiście na 1wszym miejscu Nobile 666 09 :idea: a na drugim ex equo Thorn i Balance ( Alvaro Onieva PRO ) - tylko że to dwie zupełnie różne deski.

Polecam spróbować zwłaszcza Balance, przyjemne pływanie na wyczynowej desce, bo thorn na czopie już taki miły nie jest.

KiteFort Świnoujście
Posty: 198
Rejestracja: 10 lip 2008, 14:21
Deska: Nobile NHP/S-Quad 5,7
Latawiec: Ozone C4 /Reo
Lokalizacja: plaża w Świnoujściu (przy Wiatraku) / Szczecin
Kontaktowanie:
 
Post20 lis 2008, 13:21

Wnioski wyciągnięte przez Guru co do Snape są jak najbardziej trafne . Dodam jeszcze że deseczka znakomicie sprawdza sie na wave .Było to dla mnie dużym zaskoczeniem bo z opisu na niej wynikało że nie jest to jej najmocniejsza strona.Tymczasem znakomicie się układa na fali i nie gubi krawędzi.Super jazda.
Miałem (i wciąż )mam okazję testować ją w różnych warunkach bo zakupiliśmy kilka tegorocznych modeli Snake Rasta do szkółki.
Spodobała mi się do tego stopnia że od kilku miesięcy pływam wyłącznie na niej!!

ps.
Zainteresowanych zapraszam do przetestowania.Mamy też kilka do sprzedaży (nowe)...i z ładniejsza grafiką niż ta na fotach Guru.

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post20 lis 2008, 13:25

Kite Park Świnoujście pisze:Wnioski wyciągnięte przez Guru co do Snape są jak najbardziej trafne . Dodam jeszcze że deseczka znakomicie sprawdza sie na wave ...
..Mamy też kilka do sprzedaży (nowe)...i z ładniejsza grafiką niż ta na fotach Guru.



"aha" :wink:

pozdro


Wróć do „Recenzje & Opinie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości

cron