Mistrzostwa Świata Racing - Sylt - zderzenie tytanów

Kitesurfing i wszystko z nim związane.
Awatar użytkownika
BraCuru
Posty: 5967
Rejestracja: 13 mar 2006, 20:56
Deska: BraCuru Hover, SABfoil
Latawiec: Flysurfer Sonics
Postawił piwka: 185 razy
Dostał piwko: 374 razy
Kontaktowanie:
 
Post28 cze 2011, 01:45

Dziś zaczyna się najbardziej oczekiwana impreza dla rejsiarzy tego roku. Potrwa do niedzieli. Pula 15tys ojro.
Zgłosiło się ponad 140 gości.
Z Polski mamy mocną ekipę: Tomek "Niebrzydki" Janiak, Błażej "Błaszko" Ożog, Andrzej "Japa" Ożóg, Maks Żakowski (nie ma jeszcze ksywki :idea: ), Filip "Świstak" Porzucek.
Poza rejsiarzami pojechali jeszcze akrobaci KS na KTE, które zostało upchnięte w tą imprezę: Asia Litwin, Michalina Laskowska, Hela Brochacka, Wojtek Issel i Paweł Kiczka.

A czemu zderzenie tytanów? Po raz pierwszy dojdzie do pełnej konfrontacji armii USA i Starego Kontynentu. W zeszłym roku Europa nie doleciała do Stanów, bo przeszkodził pył wulkaniczny. Na Sylt przelecieli kowboje w pełnym składzie. A jak trenują zobaczcie tutaj :wink: (epizod 3):
http://www.internationalkiteboarding.or ... &Itemid=99
Dziś pierwszy start w samo południe. Wiatr cross-offshore 15kts - szkwalisty.
Naprawdę trudno ocenić jak wypadną. Nikt z nas nie startował jeszcze w takim tłumie latawców z czego 1/3 to full zawodowcy.

Trzymam kciuki za naszych :thumb:

Awatar użytkownika
ebol
Posty: 199
Rejestracja: 04 cze 2007, 10:46
Deska: Nobile
Latawiec: only Flexi
 
Post28 cze 2011, 11:43


MASTER KITEBOARDING fuu1
Posty: 1885
Rejestracja: 11 sie 2003, 12:53
Deska: Nobile Infinity 5'7
Latawiec: Nobile T 5
Lokalizacja: Gdańsk
Dostał piwko: 23 razy
Kontaktowanie:
 
Post28 cze 2011, 12:01




gruba jazda ...ciekawe czy w Sopocie tyle plaży zarezerwują dla latawek hehehehe :lol:

Awatar użytkownika
zaq
Posty: 922
Rejestracja: 12 wrz 2010, 11:52
Deska: Clash
Latawiec: Ozone Catalist
Lokalizacja: Wuwa
Postawił piwka: 21 razy
Dostał piwko: 71 razy
Kontaktowanie:
 
Post28 cze 2011, 13:03

o dobry streaming ;D
przydałoby się coś takiego z Sopotu lub Forda. Kosztuje coś takiego 2-3 tyś za transmisje/za dzien.
A jak zwieksza się publika ;)

przy zawodach swiatowych wake czy surf ktore ostatnio ogladalem, jest to juz standardem. kiedy u nas?

Awatar użytkownika
kowal
Posty: 1190
Rejestracja: 20 paź 2005, 21:57
Lokalizacja: bydgoszcz
Postawił piwka: 21 razy
Dostał piwko: 11 razy
Kontaktowanie:
 
Post28 cze 2011, 13:55

A jak trenują zobaczcie tutaj (epizod 3):
http://www.internationalkiteboarding.or ... &Itemid=99

Haha doobry filmik chłopaki polubili niemieckie hajmaty :D

Awatar użytkownika
BraCuru
Posty: 5967
Rejestracja: 13 mar 2006, 20:56
Deska: BraCuru Hover, SABfoil
Latawiec: Flysurfer Sonics
Postawił piwka: 185 razy
Dostał piwko: 374 razy
Kontaktowanie:
 
Post28 cze 2011, 14:15

kowal pisze:Haha doobry filmik chłopaki polubili niemieckie hajmaty :D

Obejrzyj sobie pierwsze 2 epizody - równie dobra polewka :lol: Damien i Patrick - lubię to :thumbsup:

Awatar użytkownika
kowal
Posty: 1190
Rejestracja: 20 paź 2005, 21:57
Lokalizacja: bydgoszcz
Postawił piwka: 21 razy
Dostał piwko: 11 razy
Kontaktowanie:
 
Post28 cze 2011, 21:41

hahaha naprawdę dobre :thumb:

Awatar użytkownika
BraCuru
Posty: 5967
Rejestracja: 13 mar 2006, 20:56
Deska: BraCuru Hover, SABfoil
Latawiec: Flysurfer Sonics
Postawił piwka: 185 razy
Dostał piwko: 374 razy
Kontaktowanie:
 
Post28 cze 2011, 22:14

Takich wyników nikt się chyba nie spodziewał :shock: :shock: :shock:
Jankesi zdemolowali Europę pierwszego dnia :idea: To jakaś masakra. Liczyłem że kowboje przeżyją na Sylcie drugie Pearl Harbour a okazało się że to największy sukces Amerykanów od zakończenia II wojny światowej :wink:
http://results.extremience.com/sylt2011course.htm
W pierwszej dziesiątce zawodnicy tylko z USA i Francji.
Niebrzydki tuż przed Błaszkiem w 2 dziesiątce. Tomek dostał 2 zadośćuczynienia. Na pewno było milion protestów, bo wyniki pojawiły sie po 5 godzinach. Maks nie startował w 3 wyścigach :shock: WHY???? Świstak na 30 miejscu. Japa wogóle nie wystartował :(
Jutro będzie mega ulewa, zero wiatru oprócz pierdnięć spod burzowych chmur. Prawdziwa jazda zacznie się w czwartek.

Awatar użytkownika
kowal
Posty: 1190
Rejestracja: 20 paź 2005, 21:57
Lokalizacja: bydgoszcz
Postawił piwka: 21 razy
Dostał piwko: 11 razy
Kontaktowanie:
 
Post28 cze 2011, 22:35

Ooooo to ten sam ADAM KOCH :?: :?: :?:

Awatar użytkownika
BraCuru
Posty: 5967
Rejestracja: 13 mar 2006, 20:56
Deska: BraCuru Hover, SABfoil
Latawiec: Flysurfer Sonics
Postawił piwka: 185 razy
Dostał piwko: 374 razy
Kontaktowanie:
 
Post29 cze 2011, 13:04

kowal pisze:Ooooo to ten sam ADAM KOCH :?: :?: :?:

We własnej osobie :idea:
Wczorajsze relacje i uaktualnianie wyników to taka sama porażka jak występ Europejczyków :(
Całe szczęście, że Tomek Janiak ma jeszcze siły usiąść do lapa :clap: Oto jego słowa:
Puszczają wyscigi przy wietrze offshore/ side offshore, więc race można rozegrać jak się okazuje wszedzie i w kazdych warunkach. Ciezko było wyjsc od brzegu i wrócic, mi akurat udało się bez jakiegoś większego problemu. „żółta kartka” dla organizatorów (Markus) za niewystarczającą w tych warunkach obsługe zabezpieczenia na wodzie (tylko 2 jet ski + 2 riby sedziowskie ale tego nie można liczyc).
Wiatr od 12 do 30 knts. Maaasakra - 70 os na starcie, wszyscy pchają się pod statek komisji żeby wystartowac jak najwyżej, przez co dochodzi do wielu kolizji. Dzisiaj na skipersie Markus prosil aby startowac wzdłuż linii startowej i nie pchac się pod statek KR.
Na 4 wyscigi tylko w jednym udało mi się wyjechać w miarę czysto.
W pierwszym wyscigi stracił mi latawca Błaszko, ponieważ jemu ktoś przeszkodził (generalnie efekt domina) wygrałem protest i dostałem redress, ale.....pomimo tego ze lezałem, jak się pozbierałem byłem na 2 okrązeniu 7 przed Kernerem, Sroką, Jensenem itd., ale....pozamiatało mnie na pełnym (3 katapy) :(
W 2 wyscigu splątało się przede mna dwoch kolesi na northach co skonczyło się dla mnie opuszczeniem deski (gdyby nie to to wjechałbym typowi w plecy i dziurą w kadłubie). Tradycyjnie pozbierałem się i przypłynąlem jakoś 16. Złozyłem protest, wygrałem i dostałem redress. Generalnie spedzilem wczoraj 1h na przesłuchaniach protestowych (ale to tez jakies doswiadczenie i trzeba przez to przejsc), ominela mnie przez to kolacja ;)
W 3 wyscigu podobnie ale mniej bezbolesnie, natomiast w 4 postanowiłem „przykleić” się do Kocha na starcie, który startuje regularnie z polowy linii, ..dało rade...jechałem jakoś 9 i na ostatnim pelnym podczas wachlowania zsunął mi się chiken i zliszował mi się latawiec...kuuuuuu...a!!!! just „bed luck” tego dnia , trudno :(
Generalnie jestem bardzo zadowolony ze swojej jazdy, bo widze ze mam potencjał i jak będę dobrze startowac mam nadzieję poprawić wynik.
Amerykanie na razie poza zasiegiem, na pewno poza umiejetnosciami, których nie można im odmowic, mają mega lekki sprzet, deski custom wraz ze strapami i statecznikami ważą 4 kg :!: :shock: :shock: Jestes w stanie sobie to wyobrazic? Moja decha wyjeta z kartonu bez starpów i statecznikow waży 7,3 kg.
Błażej w 1st wyscigu zjechał zmienić latawca bo zamiatało go na 13, Max nie był w stanie plynąc ostro (tak wiało :shock: ) i ukończył tylko 1 wyscig (przy stawianiu na plazy wujo Mirek nie chcący rozdarł mu 10tkę o stateczniki :( ), Japa nie startuje, Filip ok. stabilnie.

Dla mnie kazde warunki powyżej 10 knts są ok., generalnie im bardziej kreci tym lepiej ;)

Kolego!, wysiłek fizyczny jaki w to wkładamy to jest dopiero masakra, po pierwszym wyscigu (tutaj wyscigi trwaja 25 min!!!! W Rewie my przyplywalismy po 10min) myslalem ze zwymiotuje ze zmeczenia (zakwaszenie), Świstak się hiperwentylował. Trzeba mieć mega kondycje. Rewa biorąc pod uwagę ze startowałem również we FS i byłem zmasakrowany to i tak jest pikuś.....
Trzymajcie kciuki

Awatar użytkownika
BraCuru
Posty: 5967
Rejestracja: 13 mar 2006, 20:56
Deska: BraCuru Hover, SABfoil
Latawiec: Flysurfer Sonics
Postawił piwka: 185 razy
Dostał piwko: 374 razy
Kontaktowanie:
 
Post29 cze 2011, 13:15

Cytuję parę zdań od Andrzeja Ożoga:

Masakra - wiatr full of shore od brzegu - niebezpieczny off shore. Zero wiatru przy brzegu- loteria kto da rade odplynac od brzegu a w morzu podmuchy do 28knt :twisted:
Blaszko kraksa na starcie na dobry poczatek - i to go chyba rozbilo na reszte dnia. Potem równo kolo 12 -15 miejsca - i na razie 17 to miejsce w tej stawce na
seryjnym sprzecie jest srednie.
Amerykanie na 3 kg customach - Heineken i Koch- nie do ruszenia...
W pierwszej dwudziestce jest max ciasno - takich zawodow jeszcze nie było :idea:
Jutro mamy nadzieje bedzie lepiej- obserwujemy,mierzymy ,patrzymy na ustawienia- chcemy wyjechac z tych zawodow z jak najwiekszym doswiadczeniem

trzymajcie kciuki
Japa

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post29 cze 2011, 17:32

BraCuru pisze: mają mega lekki sprzet, deski custom wraz ze strapami i statecznikami ważą 4 kg :!:


BraCuru pisze:Amerykanie na 3 kg customach -..


..jak z kawału o wędkarzach:
"złowiłem przedwczoraj taaaakieeego suma, 70 kg!"
"no wiem, mówiłeś mi już wczoraj, że 65 kg i co: nadal rośnie?" :wink:

konkludując ..czyli mówicie , że ich deski są nieco lżejsze ?
czy , że europejskie produkcje za 5-6 kpln powinny kosztować 50 kpln jednak?
:hand:

to jest właśnie czynnik , który skutecznie zniechęca mnie osobiście od zainteresowanie rejsem (no chyba że Bareji :hand: ) w ogóle ..
wyścig zbrojeń..

ja pierwszy raz usłyszałem od Księcia, że :
"no wiesz , w tym sezonie wygrywają deski rrd przed nrthami ..enyłej.."
czyli NIE zawodnicy..
to zabrzmiało mi to IDENTYCZNIE jak :
"w tym sezonie wygrywają RedBulle, przed MacLarenami, Ferrari ..etc.."

osobiście: DZIĘKUJĘ :hand:
..poklepię raily w bajorku :wink:

.........



BraCuru pisze: i na ostatnim pelnym podczas wachlowania zsunął mi się chiken i zliszował mi się latawiec...kuuuuuu...a!!!!



nie używacie donkeyów?
w CZYM przeszkadzają podczas rejsu..
bo że do fristajlu są całkowicie zbędne, to rzecz jasna..

??

pzdr

Awatar użytkownika
zawodowiec
Posty: 586
Rejestracja: 21 cze 2007, 22:20
Lokalizacja: Szczecin
Postawił piwka: 7 razy
Dostał piwko: 4 razy
Kontaktowanie:
 
Post29 cze 2011, 18:45

Ziomek całkowicie się z tobą zgadzam lepiej robić rejli :)

Awatar użytkownika
BraCuru
Posty: 5967
Rejestracja: 13 mar 2006, 20:56
Deska: BraCuru Hover, SABfoil
Latawiec: Flysurfer Sonics
Postawił piwka: 185 razy
Dostał piwko: 374 razy
Kontaktowanie:
 
Post29 cze 2011, 19:52

Ziomek. pisze:osobiście: DZIĘKUJĘ :hand:

No widzisz - tutaj cały pies pogrzebany - jeden ma ambicje zostać mistrzem świata, drugi mistrzem Polski, trzeci mistrzem bajorka. Poza tą trójką jest cała flota zawodników, którzy cieszą się z rywalizacji pomiędzy pewną grupą a nie bycie tym najlepszym w całym gronie. Wiem, że nie mam szans na mistrzostwo Polski ale dam się zabić :wink: , aby wygrać z Maksem, Adamem, Dominikiem, Świstakiem, Koniem. Ostatni w tabeli da się zabić, aby pokonać przedostatniego w kolejnych zawodach. Czyli racing jest sportem dla ludzi o urozmaiconych ambicjach a nie tylko o duszach sportowych morderców:wink:

Jeśli chodzi o wyścig zbojeń to masz racje, że zabija to sport ale IKA stara się nie popełniać błedów złomiarzy. Ten rok jest ostatnim gdzie istnieją w zawodach customy. Za rok wchodzą ograniczenia i np sam kadłub nie może ważyć mniej niż 4kg. Byliśmy za wprowadzeniem jedynie klasy produkcyjnej już w 2011 ale spotkanie decydujące o ty odbyło się jesienią i było już za późno - producenci nie byli na to jeszcze przygotowani. Wcale się nie zdziwię jak za lat 3-5 zostanie wprowadzony monotyp.

Awatar użytkownika
Krzysztof-L
Posty: 1061
Rejestracja: 23 lip 2009, 20:17
Deska: NHP
Latawiec: Ozone
Lokalizacja: Wisła Wielka
Postawił piwka: 47 razy
Dostał piwko: 37 razy
 
Post29 cze 2011, 21:36

BraCuru pisze:... Wcale się nie zdziwię jak za lat 3-5 zostanie wprowadzony monotyp.


myślę, że nastąpi to wcześniej i... to a nie wyścig zbrojeń zabije tą dyscyplinę poprzez totalną jej alienację.
Póki co bawcie się i walczcie - będzie kiedyś co wspominać.


Wróć do „Forum Główne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości

cron